Quantcast

Kult ličnosti... Adolf Hitler

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

ristob

Veoma poznat
Poruka
12.339
Ja mislim da su sve ideologije dobro postavljene samo je greska u tumacenju...i sa nacizmom je isti slucaj...ako cemo iskreno i komunizam je ideoloski korektan...
Problem predstavljaju vodje , Hitler je totalno omasio nacin...a i svi ostali...jbg.
Bas nezgodna tema...svaka cast...:D
Zašto pojedini ljudi ne mogu da ostvare sve svoje naume, pogotovu mračne i protivu prirodnog poretka?
Kako je Hitler završio svoj život?
Nije samo Hitler u pitanju.
Aleksandar Makedonski plakao je kao malo dete kad ga je vojska ostavila. Šta je bilo sa njim po povratku u Vavilon?
Napoleon (pose Waterlooa) je cmizdrio za goli život gore od ženetine.
Sigurno da ih ima još.

gost 10000

Veoma poznat
Poruka
10.852
hiitler jeste bio kooltna ličnost........posmatrali ga u negativnom ili + kontekstu...on je koolt..... ja sam u osnovnoj čitao šperova sećanja........i bio sam oduševljen sistemom koji je jedan prosečno inteligentan nasilnik stvorio oko sebe..........i oduševljenjem pametnih tim čovekom.........niko do tada nije toliko izgradio nacionalni koolt ponosa.......

gost 10000

Veoma poznat
Poruka
10.852
to je lokalni rat................matica i provincija......... sookob na ostrvu......ne može da se poredi... lokalni značaj....lokalna istorjske ličnost..
nacionalni koolt ponosa je biti ponosan na sopstvenu nacju.........to samo po sebi nije negativno....to je jedan patriotski čin....demokratije su izgrađene na nacionalnom ponosu........ nemački nacionalsocijalizam......je kasnije izrodio milion negativnih stvari..... ali je dao svetu obrazac kako se manipooliše uz pomoć politike....

gost 10000

Veoma poznat
Poruka
10.852
u toj meri..ne.....to sam rekao...a ne da uopšte nije postojalo.....svaki narod jeste imao svoje vođe...što bi se primerom vratili u škotsku.......i ne govorim ja o srednjem veku i stvaranju država..........dovoljno je pogledaš koliko je desetna miliona stanovnika imala nemaćka.... 1939. koja je strooktoora ljudi činila vermaht.........mislim..srednji vek...i nacionalni joonaci...

gost 10000

Veoma poznat
Poruka
10.852
velike nacije.........engleska....ili gb.... hteo ti to ili ne.....nemačka i francooska...
španija i italija...su tu zbog nekog istorijskog nasleđa.....zanimljiva je francooska...mada je ona sve više arondisman amerike....od de gola....i tako...ostalo su male nacije...

gost 10000

Veoma poznat
Poruka
10.852
rekao sam u evropi.....i tu ne spada grčka ne od vojne hoonte nego mnogo pre....kada se kaže stara nacija...to je jedno.....to je grčka......a velika nacija podrazoomeva kontinooitet i uticaj na svetsku politiku i odnos snaga.................moć
samo sam u evropi nabrajao....ako širimo - onda je persija ili iran nastarija nacija.......u evropi je ovako ...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.