KULINARSKO ĆOŠE

Da znas. Nema ni Jace, mora da radi posle podne. Ja sam pravila neku slanu tortu sa pecenim paprikama sutra je mladjem piletu rodjendan. I pravila sam tortu, neku varijantu sa onim wow biskvitom, i da ne prenagljujem, ali cini mi se da se to nama nece dopasti. Najgore od svega je to sto ce mi se dete naljutiti zbog debelih kora, iako sam ih zalivala cokoladnim mlekom. Cini mi se da sam napravila potpuno pogresan izbor. :(
 
Tuj sam:brus:
Dosla kuci kasnije, isla u nabavku, sad im pecem ribice i napravila krompir salatu pa malkice sela da odmorim.:)
Kad muz dodje odoh na kaficu kod moje prijateljice u moje rodno mesto:heart:
Uh kako je to dobar osecaj, nas dve, kafica, po jedna cigarica i tracarica...:mrgreen:
Pisacu vam o toj mojoj prijateljici...ustvari ja imam tri prijateljice koje bi za mene zivot dale i isto tako ja za njih...:heart::heart::heart:
Jedna od njih tri je ovde sa nama, druga je moja koleginica sa posla koja je u penziji, a treca je prijateljica iz mladih dana sa kojom sam skoro obnovila prijateljstvo:heart:
Jednostavno nas zivot razdvojio.Ona je trebala biti moja vencana kuma, ali joj je otac umro tri meseca pred moju svadbu.Ostale smo u kontaktu, ali se sve svelo na par poziva godisnje i pra vidjernja...dok ja nisam resila da je pozovem i kazem da cu od sada biti njen cest gost i isto tako ocekujem da ona bude moja cesta gosca...i tako i bi:D
Sada kaze da ne zna kako smo sve ove godine nas dve bile jedna bez druge...nastavile smo kao da nikada i prekidali nismo.:heart:
E tako lepe moje, a sada odoh da prevrnem ribice, da zavrsim veceru pa put pod noge...kaze moj muz imam izlaz do ponoci, kao moj tata sto me pustao:mrgreen::lol:
Vama zelim dobru noc i ljubim vas:cmok2:
 
Baš nemam sreće ! Ovi Mačedivci mi poslali pogrešnu narudžbu tj . moju narudžbu od prošlog puta i to još pogrešili adresu . Sva sreća stiglo je do mene a kad sam otvorila ... Uf , digli su mi žicu ovog puta samo tako . Ne bih da pravim frku ( nije mi u opisu ) i dosad nije bilo problema , ali sam trenutno prilično nervozna zbog klinaca i razdražljiva pa mi sve smeta ... A i mogli su bolje pogledati ... :roll:
 
Ja sa mačedivcima sarađujem, dragi su mi, mislim da trenutno imaju najbolju ponudu za moj obim posla (ja nisam u poziciji da kupujem po 50 tacni od svake vrste), ali sa žaljenjem moam da konstatujem da su prilično neposlovni. Ne znam šta je uzrok tome, ali od recimo pet puta koliko smo se dogovarali za nešto, dva puta su pogrešili. Što procentualno uopšte nije malo. :( Jeste da su mi poslali dva podmetača srce, jer su primetili da često pravim torte srcolikog oblika, jeste da su hteli da mi pošalju ponovo tacne koje sam naručila, a oni mi poslali druge, i da ih uopšte ne platim,(na šta naravno nisam pristala, jer nije meni cilj da oni budu u minusu) ali imaju propusta, imaju...
 
Jaco, želim ti lep provod večeras. U potpunosti te shvatam kad objašnjavaš drugarstvo iz detinjstva, jer i ja imam jednu takvu drugaricu, sa kojom se vidjam kad odem kući, ali ponekad nas život podeli pa se ne vidimo godinama, a kad se sretnemo, produžimo sa pričom, gde smo zadnji put stale.
 
Baš nemam sreće ! Ovi Mačedivci mi poslali pogrešnu narudžbu tj . moju narudžbu od prošlog puta i to još pogrešili adresu . Sva sreća stiglo je do mene a kad sam otvorila ... Uf , digli su mi žicu ovog puta samo tako . Ne bih da pravim frku ( nije mi u opisu ) i dosad nije bilo problema , ali sam trenutno prilično nervozna zbog klinaca i razdražljiva pa mi sve smeta ... A i mogli su bolje pogledati ... :roll:

Kato moja, to se i meni desilo prosli put :(,takodje su mi poslali porudzbinu koju sam letos porucila, isto tako sam bila u frci,mada su sutra dan odmah poslali to sto sam trazila i nisu mi naplatilili postarinu duboko su se izvinjavali...
 
Ja sa njima nisam imala uopste problema, stvarno, ja nekako uvijek gledam ko radi taj i grijesi, ali ipak bivsu narudzbu da posalju, to nikako nije u redu, uopste. Ja sam prosli vieknd imala sve neke prizemne torte iste velicine u obrucu 24cm, plasila sam se da cu da zeznem pa jedan ukus da prekrijem pogresnom dekoracijom, pa lijepo uzela onaj papir samoljepljivi i napisala ukuse torti i boju fondana koji treba ici na nju i tako sma ih razvrstala. Ja se stvarno stalno plasim da cu nesto pobrkati, pa mi nije jasno kako ljudi tako mogu toliko cesto puta da previde neke stvari koje su im bitne za taj posao kojim se bave.
Mada, nekad pomislim da smo mi za njih sitne ribe, ali ipak, svaka musterija je bitna, bar bi tako trebalo...
 
Te su pogodili , ipak imam malo i sreće u celoj priči :ok: a Tebi hvala , prava si druga ! :heart:
Nema na cemu draga moja, eto, nije sve tako crno!!!
Ja upravo mutim sl.avlaku i tako sma srecna jer mogu i u ovov doba ja da sjedim za kompom, a mixer sam radi, ne dere se JUPIIIIII. Dobar je ovaj mali Bosch, nije neka naj najbrzina, ali ipak za te pare je sasvim OK. I da ne zaboravim, prvi put za prodaju radim fil sa sl. pavlakom, maskarone sirom i 3 vrste cokolade, nadam se da cu imati srece i ja barem malo veceras, pa da ne bude muti i prospi...
 
Ja sa mačedivcima sarađujem, dragi su mi, mislim da trenutno imaju najbolju ponudu za moj obim posla (ja nisam u poziciji da kupujem po 50 tacni od svake vrste), ali sa žaljenjem moam da konstatujem da su prilično neposlovni. Ne znam šta je uzrok tome, ali od recimo pet puta koliko smo se dogovarali za nešto, dva puta su pogrešili. Što procentualno uopšte nije malo. :( Jeste da su mi poslali dva podmetača srce, jer su primetili da često pravim torte srcolikog oblika, jeste da su hteli da mi pošalju ponovo tacne koje sam naručila, a oni mi poslali druge, i da ih uopšte ne platim,(na šta naravno nisam pristala, jer nije meni cilj da oni budu u minusu) ali imaju propusta, imaju...

Danas su mi se javili , izvinjavaju se i šalju onu razliku gratis . Ja odbila nisam . Posle 22 godine rada u trgovini , jedno sam sigurno naučila : mušterija je uvek u pravu !
 
Ok. Meni je bilo bez veze da mi pošalju 10 tacni i da im ne platim, prosto se ja ne bih osećala dobro. I tako sam im i rekla.

Ali, prilikom sledeće porudžbine sam naručila tacne bez čipke, (ja to uvek radim porukom u inbox na Fb), oni mi odmah tajdan odgovorili da šalju sutra, i sve ok. Sutradan stižu meni tacne, poručenih dimenzija, ali sa čipkom. :( Ja im pošaljem poruku i kažem da sam htela bez čipke, na šta mi Dejan odgovori da bez čipke nisu serijsak proizvodnja, da im je nezgodno zbog skladištenja da ih imaju na lageru, da ih rade samo kada im se za njih nakupi porudžbina, drugim rečima da te bez čipke mogu da dobijem samo ako ih u tom trenutku ima napravljenih.

Meni je to ok i ja to razumem. Ali ne razumem kada su potvrdili porudžbinu, zašto mi nisu rekli da je situacija takva? Zašto me nisu pitali, da ako mi nije hitno, sačekam da se nakupi porudžbina, pa da onda dobijem te bez čipke? Da meni ostave da odlučim da li hoću da mi šalju sa čipkom ili ne.

I da vam kažem da je torta sa wow biskvitom prošla bolje nego što sam očekivala. Iako su kore 1cm, mom slavljeniku su se svidele. :heart:
 
I treba da salju gratis, da vise njih prihvati taj gratis mozda bi se i opametili.....pa vise ne bi pravili takve greske.
E ZD ja citav dan cekam komentar za wow biskvit, super....meni se on u krv pretvara :zcepanje:, vec smisljam neki kolac sa njim, da ne bude torta vec coko kocke li stanglice, 14-tog nam je slava a pravila bi samo kolace pa da uklopim to u kolac...ma ja tu coko tortu i sanjam koliko mi je fantasticna :zcepanje:
 
ja zavrsila dve tortice, popodne da ih odnesem, pa idem na manikir i spremna za sutra :zurka: , jedino me mogu cipele zeznuti, kupila neke atraktivne sa stiklom ogromnom a kako stalno nosim ravno brinem kako ce to podneti moji zglobovi :lol:
 
Evo mene , čekam da stigne mm pa da ručamo . Mi smo još uvek u bolesnoj fazi . Ćera mi je bolje , a sin ne prestaje da kašlje . Kad smo bili pre tri dana kod lekara dobio je neki sirup i ništa ... Jutros poranimo i opet kod doktora . Bila na dežuranju neka mlada doktorica , temeljno ga pregledala i kaže da će da mu uvede i antibiotik jer se dete muči već duže vreme . I kaže da biram izmedju leka koji se ne plaća ali ona baš ne garantuje da će s ovim lekom uspeti da ga izleči i neki koji se plaća ali je puno bolji i sigurno će mu pomoći . I da još neke kapi jer mu zapušeno sve do sinusa . Ok , ja kao svaka majka kažem da da ono što sigurno deluje pa nek košta . Kad smo otišli do apoteke , mal me infarkt nije udario . Sirup ( i to pola bočice ima u njemu ) košta 963 DINARA Sa kapima i rastvaranjem ja zuknula 1213,00 dinara kao od šale . Naravno da ću dati zadnji dinar za dete i da ću uvek izabrati ono što je bolje za njega , ali toliko para ... još se nisam oporavila od šoka ! :eek:
 
Dobro vece.
Ja radila danas, stigla sa posla, spremila nesto da klopnemo, pa skoknula da vidim sta se radi ovde..
Joj te hjiljadarke su nam vecito u opticaju kako god vreme prolazi...
Nista nije hiljadarka, pukne dok si rekao sisarka.
 
Dobro jutro svima, ja sam jutros imala budjenje u pola osam, moja beba bila gladna, ne pamtim kad se budila pre deset, a ja bas zaglavila nocas... a sinoc nije htela lepo da rucka i to je to....sad sam sva slogirana, cekamo da musterije dodju po torte pa budimo seku (posto je spavalica na mamu :) ) i idemo kod mojih na kaficu i rucak.....danas uzivanje, kod mame je najlepse :heart: :heart: :heart:
 
Dobro jutro, dobar dan!
Da se prijavim dok još imam internet... tu su mi dečaci, pa kad oni zagleve sa igricama, ja jedva uspevam da se "ubacim" (inače krademo neki komšijski... opet nisam uplatila :rumenka:)
 

Back
Top