Kuku nama, otpisali nas Amerikanci!

S obzirom da je izvor Kurir, imam dozu rezerve, ali čak i da je istinita vest tvoja reakcija na ovo je blago rečeno - glupa.

Ti, mukice moja, kao i još dobar deo ovde prisutnih samozvanih branitelja srpskih interesa, ne razumete da je nemoguće ignorisati američki uticaj u svetu, isto kao ni ruski (nešto manji) i da ovakve vesti nisu razlog za radost. Dobrodošle su i američke i ruske i pare svih onih koji hoće da ulažu u Srbiju, razumeš?

Znaš da kuknjariš ovde kako je nezaposlenost velika...i bla, bla, bla... a svaku vest u kojoj se dešava nešto loše srpskim radnicima propratiš ovacijama. Jel' to normalno? Ja mislim da nije.

Kunete se u te Ruse kao neki sektaši, a ne vidite da ste dosadni kao Jehovini svedoci, samo mantrate bezveze i vrtite istu ploču, kao da će svakom od vas koji ovde više puta napiše neku odu velikom ruskom caru Putinu i majčici Rusiji ta ista majčica dodeliti po milion evra. Hoće..ali u sledećem životu.

e, ameri zbog tricavih par miliona oce drzavu da nam kazne, a nasa drzava zbog tricavih 100 milijardi dolara direktne stete od 1990. do danas i tricavih 100 milijardi neostvarene dobiti, bez kamata, nasa drzava lepo svoje predsednike i ministre vojne i policijske, i ceo vrh strapala u hag, plus rasturila privredu i finansijako trziste na zahtev tihih okupatora

nemoze i jare i pare, i da slusate amere i da budete dobri srbiji i gradjanima, taj perpetum mobile ne postoji, niti ce da postoji ikada
 
Ameri nas otpisali
Američka državna agencija za osiguranje investicija OPIK upozorila Mlađana Dinkića i Dianu Dragutinović da neće podržati nijedan projekat koji je u vezi sa Vladom Srbije


BEOGRAD - Zbog nedopustivog ponašanja pojedinih članova Vlade Srbije američki investitori više neće da ulažu u Srbiju. Naime, Američka korporacija za osiguranje privatnih ulaganja u inostranstvu OPIK uputila je 14. jula pismo ministru ekonomije i regionalnog razvoja Mlađanu Dinkiću i ministarki finansija Diani Dragutinović u kome ih obaveštava da više neće podržavati projekte u Srbiji. Inače, ova korporacija ima na raspolaganju 39 milijardi dolara za osiguranje investicija američkih kompanija, i to u 150 zemalja.

- Oni su u pismu obavestili pomenute ministre da neće više podržavati projekte u Srbiji koje vodi Agencija za privatizaciju, Vlada ili neka njena institucija, kao i one ugovore u kojima se pominje arbitraža. I ne samo to, već su najavili da će o svemu obavestiti Bernsku uniju (međunarodnu uniji osigurača kredita i investicija) - otkriva konsultant za strana ulaganja Milan Kovačević.

On kaže da glavni razlog ovakvog reagovanja OPIK nije samo to što su pojedini ministri ignorisali njihovo pismo poslato još 27. marta, već što naša država ne poštuje odluke međunarodne arbitraže. Tačnije, trebalo je da plate američkoj kompaniji „Junivorld“, koja je u vlasništvu Srbe Ilića, osam miliona evra.

Podsećamo da je Srba Ilić, odnosno „Junivorld“, 2003. godine kupio 70 odsto kapitala turističke agencije „Putnik“ za 5,2 miliona dolara. Tada je dao bankarsku garanciju na 2,2 miliona evra. U prvoj godini investirao je 4,4 miliona evra. To je potvrdio revizor koji je određen ugovorom, a i sam „Putnik“. Agencija to nije prihvatila, već je naplatila garanciju. Potom Ilić raskida ugovor, a Agencija osporava raskid, zbog čega ceo slučaj završava na arbitraži, koja, kao što je poznato, donosi odluku da se Iliću vrati uloženi novac sa svim kamata i garancija od 2,2 miliona evra.

- Božidar Đelić je potpisao da će to vratiti ako „Junivorld“ potvrdi da nema drugih potraživanja, što je i učinjeno. I ne samo to, otišlo se korak dalje i oproštene su kamate. Pare, zapravo osam miliona evra, uplaćuju se Iliću na račun Rajfajzen banke, a Agencija za privatizaciju kod Trgovinskog suda traži poništenje presude Međunarodnog arbitražnog suda i 31. oktobra 2007. uvodi se privremena mera blokade računa. Sredstva na koja ne ide kamata nalaze se na tom računu i dan-danas. S tim što je „Junivorld“ naplatio garanciju od OPIK, koji sada od naše države traži da ispoštuje arbitražu i novac vrati - objašnjava Kovačević. Kurir je pokušao nešto više da sazna i od ministara Mlađana Dinkića i Dijane Dragutinović, ali od njih do zaključenja broja nismo dobili nikakav odgovor.

http://www.kurir-info.rs/clanak/vesti/kurir-15-08-2009/ameri-nas-otpisali

----------------------------

Kuda cemo gde cemo?

Sad smo 100% ruska gubernija - Tadic nas je zavadio nacisto sa nasom evroatlanskom bracom i oni vise nece ulagati banke zute ovde :sad2:

Tadicu, gde ce ti ta dusa ta prosibirska? :sad2:

Slamka medju vihorove, sirak tuzni bez idje ikoga? :rida: :rida: :rida:

Sta cemo mi bez nasih evroatlantskih partnera? :sad2: :sad2: :sad2:

:hahaha: :hahaha:

Сада спектакл.. чујем да долазе Руси.
 
Pa dobro bre, majku mu... da analiziramo.

A: zuti ministri naljutili americke investitore jer ne daju pare iz budzeta kada izgube na arbitrazi
B: Ameri porucuju "nema vise ulaganja u tu vasu lopovsku zemlju gde se ne zna red"
C: Ostar napad na rusofile

Ako neko moze da mi protumaci kako C proizilazi iz B i pogotovo A, bas bih voleo da procitam.
 
Pa dobro bre, majku mu... da analiziramo.

A: zuti ministri naljutili americke investitore jer ne daju pare iz budzeta kada izgube na arbitrazi
B: Ameri porucuju "nema vise ulaganja u tu vasu lopovsku zemlju gde se ne zna red"
C: Ostar napad na rusofile

Ako neko moze da mi protumaci kako C proizilazi iz B i pogotovo A, bas bih voleo da procitam.

Trebalo je samo da pročitaš komentar postavljača teme na vest:

Sad smo 100% ruska gubernija - Tadic nas je zavadio nacisto sa nasom evroatlanskom bracom i oni vise nece ulagati banke zute ovde

Tadicu, gde ce ti ta dusa ta prosibirska?

i odmah bi ti se otvorili horizonti i logika bi ti postala kristalno jasna.
 
Stvari stoje ovako-nikada necemo biti na bilo cijoj strani osim na ruskoj ma sta se desavalo,amerika nam je i ostace -neprijatelj.......cist neprijatelj ko suza,ni levo ni desno......kada dodje do sledece frke nalik onoj iz 2 svetskog sa prozapadno orijentisanim ce se postupati kao sa simpatizerima nacista jer to i jesu.

A sa EU mozemo neutrano da se peckamo tipa-ocemo necemo lepo je tamo,ali zna se na cijoj je Srbija strani.

Na muci se poznaju junaci,a lako je palamuditi,sabirati i oduzimati u stanju mira.

Cisto da vas odalamim da se ne zanosite previse.
 
Stvari stoje ovako-nikada necemo biti na bilo cijoj strani osim na ruskoj ma sta se desavalo,amerika nam je i ostace -neprijatelj.......cist neprijatelj ko suza,ni levo ni desno......kada dodje do sledece frke nalik onoj iz 2 svetskog sa prozapadno orijentisanim ce se postupati kao sa simpatizerima nacista jer to i jesu.

A sa EU mozemo neutrano da se peckamo tipa-ocemo necemo lepo je tamo,ali zna se na cijoj je Srbija strani.

Cisto da vas odalamim da se ne zanosite previse.

na ne bre
mi mora da vodimo mudru politiku i od onih koju su nas bombardovali i 20 godina nam rade o glavi napravimo saveznike bre
jer nisu oni krivi shto zele da nas satru nego mi,normalno
sloba to nije hteo da se izmiri sa svetom a tadic hoce
a pravi korak u tom pravcu je skidanje da te naguze bez qurtona
a uspeshne plodove vec osecamo
 
Ameri nas otpisali
Američka državna agencija za osiguranje investicija OPIK upozorila Mlađana Dinkića i Dianu Dragutinović da neće podržati nijedan projekat koji je u vezi sa Vladom Srbije


BEOGRAD - Zbog nedopustivog ponašanja pojedinih članova Vlade Srbije američki investitori više neće da ulažu u Srbiju. Naime, Američka korporacija za osiguranje privatnih ulaganja u inostranstvu OPIK uputila je 14. jula pismo ministru ekonomije i regionalnog razvoja Mlađanu Dinkiću i ministarki finansija Diani Dragutinović u kome ih obaveštava da više neće podržavati projekte u Srbiji. Inače, ova korporacija ima na raspolaganju 39 milijardi dolara za osiguranje investicija američkih kompanija, i to u 150 zemalja.

- Oni su u pismu obavestili pomenute ministre da neće više podržavati projekte u Srbiji koje vodi Agencija za privatizaciju, Vlada ili neka njena institucija, kao i one ugovore u kojima se pominje arbitraža. I ne samo to, već su najavili da će o svemu obavestiti Bernsku uniju (međunarodnu uniji osigurača kredita i investicija) - otkriva konsultant za strana ulaganja Milan Kovačević.

On kaže da glavni razlog ovakvog reagovanja OPIK nije samo to što su pojedini ministri ignorisali njihovo pismo poslato još 27. marta, već što naša država ne poštuje odluke međunarodne arbitraže. Tačnije, trebalo je da plate američkoj kompaniji „Junivorld“, koja je u vlasništvu Srbe Ilića, osam miliona evra.

Podsećamo da je Srba Ilić, odnosno „Junivorld“, 2003. godine kupio 70 odsto kapitala turističke agencije „Putnik“ za 5,2 miliona dolara. Tada je dao bankarsku garanciju na 2,2 miliona evra. U prvoj godini investirao je 4,4 miliona evra. To je potvrdio revizor koji je određen ugovorom, a i sam „Putnik“. Agencija to nije prihvatila, već je naplatila garanciju. Potom Ilić raskida ugovor, a Agencija osporava raskid, zbog čega ceo slučaj završava na arbitraži, koja, kao što je poznato, donosi odluku da se Iliću vrati uloženi novac sa svim kamata i garancija od 2,2 miliona evra.

- Božidar Đelić je potpisao da će to vratiti ako „Junivorld“ potvrdi da nema drugih potraživanja, što je i učinjeno. I ne samo to, otišlo se korak dalje i oproštene su kamate. Pare, zapravo osam miliona evra, uplaćuju se Iliću na račun Rajfajzen banke, a Agencija za privatizaciju kod Trgovinskog suda traži poništenje presude Međunarodnog arbitražnog suda i 31. oktobra 2007. uvodi se privremena mera blokade računa. Sredstva na koja ne ide kamata nalaze se na tom računu i dan-danas. S tim što je „Junivorld“ naplatio garanciju od OPIK, koji sada od naše države traži da ispoštuje arbitražu i novac vrati - objašnjava Kovačević. Kurir je pokušao nešto više da sazna i od ministara Mlađana Dinkića i Dijane Dragutinović, ali od njih do zaključenja broja nismo dobili nikakav odgovor.

http://www.kurir-info.rs/clanak/vesti/kurir-15-08-2009/ameri-nas-otpisali

----------------------------

Kuda cemo gde cemo?

Sad smo 100% ruska gubernija - Tadic nas je zavadio nacisto sa nasom evroatlanskom bracom i oni vise nece ulagati banke zute ovde :sad2:

Tadicu, gde ce ti ta dusa ta prosibirska? :sad2:

Slamka medju vihorove, sirak tuzni bez idje ikoga? :rida: :rida: :rida:

Sta cemo mi bez nasih evroatlantskih partnera? :sad2: :sad2: :sad2:

Yes,yes....a ko je od vas pao na ovo foliranje?
 
Pa dobro bre, majku mu... da analiziramo.

A: zuti ministri naljutili americke investitore jer ne daju pare iz budzeta kada izgube na arbitrazi
B: Ameri porucuju "nema vise ulaganja u tu vasu lopovsku zemlju gde se ne zna red"
C: Ostar napad na rusofile

Ako neko moze da mi protumaci kako C proizilazi iz B i pogotovo A, bas bih voleo da procitam.

Ne znam šta je sa C ali ja tumačim da A je B, a q racionalan broj. :mrgreen:
 
1. BICEMO kada EU bude sastavljena iz Balkanskih zemalja a ostalke pametne istupe .... i kada unija bude pred raspadom ... I ja smatram da bi bilo dobro da dobro ziviim ali nikako kao gradjani EU ni slicno njima ... hvala lepo...
aa nesto smo bolji ???!?!

mi smo zadnja rupa na svirali i ucemo zadnji tamo kada se od tamo bude bjezalo ....

Ok. Evo slažem se sa tobom da ne trebamo živjeti kao građani EU ni slično njima.

U tom slučaju, pitanje glasi:

A kao građani koje države ili organizacije treba da živimo ili slično njima?

Ako je odgovor - kao naša pravoslavna braća Rusi, ja kažem ne hvala. Ipak mislim da smo još uvjek u boljem položaju nego Rusi (mislim na obične ljude, ne političare i tajkune) jer nisu Srpkinje išle u Rusiju da se bave prostituciom (one zbog toga uglavnom idu u Holandiju i Njemačku:twisted:) već su Ruskinje, Ukrainke i Moldavke dolazile u Srbiju po tom poslu. Tako da mi se čini da bi uspostavljanje ruskog standarda života u Srbiji ustvari predsavljalo nazadavoanje, a ne napredovanje, a moraš se složiti sa mnom da je svakom normalnom čovjeku cilj napredovanje, nikako nazadovanje.
 
Poslednja izmena:
Stvari stoje ovako-nikada necemo biti na bilo cijoj strani osim na ruskoj ma sta se desavalo,amerika nam je i ostace -neprijatelj.......cist neprijatelj ko suza,ni levo ni desno......kada dodje do sledece frke nalik onoj iz 2 svetskog sa prozapadno orijentisanim ce se postupati kao sa simpatizerima nacista jer to i jesu.

A sa EU mozemo neutrano da se peckamo tipa-ocemo necemo lepo je tamo,ali zna se na cijoj je Srbija strani.

Na muci se poznaju junaci,a lako je palamuditi,sabirati i oduzimati u stanju mira.

Cisto da vas odalamim da se ne zanosite previse.

Da si odalamio, odalamio si. Poslije ovakvih izjava niko normalan ne može da se zanosi idijeom da imaš i trunčicu zdravog razuma.

Da je Srbija normalna država kao što nije zbog ovakvog poziva na linč bi u roku odmah završio kod dežurnog sudije za prekršaje.
 
a) Ja??? Opet nisi pročitao uvodni post.:D

b) Nisam zadovoljna, ali cenim da u ovakvim vestima ima više senzacionalizma nego istine. Videćemo, uostalom.

Па шта ако је и сензациолизам.
На форуму нигде не пише, да тема мора бити из проверених извора.:dash:

На крају крајева ова сензационална вест, делује као мелем за моје уши, пардон очи.
:hahaha::hahaha::hahaha:
 
Da si odalamio, odalamio si. Poslije ovakvih izjava niko normalan ne može da se zanosi idijeom da imaš i trunčicu zdravog razuma.

Da je Srbija normalna država kao što nije zbog ovakvog poziva na linč bi u roku odmah završio kod dežurnog sudije za prekršaje.

Jok,odalamio si ti......opet jok,posle ovakvih izjava samo mozemo ljude razvrstati u saradnike okupatora i onih koji trebaju da nastave svoj zivot :cool:

Da je Srbija normalna drzava svi pro zapadnjaci bi po ustavu i zakoni bili odmah utamnicheni(minimum).

E sada koliki gen genocidnosti treba imati u sebi pa da umesto da budes srecan sto se ne postuju zakoni a ti zahvaljujuci tome ziv,zdrav i slobodan ti oces normalne ljude pre sudije to ti vidi sa samim sobom.

Drugo,ovo nije poziv na nasilje,ja ni na sta ne pozivam nego je to tako......mozes i da me kaznis,ali to je tako kao sto sam rekao........tu nema razlicitosti misljenja i slicnih floskula,to je jednostavno cinjenica.

SAD je okupator u Srbiji a ko je pro americki orijentisan je sta?
1-cinjenica je da je SAD okupirala Srbiju(celu,mada je i metar dovoljan)
2-Ko njih podrzava,gotivi ili je pak ravnodusan prema njima(ne mrzi ih) je po svim zakonima u svakoj zemlji-veleizdajnik.

Eto vidis zbog toga je Srbija nenormalna drzava.......da je normalna svako ko istakne simbol okupatora(kukasti krst,americku zastavu) bi dobio 40 dina robije.
 
S obzirom da je izvor Kurir, imam dozu rezerve, ali čak i da je istinita vest tvoja reakcija na ovo je blago rečeno - glupa.

Ti, mukice moja, kao i još dobar deo ovde prisutnih samozvanih branitelja srpskih interesa, ne razumete da je nemoguće ignorisati američki uticaj u svetu, isto kao ni ruski (nešto manji) i da ovakve vesti nisu razlog za radost. Dobrodošle su i američke i ruske i pare svih onih koji hoće da ulažu u Srbiju, razumeš?

Znaš da kuknjariš ovde kako je nezaposlenost velika...i bla, bla, bla... a svaku vest u kojoj se dešava nešto loše srpskim radnicima propratiš ovacijama. Jel' to normalno? Ja mislim da nije.

Kunete se u te Ruse kao neki sektaši, a ne vidite da ste dosadni kao Jehovini svedoci, samo mantrate bezveze i vrtite istu ploču, kao da će svakom od vas koji ovde više puta napiše neku odu velikom ruskom caru Putinu i majčici Rusiji ta ista majčica dodeliti po milion evra. Hoće..ali u sledećem životu.

Не постоји већих бедника, проданих патетичних душа од амерофила, такозваних демократа што хоће да убеде како не може без амера, који пљују на русе и српске хероје што су ослободили Сребреницу.

У Србији никад није било више дроге, корупције и криминала него данас.
 
Da si odalamio, odalamio si. Poslije ovakvih izjava niko normalan ne može da se zanosi idijeom da imaš i trunčicu zdravog razuma.

Da je Srbija normalna država kao što nije zbog ovakvog poziva na linč bi u roku odmah završio kod dežurnog sudije za prekršaje.

Да је Србија нормална држава, такви као ти би били затворени доживотно у лудници.
 
Da si odalamio, odalamio si. Poslije ovakvih izjava niko normalan ne može da se zanosi idijeom da imaš i trunčicu zdravog razuma.

Da je Srbija normalna država kao što nije zbog ovakvog poziva na linč bi u roku odmah završio kod dežurnog sudije za prekršaje.

a kakva je to razlika u pozitivnom smislu izmedju pristupanja trojnom paktu 41. i NATO paktu danas?
 

Back
Top