Quantcast

Kuhinjska napa.

Dany6

Zainteresovan član
Poruka
135
Eh,ovako.
Prvi put kupujem napu i vidim ima i ugradbenih i svakakvih,sa vent. otvorom i one sa recirkulacionim motorom.Mislim ipak za uzeti onu "T" zidnu napu sa vent.otvorom.
Pretpostavljam da ove sa rec.motorom i nisu toliko dobre (osim ako su one od 200-300€).Budzet mi je 87€.Ventilacijski otvor bi mogao izbusiti i pruziti cijev jedino sto me zeza nemam malu hilti jer uzak prostor za busiti iznad ormarica heh,ali da se uraditi.
Nekih 7m2 mi je kuhinja ipo tome da li bi 200 m3/h sa ventilacijskim otvorom bilo dovljno za mene ili bi ipak 300 m3/h bilo bolje,ili ovisi i od toga koliko cesto kuham,sto se toga tice umjereno je.
Gledao sam na negdje na sajtu izracunam duzina×sirina×visina×10* i trebao bi dobiti potrebnu snagu,mene izadje 200 m3/h.Sad da li je to tacno ili ne nez...
I koliko sam shvatio u vezi filtera,akrilni filter se menja svakih 6 mj do 1god,a ovi aluminijski se samo izvade i operu bez potrebe za zamjenom?
Mislio sam jednu od ovakvih uzeti
KLIK
KLIK

Sizif

Buduća legenda
Poruka
35.482
Napa mora da izbacuje vazduh napolje, ove sa filterom zaboravi. To je go penis.

Filter aluminijumski samo opereš jednom godišnje.

Za tako malu kuhinju svaki kapacitet će ti biti dovoljan, samo gledaj da bude što tiša. I te od 200 izbegavaj, jer su slabe i nekada motor nije dovoljno jak da povuče paru koja isparava iz suda na šporetu prema usisu... to je sve.

A za budžet od tačno 87€ si me nasmejao. Podsetilo me na Paju Patka, kad kaže sestrićima "fali nam još 5 centi, pa idemo na letovanje..."

Dany6

Zainteresovan član
Poruka
135
Napa mora da izbacuje vazduh napolje, ove sa filterom zaboravi. To je go penis.

Filter aluminijumski samo opereš jednom godišnje.

Za tako malu kuhinju svaki kapacitet će ti biti dovoljan, samo gledaj da bude što tiša. I te od 200 izbegavaj, jer su slabe i nekada motor nije dovoljno jak da povuče paru koja isparava iz suda na šporetu prema usisu... to je sve.

A za budžet od tačno 87€ si me nasmejao. Podsetilo me na Paju Patka, kad kaže sestrićima "fali nam još 5 centi, pa idemo na letovanje..."
Pa radim i fasadu pa pored nje jos troskova,a ko zna mozda sacekam pa i malo skuplju/bolju uzmem.Verujem da bi najbolja i najucinkovitija bila sa motorom+sa ventilacijom.Ali opet ne znam koliko ova sa motorom izvuce i struje 😅.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.