Halix
Elita
- Poruka
- 16.199
Gledam ovih dana,televizija B92 za koju mnogi ovde pričaju svakojake bljuvotine i gadosti,svakodnevno apeluje i poziva da se prikupi hrana i ostala neophodna pomoć kako bi se obezbedila hrana za normalno funkcionisanje narodnih kuhinja na Kosovu za Srbe koji dole žive u enklavama.
Ja hoću da vas pitam zašto oni kojima su puna usta Kosova,Srbije,nekakvog kvazi patriotizma,zašto oni ne daju pomoć za te ljude dole nego to radi ''antisrpska'' televizija?
Gde su sad radikali,gde je sad Toma Nikolić,Velja Ilić,Koštunica...gde ste sad forumaške ''patriote''?Dajte neki dinar za ljude koji su ostali da čuvaju svetu srpsku zemlju?
Ili mislite da ćete im pomoći i njima i Kosovu tako što ćete ovde iz minuta u minut da *****te o tome kako vi volite Srbiju a svi ostali su izdajice?
ponedeljak 7.03.2011 | 13:10
Kuhinje na Kosovu bez pomoći Srbije
Izvor: B92
Beograd -- Narodne kuhinje Kosovskog Pomoravlja ostaju bez rezervi hrane, potrebne donacije kako bi i dalje radile. Fond B92 akcijom Hrana za enklave pokušava da pomogne.
Zahvaljujući "Viktorija grupi" do sada je prikupljeno 60 tona brašna, ali je potrebno još toliko. Osim toga, potrebne su i druge namirnice, ali i novčana pomoć.
Glavni i odgovorni urednik B92 Veran Matić objasnio je da je razlog zbog koga se Fond B92 uključio u ovu akciju činjenica da te kuhinje ovih dana doslovno ostaju bez ikakvih rezervi hrane.
"Mi smo akciju pokrenuli kako bismo prikupili dovoljno hrane i sredstava za šest meseci rada ovih narodnih kuhinja. Podsećam da je u pitanju Kosovsko Pomoravlje i da na tom prostoru, u enklavama, živi oko 40 000 stanovnika, Srba, i oni su prilično izolovani“, ukazao je Matić.
"Tu postoji dosta prostora i da država na neki način reaguje, odnosno da na sebe preuzme finansiranje rada tih narodnih kuhinja, kako bi makar elementarni troškovi bili pokriveni. Dakle, pored tih plata, potrebno je platiti i struju, drva za peći...", kaže Veran Matić.
Država Srbija ne učestvuje u finansiranju ovih narodnih kuhinja, ne finansira ni minimalne plate zaposlenih u njima.
"Mislim da to treba da bude nekakav minimum. Znamo da se izdvaja za plate državnih činovnika, za zaposlene u školama, zdravstvenim ustanovama itd. Čak znamo i da se deo tog novca i proneveri, jer deo tih ljudi živi u Srbiji uopšte se i ne pojavljuju na Kosovu", naveo je Matić.
“Zaista čovek oseti gnev kada sazna da se na tom elementarnom nivou ne vrši finansiranje, za minimum socijalnih zahteva, dakle da se umanji glad“, rekao je on.
Pored hrane, u ovom trenutku potrebno je prikupiti između 7 i 8 miliona dinara u novcu, kako bi se isplaćivale minimalne plate za 32 radnika u narodnim kuhinjama. Listu neophodnih namirnica i iznosa koji su potrebni za šestomesečni rad narodnih kuhinja u enklavama možete pročitati ovde.
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2011&mm=03&dd=07&nav_id=497426
Ja hoću da vas pitam zašto oni kojima su puna usta Kosova,Srbije,nekakvog kvazi patriotizma,zašto oni ne daju pomoć za te ljude dole nego to radi ''antisrpska'' televizija?
Gde su sad radikali,gde je sad Toma Nikolić,Velja Ilić,Koštunica...gde ste sad forumaške ''patriote''?Dajte neki dinar za ljude koji su ostali da čuvaju svetu srpsku zemlju?
Ili mislite da ćete im pomoći i njima i Kosovu tako što ćete ovde iz minuta u minut da *****te o tome kako vi volite Srbiju a svi ostali su izdajice?
ponedeljak 7.03.2011 | 13:10
Kuhinje na Kosovu bez pomoći Srbije
Izvor: B92
Beograd -- Narodne kuhinje Kosovskog Pomoravlja ostaju bez rezervi hrane, potrebne donacije kako bi i dalje radile. Fond B92 akcijom Hrana za enklave pokušava da pomogne.
Zahvaljujući "Viktorija grupi" do sada je prikupljeno 60 tona brašna, ali je potrebno još toliko. Osim toga, potrebne su i druge namirnice, ali i novčana pomoć.
Glavni i odgovorni urednik B92 Veran Matić objasnio je da je razlog zbog koga se Fond B92 uključio u ovu akciju činjenica da te kuhinje ovih dana doslovno ostaju bez ikakvih rezervi hrane.
"Mi smo akciju pokrenuli kako bismo prikupili dovoljno hrane i sredstava za šest meseci rada ovih narodnih kuhinja. Podsećam da je u pitanju Kosovsko Pomoravlje i da na tom prostoru, u enklavama, živi oko 40 000 stanovnika, Srba, i oni su prilično izolovani“, ukazao je Matić.
"Tu postoji dosta prostora i da država na neki način reaguje, odnosno da na sebe preuzme finansiranje rada tih narodnih kuhinja, kako bi makar elementarni troškovi bili pokriveni. Dakle, pored tih plata, potrebno je platiti i struju, drva za peći...", kaže Veran Matić.
Država Srbija ne učestvuje u finansiranju ovih narodnih kuhinja, ne finansira ni minimalne plate zaposlenih u njima.
"Mislim da to treba da bude nekakav minimum. Znamo da se izdvaja za plate državnih činovnika, za zaposlene u školama, zdravstvenim ustanovama itd. Čak znamo i da se deo tog novca i proneveri, jer deo tih ljudi živi u Srbiji uopšte se i ne pojavljuju na Kosovu", naveo je Matić.
“Zaista čovek oseti gnev kada sazna da se na tom elementarnom nivou ne vrši finansiranje, za minimum socijalnih zahteva, dakle da se umanji glad“, rekao je on.
Pored hrane, u ovom trenutku potrebno je prikupiti između 7 i 8 miliona dinara u novcu, kako bi se isplaćivale minimalne plate za 32 radnika u narodnim kuhinjama. Listu neophodnih namirnica i iznosa koji su potrebni za šestomesečni rad narodnih kuhinja u enklavama možete pročitati ovde.
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2011&mm=03&dd=07&nav_id=497426
Poslednja izmena od moderatora:

