Quantcast

Kuhinje na Kosovu bez pomoći Srbije

Halix

Elita
Poruka
16.212
Gledam ovih dana,televizija B92 za koju mnogi ovde pričaju svakojake bljuvotine i gadosti,svakodnevno apeluje i poziva da se prikupi hrana i ostala neophodna pomoć kako bi se obezbedila hrana za normalno funkcionisanje narodnih kuhinja na Kosovu za Srbe koji dole žive u enklavama.
Ja hoću da vas pitam zašto oni kojima su puna usta Kosova,Srbije,nekakvog kvazi patriotizma,zašto oni ne daju pomoć za te ljude dole nego to radi ''antisrpska'' televizija?
Gde su sad radikali,gde je sad Toma Nikolić,Velja Ilić,Koštunica...gde ste sad forumaške ''patriote''?Dajte neki dinar za ljude koji su ostali da čuvaju svetu srpsku zemlju?
Ili mislite da ćete im pomoći i njima i Kosovu tako što ćete ovde iz minuta u minut da *****te o tome kako vi volite Srbiju a svi ostali su izdajice?

ponedeljak 7.03.2011 | 13:10

Izvor: B92

Beograd -- Narodne kuhinje Kosovskog Pomoravlja ostaju bez rezervi hrane, potrebne donacije kako bi i dalje radile. Fond B92 akcijom Hrana za enklave pokušava da pomogne.

Zahvaljujući "Viktorija grupi" do sada je prikupljeno 60 tona brašna, ali je potrebno još toliko. Osim toga, potrebne su i druge namirnice, ali i novčana pomoć.

Glavni i odgovorni urednik B92 Veran Matić objasnio je da je razlog zbog koga se Fond B92 uključio u ovu akciju činjenica da te kuhinje ovih dana doslovno ostaju bez ikakvih rezervi hrane.

"Mi smo akciju pokrenuli kako bismo prikupili dovoljno hrane i sredstava za šest meseci rada ovih narodnih kuhinja. Podsećam da je u pitanju Kosovsko Pomoravlje i da na tom prostoru, u enklavama, živi oko 40 000 stanovnika, Srba, i oni su prilično izolovani“, ukazao je Matić.

"Tu postoji dosta prostora i da država na neki način reaguje, odnosno da na sebe preuzme finansiranje rada tih narodnih kuhinja, kako bi makar elementarni troškovi bili pokriveni. Dakle, pored tih plata, potrebno je platiti i struju, drva za peći...", kaže Veran Matić.

Država Srbija ne učestvuje u finansiranju ovih narodnih kuhinja, ne finansira ni minimalne plate zaposlenih u njima.

"Mislim da to treba da bude nekakav minimum. Znamo da se izdvaja za plate državnih činovnika, za zaposlene u školama, zdravstvenim ustanovama itd. Čak znamo i da se deo tog novca i proneveri, jer deo tih ljudi živi u Srbiji uopšte se i ne pojavljuju na Kosovu", naveo je Matić.

“Zaista čovek oseti gnev kada sazna da se na tom elementarnom nivou ne vrši finansiranje, za minimum socijalnih zahteva, dakle da se umanji glad“, rekao je on.

Pored hrane, u ovom trenutku potrebno je prikupiti između 7 i 8 miliona dinara u novcu, kako bi se isplaćivale minimalne plate za 32 radnika u narodnim kuhinjama. Listu neophodnih namirnica i iznosa koji su potrebni za šestomesečni rad narodnih kuhinja u enklavama možete pročitati ovde.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2011&mm=03&dd=07&nav_id=497426

Poslednja izmena od moderatora:

velke712

Elita
Poruka
24.631
pomazhu koliko mogu i koliko im dopuste, za razliku od kapichicevih liberalnih narkoadzhuvana i zhute kamarile koji bi zatvorili narodne kuhinje da mogu, hebe im se za narod, samo i rade na tome da ljudi poumiru a njima sve pripadne.
non stop ima neke akcije preko sms poruka, bilo je i za pomoc gladnima na kosmetu, bice verovatno o5.
btw, nije bash pristojno da skrnavi b92 neshto njake i pravi se zabrinutim za nashe ljude na kosmetu.

Halix

Elita
Poruka
16.212
chemu sluzi ova drzava
zashto patriotske snage placaju porez u srbiji ko i svi sem mishka ako za sve treba da se placa extra?
Pošto vi kažete da je DS lopovovluk,da su prodali državu,k.urac palac,pitam ja vas zašto onda oni koji su ''pošteni'' i ''časni'' poput Koštunice,Todorovića,Nikolića,Velje Ilića, zašto oni ne zavuku ruke u svoj džep i ne pomognu gladnom narodu na Kosovu?Kad već umeju da koriste taj narod dole i to Kosovo ta šaku glasova,bilo bi red da im sad pomognu,kao prave ''patriote''.
Koštuničini lopovi su se dokazali i pokazali odavno,a evo sada vidimo kako te ''patriote'' pljačkaju narod u Kolubari.
Znamo ko je i šta je mr Velja Ilić,znamo kako se toma Nikolić hvali da je kupio stanove,sebi i svojim sinovima.
Znamo koliko Dragan todorivć ima nekretnina...i da ne nabrajamo više....
Dakle,zašto oni ne pomognu svom narodu?

Derer

Buduća legenda
Poruka
43.076
Pošto vi kažete da je DS lopovovluk,da su prodali državu,k.urac palac,pitam ja vas zašto onda oni koji su ''pošteni'' i ''časni'' poput Koštunice,Todorovića,Nikolića,Velje Ilića, zašto oni ne zavuku ruke u svoj džep i ne pomognu gladnom narodu na Kosovu?Kad već umeju da koriste taj narod dole i to Kosovo ta šaku glasova,bilo bi red da im sad pomognu,kao prave ''patriote''.
Koštuničini lopovi su se dokazali i pokazali odavno,a evo sada vidimo kako te ''patriote'' pljačkaju narod u Kolubari.
Znamo ko je i šta je mr Velja Ilić,znamo kako se toma Nikolić hvali da je kupio stanove,sebi i svojim sinovima.
Znamo koliko Dragan todorivć ima nekretnina...i da ne nabrajamo više....
Dakle,zašto oni ne pomognu svom narodu?
interesantno,da se ti nisi zapitao zashto drzava ne radi svoj posao nego mora sa strane da se skuplja za najugrozenije na KiM
nego prichu sa vlasti prebacujesh na "opoziciju" "narod" i "patriote"
opozicija ne pomaze zato shto su svi deo istog dosovog placenichkog olosha
drago mi je da konachno shvatash kakva su stoka zuti
ne daju pare chak ni za narodne kuhinje na kosovu a kradu gde stignu
bruka

Derer

Buduća legenda
Poruka
43.076
Država mnogo više izdvaja za Kosovo nego za sve ostale delove Srbije , ako pogledamo koliko tamo živi naših gradjana , mada sve jedno i sve ove akcije su za pohvalu , nevezano ko ih sprovodi .
Naravno da država izdvaja,i ja podržavam ovakve akcije.Ali pitam ove ovde što palamude po ceo dan,zašto njihovi ljubimci ne pomažu narod na Kosovu?
ako tolko pomazu kako to da ostaju bez hrane narodne kuhinje:think:

Halix

Elita
Poruka
16.212
interesantno,da se ti nisi apitao zashto drzava ne radi svoj posao nego mora sa strane da se skuplja za najugrozenija na KiM
nego prichu sa vlasti prebacujesh na "opoziciju" "narod" i "patriote"
opozicija ne pomaze zato shto su svi deo istog dosovog placenichkog olosha
drago mi je da konachno shvatash kakva su stoka zuti
ne daju pare chak ni za narodne kuhinje na kosovu a kradu gde stignu
bruka
Mislim da znaš šta si hteo da kažeš... :roll:

Југ Богдан

Domaćin
Banovan
Poruka
4.073
Gledam ovih dana,televizija B92 za koju mnogi ovde pričaju svakojake bljuvotine i gadosti,svakodnevno apeluje i poziva da se prikupi hrana i ostala neophodna pomoć kako bi se obezbedila hrana za normalno funkcionisanje narodnih kuhinja na Kosovu za Srbe koji dole žive u enklavama.
Ja hoću da vas pitam zašto oni kojima su puna usta Kosova,Srbije,nekakvog kvazi patriotizma,zašto oni ne daju pomoć za te ljude dole nego to radi ''antisrpska'' televizija?
Gde su sad radikali,gde je sad Toma Nikolić,Velja Ilić,Koštunica...gde ste sad forumaške ''patriote''?Dajte neki dinar za ljude koji su ostali da čuvaju svetu srpsku zemlju?
Ili mislite da ćete im pomoći i njima i Kosovu tako što ćete ovde iz minuta u minut da *****te o tome kako vi volite Srbiju a svi ostali su izdajice?

ponedeljak 7.03.2011 | 13:10

Izvor: B92

Beograd -- Narodne kuhinje Kosovskog Pomoravlja ostaju bez rezervi hrane, potrebne donacije kako bi i dalje radile. Fond B92 akcijom Hrana za enklave pokušava da pomogne.

Zahvaljujući "Viktorija grupi" do sada je prikupljeno 60 tona brašna, ali je potrebno još toliko. Osim toga, potrebne su i druge namirnice, ali i novčana pomoć.

Glavni i odgovorni urednik B92 Veran Matić objasnio je da je razlog zbog koga se Fond B92 uključio u ovu akciju činjenica da te kuhinje ovih dana doslovno ostaju bez ikakvih rezervi hrane.

"Mi smo akciju pokrenuli kako bismo prikupili dovoljno hrane i sredstava za šest meseci rada ovih narodnih kuhinja. Podsećam da je u pitanju Kosovsko Pomoravlje i da na tom prostoru, u enklavama, živi oko 40 000 stanovnika, Srba, i oni su prilično izolovani“, ukazao je Matić.

"Tu postoji dosta prostora i da država na neki način reaguje, odnosno da na sebe preuzme finansiranje rada tih narodnih kuhinja, kako bi makar elementarni troškovi bili pokriveni. Dakle, pored tih plata, potrebno je platiti i struju, drva za peći...", kaže Veran Matić.

Država Srbija ne učestvuje u finansiranju ovih narodnih kuhinja, ne finansira ni minimalne plate zaposlenih u njima.

"Mislim da to treba da bude nekakav minimum. Znamo da se izdvaja za plate državnih činovnika, za zaposlene u školama, zdravstvenim ustanovama itd. Čak znamo i da se deo tog novca i proneveri, jer deo tih ljudi živi u Srbiji uopšte se i ne pojavljuju na Kosovu", naveo je Matić.

“Zaista čovek oseti gnev kada sazna da se na tom elementarnom nivou ne vrši finansiranje, za minimum socijalnih zahteva, dakle da se umanji glad“, rekao je on.

Pored hrane, u ovom trenutku potrebno je prikupiti između 7 i 8 miliona dinara u novcu, kako bi se isplaćivale minimalne plate za 32 radnika u narodnim kuhinjama. Listu neophodnih namirnica i iznosa koji su potrebni za šestomesečni rad narodnih kuhinja u enklavama možete pročitati ovde.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2011&mm=03&dd=07&nav_id=497426
Очигледно ниси информисан.Помажу колико могу,то јест колико им се дозволи!!

al bundy

Legenda
Poruka
61.129
ako tolko pomazu kako to da ostaju bez hrane narodne kuhinje:think:
Nisam ja reko da pomaže previše već da daje više nego za ostatak Srbije , pa tamo su u prosveti i administraciji do pre par meseci duple plate primali ,a ceo sever živi od para iz Srbije i pomoći , samo što ove nesrećnike u enklavama niko ne yebe pošto ih ima malo pa im nisu nikad bili politički interesantni, probleme imaju narodne kuhinje po celoj Srbiji , u gomili većih gradova ni ne rade . Uostalom ko se god oslanjao na bilo koji režim u Beogradu po pravilu je popušio ,pa moraju sa strane da im skupljaju hranu .

NE-ZGODAN

Poznat
Poruka
7.541
Naravno da država izdvaja,i ja podržavam ovakve akcije.Ali pitam ove ovde što palamude po ceo dan,zašto njihovi ljubimci ne pomažu narod na Kosovu?
Ako si imao zelju da ispadnes idiot,potpuno si uspeo..
A cije vam pare drzava isplacuje dole i od cega vam se salje i sakom i kapom???
Pa ne vade to tvoji zuti ministri iz svojih dzepova ,vec iz budzeta koji mi punimo.I sta ti znas ko koliko pomaze i ko ne pomaze.
I ne sheri bzvz....

Poslednja izmena:

Halix

Elita
Poruka
16.212
U kojoj ravni se televizijska kuća može porediti sa pojedincima iz opozicionih (ili bilo kojih drugih) stranki?
Pravo je pitanje,u kojoj ravni ****** iz opozicionih stranaka koji gledaju samo kako da zarade koji glas i da sakupe neku omudinu,mogu da budu sa jednom objektivnom televizijom koja samo objektivno izveštava o svemu i pri tom poziva i apeluje na pomoć ljudima na Kosovu?

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.