Kuda ide "pravoslavni svet" do 2050 godine?

Kuda ide "pravoslavni svet" do 2050 godine?

  • Ujedinjene u svepravoslavni savez pod vodstvom Rusije.

    glasova: 1 16,7%
  • Daljem crkvenom i geopolitičkom razjedinjenju i cepanju uz međusobne sukobe i ratove.

    glasova: 4 66,7%
  • Nešto što ću napisati u komentaru u temi.

    glasova: 1 16,7%

  • Ukupno glasova
    6

Srboskizborim

Veoma poznat
Poruka
10.581
Pravoslavlje baš kao i islam ima jedan strukturalni problem a taj je nedostatak jedinstva i sloge, mada ni pravoslavlje a ni islam nisu izazvali dva svetska rata, već su te ratove izazvali "zapadni hrišćani" ili protestanti i rimo-katolici.

Pravoslavno nejedinstvo je očigledno vidljivo na crkvenom i geopolitičkom planu .
Crkveno je očigledno, jer nastankom ili cepanjem pravoslavnih zemalja i nastankom novih država, nastaju i nove "državne ili nacionalne crkve" poput Crkve u Ukrajini, Makedonske, Crnogorske i dr a što ima za posledicu sve veće svađe među pravoslavnim, čak i sa ratnim ishodom, naprimer Ukrajina, Gruzija.

Dalje, velika je pravoslavna podela a time i sramota što pravoslavne države unutar NATO pakta se postavljaju kao vojno-blokovski neprijatelji naspram Rusije kao najveće i najjače pravoslavne države, umesto da otkažu članstvo u NATO-u i priključe se pravoslavnom vojno-polotičkom savezu, sa sedištem u Moskvi.

Šta ukoliko koliko "sutra" NATO pakt bude vodio makar "ograničeni" konvencionalni rat protiv Rusije ili bilo koje druge pravoslavne države (Srbija i Srpska) da li bi pravoslavne zemlje u NATO paktu dozvolile ponovo sebi tu strašnu sramotu i ratovale ili pomagale rat protiv Rusije ili Srbije i Srpske kao što su neke pravoslavne zemlje pomagale rat protiv Srbije 1999 godine?

Da ne duljim više, kakva je budućnost pravoslavnog sveta do 2050 godine? Ujedinjene ili dalje cepanje i međusobni međucrkveni sukobi i međudržavni ratovi?
 
Poslednja izmena:
Ни Црква ни Религија не треба да буду одлучујући фактор. То је давно превазиђено. Ислам је водио огроман светски рат и покорио невиђену територију. Оклен отоманско царство, на пример? Зашто нису хришћани већина у колевци хришћанства (Јерусалим, Јордан...)? Православље, са Византијом на челу, такође. За почетак, покорили су Русију. Религиозно. Први и Други рат нису били религиозне природе (то што су хрвати искористили прилику да поздраве Жику је нешто друго). Мешаш бабе и жабе како би Ватикан испао сатана а Византија анђеоска. Религија треба да буде лични избор као што је, на пример, храна. Неко воли масно а неко само поврће. Треба да се учимо од западних земаља како се то данас ради а не да и даље мислимо и радимо као да смо у средњем веку.
 
Ни Црква ни Религија не треба да буду одлучујући фактор. То је давно превазиђено. Ислам је водио огроман светски рат и покорио невиђену територију. Оклен отоманско царство, на пример? Зашто нису хришћани већина у колевци хришћанства (Јерусалим, Јордан...)? Православље, са Византијом на челу, такође. За почетак, покорили су Русију. Религиозно. Први и Други рат нису били религиозне природе (то што су хрвати искористили прилику да поздраве Жику је нешто друго). Мешаш бабе и жабе како би Ватикан испао сатана а Византија анђеоска. Религија треба да буде лични избор као што је, на пример, храна. Неко воли масно а неко само поврће. Треба да се учимо од западних земаља како се то данас ради а не да и даље мислимо и радимо као да смо у средњем веку.


Upravo Zapadne rimokatoličke i protestantske zemlje vode religijske ratove protiv islama a sve više i pravoslavlja. Protiv islama otvoreno, protiv pravoslavlja "prikriveni je" ili "u rukavicama".
 
1*n2GqadKH-755OSaLSR3k3Q.jpeg


Ево слика православног света из 2050 године. Са леве стране се види Нова Москва (пре тога су град звали Вашингтон), са репликом Кремља одмах до Беле куће. На травњаку су братски православни народи Копти, Етиопљани и православци из Латинске Америке, уз присуство словенских народа. Нема ЛГБТ популације, јер је то неправославно. Са десне стране два "Сојуза" пете генерације се крећу ка станици "Мир 2".
 
Upravo Zapadne rimokatoličke i protestantske zemlje vode religijske ratove protiv islama a sve više i pravoslavlja. Protiv islama otvoreno, protiv pravoslavlja "prikriveni je" ili "u rukavicama".
tacno tako
istok je u vecitoj defanzivi jer nikad nije imao ideju za buduci vek, ni danas za 21. ni posle svakog pohoda na istok, Tek posle odbrane i vracanja zapadnjaka na pocetnu liniju, Rusija je nastojala da oblikuje Evropu, ali dok ju je Aleksandar 1. zamisljao kao zajednicu
ideal of a free confederation of the European states, symbolised by the Holy Alliance,...https://en.wikipedia.org/wiki/Alexander_I_of_Russia
, Staljin ju je delio sa zapadom, da bi je Rusi po istrosenoj komunistickoj ideologiji prepustili komplet padom berlinskog zida...

i danas anglo-cionisti imaju tacnu ideju kako zele da oblikuju svet, bilo u u savezu, bilo kao suparnici, i u oba slucaja su otvoreni, tj. ne kriju svoje planove
 
Isceznuce pravoslavlje ako se budu pitali Rusi i Srbi....
Tek sa godinama covek postane svestan kolika je nakaradnost zavladala...
Ne da je sad nastala, to posebno , nego koliko se ustalila....na duze...
Pravoslavlje u sustini postoji samo kod totalno nesvesnih...i nemocnih...

Uzmite primer svih ostalih i videcete da pravoslavlja nema...
U pravu se nekad trude da odrze pravoslavlje iako ne shvataju ni oni to kao religijsko nego kao narodno nasledje...
Npr obavezni naslednicki deo , vazan detalj koji se bori protiv nestajanja pravoslavlja..

Ko nije video starce sta rade radi sujete i gordosti, pa ne ostavljaju nasledstvo potomcima nego strancima, ili parcaju i bahate se pod stare dane sa idejom to sam ja zaradio pa cu ja i da potrosim, sto je cisto negiranje postojanja porodice za takvog pojedinca....ne razume ovo o cemu pisem...

Pravoslavac samo kad se krka, to jeste uobicajena slika, ili kad treba da se bije neko ko dovodi to u pitanje....ili neka druga vera...
Po ratobornosti prema drugim religijama, mora se reci da pravoslavlje zasluzuje pohvalu....ali po pasivnom i podmuklom neprihvatanju , nisu bas zlatni...
Ali sve u svemu nisu losi prema drugima...u odnosu na ostale religije, osim mozda budizma, pravoslavci su zlatni...

Posto su socijalna religija, ne individualisticka, to je jasno da ce izumreti kao religija u svakom individualistickom lokalnom ili globalnom sistemu...
To znaci moze Srbija koliko god da se zove pravoslavna, ako je kapitalisticka, nema tu pravoslavlja...samo katolicanska varijanta...
I slicno , ako je covek sebicnjak , moze koliko god hoce da prica i drzi se pravoslavnog slova, on pravoslavac nije u smislu Bozijem, ali dobro , sirice pravoslavlje bar javno....interno u porodici bice diktator, sto i nema neki uticaj na pravoslavlje i veru....zacudo nema...
Medjutim, sva njegova dela ce biti nepravoslavna....iako ljudi nece znati odakle takav podsvesni utisak...

Sodoma i Gomora su vec izvesnost, tj realnost....
Sodomija je vec ustaljena, felatio, anal, razvrat, ali to je toliko uobicajeno da svako ko upre prstom biva ismejan...pa sta da se radi u krevetu ako ne to....kako da se popuni dan ako ne tim...
Gomora polako ulazi , rekoh na razne individualne nacine...
Najvidljivije kod staraca, posto im secanje vise nije najjace, onda slabije kriju sustinu koja je u njima....

Nazivati nesto pravoslavcima samo zbog slavljenja 7og a ne 26og, je smesno....
Oni najzadrtiji , npr nepismeni seljaci, nekad su bili centar pravoslavlja...ja to postujem, ne znam zasto , ali smatram da im par tih kljucnih osobina garantuje mogucnost uspostavljanja pravoslavnih odnosa sa drugima, pa i samnom...
Medjutim, danas se forsira asertivnost umesto poniznosti, namerno se deformise pisholoski pojam asertivnosti u poslovni a poslovni je glavni....
I tako imamo sve samo ne pravoslavca...
A zabole me dupe kako me onda zovu...
Bio sam ponosan srbin u SFRJ , sad vise nisam Srbin iako je Srbija samostalna drzava....jer je samostalnost donela drugacije manire koje ne mogu da prihvatim...
Danas se moras vise dokazivati kao srbin pljuvanjem agresijom prema drugima i raznim drugim sebiclucima i glupostima a ne ispoljavanjem i radom i trudom....e pare vec moze....

Kao dete sam postio kad mi se postilo, i inace sam postan....Medjutim sad mi najvece komunjare drze diktat da sam izrod ako ne postim....a sve to tako glupo izgleda kad se pretvori u krkanje pekmeza (secer) ili sta vec izaberu kao mazohisti.....
Zato i kazem vrlo pazljivo sa tim ko je vernik a ko sujevernik....
 

Back
Top