Kuda ide "muslimanski svet" do 2050 godine?

Kuda ide "muslimanski svet" do 2050 godine?

  • U savez muslimanskih zemalja čiji će nukleus biti Turska, Pakistan, Saudija, Indonezija i Malezija.

    glasova: 0 0,0%
  • U totalni raspad i međumuslimanske ratove bez granica

    glasova: 4 80,0%
  • Nešto što ću napisati u komentaru u temi.

    glasova: 1 20,0%

  • Ukupno glasova
    5
Па ми имамо пример од пре непуних 80 год. кад је Хића спаљивао књиге испред Рајхстага..
па онда она чувена Александријска библиотека у даљој прошлости..
Све у свему,како који освајач дође-он ти прави своју ,исконструисану Историју.
и коме веровати ,онда?
 
Ја не спорим да су те исламске државе доста ратоборне и да је то последица те исламске идеологије, али далеко од тога да су они претња по светски мир. Ционисти су много инвазивнији.
Ali su svi ostali mnogo brojniji i brže se množe! Šta će na kraju preostati cionistima? Uništiti celi svet i sebe, ili se predati?
 
Колико је мени познато кад убију једног човека зове се полиција, не покреће се цела војска и блокира град 4 година. Тако да то правило нема у овом случају мени никаквог смисла.
Ne se,ri.
 
Uslovno rečeno "muslimanski svet" je u nekoj vrsti "sna" , učmalosti i totalne stagnacije i nazadovanja, posebno počev od ukidanja "svetske muslimanske države" kojoj je bila "predvodnica" današnja REPUBLIKA TURSKA, ali krenulo je to i stotinjak godina ranije, ali 1923 godina kao godina raskidanja svih državotvornih veza Republike Turske sa Osmanlijskom državom i 1924 godina, kao godina ukidanja svetske muslimanske zajednice "hilafeta" je totalna prekretnica u razbijanju "svetske muslimanske kohezije" i potpadanje "muslimanskih zemalja pod kolonijalni utecaj i vlast evropskih kolonijalnih sila, pre svih Britanije i Francuske i dr, te njihovom"rasparčavanje na više država na jednom arapskom nacionalnom ili etničkom tkivu".

Nakon 1945 godine, dolazi do određene dekolonizacije, kada nastaju poluzavisne arapske i muslimanske države, sa raznoraznim političkim eksperimentima, preko arapskog socijalizma, pa kraljevina , sultanata i dr, pa do republičkog uređenja kapitalističkog tipa sa direktnim osloncem na Zapad i NATO pakt što je učinila Republika Turska.

Posebno teška vremena dala su se naznačiti za "muslimanski svet" 1991 godine kada je takozvana "međunarodna koalicija" upropastila Irak kao državu, koji je tada "igrao značajnu ulogu među muslimanskim zemljama". Još teže vreme je naznačeno 11.septembra 2001 godine nakon nameštenog napada na Njujork i Vašington, kada je "nacrtana meta velom muslimankom svetu" i kada je po iskrenim rečima Džordža Buša mlađeg (koje je posle povukao zbog političkog odjeka) "pokrenut krstaški rat protiv muslimana". Tada NATO saveznici sa predvodnicom Amerikom upropaštavaju Avganistan, koji je i dotle bio upropašten , Irak 2003 godine, a 2013 godine "na valu izrežiranog arapskog proljeća" pokreću masovne međumuslimanske ratove u Siriji, Libiji i dr, čime upropaštavaju i te do tada prosperitetne i bogate države.

Bez obzira što je u svetu 1,7 milijardi muslimana gotovo da nemaju nikakav geostrateški značaj i politički uticaj u međunarodnim institucijama i poretku uspostavljenom nakon 1945 godine, niti jednom musliman nije bio generalni sekretar Ujedinjenih Nacija, nemaju stalnu članicu Saveta Bezbednosti Ujedinjenih Nacija, nemaju ništa, samo im se "proizvode ratovi" iako po energetskim resursima, pre svega naftom mogu da "vladaju svetom"", ali to im se (nafta) pokazuje više kao prokletstvo nego blagodat.

Jedino možda pozitivno iznenađenje je što je Pakistan nuklearna sila, pa u slučaju totalnog rata protiv muslimanskog sveta "postoji mehanizam odvraćanja da to ne ide do totalnog kraja ", dalje Turska deluje sve jača i jača "dok je ne slome" ili možda ipak neće, tu je Saudijska Arabija kao neki nukleus zbog Meke i Medine, zatim Indonezija i Malezija, kao tehnološki naprednije muslimanske zemlje, pored Pakistana. Sve u svemu "sumorne perspektive". Ili se barem meni tako čini?

Šta misle forumaši o tome?
Vidi poturčenjaku.Pogrešio si forum.Da se goniš u tri lepe ***** materine i ti i islam i muslimanski svet.Dobro?
 
Saudijska Arabija i zalivske zemlje će se modernizovati i malo evropezirati. Nafte neće stalno biti,te će ulagati u agrar. Pretvaraće pustinje u oaze,razviće realni sektor i proizvodnju. Žene će im pratiti evropske trendove. Turska hoda po žici vidjećemo kako će završiti,ili će biti u rangu Italije,Španije ili će se raspasti na 5 država. Malezija će i dalje imati dobru ekonomiju. Kazahstan i zemlje centralne Azije će ekonomski napredovati. Egipat će tonuti u haus. Zemlje Magreba će biti turističke uglavnom. Iran i Indonezija su mi velika enigma šta će biti sa njima. Ostala ekipa Pakistan,Afganistan,Somalija,afričke muslimanske zemlje će biti dalje u hausu. Sirija kad se završi rat biće najviše evropskija i liberalnija muslimanska zemlja,nešto kao Holandija u Evropi.
 
Saudijska Arabija i zalivske zemlje će se modernizovati i malo evropezirati. Nafte neće stalno biti,te će ulagati u agrar. Pretvaraće pustinje u oaze,razviće realni sektor i proizvodnju. Žene će im pratiti evropske trendove. Turska hoda po žici vidjećemo kako će završiti,ili će biti u rangu Italije,Španije ili će se raspasti na 5 država. Malezija će i dalje imati dobru ekonomiju. Kazahstan i zemlje centralne Azije će ekonomski napredovati. Egipat će tonuti u haus. Zemlje Magreba će biti turističke uglavnom. Iran i Indonezija su mi velika enigma šta će biti sa njima. Ostala ekipa Pakistan,Afganistan,Somalija,afričke muslimanske zemlje će biti dalje u hausu. Sirija kad se završi rat biće najviše evropskija i liberalnija muslimanska zemlja,nešto kao Holandija u Evropi.


Hvala na odgovoru.
 
Колико је мени познато кад убију једног човека зове се полиција, не покреће се цела војска и блокира град 4 година. Тако да то правило нема у овом случају мени никаквог смисла.
Какав си ти то човек, убију само 1 Србина а ти би одмах да зовеш полицију.
 
DFm_eSDXoAEJFEg.jpg
 
Jeli gade,jel znaš ko je bio Isa beg?Znaš.Zato i provociraš.Treba te pritisnuti u travu i zaklati.
Provociraš ovde pred ovom glupom teladi.


Upravo zbog takvih šovinista potencijalnih "koljača" , jer eto ti mi otvoreno pretiš "klanjem" , upravo zbog takvih kao što si ti kojima se i na sam pomen "musliman" pojave takve želje kojima meni pretiš, a eto napisao si nedvosmisleno da mi pretiš "klanjem" , zbog takvih i takvi su u najvećoj meri "zatvorili muslimanima vrata u srpstvo," kao naciju i narod , s što je trebalo biti mnogo bolje rešenje, nego stalni ponavljajući ratovi koji su proiiiizvod šovinizma takvih kao što si ti i sličnih tebi.
Drugo ti misliš da sam ja ovca ili krme "da me ti kolješ", e boga mi taj film nećeš gledati, ja i kad spavam oružje držim uza se, "a jednim okom sam budan", da me ne "zaskoče" takvi kao ti. U meni nema ni najmanje te vrste naivnosti da dozvolom takvima kao ti da mi to učine.
 
Poslednja izmena:
Upravo zbog takvih šovinista potencijalnih "koljača" , jer eto ti mi otvoreno pretiš "klanjem" , upravo zbog takvih kao što si ti kojima se i na sam pomen "musliman" pojave takve želje kojima meni pretiš, a eto napisao si nedvosmisleno da mi pretiš "klanjem" , zbog takvih i takvi su u najvećoj meri "zatvorili muslimanima vrata u srpstvo," kao naciju i narod , s što je trebalo biti mnogo bolje rešenje, nego stalni ponavljajući ratovi koji su proiiiizvod šovinizma takvih kao što si ti i sličnih tebi.
Drugo ti misliš da sam ja ovca ili krme "da me ti kolješ", e boga mi taj film nećeš gledati, ja i kad spavam oružje držim uza se, "a jednim okom sam budan", da me ne "zaskoče" takvi kao ti. U meni nema ni najmanje te vrste naivnosti da dozvolom takvima kao ti da mi to učine.
Drži i treba da držiš.
Pitao sam te za Isa bega zeleni.
 

Back
Top