Kud je nije vise tukla?Narod opravdava nasilje nad komunalnom policajkom!

Na Bulevaru Revolucije (danas kralja Aleksandra) vikend prodavci na haubama su bili čisti Srbi koji bi trknuli do Turske ili Trsta...
Obzirom na socijalnu komociju u kojoj su podjednako uživali i pismeni i nepismeni, dotični "preduzetnici" su tretirani kao "alavi"

Samo sam hteo da istaknem da problem uopste nije nov, i da potice cak i iz doba komunista.

Ali jos vise sam hteo da istaknem da se stvar sa kriminalom ne zavrsava na ulicnim tezgama, vec se kriminal nesmetano odvija na mnogo nivoa, od kojih su neki doveli i do rata 1990-tih (procitaj sta sam u crticama napisao).

Nase drustvo je duboko kriminalizovano, zato i imamo slucaj ovakve teme gde se raspravlja - sustinski - ko je koga trebao vise da nalupa, umesto da se to ignorisalo a da su organi reda uradili svoj posao i "procesuirali" sve strane u sukobu da bi se utvrdilo ko je i za sta kriv. Tacka.
 
Samo sam hteo da istaknem da problem uopste nije nov, i da potice cak i iz doba komunista.

Ali jos vise sam hteo da istaknem da se stvar sa kriminalom ne zavrsava na ulicnim tezgama, vec se kriminal nesmetano odvija na mnogo nivoa, od kojih su neki doveli i do rata 1990-tih (procitaj sta sam u crticama napisao).

Nase drustvo je duboko kriminalizovano, zato i imamo slucaj ovakve teme gde se raspravlja - sustinski - ko je koga trebao vise da nalupa, umesto da se to ignorisalo a da su organi reda uradili svoj posao i "procesuirali" sve strane u sukobu da bi se utvrdilo ko je i za sta kriv. Tacka.

Problem potiče još iz monarhije, svašta se valjalo po kvantašu...
Dolazili domaćini sa živim prasićima i kravama...
Posle se prešlo na farmerke gaće žvake kafu i čokoladu

A onda su došli Kinezi...
 
Problem potiče još iz monarhije, svašta se valjalo po kvantašu...
Dolazili domaćini sa živim prasićima i kravama...
Posle se prešlo na farmerke gaće žvake kafu i čokoladu

A onda su došli Kinezi...

Zaboravio si da je zapravo sve eskaliralo u sverc i prodaju droge, oruzja, prostituciju, verovatno i trgovinu ljudima. Lako bi mi sa zvakama, cokoladama i gacicama.

Umesto da se problemi resavaju i time umanjuju, stvari idu na gore i to ubrzanim tempom.
 
Zaboravio si da je zapravo sve eskaliralo u sverc i prodaju droge, oruzja, prostituciju, verovatno i trgovinu ljudima. Lako bi mi sa zvakama, cokoladama i gacicama.

Umesto da se problemi resavaju i time umanjuju, stvari idu na gore i to ubrzanim tempom.

Pa od nečeg mora da se živi, pootvarali firme nikogovići i oće uspešne radnike za male pare.
Ja uopšte ne osudjujem one koje je muka naterala da prodaju par grama vutre.
Mene nervira što panduri imaju tetovirane skidače gaća od klinaca a direktor im ugovara šlepere....
I svi oni primaju platu od naše grbine....

Šta koj moj tri puta skida gaće klincu?
Vido mu dupe, nek slika na mobilni...za uspomenu kad dodje kući...
Ima na internetu koliko oćeš...
 
Pa od nečeg mora da se živi, pootvarali firme nikogovići i oće uspešne radnike za male pare.
Ja uopšte ne osudjujem one koje je muka naterala da prodaju par grama vutre.
Mene nervira što panduri imaju tetovirane skidače gaća od klinaca a direktor im ugovara šlepere....
I svi oni primaju platu od naše grbine....

Tako kaze i onaj sto ubija za 200EUR - od neceg mora da se zivi.

A onda mu ti das podrsku istim tim recima - niko i ne cita (figurativno govoreci) sta si dalje napisao.

Da, mora da se zivi ali od postenog rada a ne od kriminala. Gledanje kroz prste bilo kom vidu kriminala opravdava sve druge vidove kriminala, i to je upravo ono sto smo imali 90-tih pa je eskaliralo u ovo sto imamo danas, s tendencijom dalje eskalacije.

Ne moze se podrskom necem losem dobiti dobro, na kraju ce to uvek da izadje na zlo. Ja razumem sta pises, ali to prosto sustinski NIJE ispravno, ne moze se resenje problema traziti u kriminalnim aktivnostima.
 
Tako kaze i onaj sto ubija za 200EUR - od neceg mora da se zivi.

A onda mu ti das podrsku istim tim recima.

Da, mora da se zivi ali od postenog rada a ne od kriminala. Gledanje kroz prste bilo kom vidu kriminala opravdava sve druge vidove kriminala, i to je upravo ono sto smo imali 90-tih pa je eskaliralo u ovo sto imamo danas, s tendencijom dalje eskalacije.

Ne moze se podrskom necem losem dobiti dobro, na kraju ce to uvek da izadje na zlo. Ja razumem sta pises, ali to prosto sustinski NIJE ispravno, ne moze se resenje problema traziti u kriminalnim aktivnostima.

Ma nek tetovirani skidaju gaće vozačima šlepera, ako smeju... Lako pariti oči na klince iz kraja, pogledaj u jaja Bosancu...
 

Back
Top