Quantcast

Kud je nije vise tukla?Narod opravdava nasilje nad komunalnom policajkom!

Mystic+

Legenda
Poruka
50.081
Prvo sam sebe (taj isti narod). Kako im uopste padne na pamet da se bave prostitucijom i kriminalom, a ne da rade u pekarama i slicno? Stanje jeste lose, ali ne mozes sebe da srozas na taj nivo.

Ja bih recimo umro od gladi ali ne bih jeo ljudsko meso - ni pod kojim uslovima. Malo sam uzeo drastican primer, ali o tome govorim - kako se samo sete i dosete da se bave kriminalom? To mogu, a da rade nesto legalno - makar i za manje novca, dok se ne nadje nesto bolje - to ne mogu?

Mislim da se mnogi zapravo samo kriju iza loseg stanja i pravdaju svoj kriminalitet "okolnostima". Ponovo cu pomenuti prostituciju - kako im to ne padne tesko? Kad pricas sa zenama drvlje i kamenje, a ovamo - ima ih broja im se ne zna. Znaci laz i licemerje. Slicno je i sa ostalim, sve je to linija manjeg otpora.

Ne, za kriminal jednostavno ne sme biti tolerancije, ni na kom nivou.
То потиче одгоре. Те мега тезге !

Ове мале тезге се допуштају малим тезгарошима, да не би било побуне, па онда пуштају мале службенике и тако стварају конфликтно друштво преко расцепљености.

blooser

Veoma poznat
Poruka
10.133
То потиче одгоре. Те мега тезге !

Ове мале тезге се допуштају малим тезгарошима, да не би било побуне, па онда пуштају мале службенике и тако стварају конфликтно друштво преко расцепљености.
Ma sve ja to razumem - taj mehanizam - ali svejedno ne odobravam to srozavanje pojedinaca na krimnal.

Sve si ti u pravu - napravi se haos, nema vladavine zakona, svi pocinju da muvaju, podmicuju, traze mito, stvari ne funkcionisu (dok ne platis), ali kad saberes i oduzmes zapravo najveci deo nas zivi u tom potpunom haosu gde jedan krade drugog a kad sravnis niko nista nije ucario (lekar trazi od molera i profesora, moler odere profesora i lekara, profesor saceka decu lekara i molera pa im naplacuje privatne casove i tako u krug) osim sto nista ne funkcionise normalno i svi su u nekom stresu i ludilu, osim sto se neki basnoslovno bogate. To je mehanizam o kome pricas.

Ali ja pricam da tog mehizma moramo biti svi svesni i ne dopustiti da udjemo u to kolo - a to je upravo bavljanje kriminalnom (od obicnog mita do droge i ubistava). I onda se pravda pljackanje milijardi evra iz drzavnog budzeta kutijama sa gacama na ulici, u smislu "svi to rade". Ne, ne rade to svi, i to mora da se prekine sto pre. O tome se i radi vezano za izbore i sve te price - MENJATI SISTEM IZ KORENA. Samo to se mnogima nece dopasti jer su postali, da generalizujem, "qrve" raznih kalibara kojima je lakse da muvaju nego da odgovorno rade neki posao.

Zao mi je, ali ipak vazi ono "kakav narod - takva vlast", gde je narod krivlji (ako mogu tako da se izrazim) od vlasti jer ima vecu moc od vlasti (bilo da je svestan toga ili ne). Pa ne moze njih 5000 biti jace od nas 7 miliona.

Mystic+

Legenda
Poruka
50.081
Ma sve ja to razumem - taj mehanizam - ali svejedno ne odobravam to srozavanje pojedinaca na krimnal.

Sve si ti u pravu - napravi se haos, nema vladavine zakona, svi pocinju da muvaju, podmicuju, traze mito, stvari ne funkcionisu (dok ne platis), ali kad saberes i oduzmes zapravo najveci deo nas zivi u tom potpunom haosu gde jedan krade drugog a kad sravnis niko nista nije ucario (lekar trazi od molera i profesora, moler odere profesora i lekara, profesor saceka decu lekara i molera pa im naplacuje privatne casove i tako u krug) osim sto nista ne funkcionise normalno i svi su u nekom stresu i ludilu, osim sto se neki basnoslovno bogate. To je mehanizam o kome pricas.

Ali ja pricam da tog mehizma moramo biti svi svesni i ne dopustiti da udjemo u to kolo - a to je upravo bavljanje kriminalnom (od obicnog mita do droge i ubistava). I onda se pravda pljackanje milijardi evra iz drzavnog budzeta kutijama sa gacama na ulici, u smislu "svi to rade". Ne, ne rade to svi, i to mora da se prekine sto pre. O tome se i radi vezano za izbore i sve te price - MENJATI SISTEM IZ KORENA. Samo to se mnogima nece dopasti jer su postali, da generalizujem, "qrve" raznih kalibara kojima je lakse da muvaju nego da odgovorno rade neki posao.

Zao mi je, ali ipak vazi ono "kakav narod - takva vlast", gde je narod krivlji (ako mogu tako da se izrazim) od vlasti jer ima vecu moc od vlasti (bilo da je svestan toga ili ne). Pa ne moze njih 5000 biti jace od nas 7 miliona.
А, мислиш, оно када не би било прекомерних геополитичких утицаја и када би били више суверени, а мање зависни.

Па наравно да би имали другу власт ... јер народ је бољи од садашње власти, олош-елите и заслужује боље, али не иде без помоћи.

Након промена држ. и друштв. уређења мењају се системски, политички и изборни закони заједно са уставом

Poruka
18.160
Odakle ti ova ideja? To je kao kad bih ja napisao, kradu svi pekari, Ili kradu svi obućari. Kradu sve žene...
Nije ideja.Ja ne mislim da kradu svi ali ako tako kažem odmah ćeš da pomisliš, super, ima i neko pošten.A činjenica je da oni primaju plate i treba da budu u službi građana a ne da mi služimo njih, idiote u šta se svaki put uverim, bilo da odem u sud, stanicu milicije ili u neku drugu državnu službu.

Reefer

Zaslužan član
Poruka
126.964
Tako je, cak je u obavezi da napravi zapisnik koliko cega ima jer svi mi znamo da komunalci kradu.
Naravno d akomunalni policajac može d aoduzme robu, ne pištie neistine:

IV. OVLAŠĆENJA KOMUNALNE POLICIJE

Vrste ovlašćenja

Član 16.
6) privremeno oduzimanje predmeta;

Privremeno oduzimanje predmeta

Član 22.

Komunalni policajac privremeno će oduzeti predmet koji je pribavljen, upotrebljen ili nastao kršenjem propisa iz delokruga komunalne policije.

Privremeno oduzete predmete komunalni policajci dužni su da predaju nadležnom organu ili da postupaju sa tim predmetima u skladu sa nalogom tog organa. U slučaju kad se protiv lica od koga je predmet oduzet ne pokrene postupak pred nedležnim organom, predmeti će se odmah vratiti licu od koga su oduzeti.

Prilikom oduzimanja predmeta komunalni policajac dužan je da izda potvrdu o privremeno oduzetim predmetima.

Reefer

Zaslužan član
Poruka
126.964
Nije ideja.Ja ne mislim da kradu svi ali ako tako kažem odmah ćeš da pomisliš, super, ima i neko pošten.A činjenica je da oni primaju plate i treba da budu u službi građana a ne da mi služimo njih, idiote u šta se svaki put uverim, bilo da odem u sud, stanicu milicije ili u neku drugu državnu službu.
MA slažemo se da ima među njima dosta muljatora, ali to je opet individualni izbor i kućno vaspitanje. Svejedno ja ne mogu da kažem da svi kradu.

Poruka
18.160

Vrste ovlašćenja

Član 16.

Član 22.

Komunalni policajac privremeno će oduzeti predmet koji je pribavljen, upotrebljen ili nastao kršenjem propisa iz delokruga komunalne policije.

Privremeno oduzete predmete komunalni policajci dužni su da predaju nadležnom organu ili da postupaju sa tim predmetima u skladu sa nalogom tog organa. U slučaju kad se protiv lica od koga je predmet oduzet ne pokrene postupak pred nedležnim organom, predmeti će se odmah vratiti licu od koga su oduzeti.

Prilikom oduzimanja predmeta komunalni policajac dužan je da izda potvrdu o privremeno oduzetim predmetima.
Ja bih prvo tražio od svakog pripadnika komunalne policije da nauči ovo.

Poruka
18.160
MA slažemo se da ima među njima dosta muljatora, ali to je opet individualni izbor i kućno vaspitanje. Svejedno ja ne mogu da kažem da svi kradu.
Tebe to vređa i to je u redu, ali, kao što rekoh, ako bilo kome kažeš da na nekom važnom mestu postoji neko stručan, vredan, dobar i pošten onda niko neće ništa da uradi da se stanje popravi.Ako kažeš da ništa ne valja, onda će svi da skoče a opet neće niko ništa da uradi.

radeta62

Buduća legenda
Poruka
31.610

Vrste ovlašćenja

Član 16.

Član 22.

A sta ako se ustanovi da je komunalac pogresio a fali dosta od robe koja oduzeta ko ce to da nadoknadi.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.