Kucnuo je cas da napravimo Rusko Srpsku Imperiju !

Podrzavate li stvaranje beskrajne i mocne Rusko Srpske Imperije ?

  • Podrzavam , super je ideja !

  • Ne podrzavam .


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Куцнуо је час одавно....

Једноставно:


1. Добијале би жене 10.000 доалра за рођење сваког дјетета (колико добијају у независној Србији?) слиједи... демографска експанзија Срба спрам овог што имамо данас
2. Руски нуклеарни арсенал би нас бранио од НАТО агресије које тада никад не би било (чиме смо се бранили 99)
3. Атрактивнан и географски битан положај који би привукао много Руса који би донијели нов квалитет Србији
4. Огромно руско тржиште на располагању (то имамо и данас али независно не користимо)
5. Наоружана до зуба армија која би Косово могла вратити за 5 дана (погледајте Грузију)
6. Јефтин гас и нафта
7. Огромна сиса која би могла финансирати велике инфрастуктурне пројекте у Србији
8. Живјели би у земљи која практично нема спољни дуг (а независна Србија је пред банкротом)
9. Могућност научног и сваког другог остваривања у оквиру Православне империје
10. Много бољи спорт
11. Живот у земљи скоро непресушних ресурса

Русија нема алтернативу!
 
američki ološ, šljam, škart...

Он је уобличио политику ресетовања односа САД-а и Русије, коју је обзнанио Барак Обама током прве посете Москви, а истина је и да је о Русији протеклих година говорио као о "великом пријатељу" својих САД. Међутим, све то је пало у воду већ другог дана проведеног на позицији амбасадора САД-а у Русији

Амерички и руски медији слажу се у једном – Мајкл Мекфол је дошао у Москву да провоцира власт и охрабри опозицију. Исту (не)скривену агенду имали су и бивши амерички амбасадори у Русији, с том разликом да Мекфол то ради отвореније, агресивније, а многи се слажу и непримереније.

Мекфол, бивши саветник Барака Обаме за односе са Русијом и креатор политике „ресетовања“ односа двеју земаља, рођен је у малом граду Глазгову (Монтана), који је шестдесетих, током вијетнамског рата, био познат по бази америчке авијације, а данас има становника као већа улица у Београду (око 3.000).

Тврди да се још од малих ногу интересовао за Русију, тачније подручје тадашњег Совјетског Савеза, па и не чуди што је своје образовање, а потом и каријеру, базирао управо на тим земљама. Први пут када је напустио Сједињене Државе отпутовао је у Русију. То је био посебан шок за његову мајку, која је чак и Калифорнију сматрала иностранством.

f77277de-ad3a-473d-92db-87737c4b83da_mw800_s.jpg


Дипломирао је на тему међународних односа и словенских језика, а постдипломски је стекао на Катедри за Словене и Источну Европу на Стенфорду, где је тренутно професор „у одсуству“. Докторирао је на Оксфорду, опет на тему међународних односа.


Чак и када је именован за саветника америчког председника за Евроазију, али превасходно за Русију, медији га нису сматрали политичарем. Његово постављање за амбасадора у Москви није претерано изненадило због његовог образовања, познавања прилика у том делу света, искуства са, за Американце, „проблематичним“ земљама, али јесте због тога што његово деловање никада није сматрано дипломатским. Уосталом, Мајк Мекфол је и сам небројено пута рекао да није политичар, а потом и да није дипломата.

Истина је да је управо он смислио политику ресетовања односа САД-а и Русије, коју је обзнанио Барак Обама током прве посете Москви, и да је о Русији протеклих година говорио као о „великом пријатељу“ своје земље. Међутим, све то је пало у воду већ другог дана проведеног на позицији амбасадора. Његов први велики чин, који је био под лупом јавности и, још битније, телевизијских камера, био је састанак са лидерима опозиције непосредно пред велике протесте у Москви. Државни медији су на нож дочекали тај састанак, а Мекфола су означили као главног организатора и финансијера протеста који су уследили.

Није тајна да је Мајкл Мекфол са собом у Москву однео 50 милиона долара намењених за промоцију демократије, наравно америчке, али Руси сматрају да је тај новац заправо намењен организацији великих протеста. Уосталом, кажу да је он своје образовање изградио на изучавању „демократских промена“ широм света, тачније насилном свргавању власти и каснијој транзицији. И то је донекле истина. Његова писана дела баве се искључиво том тематиком.
Тако се међу монографијама чији је аутор, коаутор и уредник налазе наслови попут „Наранџаста револуција – порекло демократских промена у Украјини“, „Између диктатуре и демократије – руска посткомунистичка политичка реформа“, „Незавршена руска револуција – политичка промена од Горбачова до Путина“, и тако даље.

Руси га зато с разлогом сматрају човеком који је дошао да направи револуцију у њиховој земљи, што он категорички одбацује, иако је пре неколико година у интервјуу једном руском сајту себе описао као „специјалисту за демократију, антидиктаторске покрете и револуције”. Укратко, он јесте специјалиста за револуције, али се тиме не бави у Русији, иако се састаје са лидерима опозиције неколико недеља пред велике протесте. Тако каже Мајкл Мекфол.

pol%20majkl%20mekfol.jpg


Међутим, не нападају само Руси Мекфола, већ је то, чини се, узајаман процес. Тако је он оптужио канал НТВ да га прислушкује и да шаље људе, понекад и униформисане, да га прате. Наравно, већински власник НТВ-а је држава преко „Газпром медиа” фирме, која је највећа медијска групација у Русији. Мекфол је направио прави дипломатски скандал, чак и за америчког амбасадора, када је приликом расправе са екипом НТВ-а Русију назвао „дивљом земљом“. Иако је живео у Москви, додуше пре двадесет година, и иако течно говори руски, Мекфол се правдао да се није лепо изразио због лошег познавања руског језика, на којем је иначе и одбрусио новинарима. Тврди да је желео да каже да су људи са НТВ-а дивљи, а не руски народ.

Још један велики гаф направио је у интервјуу који је дао за руски „Комерсант“. Он је, између осталог, истакао да уопште није желео да буде амбасадор у Москви, те додао да би пре уживао у јануару у Калифорнији, него у Москви. Просто речено, Мајкл Мекфол је дошао у туђу кућу, а онда домаћину и његовој породици одбрусио да уопште није желео да дође.

На његовом нишану нашла се и Маргарита Симоњан, уредница канала „Русија Тудеј”, којим Москва поправља свој имиџ на енглеском говорном подручју. Мекфол је Симоњановој скренуо пажњу путем друштвене мреже „Твитер”, коју иначе редовно користи у комуникацији, да је на њеном каналу објављено да је он послао руског опозиционара Алексеја Навалнија на Универзитет Јејл, што је, како Мекфол каже, лаж. Симоњанова је након неколико сати, такође путем „Твитера”, демантовала америчког амбасадора: „Натерала сам момке са телевизије да седну и одгледају програм на свих наших пет канала. Ништа такво није пронађено. Мислим да Стејт департмент дугује нашим момцима бонус за рад преко ноћи.“ Ни његова каснија посета и хвалоспеви о цркви и патријарху Кирилу нису добили очекивани ПР одјек.

Чини се да је Мајкл Мекфол унапред изгубио битку с руским медијима, што и не чуди с обзиром на то да држава контролише огроман проценат најутицајнијих телевизија, дневних листова, недељника… Међутим, ни његова дела у првим месецима на месту амбасадора нису му уопште помогла. Чак ни покушај да путем друштвених мрежа и блога на руском језику придобије руску јавност није прошао. Посебно чуди чињеница да се Мекфол тако агресивно поставља према медијима и не штеди тешке речи за Русију, о којој је у протеклом периоду пре доласка на место амбасадора говорио у суперлативима и пре свега веома обазриво.

vilijam-berns.jpg


Једно је сигурно, Мајкл Мекфол је кренуо агресивно, али је добио још агресивнији одговор од домаћина, далеко искуснијих када је политика у питању. Обама је изабрао правог човека који ће на лицу места „љуљати“ Владимира Путина, али право питање је може ли Мајкл Мекфол, неискусни политичар и још неискуснији дипломата, довољно заљуљати ситуацију у Русији да би написао неку нову књигу о „демократским променама“. Хоће ли Мекфол, донедавно становник сунчане Калифорније, издржати руску зиму пред којом су многи у прошлости пали, или ће успети да загреје руску опозицију до тачке кључања, остаје да се види.

Други Мекфол који је разбеснео Русе

Ово није први Мекфол који је успео да разбесни Русе. Америчка војна морнарица у свом саставу има брод разарач под именом „УСС Мекфол” који је крајем 2008. године, након рата Русије и Грузије, упловио у луку у Батумију, носећи хуманитарну помоћ. Руси су то сматрали провокацијом Американаца, али је све прошло без озбиљнијих последица. “УСС Мекфол” нема везе са актуелним америчким амбасадором, већ је назван по Доналду Мекфолу, који је био командир и бивша „фока“ (специјална јединица америчке морнарице).

http://www.vidovdan.org/index.php?o...8:2012-07-08-21-18-38&catid=41:svet&Itemid=68
 
http://www.nspm.rs/hronika/rusija-nastavlja-isporuku-dogovorenog-oruzja-siriji.html
МОСКВА – Русија је саопштила да неће следити ембарго на извоз оружја Сирији који су увеле западне земље и обећала нове системе противваздушне одбране и друге војне компоненте режиму председника Башара ал-Асада.
ruski-razarac-468.jpg



Ова одлука је објављена само дан након што је Русија послала велику поморску флотилу у регион и одбацила претпоставке да ће Москва одустати од своје контроверзне подршке Асаду, пренео је АФП.

Вјачеслав Џиркалн, заменик директора руске федералне службе за војно-техничку сарадњу је почетком недеље изазвао изненађење у западним престоницама када је изјавио да Русија неће више слати ново оружје у Сирији.

Он је, међутим, данас је рекао новинарима на Међународној изложби авиона Фернбороу шоу да су се његови коментари односили само на мали спектар нових типова оружја, а ни у ком случају на војну трговину која постоји између две земље.

„Русија има обавезе према Сирији у вези са старим уговорима који су потписани 2008. године и касније су допуњеним новим о системима ваздушне одбране”, рекао је Џиркалн и додао да ће Русија то испунити.

„Међутим, ми не потписујемо нове уговоре”, рекао је он и објаснио да непотписивање уговора док трају борбе не значи заокрет у политици или одлуку Москве да пристаје на ембарго западних земаља на извоз оружја Асадовом режиму.

Он је ипак казао да Русија неће извести у Сирију 12 ловаца 12 МиГ-29М и 36 школских авиона типа Јак-130 јер би то значило кршење глобалних трговинских уговора.

Русија је прошлог месеца покушала да пошаље у Сирију теретни брод са три ремонтована хеликоптера као и елементима ваздушних одбрамбених система за Асадов режим, али је брод био приморан да се врати у руску луку пошто му је британска осигуаравајућа компанија отказала осигурање.

(Танјуг)
 
Rusija moze jos kratko vreme da fura pricu o "Evroazijski Savez".
Prioritet Rusiji mora da bude vracanje na prirodne granice.

Treba hitno pokrenuti inicijativu za okupljanje ZND zemalja u zajednicku drzavu. "EAS" bi u tom slucaju
bio alternativa za drzave koje u medjuvremenu budu neopredeljene ka ovom novom projektu.

Za ovu alternativu bi bile zainteresovane sledece zemlje: Turkmenistan, Azerbejdzan, Jermenija i Moldavija.

Belorusija i Kazahstan su prioritetne zemlje za stvaranje zajednicke drzave
i treba da budu inicijalna kapisla za; Ukrajinu, Kirgistan,Tadzikistan i mozda Uzbekistan.

Putin mora na kraju ovog mandata da otpocne ovu pricu i sjedini Belorusiju i Rusiju!!
 
Poslednja izmena:
Rusija moze jos kratko vreme da fura pricu o "Evroazijski Savez".
Prioritet Rusiji mora da bude vracanje na prirodne granice.

Treba hitno pokrenuti inicijativu za okupljanje ZND zemalja u zajednicku drzavu. "EAS" bi u tom slucaju
bio alternativa za drzave koje u medjuvremenu budu neopredeljene ka ovom novom projektu.

Za ovu alternativu bi bile zainteresovane sledece zemlje: Turkmenistan, Azerbejdzan, Jermenija i Moldavija.

Belorusija i Kazahstan su prioritetne zemlje za stvaranje zajednicke drzave
i treba da budu inicijalna kapisla za; Ukrajinu, Kirgistan,Tadzikistan i mozda Uzbekistan.

Putin mora na kraju ovog mandata da otpocne ovu pricu i sjedini Belorusiju i Rusiju!!
По етапама се ради колега. Само полако.
 
Boro
Za tebe i rusofile sta pise danasnji Deutsche Welle

http://www.dw.de/dw/article/0,,16087434,00.html

Nemačka najveći saveznik?

Od ove vlade se ne mogu očekivati neki spektakularni ekonomski potezi, kaže Panović, i to ne zbog njene nesposobnosti nego i zbog objektivnih okolnosti:

„Tako da maksimum koji ova vlada može da pruži u početku je to da se u Srbiji dobije izvestan osećaj pravičnosti, i pravde, makar selektivne, ali ipak neke pravde“.

Kada je reč o spoljnopolitičkim izazovima, Zoran Panović skreće pažnju i na jednu rečenicu Tomislava Nikolića, koje je on izgovorio u noći izborne pobede, a koju su mnogi zaboravili:

„Ta rečenica me je jako iznenadila, a to je da je Nemačka najveći saveznik Srbije na Balkanu. Ja to zaista nisam znao do to večeri. Tako da, ako to nije bila neka omaška, onda bi bilo jako ohrabrujuće da Srbija ima jake i dobre odnose sa Nemačkom, koji su zaista suštinski bitni“.
 
Boro
Za tebe i rusofile sta pise danasnji Deutsche Welle

http://www.dw.de/dw/article/0,,16087434,00.html

Nemačka najveći saveznik?

Od ove vlade se ne mogu očekivati neki spektakularni ekonomski potezi, kaže Panović, i to ne zbog njene nesposobnosti nego i zbog objektivnih okolnosti:

„Tako da maksimum koji ova vlada može da pruži u početku je to da se u Srbiji dobije izvestan osećaj pravičnosti, i pravde, makar selektivne, ali ipak neke pravde“.

Kada je reč o spoljnopolitičkim izazovima, Zoran Panović skreće pažnju i na jednu rečenicu Tomislava Nikolića, koje je on izgovorio u noći izborne pobede, a koju su mnogi zaboravili:

„Ta rečenica me je jako iznenadila, a to je da je Nemačka najveći saveznik Srbije na Balkanu. Ja to zaista nisam znao do to večeri. Tako da, ako to nije bila neka omaška, onda bi bilo jako ohrabrujuće da Srbija ima jake i dobre odnose sa Nemačkom, koji su zaista suštinski bitni“.

Ако је то истина, Албанци су у тешкој позицији. Мигел, дођи ти под српско крило, бићеш добар Србин.
 
Ако је то истина, Албанци су у тешкој позицији. Мигел, дођи ти под српско крило, бићеш добар Србин.

Ne, Balkan Benelux je nesto sto ce se u ovoj ili onoj formi realizovati.

A Srbiji svakako skace rejting, delom to je posledica sagledavanja svetske ekonomske krize, jednostavno male i slabe drzave se nikom ne isplate a najmanje poveriocima, nesposobne su da vracaju dugove, a jos mora stalno neko da ih finansira, bezvredno i neisplativo, za Balkan ce se uglavnom ici na resenja odrzivosti i ukrupnjavanja, ali u pojedinim slucajevima bice i odvajanja radi pripajanja.

A sto se tice toga, pa neki Srbi idu u Albaniju po devojku, ali ima i obrnutih primera, mnogo lepih slovenskih dusa a Iliri imaju sta da ponude, a i suprotnosti se privlace.
 
Ne, Balkan Benelux je nesto sto ce se u ovoj ili onoj formi realizovati.

A Srbiji svakako skace rejting, delom to je posledica sagledavanja svetske ekonomske krize, jednostavno male i slabe drzave se nikom ne isplate a najmanje poveriocima, nesposobne su da vracaju dugove, a jos mora stalno neko da ih finansira, bezvredno i neisplativo, za Balkan ce se uglavnom ici na resenja odrzivosti i ukrupnjavanja, ali u pojedinim slucajevima bice i odvajanja radi pripajanja.

A sto se tice toga, pa neki Srbi idu u Albaniju po devojku, ali ima i obrnutih primera, mnogo lepih slovenskih dusa a Iliri imaju sta da ponude, a i suprotnosti se privlace.

Ма ја мислим конкретно на тебе. Ти ми скроз одудараш од Албанаца. Немам много тога против албанског народа, али ти им никако не припадаш. Ти си класа изнад. Зато мислим да ти је мјесто међу Србима.
 
Boro
Za tebe i rusofile sta pise danasnji Deutsche Welle

http://www.dw.de/dw/article/0,,16087434,00.html

Nemačka najveći saveznik?

Od ove vlade se ne mogu očekivati neki spektakularni ekonomski potezi, kaže Panović, i to ne zbog njene nesposobnosti nego i zbog objektivnih okolnosti:

„Tako da maksimum koji ova vlada može da pruži u početku je to da se u Srbiji dobije izvestan osećaj pravičnosti, i pravde, makar selektivne, ali ipak neke pravde“.

Kada je reč o spoljnopolitičkim izazovima, Zoran Panović skreće pažnju i na jednu rečenicu Tomislava Nikolića, koje je on izgovorio u noći izborne pobede, a koju su mnogi zaboravili:

„Ta rečenica me je jako iznenadila, a to je da je Nemačka najveći saveznik Srbije na Balkanu. Ja to zaista nisam znao do to večeri. Tako da, ako to nije bila neka omaška, onda bi bilo jako ohrabrujuće da Srbija ima jake i dobre odnose sa Nemačkom, koji su zaista suštinski bitni“.

Ne mislis valjda da je Toma hteo nesto vise od Borisa sa Rusijom?
 
Boro za tebe i rusofile koji velicate Rusiju a EU superdrzava ima mnogo veci BDP od Rusije i snagu.

Berlin i Brisel stvara savremenu EU/SED koji od Evrope prave svetsku supersilu ili imperiju, male drzavice nemaju nikakvih sansi.

Imas jedan svez clanak holandskog istoricara Thierry Baudeta koji je mlad covek, obrazvan a holandski nacionalista i ne voli Nemce:

EU je imperija i imperije znace rat

The EU is an empire, and empires mean war


http://www.presseurop.eu/en/content/article/2300601-eu-empire-and-empires-mean-war

9 July 2012, Rotterdam

aguilar-arm_2.jpg


We are often told that the EU has brought peace to Europe. However, this view is not shared by historian Thierry Baudet who provocatively argues that a process in which nation states give up their sovereignty inevitably results in conflict. That is why he recommends dissolving the euro and restoring national borders.

...
Ne znam na sta je ovaj mladi holandski istoricar mislio, ako je razmisljao o unutrasnjim neredima za to je dovoljna EU policija, EU armija bas samo ako je nesto zestoko.

Hm, sta mislis protiv koga EU superdrzava/SED jednom kada ima mocnu EU (Evropsku) armiju moze ratovati?
 
Boro za tebe i rusofile koji velicate Rusiju a EU superdrzava ima mnogo veci BDP od Rusije i snagu.

Berlin i Brisel stvara savremenu EU/SED koji od Evrope prave svetsku supersilu ili imperiju, male drzavice nemaju nikakvih sansi.

Imas jedan svez clanak holandskog istoricara Thierry Baudeta koji je mlad covek, obrazvan a holandski nacionalista i ne voli Nemce:

EU je imperija i imperije znace rat

The EU is an empire, and empires mean war


http://www.presseurop.eu/en/content/article/2300601-eu-empire-and-empires-mean-war

9 July 2012, Rotterdam

aguilar-arm_2.jpg


We are often told that the EU has brought peace to Europe. However, this view is not shared by historian Thierry Baudet who provocatively argues that a process in which nation states give up their sovereignty inevitably results in conflict. That is why he recommends dissolving the euro and restoring national borders.

...
Ne znam na sta je ovaj mladi holandski istoricar mislio, ako je razmisljao o unutrasnjim neredima za to je dovoljna EU policija, EU armija bas samo ako je nesto zestoko.

Hm, sta mislis protiv koga EU superdrzava/SED jednom kada ima mocnu EU (Evropsku) armiju moze ratovati?
Побогу Мигел, па ми фалимо своје, друго и немамо! :worth:
А и тај БДП показује само тренутну моћ земаља, не и потенцијале којих има више у Русији него у ЕУ.
За обичне људе су много важнији индекси цена или куповна моћ.
Руско-српска империја нема алтернативу!!! :D
 
Boro za tebe i rusofile koji velicate Rusiju a EU superdrzava ima mnogo veci BDP od Rusije i snagu.

Berlin i Brisel stvara savremenu EU/SED koji od Evrope prave svetsku supersilu ili imperiju, male drzavice nemaju nikakvih sansi.

Imas jedan svez clanak holandskog istoricara Thierry Baudeta koji je mlad covek, obrazvan a holandski nacionalista i ne voli Nemce:

EU je imperija i imperije znace rat

The EU is an empire, and empires mean war


http://www.presseurop.eu/en/content/article/2300601-eu-empire-and-empires-mean-war

9 July 2012, Rotterdam

aguilar-arm_2.jpg


We are often told that the EU has brought peace to Europe. However, this view is not shared by historian Thierry Baudet who provocatively argues that a process in which nation states give up their sovereignty inevitably results in conflict. That is why he recommends dissolving the euro and restoring national borders.

...
Ne znam na sta je ovaj mladi holandski istoricar mislio, ako je razmisljao o unutrasnjim neredima za to je dovoljna EU policija, EU armija bas samo ako je nesto zestoko.

Hm, sta mislis protiv koga EU superdrzava/SED jednom kada ima mocnu EU (Evropsku) armiju moze ratovati?

Mislim da EU superdrzava vec sada pokazuje protiv koga namerava da ratuje - protiv muslimnaskih drzava tipa Somalije , Libije , Jemena , Avganistana , Malija , Gvineje , Eritreje - u sklopu rata protiv islama i smanjivanja muslimanske populacije u svetu ...

A licno se potajno nadam da ce buduca armija EU pokusati da odratuje i koji dan protiv Rusije - jer sam pobornik Ruskog Drang Nach Westen i izlaska Rusko Srpske Imperije na La Mans !! :super:
 
Mislim da EU superdrzava vec sada pokazuje protiv koga namerava da ratuje - protiv muslimnaskih drzava tipa Somalije , Libije , Jemena , Avganistana , Malija , Gvineje , Eritreje - u sklopu rata protiv islama i smanjivanja muslimanske populacije u svetu ...

A licno se potajno nadam da ce buduca armija EU pokusati da odratuje i koji dan protiv Rusije - jer sam pobornik Ruskog Drang Nach Westen i izlaska Rusko Srpske Imperije na La Mans !! :super:

Na engleskim forumima oni koji ucestvuju plase se neceg treceg.

EU superdrzava ce odlicno da saradjuje sa nekim muslimanskim zemljama, ali ne sa svim, e sad da li ce ici i na varijantu protiv Rusa i Kineza, hm.

Zagonetno je na sta je ovaj mladi holandski istoricar mislio kada je spomenuo EU imperiju i rat, ali on je u sredistu zbivanja i sigurno ima informacije.
 
В Москве зарегистрирован Союз "Народное большинство России"
13 июля 2012,
http://www.imperiya.by/news.html?id=95221
В четверг в Государственной думе было объявлено о создании всероссийского союза общественных организаций "Народное большинство России". Своей главной задачей организация называет развитие и усиление России, Белоруссии и Украины.
У МОСКВИ РЕГИСТРОВАН САВЕЗ "РУСКА НАРОДНА ВЕЋИНА"
У ЧЕТВРТАК ЈЕ У ДРЖАВНОЈ ДУМИ ОБЈАВЉЕНО СТВАРАЊЕ СВЕРУСКОГ САВЕЗА "РУСКА НАРОДНА ВЕЋИНА".
ГЛАВНИ ЗАДАТАК ОРГАНИЗАЦИЈЕ ЈЕ РАЗВОЈ И ЈАЧАЊЕ РУСИЈЕ, БЕЛОРУСИЈЕ И УКРАЈИНЕ.
"Для нас опорой стали слова президента России Владимира Путина о том, что надо от парламентского большинства идти к народному", – заявил вице-спикер Госдумы Сергей Железняк, возглавивший "Народное большинство России".
НАМА СУ ОСЛОНАЦ И ПОДРШКА РЕЧИ ПРЕДСЕДНИКА РУСИЈЕ ВЛАДИМИРА ПУТИНА О ТОМЕ, ДА ТРЕБА ОД ПАРЛАМЕНТАРНЕ ВЕЋИНЕ ИЋИ КА НАРОДНОЈ, ИЗЈАВИО ЈЕ ВИЦЕ СПИКЕР ДРЖАВНЕ ДУМЕ СЕРГЕЈ ЖЕЉЕЗНАК (СЕРГЕЈ ГВОЗДЕНИ:D) КОЈИ ПРЕДВОДИ "РУСКУ НАРОДНУ ВЕЋИНУ"
"Сейчас очень важно востребовать и реализовывать потенциал народного большинства, как самой России, так и наших братских государств – Белоруссии и Украины, в любых сложных обстоятельствах, которые будут возникать", – отметил политик.
САДА ЈЕ ВЕОМА ВАЖНО ПРОНАЋИ И РЕАЛИЗОВАТИ ПОТЕНЦИЈАЛ ВЕЋИНЕ НАРОДА, КАКО У РУСИЈИ, ТАКО И У НАШИМ БРАТСКИМ ДРЖАВАМА БЕЛОРУСИЈИ И УКРАЈИНИ, У БИЛО КАКВИМ СЛОЖЕНИМ ОКОЛНОСТИМА, КОЈЕ МОГУ НАСТАТИ - РЕКАО ЈЕ ПОЛИТИЧАР.
"Россия, Белоруссия и Украина как сильные государства не нужны никому в мире. Они нужны лишь как сырьевые придатки, поставщики ресурсов. Нашей задачей является работа над развитием наших стран", – приводит ИТАР-ТАСС слова главы нового объединения.
РУСИЈА, БЕЛОРУСИЈА И УКРАЈИНА КАО СНАЖНЕ ДРЖАВЕ НИСУ ПОТРЕБНЕ НИКОМЕ У СВЕТУ. ОНЕ СУ ПОТРЕБНЕ САМО КАО ИЗВОРИ СИРОВИНА, СНАБДЕВАЧИ РЕСУРСИМА. НАШ ЗАДАТАК ЈЕ РАД НА РАЗВОЈУ НАШИХ ЗЕМАЉА - ПРЕНОСИ ИТАР ТАС РЕЧИ ШЕФА НОВОГ УДРУЖЕЊА.

ОСТАЈЕ ЈОШ ДА СЕ МИ УДЕНЕМО ТУ НЕГДЕ... :)
 
Са руске стране све је спремо за велики кредит намењен српској инфраструктури
http://serbian.ruvr.ru/2012_07_12/81204111/
Ратко Паић

12.07.2012, 13:07
Са руске стране све је спремо за велики кредит намењен српској инфраструктури
Glebkach/flickr.com

Одштампајте прилог Испричајте пријатељу Додати на блог
Сваком становнику Србије, а поготово страном туристи, који се последњих година, па и деценија, барем једном возио по српским пругама, морало је одмах упасти у очи стање у којем се налазе домаће железнице. А то стање би се могло описати, најблаже речено, као врло проблематично. Наиме, вожња железницом је данас постала синоним за губљење драгоценог времена, поприлично малтретирање, као и за кидање танких нерава.

Добро је познато у којој мери су наши возови спори и непоуздани, па је зато на ту тему испричано и доста вицева и анегдота. А то се нарочито односи на вицеве који отприлике почињу на следећи начин: «Возио се једном приликом Јапанац возом, а возио се и Србин...». И наравно, као што претпостављате, а и сами знате из сопственог искуства, Србин је завршио своје путовање потпуно изнурен и са колосалним закашњењем. Међутим, постоји реална нада да ће овакве анегдоте у блиској будућности барем донекле постати прошлост. Наиме, ради се о томе да је напокон на видику реализација великог руског кредита у износу од 800 милиона долара, који је намењен обнови српске железничке инфраструктуре и набавци нових возова.



У Русији је тај новац већ спреман, и руска страна је већ послала све потписане документе, а да би та финансијска средства била на располагању потребно је да у Србији парламент ратификује уговоре, односно да почне са радом нова влада, а затим да се изврши ребаланс буџета и обезбеде гаранције, то јест учешће српске стране у износу до 15 процената у укупној вредности поменутог аранжмана. Приликом недавне посете српског председника Томислава Николића Москви, и његовог разговора са руским председником, Владимир Путин је поновио спремност Русије да се инфраструктурни пројекти у Србији реализују уз помоћ руског кредита, и тада је од председника Николића затражио да пружи свој допринос што је могуће бржем завршетку потребне процедуре. Такође, он је притом додао да сада све зависи од тога када ће српска страна направити пројекте и припремити техничку документацију. Двојица државника су се сагласила и да реализација тог кредита представља приоритет за Србију и Русију. Иначе, у плану који је настао као резултат преговора између српских и руских железница, говори се да ће кредит бити употребљен за изградњу другог колосека пруге између Београда и Панчева у дужини од 15 километара, а такође и за њену електрификацију, затим за изградњу пруге између Ваљева и Лознице у дужини од 68 километара, за реконструкцију 200 километара пруге Београд-Бар, као и за реконструкцију 111 километара пруге на Коридору 10.



Што се тиче услова под којима је кредит добијен – ради се о камати која ће на годишњем нивоу износити 4,1 посто, уз отплату у року од 10 година са грејс периодом од четири године. Рок за повлачење одобрених појединачних кредита за одређене пројекте у оквиру руске позајмице биће 5 година, па ће се стога период мировања отплате рачунати од оног момента када новац буде повучен. Планира се да ће радови на модернизацији српске железничке инфраструктуре бити завршени у року од три до четири године. Стога, ако у догледно време буде уложено довољно напора да се у најбржем року учине сви преостали неопходни кораци процедуралног карактера, онда ћемо вероватно једног дана престати да се смејемо вицевима на рачун неудобности и кашњења српских возова. Можда ће нам у том случају ускоро постати сасвим нормална прича која почиње са речима: «Возио се једном Србин возом... и стигао тачно на време».
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top