Kučići u stanovima, da ili ne?

Nikako, pas je za kucu i dvoriste, i svuda gde ima da trci.
Ali držanje psa u stanu nije higijenski i zbog dlaka i zbog toga što liže stvari a kasnije se svako može dodirniti za usne na primer. Nije normalno ni ograničiti mu kretanje. A najgore od svega je što laje i uznemirava komšije. Kako ćeš psu zabraniti da laje u bilo koje vreme?
 
Ali držanje psa u stanu nije higijenski i zbog dlaka i zbog toga što liže stvari a kasnije se svako može dodirniti za usne na primer. Nije normalno ni ograničiti mu kretanje. A najgore od svega je što laje i uznemirava komšije. Kako ćeš psu zabraniti da laje u bilo koje vreme?
...narocito gde ima dece zbog toga ne bi smelo, mada i ovako, gre'ota je za zivotinju kakva je pas da zivi u stanu.

Pas je za otvorene prostore i da trci.
 
pola sveta drži kučiće u stanovima... ili trećina... ili neki veliki broj :aaa:
ako izuzmeš da ti je pas (potencijalni) drugar, može da ti čuva stan :confused:

kakva je ovo tema, većina ljudi živi u stanovima, možda ne znam u americi stvarno više žive u kućama? i u evropi verovatno više u stanovima/gradovima
?

u stvari mislim da nije najteže ovo pitanje, i da ga držiš u kući i dalje to ide oko gajenja psa, možda vam je lakše što može da izađe da piški sam ali i dalje je to isto. možda na selu ima više posla za psa
 
ako ga naucis da ne vrsi nuzdu po kuci, vec da ti da do znanja kad mu se piski ili kaki i ako ga cetkas i kupas, moze malo da bude i u kuci. za novu godinu kad pucaju, ako se plasi. ovaj moj npr kad cuje pucanje izleti napolje i laje i rezi na to. duri se kad pucaju, ali se ne plasi. ako je napolju minus isto moze biti u kuci. ovo je stene, pa ga jos uvek pustam. definitivno psi nisu za kucu i stan, osim u pojedinim situacijama.
 
Kakvo je vaše mišljenje od držanju većih kućnih ljubimaca u stanovima (psi pre svega)? Da li to ima ikakvog smisla zbog lične higijene svih ukućana? Da li to ima obzira prema komšijama sa kojima se vlasnici pasa graniče?

Moj odgovor i na prvo i na drugo pitanje je ne. Koje je vaše mišljenje baš me interesuje?
Evo posto mi je stalo do toga sta ti kazes i komsije ne
 
zato su i dobri. psu je instinktivno urodjeno da bude cuvar
Ово је иначе једна од највећих заблуда да су пси паметни, да имају инстинкт да штите власника и породицу. Има гомила јутјуб клипова где тестирају скоро све расе паса како се понашају у случају потенцијалног напада на газду. И највећи број њих (од најопаснијих раса до ових ситних) су збуњени, трчкарају около, машу репом. Било је случајева где рецимо питбул свог газду који је нокаутиран на земљи, почне да гризе. Јер је толико паметан да му баш тад проради тај инстинкт чопора где напада најслабијег у чопору.

Да не говорим исповести бројних наших криминалаца којима је најлакше било да обијају куће и виле које имају опасне псе. Првих пар дана само пролазе поред тих дворишта, где пас хоће да их растргне. Онда почну да бацају по мало хране. Онда све више. Када се пас навикне малтене га из руке хране кроз ограду. А онда када власници оду негде на одмор или у ноћни излазак, уђу у те виле, пас само што им не помогне да изнесу ствари.

У преводу, већина паса свих раса најчешће и не препознаје опасност ни по газду ни по кућу, већ евентуално по себе. И само тада ће лајати и урликати. Инстинктивно ће сваки десети (а можда и ређе) кер реаговати. Да би пас био чувар потребна је дуготрајна дресура.

Чисто да се разбије мит како су пси неки бајни чувари. То што опсесивно-компулсивно сатима лају ако чују да је неки други пас залајао километар даље их не чини добрим чуварима, већ само прилично идиотским животињама са идиотским реакцијама.
 
Psi su za dobro osigurano dvoriste iz kog ne mogu izaci 🤷‍♀️ na primer ovo:
https://www.google.com/search?q=ber...hUKEwj2i_K5pdz9AhX0hP0HHa05AQ4Q_AUoAHoECAAQBA
...sve u redu ni ne primeti se da postoji u okolini 🤷‍♀️ .

Al' smo dugo imali problematicne vlasnike ovoga https://www.google.com/search?client=ms-android-samsung-gj-rev1&q=Nemački+ovčar&stick=H4sIAAAAAAAAAONgFuLUz9U3SCqxzClS4gAxs3NNk7XUspOt9JMy83Py0yv1U_JzU4tLMpMTS1JT4hPzMnMTc6ySilJTU4oXsfL7peYmHunNzlTILzvSm1i0g5URADsmPp5UAAAA&sa=X&ved=2ahUKEwi3vqKHptz9AhUcX_EDHRP0CsQQgOQBegQIKBAD&biw=360&bih=647&dpr=2 koji je ulicu video kao svoju te lajao rezao na prolaznike spavao kraj puta (danas imaju ogradu malo je bolje).

Imali neke navijace crno belih svaki pas agresivan juri osobe mora osoba zbog psa da se penje na bilo sta da ne ujede (skace u pokusaju da dohvati) -laknulo kad odose negde.

U nekom od dborista bio "Lesi" mirna maza duge dlake duge njuske dusa dok nije ukraden ` "Badi pas kosarkas" u trecem mica mala mazulja koji je stalno izlazio iz dvorista da trci okolo.
Dalmatinac nasrtao na kavez rezao bilo me je strah ako pobegne sta moze da se desi.
 
Poslednja izmena:

Back
Top