Kubanci protestovali zbog nestašice hrane i struje

Kuba je komunistička država.
То је само један селотејп преко државног јединства. Као и у Кини.

Куба, и свака друга земља, има право да одабере свој економски пут, без обзира шта остале земље о томе мисле.
Куба више није домаћин било каквој страној војној сили, што поздрављам.

То је само један селотејп преко државног јединства. Као и у Кини.

Куба, и свака друга земља, има право да одабере свој економски пут, без обзира шта остале земље о томе мисле.
Куба више није домаћин било каквој страној војној сили, што поздрављам.
Narod na Kubi ima pravo da bude slobodan. Komunistički ološ koji je na vlasti na Kubi ne dozvoljava slobodu.

Milošević je čekao ruske tenkove koje je trebao da pošalje upravo maršal Jazov.
СПО пропаганда о Србији као ,,последњем бастиону комунизма". Немаш ниједан једини конкретан доказ, сем Вукових бајки и басни, да је Милошевић подржавао августовски пуч, као и да је очекивао некакве тенкове од Честитог Маршала Јазова.

To što su SAD odlučile da oslabe proruski faktor na Balkanu koliko god moguće je samo posledica te Miloševićeve odluke.
Они су нас од почетка оценили као проруски фактор и решили да нас због тога ослабе, ту се слажем.
Али то нема везе ни са каквим ,, Милошевићевим одлукама", већ је од самог почетка Запад тако оценио Србе.
Милошевић је хтео и са њима да се споразуме, али они једноставно нису хтели то. Циљ је био ослабити Србе што више и то је факат.

У таквој ситуацији, не можеш замерити Милошевићу што је тражио савезнике на другој страни тј. у Русији.
Oslabili su Srbe i ojačali sve srpske neprijatelje time stvarajući sebi saveznike. To je prosto sistemska odluka. I dodatno pokazali svima šta će im se desiti ako odluče da budu za Ruse i protiv SAD.
Слажњм се. С тим што није Милошевић и Срби, већ су они сами, у својим анализама и стратегији, Србе оценили као проруски чинилац на Балкану.
Ili konkretno da se ne uvrediš.
Нисам се увредио, само сматрам небулозним повезивање Маршала Јазова и неке, за сад никада доказане, подршке Београда његовом пучу, и НАТО агресије деведесетих. Зашто?
Па сети се да је, пре свега тога, тај исти Милошевић био хваљен и слављен на западу као принц Балкана, гарант мира и стабилности, због Дејтона, итд.

И ти сад кажеш, ,, НАТО над је бомбардовао због Јазова и пучиста", који су далеко престали да буду акутелни а политика се много одмакла у тим временским интервалима, чак је и сам Милошевић почео да добија другачије статусе ма самом западу.
Despot Stefan Lazarević je služio ubicu svog oca. Istog čoveka koji je odsekao glavu knezu Lazaru. Sultana Bajazita, jel tako?
Али Свети Деспот Стефан је нешто извукао за Србију, док је сервилност према Западу значила тотално распрарчавање Србије.
Ето, после Милошевића дошли су западни људи, и?? Да ли се распрарчавање и уништавање Србије зауставило? Није. Србији је отето Косово, десио се мартовски погром, РС су силом почели да одузимају надлежности, гарантоване Дејтоном, укинули војску, итд.

И шта су Срби и Србија добили од послушности западу? Па колико видим, ништа.
Za Amerikance su daleko veće zlo komunisti tokom Hladnog rata nego neki neofašisti koji nisu čak ni antisemiti.
Јасно ми је. Одувек је тако било. И Хитлер би био ,,мање зло" да је ратовао само против Совјета, међутим, пошто је нападао и на ,,западне демократије" он је постао ,,проблематичан". :)
Naravno da im smetaju oni koji se "bore protiv imperijalizma". I to uopšte nije licemerno čak. SSSR je pokušao ceo svet da okrene protiv SAD pod parolom antikolonijalizma i anti-imperijalizma. Iako su SAD čak bivša kolonija.
Јесте лицемерно ако Амери проповедају идеологију демократије, људских права и слично, прозивају друге да не поштују те вредности, а они сами подржавају окореле диктаторске режиме који крше све наведено, само зато јер им одговарају у геополитчким интересима и циљевима.

И пази, ја ово не замерам Америма, разумем да је свака политика (па и геополитика) лицемерна у добром делу, али ово пишем да би људи који стварно верује да су САД оаза слободе и демократије, схватили да ствари баш ме стоје тако како они мисле.
I zato su i uspeli da pobede SSSR. I to bez ispaljenog metka pazi. Jako bitna stvar je to da su SSSR i Varšavski pakt pobeđeni bez ispaljenog metka.
To još možda ne možeš da shvatiš. Ako si mlad čovek. Veličinu te pobede. Stariji razumeju šta to znači. "Bez ispaljenog metka":
Није баш без испаљеног метка.
Друго, комунизам није пропао на економској, него на идеолошкој равни. СССР је био идеократско друштво и перестројка, која је убацила црве сумње, разорила је то друштво. Дакле, идеолошки је комунизам пао, а не економски.

Међутим, данас народ схвата да је оно што је дошло након комунизма били много, много горе. На стотине хиљада гладних, бедних и сломљених Руса током Јељцинове ере опаметиле су Русе и они сада схватају да такав систем њима не одговара и не доноси добро.
Čim nije bilo sovjetskih tenkova da guše "kontrarevolucije" sami radnički sindikati dakle radnička klasa Poljske, Ukrajine, Mađarske, Čehoslovačke, Istočne Nemačke i Bugarske kao i ostatka SSSR je odlučno zbacila komunizam i uvela kapitalizam. Jedino je bilo krvi u Rumuniji. I u SFRJ, ali to je bio etnički konflikt.
Солидарност и сличне групе су биле плаћеничке организације које су најађње биле представници радничке класе а највише оних центара моћи који су им давали новац за њихове циљеве.
Дакле, превара, на коју су нажалост насели и многи радници, што не спорим.
Prvo su siromašni rudari ustali protiv komunizma. Ironično i malo smešno, jel da?!:per:
Било би да је истинито, али није. ;)

@dulesrbenda , ne slažemo se, ali donekle i razumem da imaš takve poglede.
Da ne citiram sve ponaosob, manje više sam sve i rekao u prošlim postovima.

Zaključak je da se možemo složiti da se ne slažemo.

Inače, ja se dobro sećam mog ćalca kako se nervirao što je Milošević podržavao i Avgustovske pučiste i Anti-Jeljcin pučiste 90-tih.
Bio sam klinac, ali se sećam. To je bilo javno na Dnevniku i to 2 puta, 1991. i 1993.god.

A kad je bilo bombardovanje moj ćalac se isto nervirao što je Milošević podržavao Jeljcinove neprijatelje da bi na kraju tražio pomoć od njega.
Smatrao je to smešnim.

Кубанци, колико год да их муче са санкцијама, имају најбоље здравство на свету.
Они су сами направили вакцину против ковида. Колико се сећам, тек неколико земаља је то постигло.
Ovo je veliki mit. Redovno nemaju lekove, nemaju kiseonik u bolnicama, nemaju čak ni struje.
Zgrade su im oronule, ruše se, električne instalacije u raspadu, a ti očekuješ da imaju neku naprednu medicinsku tehnologiju?!
To prosto nije realno.

Realnost pak je da se oni u zadnje vreme bave lečenjem biljem i homeopatijom.:confused:

Znači travari i vračare. Homeopatija je kvazimedicina, vrlo slična principima vračeva i vračara i ne smatra se legalnom medicinom.
Kubanci su pokušali da proguraju homeopatiju kao način lečenja COVID i mislim da su ih iz WHO išutirali u momentu.

To je otprilike kubanska medicina i njena realnost. Vračara koja kuva brlje od nekog bilja jer redovno imaju nestašicu lekova.
Možda im privatne bolnice čiji su vlasnici unuci Fidela Kastra i nisu loše i u njima se leče turisti i stranci ili apartčici.

Ali teško da se i to može porediti sa medicinom na Zapadu.

@dulesrbenda , ne slažemo se, ali donekle i razumem da imaš takve poglede.
Da ne citiram sve ponaosob, manje više sam sve i rekao u prošlim postovima.

Zaključak je da se možemo složiti da se ne slažemo.

Inače, ja se dobro sećam mog ćalca kako se nervirao što je Milošević podržavao i Avgustovske pučiste i Anti-Jeljcin pučiste 90-tih.
Bio sam klinac, ali se sećam. To je bilo javno na Dnevniku i to 2 puta, 1991. i 1993.god.

A kad je bilo bombardovanje moj ćalac se isto nervirao što je Milošević podržavao Jeljcinove neprijatelje da bi na kraju tražio pomoć od njega.
Smatrao je to smešnim.
Океј,слажемо се да се не слажемо.

Само, нисам сигуран да сам икада чуо да је Милошевић јавно или његова партија подржавала августовке пучисте или пучисте против Јељцина.
То се пре може рећи за Шешеља који је био доводио овде и Жириновског и Зјуганова, и пружао им отворену подршку.

Али Милошевић и СПС, нзм за такав податак, осим наравно из Вукове пропаганде. ;)

Xe xe, okej ako Kubanci odaberu svoj put, ali što onda Amerikanci ne mogu da odaberu da ne žele da imaju ništa sa njima i uvedu im sankcije po tvom mišljenju?!:per:

Gde je tu doslednost?

Narod na Kubi ima pravo da bude slobodan. Komunistički ološ koji je na vlasti na Kubi ne dozvoljava slobodu.
Слободан од комунизма - који су сами изабрали?

Што наметати?

Пола Америке није либерално, па нема везе. Али зато све стране земље морају да буду либералне.
Двоструки стандарди, лицемерје.

Куба има право да буде шта год хоће, све док не напада друге земље и не извози револуције около. Оба услова су испуњена.

Xe xe, okej ako Kubanci odaberu svoj put, ali što onda Amerikanci ne mogu da odaberu da ne žele da imaju ništa sa njima i uvedu im sankcije po tvom mišljenju?!:per:

Gde je tu doslednost?
Једно је ако код себе радиш шта хоћеш, а друго је ако радиш па онда извозиш (намећеш) свој систем другима.

А зашто Америка тако тврдо "туче" комунизам где год се појави? Зато што неке главе нису још увек изашле из 1950тих, када је у Америци била популарна теорија домина... Да ће се комунизам преливати из земље у земљу. Тада су били забринути да ће цела југоисточна Азија "поцрвенети", а то се није догодило.

Нити било ко данас покушава да уведе неки тврд комунизам. Ко већ има, има... ко нема, неће уводити - зато што се то увек види као сољење памети са стране. Није важно име "изма".

Ovo je veliki mit. Redovno nemaju lekove, nemaju kiseonik u bolnicama, nemaju čak ni struje.
Zgrade su im oronule, ruše se, električne instalacije u raspadu, a ti očekuješ da imaju neku naprednu medicinsku tehnologiju?!
To prosto nije realno.

Realnost pak je da se oni u zadnje vreme bave lečenjem biljem i homeopatijom.:confused:

Znači travari i vračare. Homeopatija je kvazimedicina, vrlo slična principima vračeva i vračara i ne smatra se legalnom medicinom.
Kubanci su pokušali da proguraju homeopatiju kao način lečenja COVID i mislim da su ih iz WHO išutirali u momentu.

To je otprilike kubanska medicina i njena realnost. Vračara koja kuva brlje od nekog bilja jer redovno imaju nestašicu lekova.
Možda im privatne bolnice čiji su vlasnici unuci Fidela Kastra i nisu loše i u njima se leče turisti i stranci ili apartčici.

Ali teško da se i to može porediti sa medicinom na Zapadu.
Раде шта могу са оним што имају. Какво је да је, њихово је.

Њихово здравство је државно, као и наше (ми имамо и додатак приватне праксе), што је много боље решење него да је чисто приватно.

Солидарност и сличне групе су биле плаћеничке организације које су најађње биле представници радничке класе а највише оних центара моћи који су им давали новац за њихове циљеве.
Дакле, превара, на коју су нажалост насели и многи радници, што не спорим.
Solidarnost je bio mnogo blize pravim Sindikatima, kakve imas po Amerikama, i Severnim i Juznim, i po zapadnoj Evropi, nego bilo sta sto je bilo u SFRJ.

Kako se zovu oni SFRJ sindikati sada, Savez Samostalnih Sindikata?

Deljenje prasecih plecki i organizacija 8-og marta i soping tura u Trs' i Solun, to nisu prave Sindikalne aktivnosti.

Solidarnost je bio mnogo blize pravim Sindikatima, kakve imas po Amerikama, i Severnim i Juznim, i po zapadnoj Evropi, nego bilo sta sto je bilo u SFRJ.

Kako se zovu oni SFRJ sindikati sada, Savez Samostalnih Sindikata?

Deljenje prasecih plecki i organizacija 8-og marta i soping tura u Trs' i Solun, to nisu prave Sindikalne aktivnosti.
Солидарност је плаћеничка организација. Шта ће раднички покрет у држави у којој је Радничка Класа већ на власти??

Дакле, то је заблуда .

И чему служе ти наведени синдикати по Америци када радник и обичан човек нема ни основна права, чак и лечење се плаћа. Ако немаш паре, можеш само да умреш. Шта раде амерички синдикати поводом тога?

А зашто Америка тако тврдо "туче" комунизам где год се појави? Зато што неке главе нису још увек изашле из 1950тих, када је у Америци била популарна теорија домина...
Sa razlogom jer upravo su ti komunisti i želeli da unište SAD, EU i ceo Zapad.

Једно је ако код себе радиш шта хоћеш, а друго је ако радиш па онда извозиш (намећеш) свој систем другима.
A komunističke revolucije pretpostavljam ne nameću ništa drugima?
Staljin nije uveo komunizam u celom istočnom bloku bez da je pitao narode istočne i centralne Evrope da li žele isti sistem ili ne?
Prosto rečeno, ne vidim zašto se SAD ne bi borile na isti način i izvozile svoj kapitalizam, demokratiju i ljudska prava.

Да ће се комунизам преливати из земље у земљу. Тада су били забринути да ће цела југоисточна Азија "поцрвенети", а то се није догодило.
I prelivao se tokom Hladnog rata. Zaustavili su ga u Indoneziji i Bangladešu upravo veoma brutalnim metodama.

Нити било ко данас покушава да уведе неки тврд комунизам. Ко већ има, има... ко нема, неће уводити - зато што се то увек види као сољење памети са стране. Није важно име "изма".
Ništa to nije sigurno. Totalitarizmi i odsustvo slobode se časkom dese. Možda ne taj tvrd komunizam, ali to ništa ne menja stvari ako su ti režimi antizapadno nastrojeni.
Prostije rečeno, Zapad je u ratu, Hladnom ratu, ali ipak ratu i nema razloga da se pravi lud i dozvoljava neprijatelju da dobija na snazi.

Њихово здравство је државно, као и наше (ми имамо и додатак приватне праксе), што је много боље решење него да је чисто приватно.
Xex, od najboljeg zdravstva na svetu si došao do pravdanja vračara i travara.:per:
E vidiš ja se sa tobom ne slažem da je državno zdravstvo bolje od privatnog.
I u ovoj Srbiji ko god može ide privatno. Pa čak i VMA ima privatnu praksu.
Sve se odmah brzo i lako reši i ne čekaš mesecima na MRA i slično.

Video bih te da li bi išao kod njihovih vračara ili u Euromedic i Belmedic kad bi imao ne daj Bože neke ozbiljnije probleme.
Pod uslovom da imaš keš ofc. Upravo zagovornici državnog zdravstva trče u Belmedic i Euromedic.

1710963205622.png

This is the Provincial Hospital of Camaguey, Cuba.No, it's not an abandoned building. This hospital is still in use.Meanwhile, the Cuban regime is investing hundreds of millions in building new hotels and resorts for tourists.

Dakle kubanske bolnice. Stotine miliona dolara daju za izgradnju novih hotela za turiste dok im se bolnice raspadaju potpuno.
Hvaliti kubansko zdravstvo je vrlo pogrešno.

1710963500812.png
1710963517615.png
1710963537135.png

Back