Quantcast

Ksiaomi redmi 9 puna memorija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

mario80

Buduća legenda
Banovan
Poruka
29.700
Imam telefon oko pola godine i memorija je potpuno puna, telefon baguje i krlja.

Kako ovo rešiti? Pobrisao sam sve živo imam 5-6 app instaliranih ništa specijalno ugl je sve usmereno na karticu mem.

Jel ovaj telefon možda uopšte nema propisanu memoriju pa se ovo dešava?

Screenshot_2021-09-19-20-12-59-104_com.miui.securitycenter.jpg

BojaMagije

Buduća legenda
Banovan
Poruka
25.859
mozda si 9 trebao da preskocis. ne znam da li je moguce, ali ja izbegavam mediatek helio chipset, jer sam imala pre par godina meziu fon i pravio je ispade, pa procitah negde da mediatek helio guta bateriju.

ja imam xiaomi redmi note 7 jos od 2019 i skroz je ok. najveca mana mu je sto mu je otisao senzor za iskljucivanje tokom razgovora pa pocne da zove druge brojeve (to je pocelo posle 6 meseci). ali to se resi tako sto se pritisne power dugme i resen problem. meni je to sad automatski cim zovem ili me zovu pritisnem dugmence i mirno razgovaram.

mario80

Buduća legenda
Banovan
Poruka
29.700
Nije ti otišao taj senzor nego ga je smrdljivi kinez isključio prilikom nekog apdejta kako bi te zezao isti problem sam imao na redmi 6 posle otprilike 6 meseci a evo i ovaj 9 isto ima taj problem od pre neki dan.

Isto kao što isključuje automatski blic za kameru.

Baterija mi super traje dan ili dva.

Poslednja izmena:

Dr.Jackson

Domaćin
Moderator
Poruka
3.079
To Other што пише могу да буду дуплиране датотеке а може да буди и неки сервиси који си накачио на стору и онда су се створили tmp фајлови. Покушај у да у клинеру оптимизатору нађеш клинер и да онда да обришеш кеш апликација. Примера ради WhatsApp, Facebook доста заузимају...

1. Go to the Security application and access the WhatsApp Cleaner
  2. Go to the Security application and access the Facebook Cleaner
Ако користиш и неке друге апликације исто то уради, све што не користиш само обришеш , након тога обриши кеш и кликни на Оптимизуј и то је то.

1632079222900.png

Dr.Jackson

Domaćin
Moderator
Poruka
3.079
Ne mogu mnogo da se zezam jer trenutno radim preko telefona pa ću to da čačkam kada se vratim u bg... Fb nemam vajber znam da guta ali 10 gb?!??

Vacap ni ne koristim...

Па то је то! Обриши кеш оd Viber-a! Зато је саветујем људима да купују телефоне од 64GB минимум и онда немаш проблема...

Dr.Jackson

Domaćin
Moderator
Poruka
3.079
Wacap

Ako obrišem keš od vibera jel mi ode sva konverzacija?

Отићиће ти старе а телефон ћи преузети само последњу осим ако ти не скролаш га горе. Имаш E2E енкрипциу и онда ти се СВЕ складишти на телефону и свака слика која долази сачувао је ти или не смао пуни tmp фајлове.

Dr.Jackson

Domaćin
Moderator
Poruka
3.079
Ne mogu da se zezam sa viberom tako mi je progutao sve važne prepiske, datume, suđenja, dokumenta, kontakte

Па то што ти је важно баци на неки сигурни клауд нпр. Мега и онда обришеш кеш и готово а преписке увек остају и увек можеш да да их учиташ скроловањем на горе било преко телефона или преко рачунара.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.