Krvarenje iz ranice?

pterobog

Primećen član
Poruka
720
Kasno je ali sta se desilo nocas,ja ne vjerujem...
brat me probudio (ima 18 god.) pocesao je neku ranicu na lakat,toci mu krv ne moze da zaustavi,pola sata je drzao peskir i krv i dalje lije,ta ranica je zaista mala ali krv ide li ide.Posao je sad u hitnoj bile su dvije sestre koje mu takodje nisu mogle zaustaviti krv,stavile su mu zavoj i jako stegnule,bojim se da mu ne stane krv u ruci.Rekle su da se ujutro javi izabranome doktoru

Da nije možda venu povredio pa da zbog toga tako krvari..
Ako jeste, biće gadno.. :tajna:

Moguce,jer su mu inace ruke pune vena.

Ali to je ovako mala rana,kao ubod od igle,ne mogu da vjerujem da je toliko krvi.

Sestre nece da probude Doktora,UZAS!..a bolje ja od njih znam,mogao sam mu i ja zavoj staviti

Stavile su mu zavoj i stisle ga najjace,ruka mu poplavila,i kazu da ujutro dodje,a do ujutro bi mu se ruka osusila,ne mogu da vjerujem.

Sad je opet posao u bolnicu,kako mislis gadno??

Poslednja izmena:
Ne znam stvarno, možda nisam u pravu, ovo je neko laičko razmišljanje..
Ali nema drugog razloga da mu tako curi sem ako nije povredio venu..
A ako jeste, sestre nikako nisu smele da ga pošalju kući, već da ili da operiše doktor, ili do ujutru sačekaju, ali da on ostane u bolnici. Jer, koliko znam, venu je potrebno podvezati, ukoliko dođe do povrede vene, a to nije neki prost postupak.. U svakom slučaju javi kako ste prošli. Držim vam fige. :super:

Ne znam stvarno, možda nisam u pravu, ovo je neko laičko razmišljanje..
Ali nema drugog razloga da mu tako curi sem ako nije povredio venu..
A ako jeste, sestre nikako nisu smele da ga pošalju kući, već da ili da operiše doktor, ili do ujutru sačekaju, ali da on ostane u bolnici. Jer, koliko znam, venu je potrebno podvezati, ukoliko dođe do povrede vene, a to nije neki prost postupak.. U svakom slučaju javi kako ste prošli. Držim vam fige. :super:

Dobro je
I ja sam citao o tome na internetu,tu se pominje amputacija,okinuo sam se :)
Stvarno,krv je tekla bukvalno sat ipo kao iz cesme,jeste da je mala rana ali...nikad mi nece biti jasno sta je mogao povrediti,jer je samo noktima otkinuo neku tacku na laktu.
Nije se nista specijalno desilo sinoc,ostalo je na onome da su mu sestre zavile cijeli lakat i kaze da mu je tamo stala krv,sto je valjda istina jer do jutros nije se nista vidjelo na zavoju.Jos malo ce poci kod hirurga,ne znam svrhu odlaska ali eto,neka podje..
A meni duguju odgovor malo strucniji,sta je on mogao da povredi da bi mu krv tekla sat ipo vremena neprestano,zasto je to tako?

P.S A tebi puno hvala na podrsci :)

Poslednja izmena:
Drago mi je da je sve ok.
Da ti brat ipak ode kod svog lekara,isprica sta se desilo i mozda proveri krv ,trombocite ,jer mozda ih nema dovoljno kad nije mogla krv da stane ( ne verujem da je bas hemofilija ali mozda neki oblik tezeg zgrusavanja krvi )

Drago mi je da je sve ok.
Da ti brat ipak ode kod svog lekara,isprica sta se desilo i mozda proveri krv ,trombocite ,jer mozda ih nema dovoljno kad nije mogla krv da stane ( ne verujem da je bas hemofilija ali mozda neki oblik tezeg zgrusavanja krvi )

Ovo za provjeru trombocita su mu i rekli sinoc u hitnoj,medjutim njegov ljekar danas nije nista spomenuo,tako da je ostalo na tome.

Back