Quantcast

KRV ZA BEBU - HITNO!!!

liv

Obećava
Poruka
97
Ni ja ne mogu da uopste da udjem u forum!Koliko se sjecam trazi se krv grupe AB Rh-(ali valjda moze i A- i jos neke-DR UPOMOC),bebi treba dva puta nedeljno da se radi transfuzija krvi do operacije koja je zakazana za nekoliko nedelja!Problem je jer je jako rijetka krvna grupa i davaoci ne mogu da daju cesce od jednom u tri mjeseca.Molim one koji imaju ovu krvnu grupu da se obrate u Centar za transfuziju (ili kako se vec zove) ili u Prokredit banku-otac bebe tamo radi!

pikax

Poznat
Poruka
9.553
Ukratko, potrebna je k. grupa AB, Rh - . Kako je ova grupa opsti primalac, a koliko sam razumela stvar je hitna, mislim i da su pomenuli i A i B ( razume se, Rh - ).

I moje je misljenje da bi ovo trebalo da ide brze preko centra za transfuziju, ali su to verovatno roditelji vec pokusali.

( nazalost, ja sam AB, ali Rh +. )

Ljudi, javite se , ako ima nekog sa ovom k.grupom !!!!!

zelenooka

Domaćin
Poruka
3.948
Poštovani,
Žena našeg kolege se porodila pre dve nedelje. Novorođena devojčica ima blokirane gene koji utiču na normalnu proizvodnju trombocita u organizmu. To znači da je potrebna transfuzija krvi dva puta nedeljno. Doktori žele da sačekaju (nekoliko nedelja ?!) pre nego izvrše operaciju i do tada moramo naći dovoljno donatora što je vrlo teško obzirom da beba ima krvnu grupu AB negativnu.

Protekle dve nedelje nalazili smo dobrovoljne davaoce u okviru svojih organizacija i preko Hypo Alpe Adria Banke kao i Lux taksija, ali oni koji su dali krv ne mogu ponovo pre februara, nije im dozvoljeno.

Postajemo očajni. Organizujemo akcije podrške i pokušavamo da izađemo u javnost ali sve to zahteva vremena, a već za ponedeljak nemamo obezbeđenu krv za dete.

Bebi su potrebne sledeće količine za predstojeći period

- svakog ponedeljka jedna jedinica AB negativne i jedna jedinica ili A negativne ili B negativne
- svakog četvrtka jedna jedinica AB negativne i dve jedinice ili A negativne ili B negativne

Situacija je kritična te vas molim za sledeće

Raspitajte se u okolini i ako poznajete nekoga ko je AB- , A-, B- , dobrog zdravlja i spreman da da krv, molim vas da me odmah kontaktirate

Možete me kontaktirati na mobilni telefon 064 20 93 242 ili preko e-maila
d.pagen@procreditbank.co.yu
ili
ma.nikolic@procreditbank.co.yu

Hvala unapred na svakoj vrsti pomoći koju možete pružiti

Dunja Pagen
+381 64 20 93 242

DA ne bude zabune! Gdja Dunja Pagen koja je navedena, trenutno nije u mogucnosti da kontaktira sa davaocima, pa treba zvati Gordanu Antuljeskov iz Zavoda za transfuziju krvi i recite da je u pitanju krv za malu bebu SAMARDZIC na tel 244-2651 ili 063/273-964.

zelenooka

Domaćin
Poruka
3.948
Zavod za transfuziju krvi
ulica Svetog Save 39
radno vreme 07-19

Ne znam zašto u ovom prethodnom postu nije navedena 0- krvna grupa, kao opšti davalac?
Mislim da i ona dolazi u obzir.

Dakle, negativci ;-) , javite se...

zelenooka

Domaćin
Poruka
3.948
pikax:
Jeste tako dr, ali su trazili i A i B ( Rh - ), pored AB ( Rh - ). Zbog cega - neznam, mozda nemaju dovoljnih zaliha AB, a stvar je koliko vidim vrlo hitna.
Da, već par godina unazad vlada ovaj stav da se svakom daje njegova grupa, ali ljudi sa transfuzije kažu da, u urgentnim situacijama, oni i dalje daju O- krvnu grupu (u nedostatku odgovarajuće).

Na žalost, AB- krvnu grupu ima samo 0,5-0,7% ljudi.

U svakom slučaju, ja ću od nedelje otići do Zavoda jer sam B- i nadam se da neću biti jedina... ;-)

zelenooka

Domaćin
Poruka
3.948
Evo svežeg izveštaja iz Zavoda za transfuziju.
Juče sam dala krv i došla do nekih informacija. Dakle, krv za bebu Samardžić je obezbeđena za ovu nedelju, što znači da je odziv dobar i jako mi je drago zbog toga.
Krv su davali još i par momaka i jedna devojka, možda smo se videli tamo?
Poziv naravno i dalje stoji i to ne samo za ovu, već i za sve ostale bebe ( i ne samo bebe).

Slične teme

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.