Krtica

Poruka
20.421
Tako me je tata zvao dok smo ziveli zajedno :evil:...i ja se bunila ..ko velim sta on meni da sam ja krtica ...a sve zbog skupljanja stvari i garderobe u neogranicenim kolicinama. :rumenko:

Sad sredjujem garderobni orman , izvadila sam napolje sve i kopam ...zimske stvari -napred, ostale - stoj !

I sta vidim ???
Vidim da pola letnjih stvari nisam obukla ni jednom ovog leta ....i umesto da ih sad lepo spakujem za CK ja se premišljam i odlazem to do proleca ....

Kakave ste vi na tim stvarima ?
Koliko se lako odricete garderobe, cipela, stvarcica ....il ste krtica ko ja ???

( nemoj da je neko rekao mom tati da je ispalo da je u pravu - pobicu vas )
 
bacam
delim
diklaterujem što bi rekli ameri
a posle poslednjeg preseljenja - ne kupujem više. ok kupujem, ali gledam da ne gomilam, ono je bilo užasno
 
:lol:jasta nego je u pravu..muka mi je od tih starih krpa koje se nikad ne oblace..aj sto su izasle iz mode nego ne moz se stane u njih:lol:kupujem kvalitetne stvari i pre svega da mi se dopadnu..ne da ih izdegustiram za mesec dana..pa kao nemam sochim da ih uparim pa ne nosim..uh sto me to nervira umesto sirotinji da se da
 
Prvo da priznam da sam soping-manijak... :rumenko:
Kupujem skoro sve sto mi se svidi, kako za mene tako i za cerkicu... Ne mogu da odolim, pa to ti je... :D
Ali, ne sakupljam stvari...
Poklanjam. Kada sam za nesto sigurna da vise necu obuci, dam nekome za koga sigurno znam da ce se obradovati i da ce to nositi...
Ormar cesto sredjujem i stvari koje ne nosim odmah sklonim, operem, spakujem i poklonim nekome. Obicno dajem jednoj siromasnoj komsinici ili Crvenom Krstu...
Ne volim da gomilam stvari.
Jedino se malo teze oprostim od cipela, ali i njih poklanjam :mrgreen:
A sto se knjiga, fotografija i isecaka iz novina tice, e tu sam prava krtica. :D
 
krtica sam samo tako.
dečije prerasle stvari imam kome da dam pa dajem
naše nemam
onda ih čuvam, premeštam iz ormara u ormar dok Alfa ne uzme stvar u svoje ruke, pozove kamion i krene da izbacuje sve staro iz kuće
Tu nastaje borba neravnopravna - ja vapim za starim usisivačem koji i dalje radi (iako nisam njime usisavala cirka pet godina), on pokazuje još jedan stari od ranije sačuvan. Priča se ponavlja sa svim i svačim jer će možda da zatreba, (to što ta pegla varniči nema vetze, šta ako se ova važeća pokvari baš kad nemamm priliku da kupim novu) i onda ja odem sa psima do keja i čekam da kamion natovaren svim i svačim ode. Malo i propatim...

E posle se desi da bi baš zgodno došla staza koju je ON izbacio da je koristim kao otirač (pošto Baja svakom presudi (mislim otiraču) po kratkom postupku - ostane žičani kostur, pa reko da promenim sa običnim stazama).

Generalno sentimentalno se vezujem za sve i svašta, pravim i zalihe tekućih stvari, a to NEKI zli u mojoj okolini zovu magacioniranje
(PS a to magacioniranje de dobrodošlo u vreme bombardovanja kada sam imala više kućne hemije u zalihama no prosečni dragstor - meni je veći strah bio od smarada no od gladi da ne kažem glada)
 
Drago mi je da nisam jedina.. Ja sam jos gora, odvojim uredno šta je za bacanje, a onda se ipak predomislim pa to odnesem u podrum. Posle npr pola godine se tako obradujem kad to sve izrondam i izvucem iz podruma i ponovo vratim u ormar. I tako u krug. Poklonim devojčicama i drugaricama dosta u toku godine, eto to me jedino malo spašava.
Hehehe po feng šuiju i ostalim mađikuramama ja uopšte ne mam zdravu energiju u stanu :)
 
Kako za šta... za odeću nisam, uglavnom imam iste stvari, kada je vreme kupim novo, a staro spustim pored kontejnera... imam nekoliko haljina koje ne nosim, ali moram da ih imam, za svaki slučaj... a onako iskreno govoreći, ni ne sećam se kada sam poslednji put zaista bila pri novcu, onako dugoročno, da bih kupovala one prelepe skupe stvari od kojih je teško oprostiti se... Skoro ništa što imam nije nezamenjivo - samo bih se borila za trenčkot, mornarsku majicu JNA, i jedne prugaste pantalone...
Jedino se od kniga se teško rastajem... vremenom sam naučila da krimiće i sci-fi koji su me razočarali dam ili prodam, inače sve čuvam... čak i časopise.
 
ja ne bacam, skoro nikada, osim ako je nesto potpuno neupotrebljivo. Delim sve, ne cuvam nista, za razliku od mm-taj bi cuvao SVE. i uvek imam problem da ga odvojim, recimo,od 12. jakne koju poseduje od 2000. godine.:roll:
 
...Mirka, gdje me nađe...sve isto..od 1oo stvari, ako jednu odvojim...
...samo slažem i preslažem...
...možda ću obući, a slaže mi se baš sa ovim, a dadoh grdne pare...sve bezvezna opravdanja...
...što radim jedino..ono što nisam obukla dvije godine nijednom, ide van...e to opraštanje je već druga priča...ide dotle da zamolim nekoga da baci mjesto mene...
...a volim da poklonim...što je bilo ko iskomentarisao na meni da mu se sviđa, poklonim..
 
mrzim gomile stvari i rado ih se odricem...cak nekad znam da bacim i ono sto ce mi trebati....a najverovatnije je razlog sto je moja mama bila krtica i puna nam je bila kuca starudija......
 
Jaooooo podrum :rumenko:
Skoro smo ga sredjivali ...bacili smo knjige iz osnovne, iz srednje, sa faksa smo zadrzali :lol:
Covece čitanke sam cuvala ko da su sveta dela knjizevnosti :shock:

Ne odnosi se tema samo na garderobu , krtica sam na svim poljima ....to so shvatili kad smo menjali stan. Sreca pa se urazumim s vremena na vreme i pobacam bar te "realno" nepotrebne stvari .
 
E a bili mi gosti pre neki dan i pitaju " A jel imas sad u novom stanu mesta za sve stvari? " i ja sa ovooooooooooooolikim osmehom kazem "Da" ....a u sebi se mislim....al do kad videcemo :mrgreen:
 
ja ne bacam, skoro nikada, osim ako je nesto potpuno neupotrebljivo. Delim sve, ne cuvam nista, za razliku od mm-taj bi cuvao SVE. i uvek imam problem da ga odvojim, recimo,od 12. jakne koju poseduje od 2000. godine.:roll:

mm je isti... još uvek ima dukseve iz srednje škole (a promenio je 3 države od tada, i nebrojeno stanova), i pantalone (missim, prnje) i ponekad se sav ponosan pojavi u tako nekoj elegantnoj kreaciji, samo da me impresionira :lol: ja jednom probala da bacim, našao u djubretu i vratio u orman. a ne nosi, nego mu je važno da se ne rastaju, on i njegove prnje.
 
ni moj ne nosi, mene to najvise nervira, jer zelim da dam te stvari nekome kome su potrebne i ko ce ih nositi!
a on uvek ima izgovor, vec godinama isti, kako ja to negde zaturim ili poslazem, gde njemu nije "na oku", pa zaboravi sta sve ima i sta bi sve mogao da nosi:roll:
 
Ja ne volim da cuvam ama uopste, i ne volim ni visak namestaja, ni puno tepiha, jer otezavaju ciscenje. Kad nesto ne obucem duze vreme, odnesem u jednu organizaciju za siromasne. Volim da nosm stalno novu odecu, i zato kupujem jeftino, npr u Zari, Promodu, H&M i slicno. Decje stvari nasledjujemo, a kad prerastu saljem dalje :)
 
do skoro sam talozila stvari u ormaru, sada ne. bas staro bacam, a ostalo mama pokloni nekim prijateljima.
cipele bacam (ali ih pre bacanja par godina vucaram po stanu, i tek onda kad shvatim da se tako nesto nikada vise nece nositi (ili da JA to nikada vise necu nositi), onda bacim).
casopise vise ne kupujem, a ranije nisam znala sta cu od njih..
sta jos...
e da, knjige ne bacam, naravno..one imaju svoj deo u tatinoj biblioteci.

a krtica sam kada su u pitanju "dopisivanja na papiricima" :lol:
cuvam papirice cak i iz osnovne :)
 
Slagala ja i preslagala godinama...dok mi jednog dana nije puko film i bez razmisljanja sve popakujem i sa muzem odnesemo kako garderobu tako obucu u decije selo u Kamenici.
Od tad nema vise skupljanja.Sto se nosi to ostavljam sto se ne nosi odmah pakujem i odvajam.Pa kad se opet nakupi neka gomila odnecemo jadnoj decici.
 
Nemas srca bezdušnice ...:(

Kako , avaj kako ti to uspeva ???
Meni zao da bacim , cuvam ko da mi je iz oka ispalo :(

lepo,
pomislim kako ce neke male cige lepo da nose/zarade na kaleniću od stvari koje sam ja 4 puta oprala opeglala i složila a da ih ni jednom nisam obukla
lepo vama lepo nama, ne vidim problem
to odelo, a kad su knjige u pitanju nem pojma ja sam član biblioteke =))
 
Tako me je tata zvao dok smo ziveli zajedno :evil:...i ja se bunila ..ko velim sta on meni da sam ja krtica ...a sve zbog skupljanja stvari i garderobe u neogranicenim kolicinama. :rumenko:

Sad sredjujem garderobni orman , izvadila sam napolje sve i kopam ...zimske stvari -napred, ostale - stoj !

I sta vidim ???
Vidim da pola letnjih stvari nisam obukla ni jednom ovog leta ....i umesto da ih sad lepo spakujem za CK ja se premišljam i odlazem to do proleca ....

Kakave ste vi na tim stvarima ?
Koliko se lako odricete garderobe, cipela, stvarcica ....il ste krtica ko ja ???

( nemoj da je neko rekao mom tati da je ispalo da je u pravu - pobicu vas )

Уууу, ја сам првак света у бацању.

Чим сконтам да нешто нисам обукла ни једном те године, одмах вадим из ормара и трпам у кесе...или поклоним, ако неко може да стане у моју хгардеробу.
 
lepo,
pomislim kako ce neke male cige lepo da nose/zarade na kaleniću od stvari koje sam ja 4 puta oprala opeglala i složila a da ih ni jednom nisam obukla
lepo vama lepo nama, ne vidim problem
to odelo, a kad su knjige u pitanju nem pojma ja sam član biblioteke =))

...i ja sam...ali svejedno kupujem i knjige...i slažem ih...preskačemo preko njih...i u hodniku, i u spavaćoj, i u dječjoj...gdje god ima polica, i to u dva-tri reda...a samo ja čitam, da se zove da čitam..
 
mrzim gomile stvari i rado ih se odricem...cak nekad znam da bacim i ono sto ce mi trebati....a najverovatnije je razlog sto je moja mama bila krtica i puna nam je bila kuca starudija......

:evil:i ja zobg tih dzidza bidza koje skupljaju prasinu imam traume..i ne valja se vezivati za stvari..ne sto nemaju vrednost nego dotraju
 

Back
Top