Krstarica - nagrada za najboljeg književnika

Grunf1942

Domaćin
Poruka
3.333
Komitet Krstarice se sastavlja i predlažem da 21.decembra odlučimo Najknjiževnika 2009.godine,tj.uopšte najboljeg književnika po nama.

Svi koji vole književnost su dobro došli!

Na ovoj temi ćemo mi,članovi,diskutovati o mogućem laureatu...

Evo moje liste predloga:

Doris Lesing
Žan Mari Gistav le Klezio
Sju Taunzend
Filip Rot
Orhan Pamuk
Milan Kundera
Klaudio Magris
Bernard Grun
 
Komitet Krstarice se sastavlja i predlažem da 21.decembra odlučimo Najknjiževnika 2009.godine,tj.uopšte najboljeg književnika po nama.

Svi koji vole književnost su dobro došli!

Na ovoj temi ćemo mi,članovi,diskutovati o mogućem laureatu...

Evo moje liste predloga:

Doris Lesing
Žan Mari Gistav le Klezio
Sju Taunzend
Filip Rot
Orhan Pamuk
Milan Kundera
Klaudio Magris
Bernard Grun
Лепо.
Али, ови су већ ионако осведочено признати и познати. Што радије не бисмо указали на мање познате, а исто тако вредне и занимљиве ауторе? Ево, само погледати овдашњи "мМли виртуелни клуб..." А и неке друге теме на овом пдф.
 
Ideja je zaista neocekivano originalna!
Pretpostavljam da u "Best celebrity" kategoriji glasamo za vec objavljivane knjizevnike.
Imam samo mali predlog sto se tice te liste. Vladimir Kecmanovic!!! Mislim da zavredjuje barem kandidaturu. Sa svoja cetiri romana u poslednjoj dekadi predstavlja pravo osvezenje za srpsku knjizevnost.
 
:D i bas zanimljivo, dinamicno
a jel bi mogli onda da napravite neke kategorije
kao: naj pisac godine (neko ko je izdao knjigu bas te godine), ili bolje, naj knjiga godine
pa onda naj knjiga decenije ili tu vec moze naj knjizevnik decenije, neko ko je poceo da izdaje u protekloj deceniji;
i kategorija nagrada za zivotno delo, neko ko nije izdavao najmanje deset godina :lol:
 
Evo mojih predloga za 2008.-naj knjiga-Tužbalica o gladi(fr.Ritournelle de la faim),a naj pisac Jean Marie Gustave le Clezio

NajPisci svih vremena:

Žan Mari Gistav le Klezio(preporučujem "Tužbalica o gladi")
Doris Lesing(preporučujem "Peto dete")
Ivo Andrić(preporučujem "Travnička hronika")
T.S.Eliot(preporučujem "Mačka na usijanom,limenom krovu")
Boris Pasternak(preporučujem "Doktor Živago")
Fjodor Dostojevski(preporučujem "Zločin i kazna")
Džordž Orvel(preporučujem "1984")
Alber Kami(preporučujem "Stranac")
Skot Ficdžerald(preporučujem "Neobični slučaj Bendžamina Batona")
Žan Pol Sartr(preporučujem "Mučnina")
Mihail Bulgakov(preporučujem "Majstor i Margarita")
Umberto Eko(preporučujem "Ime ruže")
Filip Rot(preporučujem "Zbogom,Kolumbo")
 
Моја књига за 2009. је "Калдрма и асфалт" Дубравке Стојановић.

А најомиљенији писци уопште, рецимо: Ками, Ремарк, , Мом, Вајлд, Хаксли, Т. Вилијамс, Црњански, Андрић, Буцати, Калвино, Филип К. Дик, Б. Прус...

У ствари, волим и многе друге, (песнике нарочито), ко ће то све набројати, само су ми ови први пали на памет. :D
 
A ja bih tebi posavio pitanje kako moze jedan covek da bude tako drzak da na tako svirep način uživa da kvari diskusiju na temi...Ljudski bezobrazluk nema granica!

nije stvar u sujeti i prepiranju, evo ja sam ljubitelj književnosti ali i jezika, i ne mogu da ozbiljno shvatim diskusiju kad se napiše NajKnjiževnik i moja dobronamerna sugestija je da ti kažem da se ne kaže po meni nego po mom mišljenju i da srpski pravopis ne trpi veliko slovo u sred reči. dakle napravio si dve krupne greške što ne znači da si neznalica, jer je lako da ih ispraviš i naučiš. i vrlo je nezrelo da besniš ako te se ispravi. i da naravno napadaš onog koji te ispravlja, to je demonstracija povređene sujete i ništa više. a kaže se i: napad je najbolja odbrana.
 
nije stvar u sujeti i prepiranju, evo ja sam ljubitelj književnosti ali i jezika, i ne mogu da ozbiljno shvatim diskusiju kad se napiše NajKnjiževnik i moja dobronamerna sugestija je da ti kažem da se ne kaže po meni nego po mom mišljenju i da srpski pravopis ne trpi veliko slovo u sred reči. dakle napravio si dve krupne greške što ne znači da si neznalica, jer je lako da ih ispraviš i naučiš. i vrlo je nezrelo da besniš ako te se ispravi. i da naravno napadaš onog koji te ispravlja, to je demonstracija povređene sujete i ništa više. a kaže se i: napad je najbolja odbrana.

Eeeee... odoste vi u filozofiranje i psihologiriziranje... :)

Nije strašno, toliko ljudi pravi greške, nije to za pohvalu i opravdanje, ali ni za osuđivanje...

Tu smo da ukažemo na greške na neuvredljiv, na što mirniji i ljudskiji način.

I da prihvatimo, ako smo kritikovani...

Molim vas, bez donošenja zaključaka i iskazivanja krupnih stvari, kao što je nečija nepismenost, neobrazovanje... ili da je tema glupa, ili nejasan smeh...

Tema je korektna. Greške u naslovu ispraviću ja, što uvek i činim.

Neka se napravi određeni spisak autora, ali po nekom smislu: po epohi kojoj pripadaju, ili po žanru u kom su najzastupljeniji....

Pa, od toga da načinimo anketu.

Što se tiče ''domaće liste'', ako se misli na članove Krstarice, moje je mišljenje da to treba da budu oni članovi koji su već nešto objavljivali i da tako kažem, zrelijeg su doba...
 
Kako je krenulo - nista od naj,naj... (sta-god):)
A,ja taman htedoh da se ukljucim...
Ali,hajd', ukoliko se posreci, te nastavite da odma' kazem:
~ da u obzir uzmete samo domace autore - manje ih je,pa da se ne razvodnjavamo okolo po kontinentima(a,i da ispostujemo politicku krilaticu "kupujmo/biramjmo domace":)):
~ da osmislite nagradu/"nagradu" i nacin za urucenje iste (tako bi virtuelno dobilo drugaciju dimenziju,a veliki poznavaoci i "citaci" zasluzenu paznju);
Mislim da bi bilo interesantnije.
I, nemojte da toliko galamite zbog pravopisa - zato postoje pp,pa da se nezno saopsti, da se ljudi ne crvene bezveze:manikir:
Eto,ja toliko..:rumenka:
 
Komitet Krstarice se sastavlja i predlažem da 21.decembra odlučimo Najknjiževnika 2009.godine,tj.uopšte najboljeg književnika po nama.

Svi koji vole književnost su dobro došli!

Na ovoj temi ćemo mi,članovi,diskutovati o mogućem laureatu...

Evo moje liste predloga:

Doris Lesing
Žan Mari Gistav le Klezio
Sju Taunzend
Filip Rot
Orhan Pamuk
Milan Kundera
Klaudio Magris
Bernard Grun

Sa ove liste Filip Rot
 

Back
Top