Krstarica 777

pozdrav kapetanima, kormilarima, mornarima i ostalim okobrodnim zivuljkama. Da pokusam da vezanih ociju odbrojim 50 novcica. Kako god ih budem odabrao na obe gomile ce biti tacno po 50 glava i isto toliko pisama.

ali od 100 je 10 okrenuto obrnuto od ostalih 90 i pomesani su, kako ces znati da imas jednak broj glava i pisama u tih 50 sto si odvojio? gleda se strana koja je vidljiva, ako si mislio posto je to Jedan novcic i da on uvek ima i pismo i glavu. to je bezanje od problema?

uzgred, dobrodosao!
 
Hvala na dobrodoslici. Ne slazem se da je moje resenje bezanje od problema jer u zadatku nigde nije navedeno da je bitna orijentacija novcica vec samo da na obe gomile bude podjednak broj glava i pisama.
 
izvinite, išla sam pretpostavkom da se nešto podrazumeva...
icon_redface.gif

šta bi mi profe rekle ... ne bi rekli...izdrali bi se :lol:

elem, molim da uvažite promenu ;)
 
a mozemo i svratiti u neku luku, ili grad, pa na neke tramvajske shine ih postavimo, i onda ce ostati po pola pisma i glave od svakog... :)

koja je verovatnoca da ces ih uhvatiti i koliko bi se potrefilo da ih uhvatis kad imas povez preko ociju? :D
 
Ima li jos mesta na brodu? Davim se u dosadi !! :):):) Ako sam razumeo pitanje u igri je 100 novcica a od toga je 10 obrnuto od ostalih. Jel to znaci da su svi ostali okrenuti na istu stranu?
ako jesu onda je lako! Okrenemo jos 40 na stranu istu ako i onih 10 i imamo 2 gomile sa po 50 novcica razlicito okrenutih! :):):) Pozdrav!
 
dobrodosao! :D nikad viska ruku na ladji, hvataj se chetke :lol: :lol: ;)

kako znas kojih 40 si okrenuo? :D sta ako si medju njima okrenuo i neki koji je od onih 10? ili svih deset? ili ko bi ga znao vec koliko...
ne zaboravi, imas rukavice i povez preko ociju, novchici su ispred tebe, svih 100, ne znas gde se nalaze onih 10...mozda su rastrkani daleko jedno od drugog...
treba da podelis na dve jednake strane, tako da na obe strane ima jednak broj pisama i glava :)
 
moze velika pomoc...
zapitah se danas i nesto mi nije islo sa resavanjem ovog zadatka...onda sam shvatila da sam ga pogresno postavila...:oops: :oops:

imate od 100 novcica 10 okrenuto na pismo...poenta je da podelite novcice tako da na obe strane bude jednak broj, ali pisama... :oops:
ovo je bas ispala, nadam se necete bas mnogo zameriti... :? :)
 
C , C , C ! A sta ako je neko vec resio zadatak? :) Sad je mnoooogo lakse! Onih deset podelimo u 2 x po 5 i to je to! Ostalih 90 mogu biti svi okrenuti na "glavu" (:):):)). Jel' to neki trik zadatak?
 
Ay da pokusam opet: novcice podeliti na 2 gomile od 50, iz svake gomile menjam po jedan novcic stavljajuci ga u drugu gomilu naizmenicno (nikad isti) i jednom ce se u obe gomile naci jednak broj pisama i glava!
 
koliko dugo treba to da radis? :shock: :? i da li je i toliko dugo dovoljno ?

zasto ne nastavis sa "Onih deset podelimo u 2 x po 5 i to je to! Ostalih 90 mogu biti svi okrenuti na "glavu" ".

bas si lepo poceo... :D :D ;)
 
moja pomoc ti je da si dobro resio da odvojis 10 ...a li ti kazes onih deset...a pitam kojih deset...kad imas povez preko ociju...

pa ti si vec na brodu :D
oboje smo sami ovde...evo oslabadjam te duznosti da ribas palubu, mozes da se odmoris, mozda ti sine na svezem morskom vazduhu sta da radis i sa kojih deset novcica... ;)
 

Back
Top