Krstarica 777

Ja ovo nista ne razumem, ako se nadju pet coveka koji kazu razumeju treba ti se dati Nobelova nagrada.

aj' ovako:

sva trojica su napolju, i gledaju se.
nije bitan redosled koji je prvi, drugi ili treci, poenta je kako misli ovaj sto je zakljucio da ima crvenu tacku na celu. (sto je i pitanje u zadatku)

on vidiovu dvojicu i vidi da obojica imaju crvenu tacku, i da obojica drze podignutu ruku (tj. i da oni vide crvenu tacku).
a i on sam drzi podignutu ruku jer i on vidi bar jednu crvenu tacku. (vidi cak i dve)
i sad on razmislja "da ja imam plavu tacku, i ovo dvoje to vidi, a oboje drze podignute ruke jer vide crvenu tacku jedan na drugome, i onda bi njih dvoje zakljucili da oni imaju crvenu tacku. ali to se nije desilo, jer oni nisu nista rekli.
sto znaci da ja nemam plavu tacku, sto znaci da imam crvenu."

end of discussion :mrgreen:
 
naisli smo na jedno sudjenje. svi su se okupili da vide kako ce optuzeni da zavrsi.
medjutim, optuzeni je bio VIP persona (imao je jake Veze I Poznanstva). njegov branioc, advokat, je bio poznat po tome sto su sve njegove izjave prihvatane kao istinite na svakom sudjenju.
Tuzilac: Ako je optuzeni kriv, imao je saucesnika.
Branioc: Nije istina!

Da li mu je advokat pomogao ovom izjavom?
 
naisli smo na jedno sudjenje. svi su se okupili da vide kako ce optuzeni da zavrsi.
medjutim, optuzeni je bio VIP persona (imao je jake Veze I Poznanstva). njegov branioc, advokat, je bio poznat po tome sto su sve njegove izjave prihvatane kao istinite na svakom sudjenju.
Tuzilac: Ako je optuzeni kriv, imao je saucesnika.
Branioc: Nije istina!

Da li mu je advokat pomogao ovom izjavom?

Pa znaci istina je da ili je kriv i nije imao saucesnika, ili nije kriv, a imao je saucesnika (sto mu dodje da je nemoguce). Znaci da je kriv i strpali su ga u bajbok?

Ili, ako branilac zna da ako je ovaj kriv onda nije imao saucesnika, kako to moze da zna, osim ako i sam zna da njegov klijent jeste kriv :) I opet su ga strpali u bajbok:)

Nista mi nije jasno :mrgreen:
 
to je nemoguce! sve mora da ti je jasno kad si tacno protumacio ;)
Pa znaci istina je da ili je kriv i nije imao saucesnika, ili nije kriv, a imao je saucesnika (sto mu dodje da je nemoguce). Znaci da je kriv i strpali su ga u bajbok?
znaci, advokat nije pomogao optuzenom onom izjavom!
mozemo dalje sa zadacima...
 
mozemo da o'ladimo od tacnosti/netacnosti.
vidim da svi volite da mozgate sa ciframa :)

koliko razlicitih resenja mozete da smislite:
treba da se dobije 100, koristeci cetiri sedmice i jednu jedinicu i osnovne racunske operacije (+,*,-,/)
 
fb886995faa014b8b57d09b4d372e440.gif
 

Back
Top