Kršenje međunarodnog prava

Sirija je autokratija, sustinski i diktatura, gde siitska manjina vladala nad sunitskom vecinom.

U drustvenom smislu, ta drzava je zrtva rata interesa izmedju KSA i Irana.

Bahrein je suprotno od toga. Samo sto je Bahrein miran, ma koliko Iran pokusavao da tamo isto pokrene neku revoluciju protiv KSA.

Jos jedna zrtva tog rata izmedju Irana i KSA je Liban, koji je neka vrsta BiH na Bliskom Istoku.

Ama, znam...
Sirija je autokratija, sustinski i diktatura, gde siitska manjina vladala nad sunitskom vecinom.

U drustvenom smislu, ta drzava je zrtva rata interesa izmedju KSA i Irana.

Bahrein je suprotno od toga. Samo sto je Bahrein miran, ma koliko Iran pokusavao da tamo isto pokrene neku revoluciju protiv KSA.

Jos jedna zrtva tog rata izmedju Irana i KSA je Liban, koji je neka vrsta BiH na Bliskom Istoku.

Sirija je godinama jako opasna zemlja za obicnog coveka. Padao je problem na problem i sada mi ne deluje kao resivo uopste.

Bahrein ima americku bazu. Sasvim su mirni, od svih njih Katarci su najzesci ali i sam Katar je miran po obicne ljude.

Poredjenje tih naftnih monarhija sa Sirijom u smislu diktature dodje krajnje sasavo.

Lupeta gluposti. Čuj političko pitanje granice država u svijetu u slučaju kada SAD odluče tako.

A inače je pravno tj. nije ali jeste. Lud lik.
Granice su politicko pitanje, i odredjuju se medjunarodnim ugovorima.

Ugovori naravno jesu pravo, ali ne ono na koje vi mislite.

Dalje, one nisu odredjene ustavima, kako vi dozivljavate ustave. Jesu deo ustava u materijalnom smislu, ali to je pa tek ultra apstraktan pojam, koga vam je nemoguce objasniti.

U ovom kontekstu, ti ugovori su saglasnost politickih volja.

Ali to moze da se ide i dalje u sirinu i dubinu, jer se te politicke vlje mogu tumaciti jedino kroz gradjane, kao nosioce suverenosti, i te politicke volje moraju da budu u skladu sa legitimitetom tih vlasti koje potpisuju te ugovore, jer oni ne potpisuju ugovor o svojoj licnoj imovini. Sto npr. znaci da Sloba i Vucic ne mogu da svojataju Kosovo.

itd. itd. prica o tome je mnogo kompleksnija nego sto su vas ucili po skolama.

A da se ne lazemo, i po pandurskim skolama, preskacete teoriju prava, vec se koncentrisete na ZKP, da znate sta sve smete da radite u podrumu sa optuzenim licem :D

Dalje, one nisu odredjene ustavima, kako vi dozivljavate ustave. Jesu deo ustava u materijalnom smislu, ali to je pa tek ultra apstraktan pojam, koga vam je nemoguce objasniti.

Ali to moze da se ide i dalje u sirinu i dubinu, jer se te politicke vlje mogu tumaciti jedino kroz gradjane, kao nosioce suverenosti, i te politicke volje moraju da budu u skladu sa legitimitetom tih vlasti koje potpisuju te ugovore, jer oni ne potpisuju ugovor o svojoj licnoj imovini.

A da se ne lazemo, i po pandurskim skolama, preskacete teoriju prava, vec se koncentrisete na ZKP, da znate sta sve smete da radite u podrumu sa optuzenim licem :D
Čekam odgovor.

Ali to moze da se ide i dalje u sirinu i dubinu, jer se te politicke vlje mogu tumaciti jedino kroz gradjane, kao nosioce suverenosti, i te politicke volje moraju da budu u skladu sa legitimitetom tih vlasti koje potpisuju te ugovore, jer oni ne potpisuju ugovor o svojoj licnoj imovini.

Ti baljezgaš gluposti. Principi Povelje UN jasno govore o nemješanju u unutrašnje stvari suverenih država i ništa ne daje za pravo nekome da samostalno određuje tuđe granice. Teritorijalni suverenitet i integritet neke države su dužni da poštuju svi, kao i njeno unutrašnje uređenje.

Onda priznaj da je USA najjaca i najkvalitetnija zemlja na svijet koja je sve stvorila, i zato oni imaju pravo da diktiraju pravila.

Posteno receno, od svih sila kroz istoriju, Amerika je jos i najblaza verzija.
Svet je najvise napredovao pod njom.
Ono, homo sapiens sapiens je sebe najvise razvio u poslednjih sto i kusur godina.
Amerika je sila koja je izmenila svet, zaustavila mnoge bolesti, produzila zivotni vek, izjednacila konacno polove i usavrsila sistem obrazovanja.

Posteno govoreci, koliko god mana imala, u istoriji ce ostati upamcena kao nezan vladar po covecanstvo.

Tehnicki da ne pominjemo ali i po ljudskim pravima, zastiti slabijih, pravo na skolovanje.
Ima tu mnogo krvi ali ipak u poslednjih 80-ak godina svet je isao snazno napred uz manje gubitke nego ikada ranije u istoriji.

Kakav odgovor, koliko je kilo paradajza u Kraljevu?
Ne. Pitao sam koje ti pravno obrazovanje imaš pa možeš da sudiš profesorima prava?

Ono, homo sapiens sapiens je sebe najvise razvio u poslednjih sto i kusur godina.
Amerika je sila koja je izmenila svet, zaustavila mnoge bolesti, produzila zivotni vek, izjednacila konacno polove i usavrsila sistem obrazovanja.

Posteno govoreci, koliko god mana imala, u istoriji ce ostati upamcena kao nezan vladar po covecanstvo.

Tehnicki da ne pominjemo ali i po ljudskim pravima, zastiti slabijih, pravo na skolovanje.
Ima tu mnogo krvi ali ipak u poslednjih 80-ak godina svet je isao snazno napred uz manje gubitke nego ikada ranije u istoriji.
Izvini ti se šališ?

Gomila gluposti koje veze sa mozgom nemaju.

Medlin Olbrajt

Smatramo da je pola miliona mrtve iračke djece velika cijena ali je vrijedna promjene režima

Eto ti naprednog i nježnog vladara kojem ni genicid ne smeta. Dobro, ako si fašista onda su ti SAD ok država.

Autorska

SAD uvode sankcije gruzijskim državnicima zbog zakona koji je usvojio gruzijski parlament o nevladinim organizacijama koje se većinom finansiraju sa vana. SAD kongresmeni su uputili u proceduru predlog sankcija sudijama Međunarodnog krivičnog suda kao i njegovim tužiocima zbog optužbi protiv izraeleskog premijera i ministra odbrane.

Da li sve ovo predstavlja kršenje međunarodnog prava jer se prijeti jednoj instituciji UN, prijeti se suverenoj državi zbog njenih unutrašnjih stvari? Zašto čitav svijet ćuti i ne smije da digne glas protiv ovog tako jasnog kršenja međunarodnog prava?

Da ostavimo Rusiju po strani, postavlja se pitanje koje je starije od ukrajinske krize a to je da li je američka agresija na Siriju kršenje međunarodnog prava i ko je uveo snakcije SAD-u zbog toga?

Zašto većina država ćuti i ne smije da kaže glasno da SAD prave sranja na koja se mora reagovati?

Zato sto to pravo postoji samo na papiru (i kao san u idealisticim glavama) koji vredi isto koliko onaj sa kojim brises zadnjicu, zato sto humana vrsta prepoznaje samo jedan zakon - od pamtiveka - zakon jaceg. Tu pocinje i zavrsava se svako 'pravo'.

Takozvano ljudsko blato (iz praha nastali u prah idemo) i civilizacijski zatvor.

To je to. Kada covjek objektivno gleda proslost, i kakve sve imperije i civilizacije dosle i prosle, USA je daleko najpravednija i najpostenija sila koju je svijet do sad vidio.

Car Dusan je sjekao ljudima ruke i noge, Turci nabili na kolac, Nacisti bacili ljude u rerne, Staljin genocidao Ukrajince i stavio u gulage, Kinezi masakrirali svoje gradjane na Tijenanmenu trgu.

USA je dao svijetu mnogo, i svi ukljucujuci njene neprijatelje, uzivaju u carima Americke civilizacije i genijalnosti.

Gomila gluposti koje veze sa mozgom nemaju.

Medlin Olbrajt

Smatramo da je pola miliona mrtve iračke djece velika cijena ali je vrijedna promjene režima

Eto ti naprednog i nježnog vladara kojem ni genicid ne smeta. Dobro, ako si fašista onda su ti SAD ok država.

Pa jesu li ubili pola miliona iracke dece?

Koliko su se ubijali ljudi kroz istoriju, koliko imas zrtava oba svetske rata, koliko po Africi, koliko robova, sve to fino sabari i podvuci pa ces i sam videti da je u poslednjih osam decenija svet u kakvom takvom miru, sto je zacudjujuce zatisje obzirom na LJUDSKU VRSTU I NJENU ISTORIJU.

Ponasas se kao da mirno sedim i pijem kafu a onda mi nalete Amerikanci opasani bombama.

Izvoli, pronadji mi mirnijih osamdesetak godina u poslednjih par vekova...ili ikada.
Garantujem da ih neces naci.

Pronadji mi broj pismene dece pre sto godina i danas. Pronadji mi polozaj zena pre dvesta godina i danas. Pronadji mi kada su deca pocinjala da rade, jesu li radila u rudnicima od pete godine ili nisu. Dakako da jesu.

Rade i danas po nekim Kinama i tim divnim slobodarskim zemljama.
U zemljama koje su napredovale ovih 80 godina ne rade vec idu u skolu i imaju nekakva prava.

Da, nijedan sistem nije savrsen.
Da, neke zemlje su nadrljale ali nista ne moze da porekne cinjenicu da su zarazne bolesti stavljene pod kontrolu, a ljudska prava sira nego ikada pre.

Pa jesu li ubili pola miliona iracke dece?

Koliko su se ubijali ljudi kroz istoriju, koliko imas zrtava oba svetske rata, koliko po Africi, koliko robova, sve to fino sabari i podvuci pa ces i sam videti da je u poslednjih osam decenija svet u kakvom takvom miru, sto je zacudjujuce zatisje obzirom na LJUDSKU VRSTU I NJENU ISTORIJU.

Ponasas se kao da mirno sedim i pijem kafu a onda mi nalete Amerikanci opasani bombama.

Izvoli, pronadji mi mirnijih osamdesetak godina u poslednjih par vekova...ili ikada.
Garantujem da ih neces naci.

Pronadji mi broj pismene dece pre sto godina i danas. Pronadji mi polozaj zena pre dvesta godina i danas. Pronadji mi kada su deca pocinjala da rade, jesu li radila u rudnicima od pete godine ili nisu. Dakako da jesu.

Rade i danas po nekim Kinama i tim divnim slobodarskim zemljama.
U zemljama koje su napredovale ovih 80 godina ne rade vec idu u skolu i imaju nekakva prava.

Da, nijedan sistem nije savrsen.
Da, neke zemlje su nadrljale ali nista ne moze da porekne cinjenicu da su zarazne bolesti stavljene pod kontrolu, a ljudska prava sira nego ikada pre.
Nije bitno koliko je djece umrlo, bitno je da je to za njih prihvatljiva cijena promjene režima.

To znači iste ideje kao i nacističke da se pobije što više drugih i drugačijih.

Back