КРОАТИЗАЦИЈА СРБИЈЕ

Не знам ја ко је овде назадан - аналнитичар... али ок...
смеш и ти да пецнеш... видећемо на крају ко ће да се назадно искаже...
посадили смо младицу, примила се... биће, биће...
 
commodore:
Не знам ја ко је овде назадан - аналнитичар... али ок...
смеш и ти да пецнеш... видећемо на крају ко ће да се назадно искаже...
посадили смо младицу, примила се... биће, биће...

Čemu ovo vrijeđanje? Ako smo neistomišljenici ne moramo biti neprijatelji, zar ne? :smile:
 
Pobunjenik:
Данас је Београд освануо преплављен билбордима које је поставила усташка држава Хрватска, на којима стоји да у тој творевини има «мјеста за све», и путем тих билборда се протерани Срби позивају да се врате. То тако изгледа на први поглед. Међутим, ако мало загребете по површини, видећете да тај први слој зна да завара, и да су праве намере потпуно другачије.

Пре десет година усташе су протерале преко 250.000 Срба из Републике Српске Крајине и Хрватске, да би их данас позивали да се врате. Нема смисла, осим ако се нису покајали за своја злодела, у шта не верујем. То јавно истицање усташких прогласа има пре свега психолошки циљ, а то је да људима уђе у подсвест, и да се овде на Хрватску гледа као на пријатељску земљу. Није случајно што се у нашој јавности на сва звона велича ова усташка држава, и што маса Срба просто хрли да извади усташки пасош. Заиста, дошло је време када се Српство продаје за џак брашна. Овај народ има озбиљних проблема са памћењем, јер изгледа да је потпуно заборавио шта му је усташка рука донела 1941. као и педесет година касније.

Усташе се више не служе истом стратегијом. Наиме, пошто су окупирали Републику Српску Крајину, и Хрватску потпуно очистили од Срба, дошли су у Србију да овде наставе геноцид над Србима, али овога пута културни геноцид. У Србији се данас пише писмом које користе усташе, а то је латиница. Ћирилица се НАМЕРНО потискује. Велича се Ватикан, у посету се позива папа, и тугује се за нацистичким злотвором Јованом Павлом II. Усташе купују српске фирме, њихове рекламе су на сваком кораку, а наивни Срби чак поново почињу да посећују тзв. хрватско приморје. Многи медији скрнаве српски језик, па тако осим усташке латинице почињу и да страна имена пишу у оригиналу, баш као што то раде њихови идоли који су побили преко милион Срба. Све у свему, постоји један општи тренд кроатизације Србије. У Црној Гори је тај процес одавно спроведен, а сад је на мети Србија.

Ако се овако настави, усташе ће заиста остварити свој циљ и доћи до границе са Бугарском. Зато би сви истински Срби требало да призову памети, да се освесте, и да не дозволе да им деца постану некакви Хрвати.


generalno, oni to radi jer im EU tako nalaze...
ja znam nekoliko ljudi koji su se vratili i zive normalno, u prijateljskim su odnosima sa Hrvatima koji tu zive, ali to su uglavnom sela, gde zive stariji ljudi, pa onda...
 
Поштовани г. Амбасадоре, ево ја сам му пружио руку помирења.
Нека каже ДУД 3 пута и ЈА ЗВАНИЧНО НИКАД ВИШЕ НЕЋУ ДА ГА ВРЕЂАМ.
Има да му помажем и да будемо другари.
Шта ће више?
Јел ја пуно тражим?
Не... јел тако?
 
Nisam ja ni ustaša, ni Srbomrzac, jer nemogu mrziti narod kome i sam pripadam. Ako sam i nekog uvrijedio javno se izvinjavam....Bog mi je svedok da govorim istinu....Ne bih se zalud pozivao na Gospoda sada u vrijeme Božićnoga posta koga se strogo držim.....Od mene toliko, a vi možete vjerovati ili ne....
Iskreni pozdrav, analiticar
 
Pobunjenik:
Данас је Београд освануо преплављен билбордима које је поставила усташка држава Хрватска, на којима стоји да у тој творевини има «мјеста за све», и путем тих билборда се протерани Срби позивају да се врате. То тако изгледа на први поглед. Међутим, ако мало загребете по површини, видећете да тај први слој зна да завара, и да су праве намере потпуно другачије.

Пре десет година усташе су протерале преко 250.000 Срба из Републике Српске Крајине и Хрватске, да би их данас позивали да се врате. Нема смисла, осим ако се нису покајали за своја злодела, у шта не верујем. То јавно истицање усташких прогласа има пре свега психолошки циљ, а то је да људима уђе у подсвест, и да се овде на Хрватску гледа као на пријатељску земљу. Није случајно што се у нашој јавности на сва звона велича ова усташка држава, и што маса Срба просто хрли да извади усташки пасош. Заиста, дошло је време када се Српство продаје за џак брашна. Овај народ има озбиљних проблема са памћењем, јер изгледа да је потпуно заборавио шта му је усташка рука донела 1941. као и педесет година касније.

Усташе се више не служе истом стратегијом. Наиме, пошто су окупирали Републику Српску Крајину, и Хрватску потпуно очистили од Срба, дошли су у Србију да овде наставе геноцид над Србима, али овога пута културни геноцид. У Србији се данас пише писмом које користе усташе, а то је латиница. Ћирилица се НАМЕРНО потискује. Велича се Ватикан, у посету се позива папа, и тугује се за нацистичким злотвором Јованом Павлом II. Усташе купују српске фирме, њихове рекламе су на сваком кораку, а наивни Срби чак поново почињу да посећују тзв. хрватско приморје. Многи медији скрнаве српски језик, па тако осим усташке латинице почињу и да страна имена пишу у оригиналу, баш као што то раде њихови идоли који су побили преко милион Срба. Све у свему, постоји један општи тренд кроатизације Србије. У Црној Гори је тај процес одавно спроведен, а сад је на мети Србија.

Ако се овако настави, усташе ће заиста остварити свој циљ и доћи до границе са Бугарском. Зато би сви истински Срби требало да призову памети, да се освесте, и да не дозволе да им деца постану некакви Хрвати.

Свака ЧАСТ добар текст
 
јомини то је била једна лингвистичка дискусија:) коју смо на задовољство све три стране решили:),између мене и аналитичара више нема зле крви.:):)
извињавам се ако сам у жару дискусије употребио претешке речи,потрудићу се да се не понови:):):)
 
Pobunjenik:
Данас је Београд освануо преплављен билбордима које је поставила усташка држава Хрватска, на којима стоји да у тој творевини има «мјеста за све», и путем тих билборда се протерани Срби позивају да се врате. То тако изгледа на први поглед. Међутим, ако мало загребете по површини, видећете да тај први слој зна да завара, и да су праве намере потпуно другачије.

Пре десет година усташе су протерале преко 250.000 Срба из Републике Српске Крајине и Хрватске, да би их данас позивали да се врате. Нема смисла, осим ако се нису покајали за своја злодела, у шта не верујем. То јавно истицање усташких прогласа има пре свега психолошки циљ, а то је да људима уђе у подсвест, и да се овде на Хрватску гледа као на пријатељску земљу. Није случајно што се у нашој јавности на сва звона велича ова усташка држава, и што маса Срба просто хрли да извади усташки пасош. Заиста, дошло је време када се Српство продаје за џак брашна. Овај народ има озбиљних проблема са памћењем, јер изгледа да је потпуно заборавио шта му је усташка рука донела 1941. као и педесет година касније.

Усташе се више не служе истом стратегијом. Наиме, пошто су окупирали Републику Српску Крајину, и Хрватску потпуно очистили од Срба, дошли су у Србију да овде наставе геноцид над Србима, али овога пута културни геноцид. У Србији се данас пише писмом које користе усташе, а то је латиница. Ћирилица се НАМЕРНО потискује. Велича се Ватикан, у посету се позива папа, и тугује се за нацистичким злотвором Јованом Павлом II. Усташе купују српске фирме, њихове рекламе су на сваком кораку, а наивни Срби чак поново почињу да посећују тзв. хрватско приморје. Многи медији скрнаве српски језик, па тако осим усташке латинице почињу и да страна имена пишу у оригиналу, баш као што то раде њихови идоли који су побили преко милион Срба. Све у свему, постоји један општи тренд кроатизације Србије. У Црној Гори је тај процес одавно спроведен, а сад је на мети Србија.

Ако се овако настави, усташе ће заиста остварити свој циљ и доћи до границе са Бугарском. Зато би сви истински Срби требало да призову памети, да се освесте, и да не дозволе да им деца постану некакви Хрвати.


Побуњениче, Ти врло добро знаш да у Протоколима пише. УНИШТИЋЕМО СТРПЉИВЕ НАРОДЕ: РУСЕ, ИНДИЈАНЦЕ И СЛИЧНЕ... стога мене уопште не чуди навала усташа на Србију... и није само то него је данас на ТВ гостовао Ром који је написао Циганску граматику и изјавио ДА У ЦЕНТРАЛНОЈ СРБИЈИ ИМА ОКО 1,000 000 ЦИГАНА... мислим та изјава ме је згрозила јер је сасвим сигурно неистинита... а чујем и да су се Црногорци у Србији ОРГАНИЗОВАЛИ КАО НАЦИОНАЛНА МАЊИНА И ОСНИВАЈУ УДРУЖЕЊЕ "КРСТАШ"... мени је јасно куда све ово води и шта је циљ и намера... али не верујем да је то јасно Влади Србије а и Србима... :evil: :evil: :evil:
 
ИСЦЈЕЉЕЊЕ ПАРАЛИЗОВАНОГ ЂАКА

Записивач Максим Јововић 1959. биљежи казивање Р. З., домаћице из Бара:

"У јуну 1953. дошла је у мој комшилук код моје другарице у госте њена пријатељица из Београда, супруга љекара опште праксе др М. Н. Са собом је довела свога тринаестогодишњег синчића, ђака основне школе, који је подуже времена боловао од дјечије парализе. Сва средства савремене медицине родитељи су применили за лијечење свога дјетета, али ништа није помогло. Дјечак се једва кретао и то уз помоћ нарочитих штака, од којих се није раздвајао. Мајка пак, по савјету неких својих познаница и пријатељица из богомољачког покрета Д. Х. З. у Београду, поведе сина у Црну Гору да га одведе у Острог к Свецу те да скрушеним молитвама тамо покуша да од Свеца измоли излијечење. Наиме, почетком јула мјесеца исте године стигну њих двоје у Острог и ту се задржаше два дана.

Настојатељ Горњег манастира неколико пута је читао молитве за оздрављење дјечака и чинио бденије. Силазећи из Горњег манастира у Доњи на свету Литургију, ђак осјети да му је боље и рече мајци, која се томе силно обрадова те тако стигоше доле.

По свршетку службе Божије, изиђоше из цркве весели, видјећи да ће болесник потпуно оздравити. Пред манастиром дјечак, наочиглед присутних поклоника, остави штаке и настави пут сам низбрдо ка жељезничкој станици.

Доцније су писали из Београда да је дјечак и сасвим оздравио и да је наставио школовање у гимназији.
 

Back
Top