КРОАТИЗАЦИЈА СРБИЈЕ

Бл:
Омакло ми се , али није на одмет да прочиташ
А за протоколе читао сам, није лоше, мада тешко могу да поверујем баш у СВЕ, 70% верујем, ало неке ствари, Хмммммммммммм
Da, omaklo se... A ja se zakopčavam na leđima!
Podseća me sve ovo na onu priču kad se lik vadi da nije ubio nekog drugog lika i kad ga pitaju šta se desilo, on kaže: ništa, stojimo mi, kad on pade na nož i tako 15 puta...
Omaklo se....

jomini:
Da, omaklo se... A ja se zakopčavam na leđima!
Podseća me sve ovo na onu priču kad se lik vadi da nije ubio nekog drugog lika i kad ga pitaju šta se desilo, on kaže: ništa, stojimo mi, kad on pade na nož i tako 15 puta...
Omaklo se....
Ево човека па стварно случајно
9.gif

Озбиљно велиш... к'о и све Побуњеникове теме ;)

Pobunjenik:
Данас је Београд освануо преплављен билбордима које је поставила усташка држава Хрватска, на којима стоји да у тој творевини има «мјеста за све», и путем тих билборда се протерани Срби позивају да се врате. То тако изгледа на први поглед. Међутим, ако мало загребете по површини, видећете да тај први слој зна да завара, и да су праве намере потпуно другачије.

Не знам да ли је ово за посебну тему, но ако аутор мисли да јесте.
Ништа... очекујем да те билборде унереде као што су и оне за Сребреницу... како оно беше
Да видиш
Да знаш
Да памтиш

Бл:
ИСЦЈЕЉЕЊЕ ПАРАЛИЗОВАНОГ ЂАКА

Записивач Максим Јововић 1959. биљежи казивање Р. З., домаћице из Бара:

"У јуну 1953. дошла је у мој комшилук код моје другарице у госте њена пријатељица из Београда, супруга љекара опште праксе др М. Н. Са собом је довела свога тринаестогодишњег синчића, ђака основне школе, који је подуже времена боловао од дјечије парализе. Сва средства савремене медицине родитељи су применили за лијечење свога дјетета, али ништа није помогло. Дјечак се једва кретао и то уз помоћ нарочитих штака, од којих се није раздвајао. Мајка пак, по савјету неких својих познаница и пријатељица из богомољачког покрета Д. Х. З. у Београду, поведе сина у Црну Гору да га одведе у Острог к Свецу те да скрушеним молитвама тамо покуша да од Свеца измоли излијечење. Наиме, почетком јула мјесеца исте године стигну њих двоје у Острог и ту се задржаше два дана.

Настојатељ Горњег манастира неколико пута је читао молитве за оздрављење дјечака и чинио бденије. Силазећи из Горњег манастира у Доњи на свету Литургију, ђак осјети да му је боље и рече мајци, која се томе силно обрадова те тако стигоше доле.

По свршетку службе Божије, изиђоше из цркве весели, видјећи да ће болесник потпуно оздравити. Пред манастиром дјечак, наочиглед присутних поклоника, остави штаке и настави пут сам низбрдо ка жељезничкој станици.

Доцније су писали из Београда да је дјечак и сасвим оздравио и да је наставио школовање у гимназији.

SV. Vasiliju Ostroškom svaka slava i čast sada i uvijek i u vijekove vjekova Amin!
I baš, zato, BL, iz poštivanja prema ovom najvećem Srpskom Svetitelju, nemoj njegovo ime i dobrotu koristiti za dnevno-političke obračune....jer on ne samo da je iznad njih, već je iznad i Srbije....Njega je Gospod poslao svima nama kao dokaz istinske Božije snage, ali i volje da pomogne čovjeku...
I još jedan dobronamjeran savjet: svojim izrazito agresivnim stavom stvaraš vrlo lošu sliku o nama Pravoslavnim vjernicima i vršiš direktnu uslugu svim onim sektašima koji nemilosrdno udaraju po onome što je hrišćansko i pravoslavno....
Iskreni pozdrav, analitičar

У Сомбору у Народној апотеци на Венцу војводе Радомира Путника можете мерити TLAK - апарт за мерење крвног притиска на чистом хрватском! Постављен недавно. Чиста хрватска латиница.

Back