Kriza u srpsko-hrvatskim odnosima?

МАЧАК

Buduća legenda
Poruka
25.542
http://www.mondo.rs/s203337/Info/ex-YU/Kriza_u_srpsko-hrvatskim_odnosima.html
Kriza u srpsko-hrvatskim odnosima?
Presuda hrvatskim generalima u Hagu mogla bi da izazove krizu u srpsko-hrvatskim odnosima. Srbija zadovoljna jer je ustanovljeno da je u Hrvatskoj izvršeno etničko čišćenje. Hrvati ogorčeni.
v203337p0.jpg

Predsednik srbije i premijerka Hrvtaske (arhivska fotografija)
Zamenik tužioca za ratne zločine Bruno Vekarić ocenio je danas da će presuda Haškog tribunala trojici hrvatskih generala, kojom je preminuli predsednik Hrvatske Franjo Tuđman označen kao vođa udruženog zločinačkog poduhvata, sigurno imati određene implikacije na odnose Srbije i Hrvatske, pre svega pred Međunarodnim sudom pravde.

"S jedne strane, to daje komforniju poziciju Srbiji, s druge strane, može biti korak bliže pomirenju, što bi možda bilo u krajnjoj liniji i najbolje", rekao je Vekarić Tanjugu.

Vekarić je napomenuo da očekuje da će se na tu presudu žaliti jedna i druga strana.

"Mislim da će se glavni tužilac Haškog tribunala Serž Bramerc žaliti na deo presude kojom nije zadovoljan, ovaj deo oko Čermaka, a što se tiče kazne za ovu dvojicu, sigurno će odbrana imati šta da kaže", rekao je on.

Prema njegovim rečima, u pravnom aspektu presude kroz ovaj predmet "pokazala se snaga instituta zajednički zločinački poduhvat".

"To je jedna moćna mašina, centrifuga, koja kada uvuče nekoga, tu očigledno izlaska nema", zaključio je on.

Šef splitske organizacije Hrvatske stranke prava Hrvoje Tomasović za presudu krivi vladu "jer je iz presude vidljivo da je cela Hrvatska stvorena na zločinačkom poduhvatu".

"Po tome naša država nije uopšte legitimna. Gotovini ne bi ni Milošević dao 24 godine".

"I da je sudsko veće bilo u sastavu Dobrica Ćosić, Jovan Rašković i Mile Martić, da je sud bio na Palama ili u Požarevcu, presuda ne bi bila ni upola kakva je bila", rekao je Tomasović.

Koordinator Vlade Srbije za odnose sa javnošću Slobodan Homen izjavio je da Srbija može da bude zadovoljna ovom haškom presudom.

"Daleko važnije od same visine kazne je poruka i priznanje suda zahtevu Haškog tužilaštva koji konstatuje da se zaista dogodilo etničko čišćenje, da su Srbi svesno proterani i da je to bio dobro organizovani plan", rekao je Homen novinarima u Beogradu.

On je ocenio da će presuda baciti potpuno drugu sliku na događaje iz 90. ih godina, i što je najvažnije "na ulogu srpskog naroda u tim događajima".

"Mnogo važnije od bilo koje kazne je da je konstatovano da su krivi za onaj zločin, za koji smo svi znali, a to je etničko čišćenje i proterivanje srpskog naroda", istakao je Homen. "
Branilac Ante Gotovine Gregori Kiho ocenio je da je presuda "suprotna činjenicama predstavljenim tokom suđenja i pravu".

Američki advokat Kiho najavio je i da će odbrana Gotovina uložiti žalbu na današnju prvostepenu presudu.

"Naša snažna odbrana je da je general Gotovina delovao u skladu sa vojnim i taktičkim pravilima. Današnja presuda u direktnoj je suprotnosti sa činjenicama koje su predstavljene tokom suđenja, kao i sudskoj praksi ovog Tribunalom", izjavio je Kiho novinarima pred zgradom Tribunala.

Branilac drugooptuženog Ivana Čermaka, Stiven Kej rekao je da je "odahnuo" pošto je Tribunal oslobodio Čermaka krivice po svim tačkama optužnice. "To je pravična oslobađajuća presuda", kazao je engleski advokat Kej.

On je, međutim, poručio da "u ovom trenutku saoseća sa generalima Gotovinom i Markačem kojima upućuje izraze poštovanja".

............................
............................
Векарућу жао.....
:hahaha: :hahaha: :hahaha:
 
Да ли се БоТа већ извинио и понудио да га Хаг испоручи Србији на издржавање казне / и нормално ОДМАХ ослобађање,и уз извињење враћање у домовину /!
 
http://www.mondo.rs/s203337/Info/ex-YU/Kriza_u_srpsko-hrvatskim_odnosima.html
Kriza u srpsko-hrvatskim odnosima?
Presuda hrvatskim generalima u Hagu mogla bi da izazove krizu u srpsko-hrvatskim odnosima. Srbija zadovoljna jer je ustanovljeno da je u Hrvatskoj izvršeno etničko čišćenje. Hrvati ogorčeni.
v203337p0.jpg

Predsednik srbije i premijerka Hrvtaske (arhivska fotografija)
Zamenik tužioca za ratne zločine Bruno Vekarić ocenio je danas da će presuda Haškog tribunala trojici hrvatskih generala, kojom je preminuli predsednik Hrvatske Franjo Tuđman označen kao vođa udruženog zločinačkog poduhvata, sigurno imati određene implikacije na odnose Srbije i Hrvatske, pre svega pred Međunarodnim sudom pravde.

"S jedne strane, to daje komforniju poziciju Srbiji, s druge strane, može biti korak bliže pomirenju, što bi možda bilo u krajnjoj liniji i najbolje", rekao je Vekarić Tanjugu.

Vekarić je napomenuo da očekuje da će se na tu presudu žaliti jedna i druga strana.

"Mislim da će se glavni tužilac Haškog tribunala Serž Bramerc žaliti na deo presude kojom nije zadovoljan, ovaj deo oko Čermaka, a što se tiče kazne za ovu dvojicu, sigurno će odbrana imati šta da kaže", rekao je on.

Prema njegovim rečima, u pravnom aspektu presude kroz ovaj predmet "pokazala se snaga instituta zajednički zločinački poduhvat".

"To je jedna moćna mašina, centrifuga, koja kada uvuče nekoga, tu očigledno izlaska nema", zaključio je on.

Šef splitske organizacije Hrvatske stranke prava Hrvoje Tomasović za presudu krivi vladu "jer je iz presude vidljivo da je cela Hrvatska stvorena na zločinačkom poduhvatu".

"Po tome naša država nije uopšte legitimna. Gotovini ne bi ni Milošević dao 24 godine".

"I da je sudsko veće bilo u sastavu Dobrica Ćosić, Jovan Rašković i Mile Martić, da je sud bio na Palama ili u Požarevcu, presuda ne bi bila ni upola kakva je bila", rekao je Tomasović.

Koordinator Vlade Srbije za odnose sa javnošću Slobodan Homen izjavio je da Srbija može da bude zadovoljna ovom haškom presudom.

"Daleko važnije od same visine kazne je poruka i priznanje suda zahtevu Haškog tužilaštva koji konstatuje da se zaista dogodilo etničko čišćenje, da su Srbi svesno proterani i da je to bio dobro organizovani plan", rekao je Homen novinarima u Beogradu.

On je ocenio da će presuda baciti potpuno drugu sliku na događaje iz 90. ih godina, i što je najvažnije "na ulogu srpskog naroda u tim događajima".

"Mnogo važnije od bilo koje kazne je da je konstatovano da su krivi za onaj zločin, za koji smo svi znali, a to je etničko čišćenje i proterivanje srpskog naroda", istakao je Homen. "
Branilac Ante Gotovine Gregori Kiho ocenio je da je presuda "suprotna činjenicama predstavljenim tokom suđenja i pravu".

Američki advokat Kiho najavio je i da će odbrana Gotovina uložiti žalbu na današnju prvostepenu presudu.

"Naša snažna odbrana je da je general Gotovina delovao u skladu sa vojnim i taktičkim pravilima. Današnja presuda u direktnoj je suprotnosti sa činjenicama koje su predstavljene tokom suđenja, kao i sudskoj praksi ovog Tribunalom", izjavio je Kiho novinarima pred zgradom Tribunala.

Branilac drugooptuženog Ivana Čermaka, Stiven Kej rekao je da je "odahnuo" pošto je Tribunal oslobodio Čermaka krivice po svim tačkama optužnice. "To je pravična oslobađajuća presuda", kazao je engleski advokat Kej.

On je, međutim, poručio da "u ovom trenutku saoseća sa generalima Gotovinom i Markačem kojima upućuje izraze poštovanja".

............................

............................
Векарућу жао.....
:hahaha: :hahaha: :hahaha:


Бруни? :mrgreen: Што ли? :hahaha:
 
Смањиће они Готовини ту казну макар за 6-7 година..живи били па видјели.

А шта би са оним трећим генералом, ослобођен???:dash:

Све у свему, не интересује ме квази-суд у Хагу. Готовини је требао да пресуди онај Србин који је напустио Крајину због тог злочинца!

Једино што је битно да је Олуја означена као злочин.

ДО ГОДИНЕ У КНИНУ!
 
Уместо да спомињу злочине због којих су кажњени ови хрватски "бојовници", наши еХперти се брину какве ће то последице имати на односе са Хрватском... невероватно! :dash::dash::dash:
 
Уместо да спомињу злочине због којих су кажњени ови хрватски "бојовници", наши еХперти се брину какве ће то последице имати на односе са Хрватском... невероватно! :dash::dash::dash:

Па ја се уопште не бих изненадио да наше Тужилаштво које је пуно ујака као и Министарство правде и Бота УПУТЕ ЗАЈЕДНИћКИ АПЕЛ ДА "ХЕРОЈИ" УСТАШКЕ ОЛУЈЕ тј. ЗЛОћИНЦИ БУДУ ОСЛОБОђЕНИ......
 
Otkako Srbi docekase Putina kao Imperatora , sve se preokrenu ... :lol:

Al uzalud im trud - niti cemo zaboraviti proterivanje pola miliona Srba iz Hrvatske , niti bombardovanje Republike Srpske i Srbije , niti Jasenovac i Kosovo , niti cemo zavoleti hebenu ameriku ... :bye:

Vreme je da pravimo one ruske baze ... :think: .. da ih dotucemo ...
 
Otkako Srbi docekase Putina kao Imperatora , sve se preokrenu ... :lol:

Al uzalud im trud - niti cemo zaboraviti proterivanje pola miliona Srba iz Hrvatske , niti bombardovanje Republike Srpske i Srbije , niti Jasenovac i Kosovo , niti cemo zavoleti hebenu ameriku ... :bye:

Vreme je da pravimo one ruske baze ... :think: .. da ih dotucemo ...
Bolje pravi decu , Srbi umiru demografski rrat im ne treba
 

Back
Top