Kriza u Nemačkoj - masovno bankrotiraju kompanije koje su preživele i svetske ratove

otkude holandiji gas?

Natural Gas Production by Country​

Screenshot_20230114-213540.png
 
Najmanje se gasa potroši za grejanje, i za to postoje alternative, gas je neophodan za industriju i kao obično priča o grejanju na gas služi da zamagli druge probleme

Glede trgovine gasom i sirovinama to nije pitanje nečije volje i želje, već RAZMENE

Do sada se razmena obavljala tako što voždovi zlatne milijarde odrede cenu, naštampaju pare pa onda ako neko neće da da ono što njima treba šalju USA + NATO trupe da donesu demokratiju, objasne šta je slobodno tržište, naprave razne revolucije i slična dešavanja i onaK može Nemac da ima trip kako je najpametniji i najbolji i da sve blagodeti ima zahvaljujući tome što on ZNA šta je demokratija a ostala džamogladija nije dobacila do toga

E sada nema više takve razmene, ne može ni USA baš da nabavi onoliko koliko zlatna milijarda može da sagori

Dakle hoću reći sve je to zasluženo i treba i više..
Mi, "zlatna milijarda" bićemo još razvijeniji i bogatiji, jer ćemo da pronađemo rešenje za naše probleme, kao uvek do sada, ali vi, koji imate samo resurse i jeftinu radnu snagu, a osim toga nemate ništa da ponudite, bićete još siromašniji i nerazvijeniji. Osim, ako budete sarađivali i dalje sa nama u globalnom svetu.
 
Problem je što bi i Indus i Kinez da ne vrte velosiped kada idu na arbajt za šaku pirinča dok sagorevaju svoje resurse da žive kao i Dač ili Švabov ili Francuz koji ide automobilom napravljenim od njihovih resursa ili rada i to da palamudi u office kako njih još više da upregne da bi on mogao 30 jeftino na Baliju da se odmori od teškog rada
Radi pametnije, ne teže.
 
Mi, "zlatna milijarda" bićemo još razvijeniji i bogatiji, jer ćemo da pronađemo rešenje za naše probleme, kao uvek do sada, ali vi, koji imate samo resurse i jeftinu radnu snagu, a osim toga nemate ništa da ponudite, bićete još siromašniji i nerazvijeniji. Osim, ako budete sarađivali i dalje sa nama u globalnom svetu.

Sem ako nisi naučio zoliko dobro srpski i ako pripadaš zapadnim narodima možeš i da veruješ u to, ali ako si sa ovih prostora, a jesi, ti si gluplji od zapadnjaka koji ima taj trip

Ne može i neće ostalih 7 da živi po diktatu one jedne milijarde i tu tehnologija ne pomaže.. do sada tehnologija je bila usputna, vladanja se obavljalo u vidzu manipulacije i propagande tj obmana
To više ne postoji ...
 
Sviđa ti se što su Kinezi počeli da kopaju kanale bagerom umesto krampom i lopatom, pa misliš da su jaki? Usput, odakle im bager?

Monopol znanja dovodi do regresije

Ovakav stav je dokaz da je slobodna razmena roba i ideja bila samo obmana, licemerje i pokvarenost

Pljačkaška civilizacija koja je i religiju koristila kao paravan za pljačku
 
Sem ako nisi naučio zoliko dobro srpski i ako pripadaš zapadnim narodima možeš i da veruješ u to, ali ako si sa ovih prostora, a jesi, ti si gluplji od zapadnjaka koji ima taj trip

Ne može i neće ostalih 7 da živi po diktatu one jedne milijarde i tu tehnologija ne pomaže.. do sada tehnologija je bila usputna, vladanja se obavljalo u vidzu manipulacije i propagande tj obmana
To više ne postoji ...
Ništa smešnije nego kad osiromašeni i opljačkani Balkanac, koga su još gurnuli i da ratuje sa dojučerašnjom braćom, prijateljima i sunarodnicima za neku vrlet i kamen, te nakon što je igrao sitnu pipirevku, ponižavao se, radio sve što mu se kaže i dalje beduje u svojoj zemlji ili ide da radi po Zapadu poslove koje niko neće - govori - MI ZAPAD! :lol:

Meni je jasno da bivši kolonisti i dalje žive u tripu svoje superiornosti i da smatraju da je opravdano da kradu i pljačkaju, te da inferiorni narodi i postoje da bi njima život bio ugodniji i lagodniji, ali kad neko sa Balkana to fantazira...! :lol:

Zašto bi jedan Englez, Nemac ili bilo ko drugi išta delio sa nekim bivšim Jugovićem?!?!?! :lol:
 
Ništa smešnije nego kad osiromašeni i opljačkani Balkanac, koga su još gurnuli i da ratuje sa dojučerašnjom braćom, prijateljima i sunarodnicima za neku vrlet i kamen, te nakon što je igrao sitnu pipirevku, ponižavao se, radio sve što mu se kaže i dalje beduje u svojoj zemlji ili ide da radi po Zapadu poslove koje niko neće - govori - MI ZAPAD! :lol:

Meni je jasno da bivši kolonisti i dalje žive u tripu svoje superiornosti i da smatraju da je opravdano da kradu i pljačkaju, te da inferiorni narodi i postoje da bi njima život bio ugodniji i lagodniji, ali kad neko sa Balkana to fantazira...! :lol:

Zašto bi jedan Englez, Nemac ili bilo ko drugi išta delio sa nekim bivšim Jugovićem?!?!?! :lol:

Zašto bi bilo koji Nemac, Englez, Dač, Šved mislio da ono što se nalazi na teritoriji ex Jugoslavije a vredno je pripada bilo kom Jugoviću

Jugovićima za se šta pripada
 
FmVy0KoXEAASIvh


Немачка економија расте. И дање је четртва на Планети Земљи, већа од Индије која има 15 пута више становника, а само 4 пута мања од Кине која има 20 пута више становника. Путлеру, фак ју, победићемо!

1673777925737.png
 
Zašto bi bilo koji Nemac, Englez, Dač, Šved mislio da ono što se nalazi na teritoriji ex Jugoslavije a vredno je pripada bilo kom Jugoviću

Jugovićima za se šta pripada
Normalno. Kolonijalni mentalitet se ne menja preko noći. Ni bivše kolonije nisu bivše. I tamo su zadržali u svom vlasništvu sve što je vredelo i dalje pljačkaju samo "legalizovano". U stilu - kadija te tuži kadija ti sudi. Sami donesu zakone koji im odgovaraju, a za druge su nepovoljni, primene ih milom ili silom i onda legalno pljačkaju.

Bivši Jugović služi da radi slabo plaćene i prljave poslove koje Nemac neće, a svoje rude, hranu i ostalo prodaje za crkvicu tom istom Nemcu. I još treba da bude srećan i zahvalan! Jer može Nemac i da uvede vize, sankcije i pobaca bombe ako mu tako dođe. Pa da vidi Jugović šta znači kad ga Nemac neće ni za slugu! Prema tome, služi i budi zadovoljan što si samo sluga, a ne i rob, kao oni manje srećni iz Afrike i ostalih krajeva planete. I što si živ. Jer može i da te nema...
 
FmVy0KoXEAASIvh


Немачка економија расте. И дање је четртва на Планети Земљи, већа од Индије која има 15 пута више становника, а само 4 пута мања од Кине која има 20 пута више становника. Путлеру, фак ју, победићемо!

Pogledajte prilog 1284085

Pa ok, ko više štampa para normalno da je najjači

Kad bi uzeli dinar iz 1993 i kurs iz 2004 mi bi bili gotovo pa Njemačka
 
Vjerojatno jedan od najstrašnijih grafikona za njemačko gospodarstvo
Pad u njemačkoj automobilskoj proizvodnji je nešto drugo. Želi li netko pogoditi koliko nisko to može pasti bez pristupa jeftinoj ruskoj energiji? Naravno, to samo koristi Kini, kao što se čini većina zapadnih ekonomskih politika ovih dana
FpwdNRpXoAE7uiY
 
Normalno. Kolonijalni mentalitet se ne menja preko noći. Ni bivše kolonije nisu bivše. I tamo su zadržali u svom vlasništvu sve što je vredelo i dalje pljačkaju samo "legalizovano". U stilu - kadija te tuži kadija ti sudi. Sami donesu zakone koji im odgovaraju, a za druge su nepovoljni, primene ih milom ili silom i onda legalno pljačkaju.

Bivši Jugović služi da radi slabo plaćene i prljave poslove koje Nemac neće, a svoje rude, hranu i ostalo prodaje za crkvicu tom istom Nemcu. I još treba da bude srećan i zahvalan! Jer može Nemac i da uvede vize, sankcije i pobaca bombe ako mu tako dođe. Pa da vidi Jugović šta znači kad ga Nemac neće ni za slugu! Prema tome, služi i budi zadovoljan što si samo sluga, a ne i rob, kao oni manje srećni iz Afrike i ostalih krajeva planete. I što si živ. Jer može i da te nema...
jel to pričaš o 1941?...zanimljiva mi je priča o onoj poznatoj fotki mlade nasmijane partizanke sa šmajserom na ramenu...kao mlada potjerali su je NDH i njemačka vojska sa kozare i uputila na rad u njemačku na farmu gdje je plakala i tamo joj se smilovao švabo i dao joj novac da se vrati kući...povratkom kući priključila se partizanima...ukratko ili radi za švabe il će biti batina...pa ti vidi
i
 
Evo moje kalkulacije - Pre korone na hranu i piće (iz marketa, ne računam restorane, barove itd) išlo je 200 €. Posle korone oko 250 €. Sad 400 €.
Troškovi stanovanja - grejanje, struja, voda, internet skočili za oko 200 €. Auto sam prodao jer mi se više isplati da koristim javni prevoz.
Za ovo vreme od dve godine plata mi je povećana za 200 €, dobio jednom korona premiju 500 € i pomoć grada 300 €
 

Back
Top