Kriza srednjih godina?

Karlito Brigante

Poznat
Banovan
Poruka
9.306
Šta je to?...Molim vas stručne i manje stručne definicije,vaša mišljenja,opažanja i sl...:D
Pošto sam primetio da ovde postoji gomila raznih ''stručnjaka'','ajde da vidimo šta kažu,može i Žika Obretković da se uključi...:mrgreen:...Pogotovo me zanimaju mišljenja cenjenih forumašica.Pitanje se odnosi na krizu kod muškaraca,naravno.:)
 
Ma nema tu mnogo nauke, dovoljna je samo brutalna iskrenost da bi se
objasnila ta pojava:

Uzmimo da su srednje godine od 40-te (mada, biološki su od 30-te...)
Mladost i lepota su odavno nestali, više ni najveći majstori samozavaravanja
ne mogu da to ne vide.
Jedino što je preostalo su decenije starenja i slabljenja, bolesti i bola,
biološkog odlaska u staro gvožđe, koje sa sobom nosi svako obezvređenje
i svakim danom sve veće poniženje pri pogledu u ogledalo.

Dodajmo na to i da većina ljudi ne ostvari ni deo onoga što bi želela,
i da većini život nije dobar ni kad su mladi,
pa kad dođe to doba smanjenih mogućnosti i sve većeg besmisla,
onda neuspeh počne da izgleda kao definitivno stanje.

Pred takvom perspektivom bezizlaznosti i lagane smrti svako bi se uplašio
pa ne čudi što čovek upadne u histerično stanje
zvano kriza srednjeg doba.
 
He.he..blizanci opet napadaju...:D

@More_bre..Tvoja iskrenost ne da je brutalna vec je i depresivno crna..Koliko sam ja upoznata svako zivotno razdoblje u nasi zivotima nosi po nesto..do konacnog cilja..Od nas samih zavisi kako cemo to nesto da prihvatimo i odzivimo..ne prihvatam da postoji kriza bilo kojih godina..kriza identiteta i nasih suocavanja da ali to nema veze sa godinama..neko krizira ceo zivot..a ovi "srednjaci":p oko 4 banke su mi bas slatki..kriziraju..ha ha ha ..ako do sada niste iskrizirali necete ni od sada...:) javljam kada pocnem da "kriziram"...sada imam neka duga lepsa i pametnija posla..:D
btw: kako ste ranjivi ..postajete lagan plen a to gubi car ..:)
 
Dobar dan,draga moja Borcice..kao i uvek si u pravu..ahh..kako sa njima izaci na kraj..:p;) kada su ovako depresivni..:D Ja ne znam ali kazu da su muskarci takvi u tim "srednjim"godinama kada prvi put osete gubitak zelje,strasti i opadanje polne moci..licno ne verujem..:))
 
He.he..blizanci opet napadaju...:D

Objasni ovo molim te.:?:

@More_bre..Tvoja iskrenost ne da je brutalna vec je i depresivno crna..
I meni je bolna ta moja iskrenost, veruj mi. Nemaš pojma koliko me košta.
..ha ha ha ..ako do sada niste iskrizirali necete ni od sada...:)
U ovom tvom komentaru je sadržana više nego dobra potvrda onoga što sam opisao:

Ako do sada nisam, neću nikada

To je ono što se u tom životnom momentu javi i zbog čega nastane panika.


Naravno ljudi i dalje idu nekim tokom, rade, školuju decu, sastaju se sa prijateljima,
kupuju, kreče stan, vode sudske parnice, gledaju utakmice....Trude se da budu
korisni i kooperativni članovi društva...
Kraće rečeno, nastavljaju utabanom stazom, ali saznanje da su već uveliko na
nizbrdici života je definitivno.
 
kriza srednjih godina je kad napustis zenu i decu sa 50 godina da bi imao ljubavnicu koja zivi na razlicitom kontinetnu od tebe.
...e,znam i jednog ovakvog...otiš'o u Venecuelu,i sad ima duplo mlađu ženu.:confused:
Eto zašto mislim da su španski jezik i govorno područje pogubni po moždane ćelije...sad još da se pojavi i ženski primer kao potvrda za moju teoriju...:mrgreen:
 
Kriza srednjih godina moze da nastupi kada se covek ili zena odjednom uplase od smrti... zato se i zove "srednjih godina" jer malo koja mlada osoba zaista kapira, onako u kostima, da ce da umre i da upravo koraca ka grobu... u "srednjim godinama" vec pocnu da ti umiru prijatelji, vec postaje kasno za dosta stvari, pocnes da sabires i oduzimas... i ponekad te uhvati frka :lol:
 
Питајте старе људе које су им биле најлепше године у животу - већина ће вам рећи ''око четрдесете''.
А ако од живота очекујемо да буде равна линија, без успона и падова, без трзавица, самоспознаје и сазревања...онда ћемо цео живот провести бежећи од живота, тужни и јадни као овај Море бре.. и то нема везе са годинама, него са стањем ума и са прихватањем себе.

Ако погледамо живот - па цео је у фазама: само да нам израсту зуби, само да скинемо пелене, само да кренемо у школу, само да прође пубертет, само да дипломирамо, само још да се запослимо па смо мирни, па још само да се скућимо, па само да изродимо децу, па само да нам деца изађу из пелена, из пубертета....па још само да одемо у пензију, па још само ово, па оно... Цео живот је непрестана борба пуна разних криза, борбе, потреса... а да их нема, било би празно и досадно, не бисмо живели, вегетирали бисмо.

''Криза средњих година'' (мада се не манифестује код сваког као криза) је само један од ступњева развоја и сазревања...
Особе које воле себе, које се радују животу, радоваће се и својим годинама.
(Они други ће на време урадити вазектомију да не би свој страх од живота преносили на потомке и тако стварали генерације слабића.:wink:)
 
Kriza srednjih godina moze da nastupi kada se covek ili zena odjednom uplase od smrti... zato se i zove "srednjih godina" jer malo koja mlada osoba zaista kapira, onako u kostima, da ce da umre i da upravo koraca ka grobu... u "srednjim godinama" vec pocnu da ti umiru prijatelji, vec postaje kasno za dosta stvari, pocnes da sabires i oduzimas... i ponekad te uhvati frka :lol:
He...počinju da umiru prijatelji.:shock:...pa kad sam imao 25. trećina mog razreda iz osnovne nije bila među živima.:-(...da ne nabrajam dalje,mnogo crno bi bilo...nego da idemo na veselije teme...ja imam komšu,koji ima 6 banki,i tek ulazi u krizu iz teme...po nekoj kalkulaciji on bi trebao da doživi stotku...šta mislite,ljudi?:mrgreen:
 

Back
Top