Kritikujte me! Nemam ni malo morala i zasluzujem bol

Kiika

Obećava
Poruka
58
Prije 2 god. uselim se u divan stan u centru grada. Prve komsije su mi stari par od 80god. i njihov sin kojem je 48 sa svojom djevojkom kojoj je 32. Sa njima dijelim samo tanak zid i mogu da cujem kada dolaze, odlaze, kada upale svijetlo... Problem je poceo prije 1,5 god kada sam napravila zabavu za svoj 28-mi rodendan i kada je dosao taj moj prvi komsija kojemu je, kako sam tada saznala, 48 god, koji je profesionalni muzicar i to veoma poznat.. Vidala sam ga i ranije i samo smo se pozdravljali, ali od kada smo prvi put pricali nisam mogla da prestanem da mislim na njega. Sta mi bi, pitala sam se... Hemija, i to jaka. F***ing chemistry! Nista, nastavim da zivim kao i da nije postojao. Ali svaki put od tada kad smo se sreli to je bilo isto k'o kad se dva psa koji se svidaju jedan drugomu sretnu pa pocnu da masu repom. Eh bas ga objasni... Nikad nismo pisali email ili se zvali niti smo razmjenili kontakte, sretala sam ga slucajno, na ulazu, u prolazu. Jedno vece prije vise od godinu dana, provedemo noc skupa, bez seksa ali smo se ljubili. Nisam zeljela da spavam s njim, ili da pojasnim, nije bilo toga sto sam vise zeljela osim toga ali sam znala da nije u redu, jer je imao djevojku i jer je muzicar (sa njima nema buducnosti), znala sam da bi me na kraju nekako povrijedio. Ali to da smo se jako dopadali jedno drugome, to je bilo ocigledno i njemu. Nikad nismo pricali o ozbiljnim temama. Sretali smo se uvijek, i otisla sam cak i na njegov koncert samo da bih saznala od ostalih ljudi u bendu da vec znaju sve o meni, da i je ispricao dosta toga. Prije pola godine zavrsili smo u krevetu, to jednostavno vise nisam mogla da izbjegnem i da se toliko borim i pretvaram i sebi i njemu. I krenulo je bas i kako sam znala da ce krenuti. Jos mi se vise svida. Imamo stvarno dobar odnos, isti smisao za humor. Nikad ga nisam zvala niti mu pisala, iako smo razmijenili brojeve i email adrese. Od kada smo spavali prvi put do sada, on je bio taj koji je zvao i dolazio. Svida mi se sve vise i vise... sad je vec pocelo da me boli fizicki i emocionalno...vise mi nije samo tesko da ga gledam kako zivi sa nekim drugim odmah tu pored mene, a nikad mu ne bih to rekla. Najvise od nekog ozbiljnog razgovora sto smo imali je bilo prije par sedmica kada je rekao da mu se jako jako svidam... Ali s druge strane, tada mi je isto tako rekao da je spavao sa oko 2000 zena u zivotu, i da ima 6 djece (onoliko koliko zna) koje nikad nije ni vidio. Nisam mogla da vjerujem da volim takvog covjeka (za broj zena me nije ni briga, ali da mu nije stalo do djece, da pravi probleme ljudima u zivotu, to me je sokiralo jer je jako fin tip)... Fin? Mislila sam da mu je mozda veza sa djevojkom sa kojom zivi pri kraju i da je zato poceo da se vida sa mnom. Ali nije. Vara je sa mnom koja zivi 20cm od njih. Poslije te noci izbjegavala sam ga sa raznim izgovorima mjesec dana. Ali juce nisam mogla da ne odgovorim na njegov poziv, tako mi je nedostajao da je boljelo. I opet sam na istom. Srce mi govori jedno, glava totalno drugo, a ja se borim i sad vec i placem i mrzim sebe sto sam s njim i sto radim tako nesto bez imalo morala spavam sa nekim ko ima djevojku, sa necijom ljubavi.. . Sve sto mi se desava je samo moja krivica. Ali kako izaci iz ovoga? Ne mogu da ostavim svoj stan, ovo je jedini dom koji sam imala u posledjih 11 godina. Emocionalno ne mogu da podnesem, do sada sam podnosila, ali poslije 1,5 god, sad ga vec volim - njega koji je takav kakav jeste. Kritikujte me, recite mi nesto korisno, bojim se vasih rijeci ali da znate da mi je tesko i da mi je potreban savjet. :sad:
 
E baš lepa priča... nego, on sada ima, koliko? 50 :confused: a ti baš nisi mnogo ni starija od..... mene :shock: dobro, uslovno rečeno..... moj brat ti je mnogo bliži. Pa mi opet nekako nezamisliv sa tetom od 50-ak godina.
OhLord, stalno nešto projektujem..... :( da li je veme da si nađem nekog taticu? :)

Ae sad, valjane reči utehe..... nemam. To ti je sestro, ako nije izmišljotina, neka teška baraba i treba da ga šutneš, al' da ga boli.
 
e ***...mozes da ga ostavis ali ne zelis..ne kazem ti ja da trebas da ga ostavis,ali smtram da mozes,pitanje je samo koliko tj gde je tvoja granica...mislim lupam,mozda i ne mozes sada ne znam...mogu ja da pametujem odavde,sa sigurnog do prekosutra..a savet..pa sta znam...kontam iz tvog posta da ti nije lepo,mucis se i slicno...kada vidim tako nesto stvarno mislim da je dobro da ga ostavis...ali ko sam ja da sudim o tome...
pojma nema sta sam sve sada napisala:?
 
Uh....
Privlačnost i to jaka.
To je tako čudna i moćna stvar.
Bukvalno ne priznaje ni godine, ni zabrane ni razum.
Nije to za neku osudu. Ne možemo svi biti hladni i racionalni.
Neka druga bi na tvom mestu uradila drugačije, ali ti si ti i šta sad.
Nažalost, predviđam ti da ćeš patiti još više.
On će te svakako zameniti nekom drugom, pre ili kasnije i osim ukoliko ne želiš da potpuno propadneš u očaj, suoči se sa činjenicama

:) haha osećam da je momak Bora Drljača. Ili ipak nije, taj ima 168 godina
 
Jao,reci samo da nije Zdravko??!!! :shock::shock::shock:

I ja se pobojah. :)

Uh... On je problematičan meni u svemu tome, a ona kao tipično ženski napaljena naivna glupača.

Ne želim da te vređam, Kiika. Volela bih da se samo razbudiš i prekineš da živiš jeftine, umišljene, iluzorne, patetične, tinejdžerske priče iz bljutavih časopisa.

Imao 2000 žena? I ima šestoro dece za koje ne zna (ali zna im broj, ne zna jesu li živi, rastu li...)? Ma daj...

I uz to je nagurao 48 godina u d.upe? I pored godina, on se tako ogavno ponaša?

A ti mu se ''jako, jako sviđaš''? Samo toliko?
I toliko mu se sviđaš, da se on tako klinački ophodi: zove te. Priča drugarima o tebi. Ništa više. Nju vara, a ne prekida s njom. Tebe drži u stanju latentnog uzbuđenja, zašto ne, dvadeset godina mlađa, ko to ne bi poželeo... Više vrediš ti jedna što se ložiš na njega nego deset od 40 godina. Nije on nimalo naivan. On je, jednostavno, s e b i č a n.

Mogu da mislim kako ti je. Ali i ti, u tih 28, 30 - valjda imaš neku izgrađenu ličnost, valjda nisi toliko skrenula da te ponese neka zaljubljenost bez budućnosti i potencijala, valjda nisi toliko skrenula da ne možeš da mu odoliš, valjda nisi tolika guska da te on ponižava na taj način (ti zapravo sebe ponižavaš), valjda nisi toliko slaba da ne umeš da prekineš...
 
Ma Julijane ti tvoji sve neki porodični ljudi, ono žena, deca. Ovaj više liči na nekog Đorđa Davida.

4 tema
Mislim da neko ko ima 29-30 godina može sebi da priušti mnogo boljeg frajera. A pod tim prevashodno mislim na dugorčniju potentnost, samostalnost i ozbiljnost skladnu svojim godinama. Gorepomenuti 'gospodin' nema ništa od navedenog.

bug.gif
 
e, a sad malo praktično:
ako vas provale, draga postavljačice teme, tako ćeš lepo da izletiš iz stančića, da se niko neće obazirati na tvoj duševni bol prouzrokovan time što napuštaš mesto koje je, oh, bilo tvoj jedini dom u opslednjih jedanaest godina.
bolje ti na vreme nađi sebi drugi kutak. promena je dobra stvar, a u tvom slučaju i zdrava, čini mi se..

e, a hoćeš da nam kažeš jel zdravko il bajaga. pošto je on svom bendu već rekao, više nije tajna..
 
E, kad bi to išlo tako.
Racionalno.
Ne bi ni došlo do ovoga.
Ili, u boljem slučaju, došlo bi, kresnuli bi se par puta, ona bi zadovoljila svoju radoznalost, probala šta stoji iza te privlačnosti i rekla...ok...to je to...ovo je glupo, ovo nema nikakvog smisla, ovo je pogrešno, prekidam to sada. Klik....i prekinula bi.
Ali...kao što rekoh...ne ide to tako.
Zato i mislim da ti racionalni saveti o tome da ona zaslužuje, da ona može, da taj čovek nema ono što njoj treba, da je ustvari matora izanđala drtina, koja za par godina neće ni moći da ......, njoh ta naša racionalnost ništa ne pomaže, jer ona je toga svesna, ali.....bila je svesna i ranije pa eto
 

Back
Top