Quantcast

Kriticki osvrt o ucenju Adventista. Istina i zablude.

Muertero

Veoma poznat
Poruka
11.657
Сећам се да сам једном гледао адвентистички играни филм на тему последњих дана и васкрсења мртвих. Оно што ме занима јесте зашто се целих седам минута, колико траје сцена васкрсења мртвих, њиховог сусрета са блиужњима, изласка из гробова и приказивања отворених Небеса, ни једном у тој сцени не појављује нити је само наговештен Исус Христос, већ као онај ко васкрсава мртве појављује се један анђео са круном на којој је петокрака звезда, да не кажем пентаграм, а после му се придружује још мноштво анђела, који сви имају ту исту круну са пентаграмом на глави? Питам зато што нигде у Светом Писму не пише да ће анђели да васкрсавају мртве, већ то чини Господ Исус Христос. Постоји ли неко објашњење?

Потрудићу се да сазнам како се зове тај филм.

Glasnik.

Elita
Poruka
21.074
Pa daj da vidimo taj film i pentagram?
Andjeli ne vaskrsavaju mrtve vec im idu u susret i prihvataju ih i vode na nebo. Svaki covek ima svog andjela. I tvoj andjeo te ceka kad izlazis iz groba. Isus ih poziva sa neba i vidljivog mesta da ustanu ne andjeli. Zasto se Isus ne vidi? Zato sto po Bibliji u drugom dolasku Isus ne silazi na zemlju vec se pojavljuje na nebu. I svi verni mu idu u susret gde ce biti sa njime 1000 godina. Posle tih 1000 god Isus i verni i novi grad Jerusalim silaze sa neba na zemlju.
To da Isus ne silazi na zemlju je znak da je on. Sotona ce imitirati Hristov dolazak i on ce tafa sici na zemlju. To je znak da nije Isus.

Pravedan

Iskusan
Poruka
5.688
Сећам се да сам једном гледао адвентистички играни филм на тему последњих дана и васкрсења мртвих. Оно што ме занима јесте зашто се целих седам минута, колико траје сцена васкрсења мртвих, њиховог сусрета са блиужњима, изласка из гробова и приказивања отворених Небеса, ни једном у тој сцени не појављује нити је само наговештен Исус Христос, већ као онај ко васкрсава мртве појављује се један анђео са круном на којој је петокрака звезда, да не кажем пентаграм, а после му се придружује још мноштво анђела, који сви имају ту исту круну са пентаграмом на глави? Питам зато што нигде у Светом Писму не пише да ће анђели да васкрсавају мртве, већ то чини Господ Исус Христос. Постоји ли неко објашњење?

Потрудићу се да сазнам како се зове тај филм.
Znaci saznao si za film i izneo. :)

Svaka cast.

Pravedan

Iskusan
Poruka
5.688
Poslednja izmena:

Pravedan

Iskusan
Poruka
5.688
Cuveni Viliam Miler je bio mason:

http://en.wikipedia.org/wiki/William_Miller_(preacher)#Miller_and_Freemasonry

"Miller was an active Freemason until 1831.Miller resigned his Masonic membership in 1831, stating that he did so to "avoid fellowship with any practice that may be incompatible with the word of God among masons".By 1833 he wrote in a letter to his friends to treat Freemasonry "as they would any other evil".

Navodno je napustio masone jer lose uce a on je mislio da zna ono sto samo bog zna... "A o danu tom i času niko ne zna, ni anđeli nebeski, do Otac moj sam."

Evo i nadgobni spomenik od Elene Vajt:

obeliks.JPG

Glasnik.

Elita
Poruka
21.074
Ma kavi pentagrami. To vama predstavlja pentagram?

Ali na slici su 3 kraka 2 se ne vide i nema veze sa time.

BOZJA CRKVA TO JEST VERNICI SU PREDSTAVLJENI KAO NEVINA ZENA ILI NEVESTA SA KRUNOM OD 12 Zvezda.

O tome je rec.

Po vama bo bilo 12 pentagrama?

Nije sve pentagram.

Otkrivenje 12,1I znak veliki pokaza se na nebu: žena, obučena u sunce, i mjesec pod nogama njezinim, i na glavi njezinoj kruna od dvanaest zvijezda.

Secam se kada je bio rat na balkanu pa sam jednom obukao neku zelenu majicu bez nekih namera.
Pocese da vicu na mene jer ja to kao muslumanska boja odma to da skinem.
A to je bilo na jednom stadionu gde smo se skpili srbi da igramo fudbal.
Kazem ja idem do prodavnice da kupim farbu da ofarbamo i travu jer necemo valjda da igramo na muslimanskoj zelenoj travi? I kazem da da svako po 5 evra idem po farbu. Onda su shvatili i niko nista nije rekao.

Bozji abdjeli se uBibliji nazivaju takodje zvezdama. I to vam pentagram?

Ciste gluposti ...

Poslednja izmena:

Pravedan

Iskusan
Poruka
5.688

Nije sve pentagram.

Ciste gluposti ...
Pogledajte prilog 321307

Ne znam sta je to u nekim vernicima sto i pored cinjenice, umesto da priznaju ili cute, oni pocinju da manipulisu...

Stvarno mi nije jasno.

Glasnik.

Elita
Poruka
21.074
Isus drzi u svojoj ruci 7 zvezda koje prexstavljaju 7 crkava.

Za vas sedam pentagrama jeli?

Dobro si rekao. Neznas sta je.

- - - - - - - - - -

Rev 1:14 A glava Njegova i kosa beše bela kao bela vuna, kao sneg; i oči Njegove kao plamen ognjeni;
Rev 1:15 I noge Njegove kao bronza kad se rastopi u peći; i glas Njegov kao huka voda mnogih;
Rev 1:16 I držaše u svojoj desnoj ruci sedam zvezda, i iz usta Njegovih izlažaše mač oštar s obe strane, i lice Njegovo beše kao što sunce sija u sili svojoj

- - - - - - - - - -

Eto i Isus u ruci ima 7 pentagrama.

Pravedan

Iskusan
Poruka
5.688

poenta je da si ti rekao da se na snimku ne pojavljuje PENTAGRAM.

Nije sve pentagram.

Ciste gluposti ...
Ali naravno ti i dalje ne shvatas, jel tako?! :hahaha:

Pravedan

Iskusan
Poruka
5.688
Glasnice po svemu sto si izneo, objasni mi onda ovo:

Pogledajte prilog 307806

Обратимо сада пажњу на геометријску фигуру на поду храма: видимо исту ону Славу Божију - православну осмокраку звезду - под ногама епископа!

http://img59.imageshack.us/img59/3743/zadusnice01.jpg
Zasto ako ADVENTISTIMA pentagram predstavlja te zvezde iz otkrivenja ne moze i SPC da predstavlja OSMOKRAKA istu tu zvezdu?!

Po tebi sada ispada da je zvezda iz OTKRIVENJA petokraka, jel tako?

Sto na videu nije Davidova zvezda (vise bi vam odgovarala jer drzite subotu kao jevreji), vec je PETOKRAKA?!

Pravedan

Iskusan
Poruka
5.688
Ta slika treba da predstavlja ovaj biblijski tekst.

- - - - - - - - - -

3 I razumni će se sjati kao svetlost nebeska, i koji mnoge privedoše k pravdi, kao zvezde vazda i doveka.

- - - - - - - - - -

3 I razumni će se sjati kao svetlost nebeska, i koji mnoge privedoše k pravdi, kao zvezde vazda i doveka.

Zasto nije npr. Davidova zvezda, vec je petokraka?

Znaci vama SUBOTARIMA su sinonim za zvezde iz biblije automatski PETOKRAKE?

Glasnik.

Elita
Poruka
21.074
Film je star tada niko nije gledao na te simbole niti je to v3cini ljudi bilo poznato. Sotonisti izokrenuti pentagram koriste od skoro. Kao petokraka nije pentagram. Nalazimo takav znak i kod jevreja i kod pravoslavaca.

- - - - - - - - - -

http://1.2.3.9/bmi/www.novinar.de//wp-content/uploads/2007/11/satanisti.thumbnail.jpg
Evo kod pravoslavaca.

Pravedan

Iskusan
Poruka
5.688
A gde sam to tvrdio da se ne nalazi???

Videli smo da se ne nalazi jer je sa 3 kraka.

poenta je da si ti rekao da se na snimku ne pojavljuje PENTAGRAM.

Nije sve pentagram.

Ciste gluposti ...
Ali naravno ti i dalje ne shvatas, jel tako?! :hahaha:

Pogledajte prilog 321313

Dovidjenja prijatno!