Kristofer Hil: Lokalni izbori u Srbiji 2. juna protekli bolje nego parlamentarni u decembru

Bez zapada bi ti plata bila 30 evra, i u prodavnici bi mogao da biras izmedju dva tipa sapuna- marke 'Sapun', i 'Sapun Light', od nacionalizovane fabrike za proizvodnju sapuna- 'Sapun DOO'.

Nije zapad kriv sto su Srbi pomahnitao narod, sa opozicijom ciji se program sastoji od:

1.Levicarskog blebetanja
2.Nacionalistickog blebetanja
3. Levicarskog i nacionalistickog blebetanja.

Pa Zapad i upravlja svim sto se desava u Srbiji, i onda ti Hil kaze ovi izbori bili superiska, najbolji do sada. A izbornih prekrsaja milijardu.

Ali ja ne krivim Hila za to, to mu je posao, krivim nase IZDAJNIKE koji svoje licne interese podredjuju interesima naroda, a za racun nasih neprijatelja.

Ali posto je narodu vidim lepo ne bih da smetam.

A za moju platu ne brini, radio sam sa zapadnjacima i dokazao se, i plata mi ne zavisi od Zapada. Ja imam opasne skolice i znam da radim u struci, a vi narode gledajte sta cete kad Srbija kolapsira (hted
gledao sam i citao opozicionarko kmecanje o kol centrima

a to je nista drugo nego izborni stab. ko je imao 5% dodira sa nekim izborima u proslosti, zna da je to sve normalno, legalno i potrebno.

e sad, to sto opozicija moze da ima svoj izborni stab u necijoj dnevnoj sobi, i nema potrebe za iznajmljivanjem velikih prostorija, to govori o njima

Vidi da nismo videli kako beze sa sve kutijama i cime sve ne jos i da pricamo. Mene je policajac vodja kordona bukvalno ubo pendrekom u stomak uz idi nazad 7. jula 2020., stajao sa SAM, bilo je jos 10 ljudi rasporedjeno tuda-svuda na mnogo vecem prostoru, i NIJE MI PALO NAPAMET DA SE POVUCEM i jedan jedini korak JER SAM ZNAO DA SAM U PRAVU STO PROTESTVUJEM. I nije mi nista ni bilo - bar ne tog momenta.

Hocu da kazem da ne bih bezao ni u kom slucaju da sam siguran da radim ispravnu stvar.

Jednom smo imali incident na izbornom mestu, to je bilo jos 2004. godine, kada je dosao covek sa prstom koji je svetluckao po obodima nokta, a ja u tom trenutku obavljam ulogu na vratima sa svetlom za prst (provera da li je osoba vec glasala - ako jeste nema ulaska u prostoriju). Gledam ja - svetlucka prst, ne potpuno, nego stidljivo, pozovem i druge da ne bude da ja nesto presudjujem, i zakljucimo zajedno da je vec glasao i da ne moze. Covek se razbesneo, doveo posle i B92 , ALI GA NISMO PUSTILI JER JE PROCENJENO DA JE VEC GLASAO.

Opet, hocu da istaknem da moras da zauzmes stav ako si u pravu - da su ti sto su bezali bili upravu mirno bi odgovorili na pitanja sta su i sta tu rade i to je to - ako je sve u redu.

Inace samo da i to pojasnimo - koliko znam krsenja zakona vezano za izbore su poprilicno ozbiljna krivicna dela, nije to uopste tako naivno - na kraju krajeve menjas izbornu volju biraca, naravno da je ozbiljno.

Pa Zapad i upravlja svim sto se desava u Srbiji, i onda ti Hil kaze ovi izbori bili superiska, najbolji do sada. A izbornih prekrsaja milijardu.

Ali ja ne krivim Hila za to, to mu je posao, krivim nase IZDAJNIKE koji svoje licne interese podredjuju interesima naroda, a za racun nasih neprijatelja.

Ali posto je narodu vidim lepo ne bih da smetam.

A za moju platu ne brini, radio sam sa zapadnjacima i dokazao se, i plata mi ne zavisi od Zapada. Ja imam opasne skolice i znam da radim u struci, a vi narode gledajte sta cete kad Srbija kolapsira (hted
Ako ti mislis da bi tvoje skolice vredele bilo sta, u svetu gde ne postoji ovakav Zapad, vec gde je sve podeljeno po feudima Istocnih diktatura i autokrata, moracu da te razocaram- u velikoj si zabludi.

Akio imas neko znanje u tom hipotetickom svetu gde Zapad nije to sto jeste u ovom nasem svetu, doci ce ti agent Istocne Sluzbe na vrata, i reci ce ti 'Hajde blooser, moras da uradis nesto za Vodju, trazi te'.
Neces smeti ni da pisnes, i odradices posao za 0 dinara. Jos ces i da pevas sto si im naplatio 0 dinara, a mogli su i nesto gore da ti urade. I to ti je to.

Akio imas neko znanje u tom hipotetickom svetu gde Zapad nije to sto jeste u ovom nasem svetu, doci ce ti agent Istocne Sluzbe na vrata, i reci ce ti 'Hajde blooser, moras da uradis nesto za Vodju, trazi te'.
Neces smeti ni da pisnes, i odradices posao za 0 dinara. Jos ces i da pevas sto si im naplatio 0 dinara, a mogli su i nesto gore da ti urade. I to ti je to.
Част је служити Народу, Држави и Вођи. То не треба ни наплаћивати! Једино ако Држава, из захвалности, да неки динар или евро за тај самопрегор. :D

Ako ti mislis da bi tvoje skolice vredele bilo sta, u svetu gde ne postoji ovakav Zapad, vec gde je sve podeljeno po feudima Istocnih diktatura i autokrata, moracu da te razocaram- u velikoj si zabludi.

Ti si jako pobrkao stvari. Agenti bilo koje strane ce ti tako doci i cik reci ne. A ja znam znanje koje se trazi i to je to - za mene nema zime.

A sto se tice plata ja bih sa ovim sto znam i sto sam zavrsio mogao gde hocu jer se trazi. Da sam zavrsio pravo mogao bih da se ubijem, a kao sto vidimo PRAVNICI UNISTISE OVU DRZAVU - ne mislim na to sto je Vucic pravnik, mada ima i to vaznost, vec sto nama pravna drzava ne funkcionise uopste a ona pociva na tuzilastvu, policiji i sudovima. Posto to NE FUNKCIONISE, imamo Vucica koji pravi visetruke drzavne udare donoseci odluke za koje uopste nije ovlascen, i niko nista. A kada ja kao savesni gradjanin pokusam da ga uhapsim odjednom se sete svih pravnih normi i zakona i ja dobijem pendrekom i sude mi za rusenje poretka ili kako vec.

Srbija je slobodna, ali ti nisi, i zato ti p3d3ri paradiraju ulicama glavnog grada kada Hil to naredi, iako je sud i policija zabranila tu paradu.
Кад су последњи пут педдери парадирали?? У време твојих досоваца сваки други дан, а од како је Сербска Напредна Странка на власти тога нема!

https://www.slobodnaevropa.org/a/srbija-beograd-prajd-lgbt/32585441.html

Prajd u Beogradu bez incidenata, organizatori kažu 'najmasovniji do sada'​

Učesnici i učesnice Parade ponosa u Beogradu ispred zgrade Vlade Srbije, 9. septembar 2023.

...
Paradu ponosa je podržao i ambasador Sjedinjenih Američkih Država (SAD) u Srbiji Kristofer Hil (Christopher Hill).

"Bitno je da smo ovde svi zajedno i da svi imaju prava da šetaju gde god žele", rekao je Hil u parku Manjež.

Lazes kao Vucic. A ko laze taj i krade.

aleksandar-vucic-siptar.jpg

Nestorović (Ekološki ustanak): Izveštaj ODIHR-a za izbore 2. juna odgovara vlastima​

1698525275-2F3A7137_b-750x500.jpg
Danijela Nestorović Foto:FoNet/Milica Vučković

Poslanica Ekološkog ustanka i članica Radne grupe za unapređenje izbornog procesa Danijela Nestorović ocenila je danas da izveštaj Kancelarije OEBS za demokratske institucije i ljudska prava (ODIHR) za lokalne izbore održane 2. juna "odgovora vlasti".

Nestorović je za list „Danas“ kazala da taj izveštaj uopšte nije bio kritički, „s obzirom na niz nepravilnosti koje su primetili i njihovi posmatrači“ i dodala da je i ona kao poslanik obilazila biračka mesta gde je prijavljena kupovina glasova.
Kako je kazala, izveštaj o junskim izborima i dalje ostaje kod istih tvrdnji, poput onih da bi trebalo raditi čvršće na poboljšanju dijaloga između opozicije i vlasti, na reviziji biračkog spiska, većem učešću javnosti i zlouotrebi javnih sredstava u predizbornoj kampanji koji su dostupni stranci na vlasti.

Đilas, Ponoš i Zelenović otkrivaju za Nova.rs kako je izgledao sastanak sa predstavnicima ODIHR o izborima u Srbiji

POLITIKA
11. jun
11

Šider: Preporuke misije ODIHR nisu poštovane, Vučić ne približava Srbiju EU

POLITIKA
5. jun

Prema njenim rečima, taj izveštaj je zapravo „tapšanje po ramenu aktuelnog režima, a nikako osuda onoga što radi“.
S druge strane, predsednik stranke Srbija centar Zdravko Ponoš smatra da je zanimljivo što nema reakcije na preliminarni izveštaj, koji je, kako je naveo, i dalje kritičan prema vlasti i ukazuje na probleme kojih je bilo.
„To svakako zaslužuje publicitet, a i to stanje zaslužuje da opozicija nastavi da se bavi izbornim uslovima, ali sistemski, a ne samo pojavno kao što je opet bilo na ovim izborima“, rekao je Ponoš.

Back