Kristijan Šmit podneo ostavku na mesto visokog predstavnika u BiH

Doći će neki koji ne talasa ali onda kad se demokrate vrate u SAD opet neki Šmit.

BiH je njemačko-austrijski feudalni posjed koji prelazi iz ruku jednog beskorisnog birokrata u ruke drugoga. Odnosi Trump-EU su katastrofalni. Teško da će Germani iz svojih šapa da puste svoj najdraži protektorat.
 
Svi rvati u zapadnoj Hercegovini imaju legalno rvatske pasose,oni ucestvuju na tamosnjjim rvatskim Izborima ,tako da je u pLANU DA TO USTASIJA zaposedne.
Mi,Srbi trebamo isto tako da osvojimo sto nama pripada,tako da ce od te Bosne da ostane samo svetsko prvenstvo u fudbalu. :D
 
Cuti, zamisli da nam dodje neki blokader.

УСАнци никада у Србији и изван Србије нису подржали ништа добро за Србе

УСАнцима Срби су Најбројнији Индијанци на Балкану које треба збрисати

'Блокадере' сигурно неће доводити већ наоко кловнове као Ђурић и послушне полтроне као Вучић

Све у свему . УСА притисак и рад на екстерминацији Срба са балкана се наставља преко полтронске Мафијашке организације СНС

и фантомскога покрета 'неутралности'

Doći će neki koji ne talasa ali onda kad se demokrate vrate u SAD opet neki Šmit.

У односима према Србима је приметна градација са зла на горе..значи треба ....и биће само веће ругло и зло

На самом одласку Инцко доносинајнепоуларније међу србима Законе...Шмит то наставља.....

Да поновимо ...УСАволи цунамије и очекујте поплаву строгоће из УСА

Kako Dragon redovno bulazni po forumu- Diktator :cepanje:

Diktator koji podnosi ostavku, buhahahahahhahahahaa. :cepanje::hahaha1::hahaha1:


Шмит је практично добио отказ на то радно место на инистирање САД која га сматра неефикасним и без ауторитета

Знајући и гледајући како данашња УСАнска администрација 'води политику' очекујте ефикасније и ауторитарније постављење

Шта то значи по Србе ? Ништа добро .
 
Cuti, zamisli da nam dodje neki blokader.

Nema brige. Bice neki ljubitelj RS poput ovog gospodina.

images
 
..сад ће се видети...колико само име нема везе са функцијом...
 
УСАнци никада у Србији и изван Србије нису подржали ништа добро за Србе

УСАнцима Срби су Најбројнији Индијанци на Балкану које треба збрисати

'Блокадере' сигурно неће доводити већ наоко кловнове као Ђурић и послушне полтроне као Вучић

Све у свему . УСА притисак и рад на екстерминацији Срба са балкана се наставља преко полтронске Мафијашке организације СНС

и фантомскога покрета 'неутралности'



У односима према Србима је приметна градација са зла на лоше..значи треба ....и биће само веће зло

На самом одласку Инцко доносинајнепоуларније међу србима Законе...Шмит то наставља.....

Да поновимо ...УСАволи цунамије и очекујте поплаву строгоће из УСА






Шмит је практично добио отказ на то радно место на инистирање САД која га сматра неефикасним и без ауторитета

Знајући и гледајући како данашња УСАнска администрација 'води политику' очекујте ефикасније и ауторитарније постављење

Шта то значи по Србе ? Ништа добро .
Trampova Amerika je skroz nezainteresovana za Balkan. Nemaju ambasadore u Srbiji i BiH i ne treba im neki Šmit koji je došao po volji Bajdena i Šolca koji su uveliko prošlost. Sad će da dovedu nekog Godfrija koji će samo ćevape da jede i da ne progoni Dodika. Deset u pola sa lukom.
 
Trampova Amerika je skroz nezainteresovana za Balkan. Nemaju ambasadore u Srbiji i BiH i ne treba im neki Šmit koji je došao po volji Bajdena i Šolca koji su uveliko prošlost. Sad će da dovedu nekog Godfrija koji će samo ćevape da jede i da ne progoni Dodika. Deset u pola sa lukom.

..... чим УСАнце нешто не интересује то мора да нестане

УСАнци су наследници аријевско наводно христијанске аријевштине потекле од Адолфа Хитлера

Срби су само реметилачки фактор кога треба збрисати

Јесте ..Нагодиће се са Додиком који је у УСАнској служби деценијама и за кило ћевапа самлеће остатак Срба
 
Svi rvati u zapadnoj Hercegovini imaju legalno rvatske pasose,oni ucestvuju na tamosnjjim rvatskim Izborima ,tako da je u pLANU DA TO USTASIJA zaposedne.
Mi,Srbi trebamo isto tako da osvojimo sto nama pripada,tako da ce od te Bosne da ostane samo svetsko prvenstvo u fudbalu. :D
Steta sto mi ne znamo tako pametno da radimo
Oni gledaju interes drzave u buducnosti, mi kratkorocni interes stranke
 
Kako Dragon redovno bulazni po forumu- Diktator :cepanje:

Diktator koji podnosi ostavku, buhahahahahhahahahaa. :cepanje::hahaha1::hahaha1:

FAZ piše da su Trumpovi poslovni interesi razlog što Schmidt mora otići iz BiH: "Ostavka nije dobrovoljna"​

Piše: N. V. | 1h 16min
102
Njemački medij tvrdi da ostavka Christiana Schmidta nije dobrovoljna

Njemački medij tvrdi da ostavka Christiana Schmidta nije dobrovoljna

Poznati njemački medij FAZ piše o ostavci Christiana Schmidta na poziciju visokog predstavnika u Bosni i Hercegovini i tvrde da su poslovni interesi porodice Trump razlog njegovog odlaska.

U svom tekstu navode da im je informacija o ostavci potvrđena iz OHR-a, a da se o tome intenzivno govorilo u mjesecima koji su joj prethodili.

"SAD već mjesecima zahtijevaju, na sve agresivniji način, a u posljednje vrijeme očigledno čak i s ultimatumom, kako sugerira Schmidtova reakcija, da on odmah podnese ostavku. Washington navodno želi postaviti nasljednika kojim je lakše upravljati", piše FAZ.

U podnaslovu teksta ističu: "Schmidtova ostavka nije dobrovoljna. Poslovni interesi porodice Trump mogu igrati ulogu".

Ovaj medij američke pritiske na Schmidta povezuje i s lobiranjem iz Republike Srpske, a podsjećaju da su Amerikanci u oktobru 2025. godine bez objašnjenja ukinuli sankcije Miloradu Dodiku i njegovim saradnicima. Vjeruju da je dio tog paketa, osim povlačenja spornih zakona iz NSRS-a, bilo i to da Dodik, koji uobičajeno blokira američke projekte u BiH, ne smije blokirati izgradnju Južne plinske interkonekcije.

"Tvrdnja da mu je Washington obećao zauzvrat da će se riješiti njegovog 'zakletog neprijatelja' Schmidta, kojeg Dodik i njegovi moskovski pokrovitelji ocrnjuju kao 'Gauleitera', ne može se dokazati. Ali 'pod postojećim okolnostima', kako je jedan izvor rekao, to je sve samo ne puka spekulacija", piše FAZ.

Pojašnjavaju da američkom kompanijom AAFS koja gradi plinovod, a za koju navode da je nepoznata čak i stručnjacima iz te industrije, upravljaju biznismeni bliski porodici Trump.


:cepanje:

 

FAZ piše da su Trumpovi poslovni interesi razlog što Schmidt mora otići iz BiH: "Ostavka nije dobrovoljna"​

Piše: N. V. | 1h 16min
102
Njemački medij tvrdi da ostavka Christiana Schmidta nije dobrovoljna

Njemački medij tvrdi da ostavka Christiana Schmidta nije dobrovoljna

Poznati njemački medij FAZ piše o ostavci Christiana Schmidta na poziciju visokog predstavnika u Bosni i Hercegovini i tvrde da su poslovni interesi porodice Trump razlog njegovog odlaska.

U svom tekstu navode da im je informacija o ostavci potvrđena iz OHR-a, a da se o tome intenzivno govorilo u mjesecima koji su joj prethodili.

"SAD već mjesecima zahtijevaju, na sve agresivniji način, a u posljednje vrijeme očigledno čak i s ultimatumom, kako sugerira Schmidtova reakcija, da on odmah podnese ostavku. Washington navodno želi postaviti nasljednika kojim je lakše upravljati", piše FAZ.

U podnaslovu teksta ističu: "Schmidtova ostavka nije dobrovoljna. Poslovni interesi porodice Trump mogu igrati ulogu".

Ovaj medij američke pritiske na Schmidta povezuje i s lobiranjem iz Republike Srpske, a podsjećaju da su Amerikanci u oktobru 2025. godine bez objašnjenja ukinuli sankcije Miloradu Dodiku i njegovim saradnicima. Vjeruju da je dio tog paketa, osim povlačenja spornih zakona iz NSRS-a, bilo i to da Dodik, koji uobičajeno blokira američke projekte u BiH, ne smije blokirati izgradnju Južne plinske interkonekcije.

"Tvrdnja da mu je Washington obećao zauzvrat da će se riješiti njegovog 'zakletog neprijatelja' Schmidta, kojeg Dodik i njegovi moskovski pokrovitelji ocrnjuju kao 'Gauleitera', ne može se dokazati. Ali 'pod postojećim okolnostima', kako je jedan izvor rekao, to je sve samo ne puka spekulacija", piše FAZ.

Pojašnjavaju da američkom kompanijom AAFS koja gradi plinovod, a za koju navode da je nepoznata čak i stručnjacima iz te industrije, upravljaju biznismeni bliski porodici Trump.


:cepanje:


Znaci RS i BiH vise nece biti kolonija. :per:
 

FAZ piše da su Trumpovi poslovni interesi razlog što Schmidt mora otići iz BiH: "Ostavka nije dobrovoljna"​

Piše: N. V. | 1h 16min
102
Njemački medij tvrdi da ostavka Christiana Schmidta nije dobrovoljna

Njemački medij tvrdi da ostavka Christiana Schmidta nije dobrovoljna

Poznati njemački medij FAZ piše o ostavci Christiana Schmidta na poziciju visokog predstavnika u Bosni i Hercegovini i tvrde da su poslovni interesi porodice Trump razlog njegovog odlaska.

U svom tekstu navode da im je informacija o ostavci potvrđena iz OHR-a, a da se o tome intenzivno govorilo u mjesecima koji su joj prethodili.

"SAD već mjesecima zahtijevaju, na sve agresivniji način, a u posljednje vrijeme očigledno čak i s ultimatumom, kako sugerira Schmidtova reakcija, da on odmah podnese ostavku. Washington navodno želi postaviti nasljednika kojim je lakše upravljati", piše FAZ.

U podnaslovu teksta ističu: "Schmidtova ostavka nije dobrovoljna. Poslovni interesi porodice Trump mogu igrati ulogu".

Ovaj medij američke pritiske na Schmidta povezuje i s lobiranjem iz Republike Srpske, a podsjećaju da su Amerikanci u oktobru 2025. godine bez objašnjenja ukinuli sankcije Miloradu Dodiku i njegovim saradnicima. Vjeruju da je dio tog paketa, osim povlačenja spornih zakona iz NSRS-a, bilo i to da Dodik, koji uobičajeno blokira američke projekte u BiH, ne smije blokirati izgradnju Južne plinske interkonekcije.

"Tvrdnja da mu je Washington obećao zauzvrat da će se riješiti njegovog 'zakletog neprijatelja' Schmidta, kojeg Dodik i njegovi moskovski pokrovitelji ocrnjuju kao 'Gauleitera', ne može se dokazati. Ali 'pod postojećim okolnostima', kako je jedan izvor rekao, to je sve samo ne puka spekulacija", piše FAZ.

Pojašnjavaju da američkom kompanijom AAFS koja gradi plinovod, a za koju navode da je nepoznata čak i stručnjacima iz te industrije, upravljaju biznismeni bliski porodici Trump.


:cepanje:

Svašta. Dodo i nije bio u poziciji da blokira južnu intekonekciju.
To Muslimani trkeljaju.
 
Дај ми биографију Кристијана Шмита, Високог представника за БиХ


Christian Schmidt (Кристијан Шмит) је немачки политичар из странке Angela Merkel блиске баварске CSU (Хришћанско-социјална унија), који од 2021. године обавља функцију високог представника међународне заједнице у Босни и Херцеговини.

Рођен је 26. августа 1957. у месту Обернцен у Germany. По струци је правник. Политичку каријеру је градио у CSU-у и дуго је био посланик у немачком Бундестагу, где се бавио спољном политиком, безбедношћу и питањима Балкана.

Током каријере обављао је више важних функција у немачкој влади:

  • парламентарни државни секретар у Министарству одбране,
  • савезни министар пољопривреде Немачке (2014–2018),
  • координатор немачко-француске сарадње.
За високог представника у БиХ именован је у мају 2021. од стране Савета за спровођење мира (PIC), а дужност је преузео 1. августа 2021, наследивши Valentin Inzko.

Његов мандат је од почетка био политички спорan:

  • власти Republika Srpska и Russia тврде да није легитимно потврђен у Савету безбедности УН,
  • док га већина западних држава и институција признаје као легалног високог представника.
Шмит је користио тзв. „бонска овлашћења“ — посебна овлашћења високог представника да намеће законе и мења политичке одлуке у БиХ. Посебно је био у центру пажње због измена изборног закона и сукоба са политичким руководством Републике Српске, пре свега са Milorad Dodik.

https://chatgpt.com/
 

Back
Top