Kriptovalute

Pa ti si nama ovde na forumu pokusavao da prodas pricu o silnim poskupljenjima u Rusiji od po 76%, pa kad smo te tvoje konstatacije izlozili proveri, ispostavilo se da si lagao.
Nije lepo lagati drugove na forumu, jeR ko laze, taj i krade...
Mislis?
Ako je 1 dolar bio 25 rubalja
A sad je jedan dolar 70+ rubalja

Mislis da to nije poskupljenje sve robe kroz kursnu razliku od malo manje od 300% plus redovna inflacija od 5,6 % znaci daleko smo vec od te cifre


To sto ste rusoluzeri, ne znaci da mozete da nekoga folirate i kazete mu da laze

Uostalom, zasto si otisao na zapad, da privredjujes i direktno punis trezor NATO saveza.

Zasto nisi u nekoj Vukojebini u Sibiru
 
Ovo ni Vucic ne bi smislio
Umesto u ekonomiju i radna mesta, da uloze u bitkoin

:malav:
Za razliku od Vucica ovaj je pametan.
BTC je postala zvanicna valuta zemlje, to i jeste ulog u ekonomiju.
Sad kad nakaci majnere na vulkan, ima se ubiju od para:

1623341023227.png

https://www.reuters.com/technology/...lcanic-bitcoin-mining-bukele-says-2021-06-09/

Uskoro ce El Salvador biti zemlja sa najvise registrovanih Lambo-a per capita... :hahaha:
 
Zasto ti konstantno visis na ovoj temi kriptovaluta kad u njih ne verujes i kad je za tebe sve to prevara i magla? Koji je tvoj motiv da gubis vreme ovde ? Jer ocito da ga gubis cim trosis vreme na nesto od cega nemas nikakve koristi.
Zato što se radi o velikoj laži, koja zagađuje svakodnevicu već 4 godine.

Nešto kao Tramp, koga smo takođe morali da pošaljemo na đubrište istorije
 
Potpuno nebitno
Ako dugujem porez 200,000 RSD i platim, to je to.

Neće mi reći: "U međuvremenu je bitkoin ojačao, pa sad tražimo 400,000 RSD porez."

Znači ako je dinar dovoljno dobra valuta da se stvari izražavaju u njoj, kako to da BTC nema tu odliku.



Izgleda da niko nema nameru da izrazi ijednu cenu u BTC, nego svi planiraju da ga "flipnu" tj kupe niže, prodaju više, i zadrže razliku.

Međutim, ima li zaista beskonačno mnogo budala
 
Koliko se jadna trudiš da nađeš nešto da napišeš.

Evo ovako, šta je bolje i korisnije ako treba da platiš porez 200,000din a nemaš dinare:
- da prvo nekome prodaš zlato u vrednosti od 200k za dinare, pa onda tim dinarima platiš porez
- da direktno platiš porez tako što vladi pošalješ btc u vrednosti 200k dinara

Bitkoin > zlato
 
Koliko se jadna trudiš da nađeš nešto da napišeš.

Evo ovako, šta je bolje i korisnije ako treba da platiš porez 200,000din a nemaš dinare:
- da prvo nekome prodaš zlato u vrednosti od 200k za dinare, pa onda tim dinarima platiš porez
- da direktno platiš porez tako što vladi pošalješ btc u vrednosti 200k dinara

Bitkoin > zlato
Ako si hteo da napraviš nešto od zlata, ali ti je ponestalo zlata, možeš li upotrebiti bitkoin kao zamenski materijal? Ne.

Dakle to stavlja tačku na priču da je bitkoin zlato.


Nego moje pitanje je bilo zašto države određuju porez ovako: "Ili 200,000 RSD, ili onoliko bitkoina koliko se tog dana kreće kurs."

Zašto nisu rekli obratno: "Porez je tačno 0.057 BTC i ni satoši više. E sad možete to podmiriti i u salvadorskim dolarima, ali onoliko koliko se tog dana kreće kurs."

Očigledno i države znaju da je BTC bezvredan, pa zato peguju sve u fiatu
 
Imam i jedno tehničko pitanje. Da li je fer reći da je bitkoin "fajl?"

Ja bih ga tako zvala, jer npr. videoigra je fajl, Word dokument je fajl, i tome slične stvari koje se stavljaju na USB thumb drive.

Pa, s obzirom da mnogi kažu "Imam bitkoin na USB drajvu," da li se onda može reći da je bitkoin fajl
 
Ono što je bilo na vestima, da je diktator Salvadora izjavio da svako ko donira 3 BTC dobija pasoš El Salvadora

To bi bilo prvi put u istoriji da nešto ima cenu u BTC. Ali ja mislim da je to samo tabloidski naslov, a da je u stvari sledeće stvarnost:

1) Rekao je 100,000 dolara što je danas 3 BTC, ali biće 4 BTC ako BTC padne na 25,000

2) Ako je stvarno rekao 3 BTC čak i ako BTC padne na 1 dolar, onda će verovatno da reneguje na to obećanje kasnije

El Salvador also announced that people who invest in bitcoin there will get the country's citizenship. “People investing three bitcoins in country's economy will be given citizenship by the government,” he said.
 

Back
Top