KRIK prenosi iskaz Velje Nevolje: Vučić mi je tražio usluge

Alter_Ego_

Stara legenda
Poruka
76.276

KRIK prenosi iskaz Velje Nevolje: Vučić mi je tražio usluge​

HRONIKA Autor:KRIK22. jul. 202109:35 > 09:37
Podeli:




vucic-belivuk-kombo-725x474.jpg
Foto: Arhiva
Veljko Belivuk, šef kriminalne grupe osumnjičen za više brutalnih likvidacija, na saslušanju u tužilaštvu pre dve nedelje negirao je da je ubica, ali je govorio o svom navodnom odnosu sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem i drugim ljudima iz vrha Srpske napredne stranke. Kako je ispričao, Vučić i njegovi saradnici tražili su mu više usluga – da kontroliše da se na Partizanovim tribinama ne skandira protiv predsednika, da zastrašuje one koji su organizovali proteste protiv vlasti, obezbedi mir na Paradi ponosa, ali i da utiče na taksiste da otkažu proteste protiv aplikacije za prevoz „CarGo“, piše u transkriptu Belivukovog saslušanja do kojeg je došao KRIK.

Početkom avgusta očekuje se da Tužilaštvo za organizovani kriminal podigne optužnicu protiv Veljka Belivuka zvanog Velja Nevolja, vođe huligansko-kriminalne grupe „Principi“ koja je radila u okviru crnogorskog kavačkog klana, piše KRIK.
Belivuk se sumnjiči da stoji iza pet brutalnih ubistava, jednog mučenja i dilovanja droge, a fotografije obezglavljenih i iskasapljenih tela njegovih žrtva predstavnici vlasti su u više navrata objavljivali u javnosti. Belivukov klan smatra se jednim od najbrutalnijih u regionu.


„Vučić hoće da sakrije političke veze klana Belivuka“

POLITIKA
12. feb. 2021

Istraga o Kašćelanu, Belivuku i Miljkoviću u jednom predmetu

HRONIKA
14. jul. 2021

Šef UKP-a: Traže se Belivukove veze u vlasti

HRONIKA
07. feb. 2021
Za ovu kriminalnu grupu karakteristično je i to da su godinama imali jake kontakte u državi – pre svega u policiji i politici, o čemu su KRIK i drugi mediji ranije pisali.
Novinari KRIK-a sada su došli do transkripta saslušanja Belivuka u tužilaštvu 5. jula, koje može da produbi ovu priču. On je prvo kratko ispričao da nije kriminalac već „vođa navijača“ i da nije odgovoran za ubistva, otmice i šverc droge, ali nije želeo da odgovara na pitanja tužioca o tome. Samoinicijativno je, međutim, počeo da govori o odnosima sa ljudima iz vlasti.
„Rešio sam lepo da kažem sve o mom odnosu sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem, ministrom policije Aleksandrom Vulinom, Vučićevim bratom, prijateljima, kumovima i svim ostalim političarima koji su od nas tražili usluge, a sada se prave da se ne poznajemo i peru ruke od nas“, rekao je Belivuk tužiocu.
On je, tokom gotovo polusatnog saslušanja, nabrojao različite usluge koje je navodno činio za predsednika i njegove ljude i naveo imena članova SNS-a sa kojima se viđao. Rekao je da je kontakt sa predsednikom Vučićem održavao najviše preko huligana Aleksandra Vidojevića, poznatijeg kao Aca Rošavi, koji je prijatelj predsednikovog sina, ali i da se sa Vučićem navodno nekoliko puta i lično video.
Zapretio je i da će u budućnosti ispričati još detalja „ako se određeni ljudi ne opamete.“
Iako je teško proceniti šta je tačno, a šta ne od onoga što je Belivuk ispričao, pojedini detalji se poklapaju sa onim što se ranije pretpostavljalo – da je njegova grupa imala ulogu u suzbijanju protesta, kao i odnose sa ljudima iz vlasti. U svom iskazu, međutim, Belivuk nije spomenuo sve ljude iz policije i vladajuće stranke za koje su novinari ranije otkrili da su mu bili bliski.
KRIK je pozvao predsednika Vučića za komentar, a njegova savetnica za medije Suzana Vasiljević rekla nam je da on neće davati izjave o ovome dok je istraga u toku. Pozvali smo i druge koje je Belivuk spomenuo, ali niko od njih nije želeo da da komentar.
„Šef ima veliki problem“
Belivuk je ispričao tužiocu da je član Srpske napredne stranke od 2011. godine.
Objasnio je da je njegovo hapšenje 2016. godine, zbog sumnji da je učestvovao u ubistvu u centru Beograda, dovelo do toga da političari izgube kontrolu nad tribinom Partizana. On je kasnije oslobođen u ovom slučaju pod misterioznim okolnostima – pojedini dokazi su kompromitovani, a veštak je iznenada promenio iskaz.
Belivuk je ispričao da mu je huligan Aleksandar Vidojević, poznatiji kao Aca Rošavi, rekao 2017. godine da će mu on biti veza sa predsednikom Srbije.
„Vidojević mi je rekao da Šef, tako smo zvali Vučića, ima veliki problem na Partizanovoj tribini koji je nastao usled mog odlaska u pritvor 2016. godine. Da Andrej, brat Aleksandrov, ima kontrolu nad navijačkom grupom ‘Alkatraz’, ali da oni nemaju snage da iznesu ništa tu, da kontroliše i deo tribine navijača pod nazivom ‘Kimijevci’, ali da oni samo troše pare i ne doprinose ničemu, a da zapravo nemaju nikakvu kontrolu. Ideja je bila da se napravi nova navijačka frakcija koja će sve to ujediniti da bi situacija bila kao na Zvezdinom stadionu. (…) Mi smo to uradili.”
Nakon nekog vremena Belivuk je, kako kaže, izgubio poverenje u Vidojevića.
„Počeli smo da sumnjamo u Rošavog da ne prenosi Šefu baš sve kako jeste, odnosno da više zasluga pripisuje sebi za neke rešene zadatke.”
Belivuk tvrdi da se onda požalio Darku Glišiću, predsednikovom kumu i jednom od ključnih ljudi SNS-a, za koga kaže da mu je ‘dugogodišnji prijatelj’.
„On me je pozvao na Ub kod njega, pošto je on tamo predsednik opštine. Marko Miljković (Belivukova desna ruka) i ja smo otišli tamo, imali smo jedan konstruktivan sastanak gde mi je objasnio kako se čuo sa Šefom, kako je Šef potvrdio da je Rošavi, Acko kako ga oni zovu, direktna veza, da ne treba mi da se viđamo direktno (sa Vučićem) da ne bismo ugrozili celu situaciju.”
Na istom sastanku, tvrdi, Glišiću se požalio na probleme koje ima sa Dijanom Hrkalović, tada jednom od ključnih osoba u policiji.
„Dijana je imala protiv nas ne znam ni ja šta, skidala (naše) žene do gole kože pri svakom pretresu. On je rekao da i oni imaju veliki problem, da je Dijana veliki neprijatelj porodice Vučić i da to ne znaju kako da reše.“
Na nekom od narednih sastanaka, ispričao je tužiocu, Glišić je na Belivukovo insistiranje rekao da će mu lično organizovati sastanak sa Vučićem.
„Dao mi je kontakt sa pripadnicima BIA-e sa kojima treba da se čujem, a oni će mi reći kada i gde se viđamo.”
Sastanak sa Vučićem se održao, kako tvrdi Belivuk, u privatnom stanu na Zvezdari. Navodno je predsednikovo obezbeđenje čekalo ispred – dok je Vučić sam sa Belivukom i Miljkovićem razgovarao u stanu.
„Bile su razne teme tu i bilo je još par tih sastanaka. Još na prvom sastanku nam je rekao da će viđanje naše biti maksimalno smanjeno, koliko god može, da ne bismo ugrozili ni njega ni sebe zbog političke situacije.”
„Usluge”
Belivuk tvrdi da je na tim sastancima Vučić od njega tražio različite stvari.
Jedna od konkretnih usluga koju Belivuk opisuje u svojoj odbrani je to da je navodno doprineo da se ne održi jedan od zakazanih protesta taksista koji su se pobunili protiv konkurentske aplikacije za prevoz „CarGo“.
„On je zamolio da utičem na taksiste da se (protest) ne održi, zato što je ‘CarGo’ prijateljska firma. Ja sam pitao: ‘Kako mogu Ustaše, Hrvati u prevodu, da budu prijatelji?’, pošto je u novinama bilo da je to njihova firma. On je rekao da ne lupam gluposti kad ne znam, da je brat premijerke Ane Brnabić učestvovao u razvoju tog programa i da moramo Ani da pomognemo jer ona dosta čini za porodicu i za samu zemlju, što smo mi i učinili, štrajk nije ni održan.“
Naveo je još nekoliko usluga koje je njegova grupa navodno učinila za Vučića.
„Omogućavali smo to nepevanje, neskandiranje njemu, njegovim članovima porodice, njegovim prijateljima, nedizanje parola, nedolaženje (huligana) na gej parade, pojavljivanje na (SNS) mitinzima kako bi se omasovio skup.“
Belivuk kaže da su ga koristili i kako bi zaplašili one koji protestuju protiv Vučića.
„Koristili su naša imena u pretnjama kada su kontramitinzi – da ćemo Marko i ja svašta da im učinimo ako se pojave i to je definitivno upalilo pošto su mnogi ti skupovi otkazivani i prekidani.“
Vučić je od Belivuka navodno tražio i da se spreči dizanje uvredljivog transparenta protiv ćerke direktora fudbalskog kluba „Crvena zvezda“ Zvezdana Terzića što su navijači planirali da urade na tribini u toku utakmice.
„Rekao sam da ima četiri sata do početka utakmice, da je fizički nemoguće da obustavim, na šta mi je kao iz topa rečeno da mi Šef poručuje da on zna da ja to mogu, pitanje je samo da li hoću. U takvoj situaciji vam se ne ostavlja mnogo izbora. Nakon nekih dva sata, pred početak meča, došao je i naš advokat Dejan Lazarević sa istom molbom, ali je njega pozvao Zvezdan Terzić. Mi smo to uradili. Posle dva dana smo se videli Marko Miljković, ja i Lazarević sa Terzićem gde nam se on bezuslovno zahvalio i pitao je koliko košta ta usluga. Rekli smo da je to urađeno kao usluga i da za prijatelje to ne može ništa da košta.”
Bilo je i nekoliko stvari koje, kako tvrdi Belivuk, nije mogao da završi.
„Stvar oko koje nismo mogli nikako da se složimo, to je bilo vezano za Partizan, kada je tražena smena uprave, da utičemo na to.”
Nisu se saglasili ni, kako kaže, oko toga da bude u kontaktu sa Aleksandrom Vulinom za koga je tokom saslušanja izneo niz uvreda.
„Ali da ne bismo zatezali, pošto je to Šefu bilo bitno, Marko Miljković i ja smo se dogovorili da on ima kontakt sa njim, da ja ništa ne ispunjavam što Vulin traži, da ja budem u direktnoj vezi sa Šefom i preko drugih posrednika, a da Marko bude u vezi sa Vulinom, što je i bio preko dede Svetozara Vujačića (Vulinov savetnik u Ministarstvu unutrašnjih poslova)”, ispričao je Belivuk u tužilaštvu.
Novinari KRIK-a pokušali su da dobiju komentar i od Glišića, Terzića i Vulina.
Terzić se javio na telefon, ali nakon što se novinarka predstavila i postavila mu pitanje, on je prekinuo vezu. Glišić i Vulin nisu odgovorili na telefonske pozive.
Koga Belivuk nije spomenuo
Pojedine ljude za koje se od ranije znalo da su mu nekad bili bliski – poput generalnog sekretara Vlade Novaka Nedića i policajca Nenada Vučkovića Vučka, Belivuk u iskazu nije spomenuo.
Nedić je, po svemu sudeći, u više navrata imao kontakt sa ovom grupom. Sa Belivukom, njegovim nekadašnjim šefom Aleksandrom Stankovićem zvanim Sale Mutavi, koji je ubijen 2016. godine, i žandarmom Vučkovićem, Nedić je vežbao pucanje na državnom vojnom strelištu 2016, tvrdio je Vojni sindikat Srbije. Istraga u ovom postupku je obustavljena nakon što su dokazi misteriozno nestali.
Osim ovoga, o njihovoj povezanosti govorio je za KRIK i bivši potpredsednik „Partizana“ Vladimir Vuletić koji je ispričao da je Nedić koristio Belivukovu ekipu kako bi vršio pritisak na upravu ovog kluba. Nedićev otac Vojislav – advokat i član SNS-a branio je Belivuka na suđenju za ubistvo 2016. godine.
Žandarm Vučković takođe je bio blizak ovoj grupi. Često je viđan kako zajedno sa Belivukom navija na utakmicama o čemu svedoče i fotografije sa tribina. On je bio veza između Belivukove ekipe i tadašnje sekretarke MUP-a Dijane Hrkalović.
Ni Nedić ni Vučković nisu obuhvaćeni istragom tužilaštva, niti su saslušani u ovom slučaju.

https://nova.rs/vesti/hronika/krik-o-velji-nevolji-vucic-mi-je-trazio-razne-usluge/
 
[ Izvor: KRIK ]

22. 07. 2021.09:398


Iskaz Velje Nevolje: Vučić mi je tražio razne usluge​

Veljko Belivuk, šef kriminalne grupe osumnjičen za više brutalnih likvidacija, na saslušanju u tužilaštvu pre dve nedelje negirao je da je ubica, ali je govorio o svom navodnom odnosu sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem i drugim ljudima iz vrha Srpske napredne stranke, piše Mreža za istraživanje korupcije i kirminala (KRIK).


Policija i Velja Nevolja na stadionu Partizana FOTO: Starsport
Kako je ispričao, Vučić i njegovi saradnici tražili su mu više usluga – da kontroliše da se na Partizanovim tribinama ne skandira protiv predsednika, da zastrašuje one koji su organizovali proteste protiv vlasti, obezbedi mir na Paradi ponosa, ali i da utiče na taksiste da otkažu proteste protiv aplikacije za prevoz „CarGo“, piše u transkriptu Belivukovog saslušanja do kojeg je došao KRIK.
On je prvo kratko ispričao da nije kriminalac već „vođa navijača“ i da nije odgovoran za ubistva, otmice i šverc droge, ali nije želeo da odgovara na pitanja tužioca o tome. Samoinicijativno je, međutim, počeo da govori o odnosima sa ljudima iz vlasti.
„Rešio sam lepo da kažem sve o mom odnosu sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem, ministrom policije Aleksandrom Vulinom, Vučićevim bratom, prijateljima, kumovima i svim ostalim političarima koji su od nas tražili usluge, a sada se prave da se ne poznajemo i peru ruke od nas“, rekao je Belivuk tužiocu.

On je, tokom gotovo polusatnog saslušanja, nabrojao različite usluge koje je navodno činio za predsednika i njegove ljude i naveo imena članova SNS-a sa kojima se viđao. Rekao je da je kontakt sa predsednikom Vučićem održavao najviše preko huligana Aleksandra Vidojevića, poznatijeg kao Aca Rošavi, koji je prijatelj predsednikovog sina, ali i da se sa Vučićem navodno nekoliko puta i lično video.
Zapretio je i da će u budućnosti ispričati još detalja „ako se određeni ljudi ne opamete.“
Kako piše KRIK, iako je teško proceniti šta je tačno, a šta ne od onoga što je Belivuk ispričao, pojedini detalji se poklapaju sa onim što se ranije pretpostavljalo – da je njegova grupa imala ulogu u suzbijanju protesta, kao i odnose sa ljudima iz vlasti. U svom iskazu, međutim, Belivuk nije spomenuo sve ljude iz policije i vladajuće stranke za koje su novinari ranije otkrili da su mu bili bliski.
KRIK je pozvao predsednika Vučića za komentar, a njegova savetnica za medije Suzana Vasiljević rekla nam je da on neće davati izjave o ovome dok je istraga u toku. Pozvani su i ostali koje je Belivuk spomenuo, ali niko od njih nije želeo da da komentar, navodi KRIK.
Aleksandar Vučić
Aleksandar Vučić
Početkom avgusta očekuje se da Tužilaštvo za organizovani kriminal podigne optužnicu protiv Veljka Belivuka zvanog Velja Nevolja, vođe huligansko-kriminalne grupe „Principi“ koja je radila u okviru crnogorskog kavačkog klana.
Belivuk se sumnjiči da stoji iza pet brutalnih ubistava, jednog mučenja i dilovanja droge, a fotografije obezglavljenih i iskasapljenih tela njegovih žrtva predstavnici vlasti su u više navrata objavljivali u javnosti. Belivukov klan smatra se jednim od najbrutalnijih u regionu, piše KRIK.
Belivuk je ispričao tužiocu da je član Srpske napredne stranke od 2011. godine.
Objasnio je da je njegovo hapšenje 2016. godine, zbog sumnji da je učestvovao u ubistvu u centru Beograda, dovelo do toga da političari izgube kontrolu nad tribinom Partizana. On je kasnije oslobođen u ovom slučaju pod misterioznim okolnostima – pojedini dokazi su kompromitovani, a veštak je iznenada promenio iskaz.
Belivuk je ispričao da mu je huligan Aleksandar Vidojević, poznatiji kao Aca Rošavi, rekao 2017. godine da će mu on biti veza sa predsednikom Srbije.

„Vidojević mi je rekao da Šef, tako smo zvali Vučića, ima veliki problem na Partizanovoj tribini koji je nastao usled mog odlaska u pritvor 2016. godine. Da Andrej, brat Aleksandrov, ima kontrolu nad navijačkom grupom ‘Alkatraz’, ali da oni nemaju snage da iznesu ništa tu, da kontroliše i deo tribine navijača pod nazivom ‘Kimijevci’, ali da oni samo troše pare i ne doprinose ničemu, a da zapravo nemaju nikakvu kontrolu. Ideja je bila da se napravi nova navijačka frakcija koja će sve to ujediniti da bi situacija bila kao na Zvezdinom stadionu. (…) Mi smo to uradili“, naveo je.
Nakon nekog vremena Belivuk je, kako kaže, izgubio poverenje u Vidojevića.
„Počeli smo da sumnjamo u Rošavog da ne prenosi Šefu baš sve kako jeste, odnosno da više zasluga pripisuje sebi za neke rešene zadatke“, rekao je Belivuk.
Belivuk tvrdi da se onda požalio Darku Glišiću, predsednikovom kumu i jednom od ključnih ljudi SNS-a, za koga kaže da mu je ‘dugogodišnji prijatelj’.
„On me je pozvao na Ub kod njega, pošto je on tamo predsednik opštine. Marko Miljković (Belivukova desna ruka) i ja smo otišli tamo, imali smo jedan konstruktivan sastanak gde mi je objasnio kako se čuo sa Šefom, kako je Šef potvrdio da je Rošavi, Acko kako ga oni zovu, direktna veza, da ne treba mi da se viđamo direktno (sa Vučićem) da ne bismo ugrozili celu situaciju“, rekao je u iskazu Belivuk.

"Vučić opet slagao i ponizio sve policajce da bi prikrio svoju vezu sa Belivuk klanom"

"Grupa Belivuka napravljena direktno od države"
Na istom sastanku, tvrdi, Glišiću se požalio na probleme koje ima sa Dijanom Hrkalović, tada jednom od ključnih osoba u policiji.
„Dijana je imala protiv nas ne znam ni ja šta, skidala (naše) žene do gole kože pri svakom pretresu. On je rekao da i oni imaju veliki problem, da je Dijana veliki neprijatelj porodice Vučić i da to ne znaju kako da reše“, naveo je Belivuk.
Na nekom od narednih sastanaka, ispričao je tužiocu, Glišić je na Belivukovo insistiranje rekao da će mu lično organizovati sastanak sa Vučićem.
„Dao mi je kontakt sa pripadnicima BIA-e sa kojima treba da se čujem, a oni će mi reći kada i gde se viđamo“, rekao je.
Sastanak sa Vučićem se održao, kako tvrdi Belivuk, u privatnom stanu na Zvezdari. Navodno je predsednikovo obezbeđenje čekalo ispred – dok je Vučić sam sa Belivukom i Miljkovićem razgovarao u stanu.
„Bile su razne teme tu i bilo je još par tih sastanaka. Još na prvom sastanku nam je rekao da će viđanje naše biti maksimalno smanjeno, koliko god može, da ne bismo ugrozili ni njega ni sebe zbog političke situacije“, naveo je Belivuk u iskazu koji prenosi KRIK.
Belivuk tvrdi da je na tim sastancima Vučić od njega tražio različite stvari, ali da je bilo i nekoliko stvari koje, kako tvrdi Belivuk, nije mogao da završi.
„Stvar oko koje nismo mogli nikako da se složimo, to je bilo vezano za Partizan, kada je tražena smena uprave, da utičemo na to“, rekao je Belivuk.
Nisu se saglasili ni, kako kaže, oko toga da bude u kontaktu sa Aleksandrom Vulinom za koga je tokom saslušanja izneo niz uvreda, piše KRIK.

https://direktno.rs/vesti/hronika/363636/veljko-belivuk-iskaz-aleksandar-vucic.html
 

Исказ Веље Невоље – све признао: Вучићу сам чинио услуге, члан сам СНС!​

10:06 22.07.2021.
0
SMSFacebookVkontakteTwitterViberWhatsAppTelegram

Вељко Беливук, шеф криминалне групе осумњичен за више бруталних ликвидација, на саслушању у тужилаштву пре две недеље негирао је да је убица, али је говорио о свом наводном односу са председником Србије Александром Вучићем и другим људима из врха Српске напредне странке. Како је испричао, Вучић и његови сарадници тражили су му више услуга – да контролише да се на Партизановим трибинама не скандира против председника, да застрашује оне који су организовали протесте против власти, обезбеди мир на Паради поноса, али и да утиче на таксисте да откажу протесте против апликације за превоз „CarGo“, пише у транскрипту Беливуковог саслушања до којег је дошао КРИК.​

РЕКЛАМЕ *​



Почетком августа очекује се да Тужилаштво за организовани криминал подигне оптужницу против Вељка Беливука званог Веља Невоља, вође хулиганско-криминалне групе „Принципи“ која је радила у оквиру црногорског кавачког клана, пише КРИК.

Беливук се сумњичи да стоји иза пет бруталних убистава, једног мучења и диловања дроге, а фотографије обезглављених и искасапљених тела његових жртва представници власти су у више наврата објављивали у јавности. Беливуков клан сматра се једним од најбруталнијих у региону.
За ову криминалну групу карактеристично је и то да су годинама имали јаке контакте у држави – пре свега у полицији и политици, о чему су КРИК и други медији раније писали.
Новинари КРИК-а сада су дошли до транскрипта саслушања Беливука у тужилаштву 5. јула, које може да продуби ову причу. Он је прво кратко испричао да није криминалац већ „вођа навијача“ и да није одговоран за убиства, отмице и шверц дроге, али није желео да одговара на питања тужиоца о томе. Самоиницијативно је, међутим, почео да говори о односима са људима из власти.
„Решио сам лепо да кажем све о мом односу са председником Србије Александром Вучићем, министром полиције Александром Вулином, Вучићевим братом, пријатељима, кумовима и свим осталим политичарима који су од нас тражили услуге, а сада се праве да се не познајемо и перу руке од нас“, рекао је Беливук тужиоцу.
Он је, током готово полусатног саслушања, набројао различите услуге које је наводно чинио за председника и његове људе и навео имена чланова СНС-а са којима се виђао. Рекао је да је контакт са председником Вучићем одржавао највише преко хулигана Александра Видојевића, познатијег као Аца Рошави, који је пријатељ председниковог сина, али и да се са Вучићем наводно неколико пута и лично видео.
Запретио је и да ће у будућности испричати још детаља „ако се одређени људи не опамете.“
Иако је тешко проценити шта је тачно, а шта не од онога што је Беливук испричао, поједини детаљи се поклапају са оним што се раније претпостављало – да је његова група имала улогу у сузбијању протеста, као и односе са људима из власти. У свом исказу, међутим, Беливук није споменуо све људе из полиције и владајуће странке за које су новинари раније открили да су му били блиски.
КРИК је позвао председника Вучића за коментар, а његова саветница за медије Сузана Васиљевић рекла нам је да он неће давати изјаве о овоме док је истрага у току. Позвали смо и друге које је Беливук споменуо, али нико од њих није желео да да коментар.
„Шеф има велики проблем“
Беливук је испричао тужиоцу да је члан Српске напредне странке од 2011. године.
Објаснио је да је његово хапшење 2016. године, због сумњи да је учествовао у убиству у центру Београда, довело до тога да политичари изгубе контролу над трибином Партизана. Он је касније ослобођен у овом случају под мистериозним околностима – поједини докази су компромитовани, а вештак је изненада променио исказ.
Беливук је испричао да му је хулиган Александар Видојевић, познатији као Аца Рошави, рекао 2017. године да ће му он бити веза са председником Србије.
„Видојевић ми је рекао да Шеф, тако смо звали Вучића, има велики проблем на Партизановој трибини који је настао услед мог одласка у притвор 2016. године. Да Андреј, брат Александров, има контролу над навијачком групом ‘Алкатраз’, али да они немају снаге да изнесу ништа ту, да контролише и део трибине навијача под називом ‘Кимијевци’, али да они само троше паре и не доприносе ничему, а да заправо немају никакву контролу. Идеја је била да се направи нова навијачка фракција која ће све то ујединити да би ситуација била као на Звездином стадиону. (…) Ми смо то урадили.”
Након неког времена Беливук је, како каже, изгубио поверење у Видојевића.
„Почели смо да сумњамо у Рошавог да не преноси Шефу баш све како јесте, односно да више заслуга приписује себи за неке решене задатке.”
Беливук тврди да се онда пожалио Дарку Глишићу, председниковом куму и једном од кључних људи СНС-а, за кога каже да му је ‘дугогодишњи пријатељ’.
„Он ме је позвао на Уб код њега, пошто је он тамо председник општине. Марко Миљковић (Беливукова десна рука) и ја смо отишли тамо, имали смо један конструктиван састанак где ми је објаснио како се чуо са Шефом, како је Шеф потврдио да је Рошави, Ацко како га они зову, директна веза, да не треба ми да се виђамо директно (са Вучићем) да не бисмо угрозили целу ситуацију.”
На истом састанку, тврди, Глишићу се пожалио на проблеме које има са Дијаном Хркаловић, тада једном од кључних особа у полицији.
„Дијана је имала против нас не знам ни ја шта, скидала (наше) жене до голе коже при сваком претресу. Он је рекао да и они имају велики проблем, да је Дијана велики непријатељ породице Вучић и да то не знају како да реше.“
На неком од наредних састанака, испричао је тужиоцу, Глишић је на Беливуково инсистирање рекао да ће му лично организовати састанак са Вучићем.
„Дао ми је контакт са припадницима БИА-е са којима треба да се чујем, а они ће ми рећи када и где се виђамо.”
Састанак са Вучићем се одржао, како тврди Беливук, у приватном стану на Звездари. Наводно је председниково обезбеђење чекало испред – док је Вучић сам са Беливуком и Миљковићем разговарао у стану.
„Биле су разне теме ту и било је још пар тих састанака. Још на првом састанку нам је рекао да ће виђање наше бити максимално смањено, колико год може, да не бисмо угрозили ни њега ни себе због политичке ситуације.”
„Услуге”
Беливук тврди да је на тим састанцима Вучић од њега тражио различите ствари.
Једна од конкретних услуга коју Беливук описује у својој одбрани је то да је наводно допринео да се не одржи један од заказаних протеста таксиста који су се побунили против конкурентске апликације за превоз „ЦарГо“.
„Он је замолио да утичем на таксисте да се (протест) не одржи, зато што је ‘ЦарГо’ пријатељска фирма. Ја сам питао: ‘Како могу Усташе, Хрвати у преводу, да буду пријатељи?’, пошто је у новинама било да је то њихова фирма. Он је рекао да не лупам глупости кад не знам, да је брат премијерке Ане Брнабић учествовао у развоју тог програма и да морамо Ани да помогнемо јер она доста чини за породицу и за саму земљу, што смо ми и учинили, штрајк није ни одржан.“
Навео је још неколико услуга које је његова група наводно учинила за Вучића.
„Омогућавали смо то непевање, нескандирање њему, његовим члановима породице, његовим пријатељима, недизање парола, недолажење (хулигана) на геј параде, појављивање на (СНС) митинзима како би се омасовио скуп.“
Беливук каже да су га користили и како би заплашили оне који протестују против Вучића.
„Користили су наша имена у претњама када су контрамитинзи – да ћемо Марко и ја свашта да им учинимо ако се појаве и то је дефинитивно упалило пошто су многи ти скупови отказивани и прекидани.“
Вучић је од Беливука наводно тражио и да се спречи дизање увредљивог транспарента против ћерке директора фудбалског клуба „Црвена звезда“ Звездана Терзића што су навијачи планирали да ураде на трибини у току утакмице.
„Рекао сам да има четири сата до почетка утакмице, да је физички немогуће да обуставим, на шта ми је као из топа речено да ми Шеф поручује да он зна да ја то могу, питање је само да ли хоћу. У таквој ситуацији вам се не оставља много избора. Након неких два сата, пред почетак меча, дошао је и наш адвокат Дејан Лазаревић са истом молбом, али је њега позвао Звездан Терзић. Ми смо то урадили. После два дана смо се видели Марко Миљковић, ја и Лазаревић са Терзићем где нам се он безусловно захвалио и питао је колико кошта та услуга. Рекли смо да је то урађено као услуга и да за пријатеље то не може ништа да кошта.”
Било је и неколико ствари које, како тврди Беливук, није могао да заврши.
„Ствар око које нисмо могли никако да се сложимо, то је било везано за Партизан, када је тражена смена управе, да утичемо на то.”
Нису се сагласили ни, како каже, око тога да буде у контакту са Александром Вулином за кога је током саслушања изнео низ увреда.
„Али да не бисмо затезали, пошто је то Шефу било битно, Марко Миљковић и ја смо се договорили да он има контакт са њим, да ја ништа не испуњавам што Вулин тражи, да ја будем у директној вези са Шефом и преко других посредника, а да Марко буде у вези са Вулином, што је и био преко деде Светозара Вујачића (Вулинов саветник у Министарству унутрашњих послова)”, испричао је Беливук у тужилаштву.
Новинари КРИК-а покушали су да добију коментар и од Глишића, Терзића и Вулина.
Терзић се јавио на телефон, али након што се новинарка представила и поставила му питање, он је прекинуо везу. Глишић и Вулин нису одговорили на телефонске позиве.
Кога Беливук није споменуо
Поједине људе за које се од раније знало да су му некад били блиски – попут генералног секретара Владе Новака Недића и полицајца Ненада Вучковића Вучка, Беливук у исказу није споменуо.
Недић је, по свему судећи, у више наврата имао контакт са овом групом. Са Беливуком, његовим некадашњим шефом Александром Станковићем званим Сале Мутави, који је убијен 2016. године, и жандармом Вучковићем, Недић је вежбао пуцање на државном војном стрелишту 2016, тврдио је Војни синдикат Србије. Истрага у овом поступку је обустављена након што су докази мистериозно нестали.
Осим овога, о њиховој повезаности говорио је за КРИК и бивши потпредседник „Партизана“ Владимир Вулетић који је испричао да је Недић користио Беливукову екипу како би вршио притисак на управу овог клуба. Недићев отац Војислав – адвокат и члан СНС-а бранио је Беливука на суђењу за убиство 2016. године.
Жандарм Вучковић такође је био близак овој групи. Често је виђан како заједно са Беливуком навија на утакмицама о чему сведоче и фотографије са трибина. Он је био веза између Беливукове екипе и тадашње секретарке МУП-а Дијане Хркаловић.
Ни Недић ни Вучковић нису обухваћени истрагом тужилаштва, нити су саслушани у овом случају.

https://srbin.info/drustvo/iskaz-velje-nevolje-sve-priznao-vucicu-sam-cinio-usluge-clan-sam-sns/
 
Без обзира на све, на поглед према Господару на "ово,оно..."... Тај "КРИК" и
најамничка екипа која стоји иза њега, не улива НИ НАЈМАЊЕ ПОВЕРЕЊА!
...као што ни ти не уливаш поверење са својим клемпавим "коментарима".. z:lol:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Без обзира на све, на поглед према Господару на "ово,оно..."... Тај "КРИК" и
најамничка екипа која стоји иза њега, не улива НИ НАЈМАЊЕ ПОВЕРЕЊА!
...као што ни ти не уливаш поверење са својим клемпавим "коментарима".. z:lol:

Шта мислиш о Вучићу, Вучићу, Ани Брнабић, брату, Вељи Невољи и осталима из ове приче?
 
Poslednja izmena od moderatora:
Svinja J. Vučićević , Homos Ladjević ,Boža Lasica ,Duboko Krlo ,pijani Sveta Vujačić sa jednom nogom u grobu i ostali svinjski stručnjaci će danas morati da kampuju 2 smene kod tragično preminulog Mitrovića na Pinku iako mu se leš još nije ni ohladio i kod Rićme na Happy , da objasne pravu istinu za svinjsko pučanstvo
 
Svinja J. Vučićević , Homos Ladjević ,Boža Lasica ,Duboko Krlo ,pijani Sveta Vujačić sa jednom nogom u grobu i ostali svinjski stručnjaci će danas morati da kampuju 2 smene kod tragično preminulog Mitrovića na Pinku iako mu se leš još nije ni ohladio i kod Rićme na Happy , da objasne pravu istinu za svinjsko pučanstvo

Браво!!!

одмах су реаговали.


08:54POLITIKA0
Informer.rs|22. 07. 2021.
AddThis Sharing Buttons
Share to FacebookShare to Twitter

MEGAEKSKLUZIVA! Večeras u 20h samo u Informeru, OTKRIVAMO ko je i kako nagovarao Belivuka i Miljkovića da lažno optuže predsednika Vučića​

Informer je došao do krunskog dokaza o zločinačkim planovima mafijaškog klana Belivuk!​



Obaveštavamo javnost da je naša redakcija u posedu snimka iz koga se jasno vidi ko, kako i po čijem nalogu pokušava da lažno optuži predsednika Srbije Aleksandra Vučića!
U trenutku dok đilasovski mediji vode najprljaviju kampanju kojom pokušavaju da od najgorih mafijaša naprave "nevine žrtve režima", moćnici preko svojih ljudi u državnom i pravosudnom sistemu pokušavaju da lažno optuže šefa države i ljude iz vrha policije.
Srbija će biti šokirana kada sazna ko, kako i preko koga pokušava da instruira Belivuka, Miljkovića i druge mafijaše da lažno optuže šefa države.
Ekskluzivne snimke i dokaze na portalu Informera objavićemo danas tačno u 20.00 časova.

https://informer.rs/vesti/politika/...ka-miljkovica-lazno-optuze-predsednika-vucica
 

DUŠAN MAŠIĆ REAGOVAO NA TEKST I LAŽI VELJE NEVOLJE: Optuženi mogu da se brane na sve načine, uključujući i laganje​

POLITIKA
22.07.2021. 10:33h 10:41h
Portal Krik je danas objavio tekst u kome se navodi kako je Veljko Belivuk izjavio da je državni vrh od njega tražio razne usluge.
Vreme je da se ponovo podsetimo da optuženi mogu da se brane na sve moguće načine uključujući i laganje. Tako taj sistem funkcioniše. Svuda.
— Dušan Mašić (@dusanmasic) July 22, 2021
lg.php

Novinar Dušan Mašić je reagovao na ove Belivukove laži:
"Vreme je da se ponovo podsetimo da optuženi mogu da se brane na sve moguće načine uključujući i laganje. Tako taj sistem funkcioniše. Svuda."
(Kurir.rs)

https://www.kurir.rs/vesti/politika...-se-brane-na-sve-nacine-ukljucujuci-i-laganje
 

DUŠAN MAŠIĆ REAGOVAO NA TEKST I LAŽI VELJE NEVOLJE: Optuženi mogu da se brane na sve načine, uključujući i laganje​

POLITIKA
22.07.2021. 10:33h 10:41h
Portal Krik je danas objavio tekst u kome se navodi kako je Veljko Belivuk izjavio da je državni vrh od njega tražio razne usluge.

lg.php

Novinar Dušan Mašić je reagovao na ove Belivukove laži:
"Vreme je da se ponovo podsetimo da optuženi mogu da se brane na sve moguće načine uključujući i laganje. Tako taj sistem funkcioniše. Svuda."
(Kurir.rs)

https://www.kurir.rs/vesti/politika...-se-brane-na-sve-nacine-ukljucujuci-i-laganje
Lepo je videti da je BBC Dušan Srebrenica Djenosajd Mašić postao vidjeniji član Porky Junte , zajedno sa Grigrovičem .
 

Back
Top