Krediti dza ili bu?

Jary

Elita
Poruka
15.387
Ako gledas tv ,krediti se mogu uzeti gde hoces i bez ziranata i na "nema problema", pa ima kredita sa grejs periodom za otvaranje radnje pa ima... Sta vi mislite o tome? Moja iskjustva i mojih poznanika su nesto drughacija . Primer najbrzi kredit sa 100 % depozita -7% kamate na god. Kad pokrenes recimo taj proces u startu te oderu za 50ak E za obradiu kredita? Postoji li povoljan kredit?
 
CaLiMeRo:
Intra, a KOLIKO je to još malo?
Mene zanimju stambeni krediti.
Ma i mene zanima stambeni kredit, ali neću lihvarima da vraćam skoro duplo. Idem sljedeće nedelje po informacije, pa javljam. Mislim da će moj izbor biti ili depozitni ili hipotekarni, bila je i jedna jako lijepa priča o lizing varijanti, ali još niko nije stao iza toga. Ono što bih ja prihvatio je 6%. Mislim da će to biti realno sljedeće godine.
 
Ja htela ovaj kredit sa subvencijom države, jedno 50k evra... 10% ja, 20% država, ostalo banka... Ali mi i to nedostižno za sada. Čekam još do jeseni, onda - ili kredit ili palim napolje. Mislim, stalno nešto čekam.
Dosta je bilo.
 
CaLiMeRo:
Ja htela ovaj kredit sa subvencijom države, jedno 50k evra... 10% ja, 20% država, ostalo banka... Ali mi i to nedostižno za sada. Čekam još do jeseni, onda - ili kredit ili palim napolje. ]
Mislim, stalno nešto čekam.]


Dosta je bilo.
I sama sam ti taka :lol: Ma lako ću za kredit, nego otežem bitniju stvar treba da se ženim :D a buduća mlada to još i ne zna :D
 
Jary:
Meni pre lici da cemo za to vreme da udjemo u klasicnu duznicku krizu jer ljudi uzimaju kredite i ne pitaju sta kosta.Zakon o hipotci se usvaja tako da su banke osigurane kao beli medvedi.
Ovo je interesantno pitanje, bilo je spomena u nekoj emisiji na hrt-u kako u Austriji fizičko lice može da proglasi stečaj i da država preuzima na sebe obaveze servisiranja kredita dok pojedinac ponovo ne stekne kreditnu sposobnost, znači nije poenta da ga zakolju sa kamatama koje nikad neće moći platiti već ga postaviti na noge da može da radi i stvara novu vrijednost.
 
intra:
Ovo je interesantno pitanje, bilo je spomena u nekoj emisiji na hrt-u kako u Austriji fizičko lice može da proglasi stečaj i da država preuzima na sebe obaveze servisiranja kredita dok pojedinac ponovo ne stekne kreditnu sposobnost, znači nije poenta da ga zakolju sa kamatama koje nikad neće moći platiti već ga postaviti na noge da može da radi i stvara novu vrijednost.
Da to su drustva koja su stvarala svoje uredjenje bar 7 ili vise vekova. Kod nas je tako nesto nezamislivo . Kojii je ono bezobrazluk na reklami stavili seljanku vodi kravu i sa uzdahom "udjes izadjes" ....To govori koja je njihova ciljna grupa, Ljudi koji nemaju veze sa ekonomijom. kad bi tako seljak kupio kravu morao bi "travu " da kosi da je otplati.
 
Jary:
Ako gledas tv ,krediti se mogu uzeti gde hoces i bez ziranata i na "nema problema", pa ima kredita sa grejs periodom za otvaranje radnje pa ima... Sta vi mislite o tome? Moja iskjustva i mojih poznanika su nesto drughacija . Primer najbrzi kredit sa 100 % depozita -7% kamate na god. Kad pokrenes recimo taj proces u startu te oderu za 50ak E za obradiu kredita? Postoji li povoljan kredit?
NEMOGU DA NE PROKOMENTARISEM NE PAMETUJEM ALI SA OVAKVOM NAZOVI DRZAVOM SE NE IGRAJ ONI SVI RADE ZA SVOJE DZEPOVE TEBI KAKO BUDE ZAVISNO OD PRIVREDNE DELATNOSTI U KOJU SE ULAZE NOVAC ILI TI TREBA NEKA PLATEKANJA DA POKRIVA KREDIT SA NADUVANIM KAMATAMA ILI ONO JOS GORE HIPOTEKA SACEKAJ DOBRO SE RASPITAJ I OTVORI 10 OCIJU.
 

Back
Top