Kreće Drugi hladni rat 2?! Da li će Republika Srpska uskoro proglasiti nezavisnost?!

Smorisha

Buduća legenda
Poruka
34.957
AUTORSKA TEMA

Moje prognoze. Putin će osvojiti celu Ukrajinu i anektirati je u Rusiju. Mali klinci Kijevljani će učiti kako ih je Svemoćni Car Putin oslobodio od nacističkog AZOV bataljona i uveo u slavnu moćnu Rusku Carevinu i da su i oni sami Rusi i treba da budu ponosni što jesu.
Možda grešim, ali sve mi govori da će isto biti kao i u Čečeniji, da će Ukrajina postati Čečenija broj 2. Putin je zadnjih 8 godina proveo spremajući se za ovaj rat i vojno i ekonomski.
Ekonomski pre svega jer je gradio te gasovode i naftovode ka Kini kako Rusija više ne bi bila zavisna od izvoza gasa u EU.

Ali pitanje je šta dalje pazite. Sad može svašta da bude nakon toga JER Rusi će postati AROGANTNI i ZAHTEVNI.
Dve ključne reči, AROGANTNI i ZAHTEVNI.
Znači ovo je moguće:

1) Rusija će se ponašati maximalno arogantno i "neće više biti fina i trpeti poniženja i udarce od USA i Zapada".
2) Dakle ko bude hteo ozbiljniju rusku pomoć i podršku moraće da prizna celu Ukrajinu kao deo Rusije. Nova blokovska podela. Kina će to uraditi ofc.
3) Biće zanimljivo videti kako će se Turska postaviti kad Rusija krene da ih ucenjuje jer pogađate Putin je već jednom spasio glavu Erdoganu kada je CIA organizovala vojni puč protiv njega 2016.godine i videćemo šta će i Erdogan da uradi kad ga Rusi budu pritiskali kao i Amerikanci
4) Rusija na primer može podržati Dodika i nezavisnost Republike Srpske i ako NATO odluči vojno da reši stvar i osvoji Banja Luku onda i Rusija može napasti iil Baltičke republike ili Gruziju ili tako nekog. Da li je nemoguće? Ne nije, čak je sve realnije da bude problema i oko Kosova ako Rusofili u Srbiji dođu na vlast bilo legalno bilo nekim alternativnim metodama.

Okej možda ne budu aktivirali Balkan, i možda će nas i Zapad i Rusi ostaviti na miru. Daj Bože da tako i bude.
Ali mogu aktivirati neko drugo žarište u svetu i jedna i druga strana i znajte da će biti zakrvljeni ko u vreme Hladnog rata. Čini se da sa Rusko-ukrajinskim ratom 2022 kreće Hladni rat 2.​

jos_1_5ak

Poznat
Poruka
8.494
Realno hladni rat ni u jednom momentu nije ni prestao vec samo je mozda bio manjeg intenziteta, recimo na skali od 1 do 10 pre 10-15 godina je bio negde mozda negde na 4 a nakon 2014-te poceo je opet da se intenzivira, pa recimo za vreme Trampovog mandata taj broj na skali je opet malo poceo da opada i da se stvari malo smiriju da bi sad opet dosao do neke tacke kljucanja i recimo skale 9 (kao recimo onda tokom kubanske raketne krize pocetkom 1960-ih) ali u sustini hladni rat nikada nije prestajao.

CarstvoBožije

Primećen član
Poruka
818
Ne kreće drugi hladni rat nego treći "vrući" svetski rat u kome će biti korišćeno i nuklearno oružje. Temelji za treći svetski rat su postavljeni sredinom januara kad su prekinuti pregovori između Zapada i Rusije (otvaranje drugog pečata Otkrivenja Jovanovog: "uzeće se mir sa Zemlje"), kako smo i prognozirali u junu prošle godine: https://forum.krstarica.com/threads/zig-zveri.746069/post-44125921.
Postoji i neko proroštvo, ako je autentično, od svetog Mateja Vrestenjskog, da će 3. sv. rat krenuti iz naše zemlje. Ako je tako, onda bi dešavanja u Republici Srpskoj ili KiM, eventualno i Crnoj Gori mogli neposredno dovesti do toga, a ovo u Ukrajini posredno. Uskoro će i Kina i Tajvan ratovati, a verovatan je i rat Rusije i Izraela, Izraela i Irana i Sirije i sl.. Takođe, opustošenje Damaska i nekih izraelskih područja je vrlo izvesno, a što je pomenuto kod biblijskog proroka Isaije u 17. glavi. Ovaj rat će se proširivati dok ne pređe u svetski oružani sukob, a već sad je ovo svetski rat, samo još nije poprimio svetske razmere u vojnom smislu. SAD koji je Vavilon iz Otkrivenja Jovanovog (17. i 18. glava) će biti uništen.

doppler

Domaćin
Moderator
Poruka
4.888
Ma idemo direktno na Berlin , dosta je zezanja !
:hahaha:
Balkan je NATOokuprian, u najboljem slučaju anektirani Kosmet da se vrati kao autonomna oblast i to samo
ako NATO bude hteo Rusima da izbije argument za oslobadjanje Krima i pola Ukrajne, po istom sistemu.
Koju grešku su tu napravili sada nigde nesmeju da spomenu Kosmet po zapadnim medijima ..... Da se Vlasi ne sete!

JankoTheGreat

Buduća legenda
Poruka
25.390
Mi smo sad nezavisni od Federacije krnjeg dela bivse BiH.

Majke Srebrenice UN-u dostavile informacije o pokušaju izazivanja sukoba u BiH​

VIJESTI Autor:N1 BiH07. mar. 202209:45 > 10:22
Podijeli:

munira-subasic-30788.png
Izvor: N1
Udruženje žrtava i svjedoka genocida i Udruženje pokret majki enklava Srebrenice i Žepe uputili su treći izvještaj Alice Nderitu, specijalnoj savjetnici generalnog sekretara UN-a za prevenciju genocida. Dostavljene su informacije o novim pokušajima izazivanja sukoba u BiH kao osnov za počinjenje teških kršenja međunarodnog humanitarnog prava. Primjerak izvještaja upućen je i tužiocu stalnog Krivičnog suda ICC.

Od Alice Nderitu, specijalne savjetnice generalnog sekretara UN-a za prevenciju genocida, zatražene su konkretne akcije shodno Akcionom planu UN-a iz 2007. godine, koji uključuje i vojnu intervenciju u cilju prevencije genocida.
U izvještaju (2007) je navedeno da je UN propustio prevenciju genocida u BiH i Ruandi i da je neprihvatljiva činjenica da UN opet bude “nijemi promatrač “izvršenja genicida i da se naknadno posipa pepelom i izvinjava žrtvama genicida”.

radeta62

Buduća legenda
Poruka
38.884

Majke Srebrenice UN-u dostavile informacije o pokušaju izazivanja sukoba u BiH​

VIJESTI Autor:N1 BiH07. mar. 202209:45 > 10:22
Podijeli:

munira-subasic-30788.png
Izvor: N1
Udruženje žrtava i svjedoka genocida i Udruženje pokret majki enklava Srebrenice i Žepe uputili su treći izvještaj Alice Nderitu, specijalnoj savjetnici generalnog sekretara UN-a za prevenciju genocida. Dostavljene su informacije o novim pokušajima izazivanja sukoba u BiH kao osnov za počinjenje teških kršenja međunarodnog humanitarnog prava. Primjerak izvještaja upućen je i tužiocu stalnog Krivičnog suda ICC.

Od Alice Nderitu, specijalne savjetnice generalnog sekretara UN-a za prevenciju genocida, zatražene su konkretne akcije shodno Akcionom planu UN-a iz 2007. godine, koji uključuje i vojnu intervenciju u cilju prevencije genocida.
U izvještaju (2007) je navedeno da je UN propustio prevenciju genocida u BiH i Ruandi i da je neprihvatljiva činjenica da UN opet bude “nijemi promatrač “izvršenja genicida i da se naknadno posipa pepelom i izvinjava žrtvama genicida”.
Pisham ja na to udruzenje.

Smorisha

Buduća legenda
Poruka
34.957
KAKVO JE OVO LUDILO OD TEME I KOMENTARA

pod kljuc !

Zakljucajte ovo sranje od teme.
Ne znam dal se zezate ili ste ozbiljni, ali je realnost da Republika Srpska može lako postati nezavisna u narednim godinama jer NATO verovatno neće smeti da krene vojno u Bosni da Rusija ne bi uzvratila sa Baltičkim republikama.
Ako se Dodik i Putin dogovore vrlo je moguće. Bez obzira što su oni NATO. Napad na Ukrajinu nije ništa manje drzak nego napad na Baltičke republike.
Putin će krenuti maximalno da šamara Zapad sada. Moje mišljenje.

Smorisha

Buduća legenda
Poruka
34.957
Dobice po samar svako od njih i nista od rata...
Izmetbegovica i duduka treba smeniti pod hitno.
Evo na primer moja procena je da Kosovo sigurno neće biti primljeno u NATO.
Zašto neće?
Jer ako bi Proruska Srbija osvojila Kosovo to bi bilo poniženje za NATO pa je moguće da će ga držati van NATO da imaju rezervni čip za potkusurivanje.
Konkretno, Rusija zapreti da NATO mora da pusti nezavisnost Republike Srpske i srpsko osvajanje Kosova ili kreće na Baltičke republike.
NATO se povuče jer su Baltičke republike bitnije.

Možda lupetam i nemam pojma i ne razumem se u to kako se vodi spoljna politika, ali mi deluje da ovo nije nemoguće.

Sad ja ne želim ništa od ovoga, ali mi ne deluje nemoguće, čak je vrlo realno.

Slavenska

Ističe se
Poruka
2.703
Zašto neće?
Jer ako bi Proruska Srbija osvojila Kosovo to bi bilo poniženje za NATO pa je moguće da će ga držati van NATO da imaju rezervni čip za potkusurivanje.
Konkretno, Rusija zapreti da NATO mora da pusti nezavisnost Republike Srpske i srpsko osvajanje Kosova ili kreće na Baltičke republike.

Možda lupetam i nemam pojma i ne razumem se u to kako se vodi spoljna politika, ali mi deluje da ovo nije nemoguće.

Проруска Србија , шта је то неки нови израз по директиви из Брисела и Вашингтона?

Smorisha

Buduća legenda
Poruka
34.957
Проруска Србија , шта је то неки нови израз по директиви из Брисела и Вашингтона?
Mislim na Srbiju u kojom bi vladao neki Milošević / Koštunica / Legija.
I mi sami imamo pravu istoriju atentata i vojnih pučeva, uspešnih i neuspešnih.
Mislim da ako Putin nešto bude želeo da izvede u Srbiji da će prvo krenuti vojnim pučem i skinuti aktuelnu vlast.
Gomila vojnika i generala su Rusofili, vrlo je moguće.

KraNp

Poznat
Poruka
8.035
Mislim da ako Putin nešto bude želeo da izvede u Srbiji da će prvo krenuti vojnim pučem i skinuti aktuelnu vlast.
Нема војска Србије пучистички потенцијал.

Slavenska

Ističe se
Poruka
2.703

не знам заиста мислим да имаш лудило у глави

Cosmopolite

Stara legenda
Poruka
87.891
Zašto neće?

Kosovo je samo po sebi failed state tako da nije bitno za nato.
Tu im je albanija , makedonija , cg ... to je dovoljno.
Ima puno zamki za nasu politiku e sada ostaje da se vidi na sta su spremni nasi politicmari a videli smo u proslosti da se ratovalo da bi pljackali.
Nista bitno se nije resilo ... bez nekog suzivota nije moguc napredak.

Smorisha

Buduća legenda
Poruka
34.957
не знам заиста мислим да имаш лудило у глави
A pre 2 meseca da ti je neko rekao da će Rusija napasti i anektirati celu Ukrajinu da li bi mu rekla da je lud?
I ja bih takođe to pomislio da je reč o nekom šašavom nacionalisti.
Ali evo, sada već i Lavrov govori o mogućem ukidanju državnosti Ukrajine.
Sva moja predviđanja se polako ostvaruju.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.