Kratkorocno pamcenje

Daily_Smoker

Početnik
Poruka
46
Ne zelim da odlazim kod lekara i pricam o ovoj taboo temi, jer sam iz manjeg grada, a odgovor koji zelim da cujem od nekog kompetetnog lekara je: u kolikoj meri marihuana utice na kratkorocno pamcenje?
Citao sam odredjene clanke i istrazivanja, jer sam i sam primetio posledice hronicnog koriscenja marihuane. Pusim marihuanu vec 3 godine, sa manjim prekidima i sve cesce mi se desava da informacije jednostavno odlaze iz kratkorocne memorije bez ikakvog obradjivanja, takorecni misli jednostavno dolaze i odlaze. :confused:
Dakle, posledice postoje bez svake sumnje, zanima me da li su permanentne ili stvari mogu da se vrate na svoje mesto posle par meseci apstinencije?:think:

NKLA

Ističe se
Poruka
2.123
Taboo tema? :think:
Kako misliš da ti se vrati kratkoročno pamćenje posle par meseci?
Kakvo je to kratkoročno pamćenje ako traje par meseci?

Are you high right now? :mrgreen:

Ne postoje konkretni dokazi koji potvrđuju negativne efekte na memoriju posle dugoročnog korišćenja.
Ali možeš da dobiješ rak pluća. (Što takođe nije konkretno potvrđeno. :lol:)

Poslednja izmena:

Софија

Buduća legenda
Poruka
49.481
Ne zelim da odlazim kod lekara i pricam o ovoj taboo temi, jer sam iz manjeg grada, a odgovor koji zelim da cujem od nekog kompetetnog lekara je: u kolikoj meri marihuana utice na kratkorocno pamcenje?
Citao sam odredjene clanke i istrazivanja, jer sam i sam primetio posledice hronicnog koriscenja marihuane. Pusim marihuanu vec 3 godine, sa manjim prekidima i sve cesce mi se desava da informacije jednostavno odlaze iz kratkorocne memorije bez ikakvog obradjivanja, takorecni misli jednostavno dolaze i odlaze. :confused:
Dakle, posledice postoje bez svake sumnje, zanima me da li su permanentne ili stvari mogu da se vrate na svoje mesto posle par meseci apstinencije?:think:

Могу да се срате на старо под условом да та апстиненција потраје доживотно.
Не постоји безопасна дрога.
И ако спада у лакше дроге, марихуана итекако уме да проузрокује поремећаје, чак и да наведе на самоубиство.
Чувај здравље које ти је дато!

Daily_Smoker

Početnik
Poruka
46
Memory refers to the storage, retention and recall of information including past experiences, knowledge and thoughts. Memory for specific information can vary greatly according to the individual and the individual's state of mind. It can also vary according to the content of the information itself; thus information which is novel or exciting tends to be better remembered than information which is uninteresting or ordinary. Failure of memory can normally result from failure to adequately store the memory in the first place, failure to retain the information (forgetting), and failure to retrieve the information later.

Cisto da pojasnim o cemu pricamo... Kratkorocno i dugorocno pamcenje su dve usko povezane stvari koje ne mogu jedna bez druge. Zamislite da je kratkorocno pamcenje RAM memorija nekog kompjutera, a dugorocno pamcenje hard disk, dakle operativna memorija mozga je kratkorocno pamcenje...

Tristran

Zainteresovan član
Poruka
309
Ne razumem ovo pitanje. :think:
Primećuješ da ti se nešto dešava sa memorijom, znaš da je zbog trave i pitaš da li da prestaneš da se drogiraš?
Skini se s trave i nećeš imati probleme.
Uostalom ako si te sreće da ti je memorija stradala od vutre, ne znam šta da ti kažem.

И ако спада у лакше дроге, марихуана итекако уме да проузрокује поремећаје, чак и да наведе на самоубиство.

noisette

Početnik
Poruka
22
Kako čuh od psihoterapeuta kojem su uža specijalnost bolesti zavisnosti - oporavak mozga (koncentracija, pažnja, pamćenje) je moguć, potrebno je od 6-18 meseci, zavisno od stepena oštećenja, pod uslovom apstiniranja od droga, ali i alkohola (normalno - 2 pića u socijalnim prilikama, podrazumeva se da socijalne prilike nisu svakodnevne :D)

gost 203942

Ističe se
Poruka
2.613
Ne razumem ovo pitanje. :think:
Primećuješ da ti se nešto dešava sa memorijom, znaš da je zbog trave i pitaš da li da prestaneš da se drogiraš?
Skini se s trave i nećeš imati probleme.
Uostalom ako si te sreće da ti je memorija stradala od vutre, ne znam šta da ti kažem.

" И ако спада у лакше дроге марихуана итекако може да изазове поремећаје, чак и да наведе на самоубиство."

Одувек ми је била неприхватљива подела на лакше и теже дроге.

Каква бре лака дрога? Ни једна није лака...
Као да су ту поделу правили нарко дилери...:eek:

Ако се конзумира већа количина марухуане и то свакодневно и те како ће бити тешка дрога....

И ко се то уоште лако одвикао од " лаке дроге"?

Софија

Buduća legenda
Poruka
49.481
''Lake i teške droge predstavlja podelu psihoaktivnih droga. Ova razlika se pravi kako u nezvaničnom govoru, tako i u zakonodavstvu određenih država. Pojam teške droge se koristi za droge koje stvaraju fizičku zavisnost, dok se pojam lake droge koristi za one droge koje izazivaju blagu psihološku zavisnost ili je ne izazivaju uopšte.[1][2]''

''Primeri lakih droga su kanabis, meskalin, psilocibin i LSD. Pojam lakih droga se najčešće upotrebljava za indijsku konoplju (marihuanu ili hašiš) jer nije povezana sa smrtnim slučajevima, niti kriminalom i nasiljem među korisnicima, niti postoje dokazi da izaziva fizičku zavisnost''
Lake i teške droge

http://konoplja.wikia.com/index.php?title=Droga&variant=sr

Ипак је то СЗО тако поделила.

gost 203942

Ističe se
Poruka
2.613
''Lake i teške droge predstavlja podelu psihoaktivnih droga. Ova razlika se pravi kako u nezvaničnom govoru, tako i u zakonodavstvu određenih država. Pojam teške droge se koristi za droge koje stvaraju fizičku zavisnost, dok se pojam lake droge koristi za one droge koje izazivaju blagu psihološku zavisnost ili je ne izazivaju uopšte.[1][2]''

''Primeri lakih droga su kanabis, meskalin, psilocibin i LSD. Pojam lakih droga se najčešće upotrebljava za indijsku konoplju (marihuanu ili hašiš) jer nije povezana sa smrtnim slučajevima, niti kriminalom i nasiljem među korisnicima, niti postoje dokazi da izaziva fizičku zavisnost''
Lake i teške droge

http://konoplja.wikia.com/index.php?title=Droga&variant=sr

Ипак је то СЗО тако поделила.

Јесте СЗО то тако поделила,али је подела исувише бирократска..

Суштински гледано дрога не може бити лака...

За таково зло употреба речи "лака" је непримерена и ја се једноставно с тим не слажем...

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.