Kratki spoj

Daka

Zainteresovan član
Poruka
342
Podrzav, ne znam gde bih stavio ovu temu ali ajde da pocnem pa nek admin prebaci ako moze, kupio sam polovan pc pre 2 meseca, i jednom mi se desilo da kad upalim sporet i pc padne utikac u strujomer. Jednom mi se desilo i mislio sam posto se jednom desilo da nece vise, dok danas vec 3 put pada utikac i iskljucuje se struja. Ukljuceni su bili samo pc i sporet. Ako neko moze da pomogne pomazite molim vas
 
Može biti ili da je defektan osigurač ili da je do napajanja, odnosno da je zaštita maksimalne struje uključenja na napajanju računara otkaza i da obara osigurač.

Dakle, stavi novi osigurač prvo, to je lakše, a ako se sve nastavi po istom, moguće da sam računar pravi problem.
 
Može biti ili da je defektan osigurač ili da je do napajanja, odnosno da je zaštita maksimalne struje uključenja na napajanju računara otkaza i da obara osigurač.

Dakle, stavi novi osigurač prvo, to je lakše, a ako se sve nastavi po istom, moguće da sam računar pravi problem.
Iskljucio sam kompijuter iz struje i upalio sporet, posle 5 minuta opet se isto desava jel to znak da je to sporeta a ne do pc-a?
 
Ako se razumes u rad sa strujom,otvori pozadi lim i proveri da ti ne kaci neka licna,medjufazno,ako je ukljucen trofazni,ako je ukljucen na monofaznu,opet proveri da neka licna ne kaci negde na masu,t.j. lim sporeta.Ako nisi vican,pozovi nekog da ti proveri sporet i na napajanju i na prekidacima.Na prekidacima moze da se desi da su buksne blizu,pa na momenat baci luk i izbaci osigurac,sto je dobro,jer ako osigurac ne bi izbacio,moglo bi da dodje do gore situacije.
 
PC nije sigurno jer troski struje kao zec vodu, a ako imas kratak spoj na PC on nece ni da upali, jos verovatnije neces ga nikada pokrenuti. mada kako si postavio pitanje treba covek da desifruje sta se tacno desava.:):)
Racunam da ti pada automatski osigurac kod strujomera, a to moze da bude jer si preopteretio isti. Verovatno je jos nesto prikljuceno na to kolo/osigurac pa kada dodas i PC on padne. Sporeti rade na trofaznu, mada mogu da se povezu i na jednu fazu, tamo gde nema trofaznog stekera.
 
PC nije sigurno jer troski struje kao zec vodu, a ako imas kratak spoj na PC on nece ni da upali, jos verovatnije neces ga nikada pokrenuti. mada kako si postavio pitanje treba covek da desifruje sta se tacno desava.:):)
Racunam da ti pada automatski osigurac kod strujomera, a to moze da bude jer si preopteretio isti. Verovatno je jos nesto prikljuceno na to kolo/osigurac pa kada dodas i PC on padne. Sporeti rade na trofaznu, mada mogu da se povezu i na jednu fazu, tamo gde nema trofaznog stekera.
Provalio sam kad upalim rernu odmah padne osigurac, i kad mi pc nije upaljen on i dalje pada najverovatnije je do toga
 
PC nije sigurno jer troski struje kao zec vodu, a ako imas kratak spoj na PC on nece ni da upali, jos verovatnije neces ga nikada pokrenuti. mada kako si postavio pitanje treba covek da desifruje sta se tacno desava.:):)
Racunam da ti pada automatski osigurac kod strujomera, a to moze da bude jer si preopteretio isti. Verovatno je jos nesto prikljuceno na to kolo/osigurac pa kada dodas i PC on padne. Sporeti rade na trofaznu, mada mogu da se povezu i na jednu fazu, tamo gde nema trofaznog stekera.
Fidova sklopka je super stvar.
Kao elektricar i ono sto si opisao ,moze da bude da je neka zica u sporetu otisla ,to se desava kada glodar pregrize a sa druge strane kontaktor treba da se menja .
 
Fidova sklopka je super stvar.
Kao elektricar i ono sto si opisao ,moze da bude da je neka zica u sporetu otisla ,to se desava kada glodar pregrize a sa druge strane kontaktor treba da se menja .
Jeste fidova dobra,ali kad god pocne jace da grmi ona izbaci,pamalo nervira,ali za to je valjda i napravljena.
Moze da bude i to ali pre bih rekao da neka zica pravi problem i spoj.
Tako je,moze da se desi da na tom prekidacu koji izbacuje osigurac,od samog pregrevanja ,verovatno loseg spoja.Mogu se sastaviti buksne,ili da je od toplote otpalo parce izolacije na zici,a kaci negde na masu.To pravi kratak spoj.Mora obavezno da otvori i pozadi i gore ispod ringli da proveri sve spojeve.
 

Back
Top