Krasno!

DellBoy-011

Elita
Poruka
22.568
BEOGRAD - Zoran Krasić, visoki funkcioner Srpske radikalne strane, dok je bio ministar trgovine u vladi Mirka Marjanovića otkupio je državni četvorosoban stan po ceni od oko 80 maraka po kvadratu, saznaje Kurir.
Naime, on je stan od 99 kvadrata, sredinom 2000. godine, platio svega 8.000 maraka. Možda tu i ne bi bilo ništa čudno da Vlada Srbije, u kojoj je sedeo Krasić, taj stan nije platila po 20 puta višoj ceni samo nekoliko meseci ranije.


Krasić je dupleks na Miljakovcu od 99,91 kvadratni metar dobio pod veoma čudnim okolnostima. Prvo je stambena komisija Vlade Srbije, na čijem je čelu tada bio Branislav Ivković, Krasiću dala stan na korišćenje na neodređeno vreme. Interesantno je, međutim, da je Vlada 4. oktobra donela odluku o „useljenju“ Krasića, a stan je otkupila mesec dana kasnije, tačnije 15. novembra

Cena u markama po zvaničnom kursu (koji je tada bio šest dinara za jednu marku), iznosila je 391.000 maraka, a po tržišnom (17,5 dinara za marku) 134.000 maraka

Krasić je stan po zvaničnom kursu platio 32.000 maraka ili - po tržišnom kursu na dan plaćanja (24,2 dinara za marku) - nešto manje od 8.000 maraka! To znači da je, u zavisnosti od kursa, plaćen 10 do 20 puta jeftinije nego kada ga je samo nekoliko meseci ranije pazarila Vlada Srbije

http://www.kurir-info.rs/clanak/politika/kurir-03-11-2009/krasno

Radikalno krasno, Krasiću:mrgreen:
4. oktobra doneta odluka, pošto su izgubljeni izbori, daj da se, brže bolje, pomariše šta može dok je vreme:lol:
 
Raja tuce tamo gde ima kesha.Grozim se tih novina.Nadam se da ce da ih ukinu.

@tema

Sto li su njega sad izvukli kad se zna da celo radikalsko rukovodstvo ima bar po dva takva stana,kupljenih naravno kad su bili rezimski partner SPS-u?
 
Малко си "уштројио" вест ...
Изоставио си део где стоји да је 1/2 исплатио одмах и у готовом,
а другу отплаћује путем кредита ....

Е, сад што је била инфлација, па је објективно вредност рате пала ...

И наравно,
у вести недостаје и онај део где се каже
колико је других добило станове на коришћење
под истим или блажим условима,
колико је других покренуло поступак откупа,
и по којим ценама и условима су ти неки други откупили станове ...

Не оправдавам, али ни не осуђујем никога ко је стан добио па га откупио
(а знаш и сам колико је примера да су људи искористили инфлацију
па су станове откупљивали за цену од пакле цигарета па до пар хиљада ДМ) ....

Ово је још само једна у низу сензационалистичких вести којима се напада једина права опозициона странка ....
Ни прва, а ни последња ....
 
To da ja branim DS nisi mogao da citas nigde..:eek: Ovde je rec o radikalima.Kad bude o DS-u imacu i tu sta da kazem.:)

Овде је реч о Зорану Красићу,
који је стицајем околности народни посланик у Скупштини Републике Србије, и који је истакнути члан Српске Радикалне Странке ...

Да ли је и колико било текстова о неким НН лицима,
а свако их познаје бар 10
који су и веће станове откупљивали за много мање паре ???

НЕМА НИ ЈЕДНОГА !!!!

Зашто ???
Па зато што је сада модерно опљунути по СРС, похвалити СНС,
за све окривити СЕКУ,
прст у уво,
и гурај даље у ЕУРОпу - која нас неће ....
 
Малко си "уштројио" вест ...
Изоставио си део где стоји да је 1/2 исплатио одмах и у готовом,
а другу отплаћује путем кредита ....

...

Joj izvini, ali zato sam ostavio link, da moze sve da se procita

Deo stana od 46 kvadratnih metara platio je 86.231,26 dinara jednokratnom isplatom, dok je za preostali deo stana, od 46 kvadrata po ceni od 107.789,08 dinara, dobio rok od 40 godina

Bas se krasno otvorio Krasić, dao je 86 hiljada dinara za pola stana:mrgreen::lol:
Jel sad jasnije i preglednije:D
 
Овде је реч о Зорану Красићу,
који је стицајем околности народни посланик у Скупштини Републике Србије, и који је истакнути члан Српске Радикалне Странке ...

Да ли је и колико било текстова о неким НН лицима,
а свако их познаје бар 10
који су и веће станове откупљивали за много мање паре ???

НЕМА НИ ЈЕДНОГА !!!!

Зашто ???
Па зато што је сада модерно опљунути по СРС, похвалити СНС,
за све окривити СЕКУ,
прст у уво,
и гурај даље у ЕУРОпу - која нас неће ....


NN lica su NN lica.Zoran Krasic je ono sto si napisao gore.On kao takav nikako ne bi smeo da radi to sto je uradio i zato podleze kritici javnosti vecoj nego ja na primer da sam isto uradio (a,nisam).Dalje,ko brani SNS?! Isti su kao onaj Vidra Mihajlovic,bivsi ministar policije samo malo manje sposobni.

A sto se Europske unije tice,mislim da ce da prestane da postoji dok se mi dosetano do nje.
 
Сад је већ боље,

Дакле стан је плаћен 32 000 ДМ односно

Prema zvaničnim dokumentima koje smo dobili iz Vlade Srbije,
reč je o stanu od 92 kvadrata neto površine, a 99,91 kvm građevinske površine.

348 ДМ/м[SUP]2[/SUP]

Што је у то време била јака цена за стан на Миљаковцу ...

Џабе Бундо сензационализам,
џабе наскочи Раја на Красића
тражи нешто друго ...


a227.gif
a227.gif
a227.gif
 
  • Podržavam
Reactions: 27E
NN lica su NN lica.Zoran Krasic je ono sto si napisao gore.
On kao takav nikako ne bi smeo da radi to sto je uradio i zato podleze kritici javnosti
vecoj nego ja na primer da sam isto uradio (a,nisam).Dalje,ko brani SNS?! Isti su kao onaj Vidra Mihajlovic,bivsi ministar policije samo malo manje sposobni.

A sto se Europske unije tice,mislim da ce da prestane da postoji dok se mi dosetano do nje.

А шта је урадио ???

Откупио стан на Миљаковцу за 350 ДМ/м[SUP]2[/SUP] :eek::eek::eek:

Па тржишна цена станова је тада била мања од онога што је он платио (тј, још отплаћује) ... И у чему је проблем ???
Вероватно у томе што ти то ниси урадио па ти је због тога криво ...
Е, у томе ти ми не можемо помоћи,
школуј се, ради, труди се, штеди ...
па ћеш и ти једног дана моћи да купиш стан
под условима који тада буду важили ...

И не буди завидљив,
то није лепа особина за једног младог човека ...
 
Сад је већ боље,

Дакле стан је плаћен 32 000 ДМ односно

Stan je plaćen koliko je plaćen, a po tvojoj računici plaćen je 32000 maraka jedino ako ih obračunavaš po zvaničnom kursu od 6 tadašnjih dinara, a nije ni krasić toliko lud:mrgreen::hahaha:
Ogrebao se pošteno, država je stan samo malo ranije platila nekoliko puta skuplje, krasan je Krasić, pošten:mrgreen:
 
Малко си "уштројио" вест ...
Изоставио си део где стоји да је 1/2 исплатио одмах и у готовом,
а другу отплаћује путем кредита ....

Е, сад што је била инфлација, па је објективно вредност рате пала ...

И наравно,
у вести недостаје и онај део где се каже
колико је других добило станове на коришћење
под истим или блажим условима,
колико је других покренуло поступак откупа,
и по којим ценама и условима су ти неки други откупили станове ...

Не оправдавам, али ни не осуђујем никога ко је стан добио па га откупио
(а знаш и сам колико је примера да су људи искористили инфлацију
па су станове откупљивали за цену од пакле цигарета па до пар хиљада ДМ) ....

Ово је још само једна у низу сензационалистичких вести којима се напада једина права опозициона странка ....
Ни прва, а ни последња ....

:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:

Ni prava ni opoziciona.
 
смешна ми је ова преписка око станова ,ја бих им сваком дао стан у власништво ко год је министар али са овим становима се заташкавају сам много горе афере
 
Stan je plaćen koliko je plaćen, a po tvojoj računici plaćen je 32000 maraka jedino ako ih obračunavaš po zvaničnom kursu od 6 tadašnjih dinara, a nije ni krasić toliko lud:mrgreen::hahaha:
Ogrebao se pošteno, država je stan samo malo ranije platila nekoliko puta skuplje, krasan je Krasić, pošten:mrgreen:

А по ком другом курсу него по званичном да га обрачунавам ????
:dontunderstand::dontunderstand::dontunderstand:
 
Zar tako ponositi sin srpskog naroda kao sto je Krasic da bude lopuza ??

Sto kaze Zoki u Radovanu trecem 'To sto su mi Amputirali nije tacno!!''
 
Јели бре, јел се ја то теби свиђам па ме пратиш са теме на тему ???
Мани се синко, нисам ти ја из те "поносне приче" иди јури неког другог, има их овде,
а не бих да их дискриминишем објављивањем ника ...

А што се тиче >ампутирања< то је Шојићева реплика ....
 
А што се тиче >ампутирања< то је Шојићева реплика ....

Jesi li gledao nekad onu jubilarnu 250. Predstavu Radovana treceg na kaseti ili disku ?
Pavic je pokupljao fazone od svih...

Inace, uopste nisam citirao tebe, a ti si prvi poceo da mi delis lekcije o tome kakav sam...
 
Nije to jedini slucaj gde su vrsene "zakonske" prevare sa kursom.
Naravno pored vrlo lako uocljive cinjenice da je Krasicev slucaj nesto totalno nemoralno, ja postavljam pitanje po kom osnovu je on dobio taj stan? :think:

Inace prica me neodoljivo podseca na slucaj moga strica, kome je jednom nekada poznato gradjevinsko preduzece ostalo duzno oko 90.000 maraka. Krajem 99` doticno preduzece dobilo je neku deviznu uplatu, i naravno pored toga sto radnicima nije isplaceno niti peti deo dugovanja, taj mali deo ispacivan je po zvanicnom kursu u dinarima, te je dobio neku malu crkavicu.
Ipak sto je dodatno zanimljivo, kasnije je protiv doticnog direktora podneta krivicna prijava zbog pronevere novca, izmedju ostalog i sto su skupljeni odredjeni dokazi da je te devize menjao preko odredjenih kriminalaca po crnom kursu, da bi kasnije deo po zvanicnom isplacivao radnicima (u pricu takodje bila ukljucena jedna od cetiri ugasene banke) a ostatak protivpravno prisvojio za sebe. Naravno da nista od te tuzbe nije bilo, a u medjuvremenu je doticni, nekada clan SPS-a postao jedan od jacih gradjevinaca, a iz price se zna da je doticni jedan od znacajnijih finansijera DS-a u opstini u kojoj posluje.

Uzas!!!
 
А шта је урадио ???

Откупио стан на Миљаковцу за 350 ДМ/м[SUP]2[/SUP] :eek::eek::eek:

Па тржишна цена станова је тада била мања од онога што је он платио (тј, још отплаћује) ... И у чему је проблем ???
Вероватно у томе што ти то ниси урадио па ти је због тога криво ...
Е, у томе ти ми не можемо помоћи,
школуј се, ради, труди се, штеди ...
па ћеш и ти једног дана моћи да купиш стан
под условима који тада буду важили ...

И не буди завидљив,
то није лепа особина за једног младог човека ...

Sa mnom nema problema.Poticem iz porodice gde nekretnina nikad nije falilo tri kolena unazad po muskoj liniji.A bice tako i dalje.:)

Nisam zavidljiv,nego mi smeta jedno.Cime je licno taj Krasic uopste zasluzio platu kojom bi mogao da otplacuje taj kredit?Sve se mislim i da je Beogradjanin rodjeni....;) kao uostalom i cela SRS.
Daj da zivim u BG po svaku cenu,makar i na Miljakovcu.

A jel tebi Krasic drugar kad si se toliko zauzeo za njega?
 
А по ком другом курсу него по званичном да га обрачунавам ????
:dontunderstand::dontunderstand::dontunderstand:
Šeki, znam da nisi baš toliko naivan:mrgreen:
Reci mi da je krasni Krasić otišao u banku, odneo 32000 maraka i prodao ih po 6 dinara, pa onda otišao da uplati za stan:lol:
Ako takvu priznanicu pokaže ja ti poklonim moj stan:lol:
 

Back
Top