Kraljevina Srbija

miskov

Aktivan član
Poruka
1.086
Sve vise se spominje Srbija kao monarhija,pa me interesuje i da se to ikad desi, pa ko bi bio kralj?Ne verujem da bi iko razuman pomislio da bi to mogao biti prestolonaslednik Aleksandar.
 
celokupna POENTA monarhije je da ne mozemo ti, ja, ni bilo ko drugi, da odlucujemo o tome ko ce da bude kralj...dakle, ako bidne monarhije, nema biranja...simple as that...
ja apsolutno razumem nekog republikanca koji moze da postavi pitanje ko ce biti prestolonaslednik, ali ono sto me fascinira je to sto ovde ima veliki broj monarhista, koji kazu: "Pa nece, valjda, Aleksandar...On ne zna ni srpski"
e, pa, gospodo...malko ste se za'ebali...
 
monarhija prelepo zvuci...zaista...imas kralja...satro neki red u drzavi...zna se, kao, ko je ko...i te fore iz petog osnovne, kada se na rekreativnoj peva: "Marsirala, marsirala..."
al' kad bolje pogledas...to nista ne menja...kralj nema nikakva ovlascenja, dakle ne moze da uvede nikakav red...a cim bi poceo da uvodi red, to je apsolutizam...
druga stvar...kako neko ko prica o tome da se u monarhiji sve dobija po zaslugama (nista politicka podobnost, vezice, itd.) moze da mi fura sistem u kome je neko rodjenjem predodredjen da bude sef drzave???
 
Wilkołak:
Ma kakva monarhija!!! Sinovi bizmismena koji je valjao svinje Ugarima da bude KRALj??? Izes tak'u zemlju!

Појасни своје вулгарне и назови доказе.

Живела монархија!!!

Иако сам ја приватно да то постане кнез Александар Павла Карађорђевић. И Јелисавета би била одлична краљица - српска Елизабета.
 
DukeofSerbia:
Појасни своје вулгарне и назови доказе.

Живела монархија!!!

Иако сам ја приватно да то постане кнез Александар Павла Карађорђевић. И Јелисавета би била одлична краљица - српска Елизабета.

Nisam izneo DOKAZE, izneo sam svoje STAVOVE i MISLjENjA!!! Ako cemo iskreno, niko od te porodice tzv. dinastije Karadjordjevic nije Srbiji doneo nista dobro, osim kralja Petra I Oslobodioca, njemu skidam kapu zbog toga sto je bio narodski covek i sto je bio uz narod svuda i stalno. Ostatak je NULA. Ali, nema veze, da se vratim Karadjordju. Karadjordje je za I ustanak izgubio vise ljudi nego sto je Milos Obrenovic izgubio tokom dobijanja nezavisnosti..... Karadjordje je bio los vodja i jos gori vojskovodja! Da je gonio svinje i da je drzao i prodavao svinje, JESTE!!! Sigurno nije stolovao u nekom dvorcu! Kako potomci takvog coveka mogu imati PLEMENITO poreklo? Kao, dokazali su da je on u stvari potomak Nemanjica...ma nemojte!! Pa svi smo mi potomci nekih plemica, u svakom od nas ima bar malo te tzv. "plemicke" krvi.
Ne priznajem da neko moze biti uzdignut iznad drugih samo na osnovu porekla! To je ruzno! Taj princ i ne zna srpski! Ta dinastija je propala, sto je i prirodno....nicija nije gorela do zore! I sta sad! Propala pa sta cemo. Sticajem njihovih gresaka a i povesnih okolnosti, nema nista od njih! Svi bi oni da zive na teretu bangljavog naroda! Jos mi treba da izdrzavam i celu porodicu Karadjordjevic...zbog cije babe zdravlja? Objasni ti meni kako narod moze da se okoristi o tu porodicu Karadjordjevic? Ja ne vidim nacin...

To da li ce Srbija da se zove monarhija ili republika....to je nebitno! Vazno je kako ce u njoj da se zivi, a ja iskreno mislim da kralja, kao figura tu ne moze nista da promeni osim sto ce ga narod izdrzavati a on ce izigravati neki nobl u krem drustvu.....jednom recju... PARAZITIRACE !!! Smatram da Srbiji ne treba kralj. Srbiji trebaju mladi i posteni ljudi koji ce jednom za svagda da oteraju sve one koji su sada na politickoj sceni. Sve su to losi djaci Tiletovih skola politike......bivse komunjare, lopuze, studenti prodekani itd.....

Vidim i krunski savet se tu trpa u sve stvari. SRAM IH BILO! Kakav krunski savet! To je kruzok nadobudnih kvazi intelektualaca koji nisu uspeli u onom cime se bave pa sada pokusavaju, pod stare dane, da zgrnu nekakvu slavu....... SRAMOTA!!!

Neka svako radi ono sto najbolje ume.....a prestolonasledik neka se bavi pricanjem engleskog, jer mu to najbolje ide!!! On mozda jeste dobar covek, ali treba da shvati da Srbiji vise ne treba kralj....proslo je vreme stolovanja...doslo je vreme kada treba da se zapne, da se skoluje, da se radi i da se gradi !!!
 
Нексус се по обичају малко зајебао мада, опет по обичају, тврди да се то другима десило. Гарант му је и ово била тема на дипломском а ако познаје и овај проблем као што познаје проблематику Црне Руке и Аписа тешко и њему и нама а и његовом професору код којег је дипломирао.

Александар Карађорђевић нити је престолонаследник нити је српски престолонаследник, једино је тачно то да је, као син крунисаног краља, принц.
Наследно право на престо у краљевској породици Карађорђевића не важи јер је својвремено укинуто да би Александар Ујединитељ познатији као Лесандра могао као другорђени син да дође на престо уместо свог старијег брата Ђорђа које уместо у Двор послат у Топоницу. Дакле, укинуто је наследно право и уместо њега на снагу ступа правило по којем краљ одређује престолонаследника то јест свог директног наследника и ту редослед рађања па чак ни директна линија рађања немају шта да траже.То смо дакле решила и сад идемо даље јер да чак и јесте престолонаследник он не би био српски прстолонаследник јер су му и отац а и деда, помоћу којих се он позива на некакав континуитет и историјско право, били југословенски а не српски краљеви који су крунисани и помазани као југословенски а не српски краљеви.

Овде стижемо до коментара дискутанта Вилколака који има замерке на порекло српских краљевских породица и на њихово "племенито порекло" јер му је ваљда драже племенито порекло оних којих су ослобађајући Христов гроб као да је он краљ гробова а не Живи Бог опљачкали читав свет и такође гонили свиње али не своје већ отете. Срби су једини народ који је био способан да изнедри три краљевске породице и нормално било је и добрих и лоших владара али никада није било туђинских владара све до Броза а ако се некоме више то свиђа онда у реду али то је већ нека друга прича. Оно што хоћу да кажем је то да постоји начин бирања монарха па чак и читаве владајуће лозе али то је дуг процес у којима учествује доста организација и појединаца па чак и тај Крунски савет који Вилколак напада али погрешно јер их не напада за оно за шта су стварно криви а криви су што су гомила Брозових ученика која редовно учествује на свим републиканским олимпијадама-изборима а то је мора се признати веома непримерено за људе који се издају за сушту супротност.

Не верујем у парламентарну монархију јер је то исто што и ожењени педер а на примеру Драгана Џајића видимо и сами на шта то изађе на крају.
Као монархиста увек сам пре за републику него за кљакаву монархију, у крајњој линији не треба сакатити један предиван концепт само зато што су људи поружнели и физички и духовно па им избори дођу као конпезација за све личне поразе.
 
Nisu mi drazi potomci Krstasa, to nigde nisam rekao, ali da su Karadjordjevici od plemenitog soja, NISU i TACKA !!!

Iz zemlje SELjAKA (kakva je Srbija bila u XIX veku) ne mozemo izdvojiti PLEMENITOG, to je DISKRIMINACIJA ostalih! Najdrazi su mi strucni ljudi koji dobro rade ono za sta su se skolovali! Ostali me ne zanimaju! Prema tome, mene ne zanima ni Aleksandar i balavurdija!
 
Wilkołak:
Nisu mi drazi potomci Krstasa, to nigde nisam rekao, ali da su Karadjordjevici od plemenitog soja, NISU i TACKA !!!

Iz zemlje SELjAKA (kakva je Srbija bila u XIX veku) ne mozemo izdvojiti PLEMENITOG, to je DISKRIMINACIJA ostalih! Najdrazi su mi strucni ljudi koji dobro rade ono za sta su se skolovali! Ostali me ne zanimaju! Prema tome, mene ne zanima ni Aleksandar i balavurdija!

:shock: :shock: :shock:
Kuc - kuc, ima li koga?
Uuuu-jaaaaaa?
Ima li ovde ikakve svesti o tome koliki ste vi elitisti i antidemokrate?
Ukoliko je odgovor "ne"... pozurite. Ceka vas cika-doktor. Proktolog.
...
Samo on moze da vam pomogne...
 
Wilkołak:
Nisu mi drazi potomci Krstasa, to nigde nisam rekao, ali da su Karadjordjevici od plemenitog soja, NISU i TACKA !!!

Iz zemlje SELjAKA (kakva je Srbija bila u XIX veku) ne mozemo izdvojiti PLEMENITOG, to je DISKRIMINACIJA ostalih! Najdrazi su mi strucni ljudi koji dobro rade ono za sta su se skolovali! Ostali me ne zanimaju! Prema tome, mene ne zanima ni Aleksandar i balavurdija!

Из оне бајке о Царево ново одело:

Цар је го!!!

Сад си се Вишеславе разоткрио. На историјској секцији сам још имао сумњи, али ово је крај... Твоје квази панславенство градиш на антисрпској, да не напишем мржњи. Сад је то постало евидентно.
 
Вилколак, ти очигледно имаш кризу индентитета чим величаш нешто што практично не постоји- племенити сој.
Објасни ми по којој процедури се добија сертификат да је неко племенитог соја, да нису можда племићи с неког другог места за разлику од осталих једноставних људи?
Праве ли их можда на стругу или их праве грешни родитељи као и све нас?
За твоју информацију. можда ће то бити тежак ударац за твоју подвојену изфрустрирану личност, то су људи као и ми, и по биолошкој а и по психолошкој структури.
Оно што тебе буни је чињеница да ми не кријемо да је наше племство из народа док "просвећени европејци" измижљају разне племенитости.
Племенити сој је појам метафизичког типа и огледа се у поштењу, моралу и одговорности онога који је добио тежак задатак да буде неко ко се пита унутар нације и сваки пут када би се српско племство одвојило од свог народа одакле је потекло и одакле црпи снагу долазило би до суноврата и државе и нације а и самог племства.
Као што рекох, Карађорђе је терао и продавао свиње али своје и није се либио да уђе у кочине али своје, док су твоји узори улазили искључиво у туђе кочине и одатле терали силом отете туђе свиње, сад, да ли су то Крсташи или Ознаши није битно јер ни нема неке суштинске разлике већ само временске.
 
Nexus 6:
celokupna POENTA monarhije je da ne mozemo ti, ja, ni bilo ko drugi, da odlucujemo o tome ko ce da bude kralj...dakle, ako bidne monarhije, nema biranja...simple as that...
ja apsolutno razumem nekog republikanca koji moze da postavi pitanje ko ce biti prestolonaslednik, ali ono sto me fascinira je to sto ovde ima veliki broj monarhista, koji kazu: "Pa nece, valjda, Aleksandar...On ne zna ni srpski"
e, pa, gospodo...malko ste se za'ebali...

А Ти сада као можеш нешто да бираш ??????????? Хе хехеееееееееее...... :lol:


С ВЕРОМ У БОГА, ЗА КРАЉА И ОТАЏБИНУ !

СЛОБОДА - ИЛИ СМРТ !



п.с. То је већ одлучено - на месту на коме се о томе одлучује... само вас још
о томе нису обавестили... :razz:
 
@Duke of Serbia
Ja moje kvazi-slovenstvo gradim na antisrpskim stavovima?? Daj ne trabunjaj kojestarije! To sto si ti iz Sombora i sto si frustriran blizinom Hrvatske, to je tvoj problem, i ostavi ga u svojoj sobi! Mene boli uvo kako se covek zove i sta je on po nacionalnosti, ako je on DOBAR COVEK. Ja jesam slavista, i moje slovenstvo temeljim na tome da volim sve Slovene, a ne samo one koji se slazu sa mnom. Tvoje slovenstvo je lazno i dvolicno!

Ja nisam tako slobodan da kao ti tvrdim da su Srbi najstariji narod od svih, i da su od njih nastali svi Sloveni. Nismo mi nista stariji od Ceha, Sovenaca, Rusa i Slovaka!!! Ne lupetaj gluposti jer nemas dokaze za to sto tvrdis! Sve vreme pricas, DOKAZANO JE, JA ZNAM itd... Ma gde je dokazano? Sta ti znas? Ja kazem - Ja mislim, JA smatram i to je moj STAV. Ono sto ti radis je cista RESAVSKA SKOLA - PREPISUJES (ali iz neproverenih kvazi-naucnih izvora) !!!


@Pac-Pac
PLEMENITI SLOJ NE POSTOJI! Jadni su ljudi koji misle da on postoji! Ja necu da deo svoje slobode i suverenosti dam nekakvom KRALjU "plemenitog" soja na upravljanje. Proslo je vreme stolovanja! Za mene je plemenit onaj covek koji doprinese celom covecanstvu, i da ja mogu nekome da dam to zvanje, dao bih to - TESLI, Lajbnicu, Bahu, Rahmanjinovu ! To su pravi VELIKANI a ne kraljica Elizabeta ili "prestolonaslednik" Aleksandar i balavurdija!

Muka mi je od svih PARAZITA koji zove o trosku drzave i naroda! TACKA! Nikada necu glasati za Kralja jer mi isti ne treba! Kralja je satro potomak Nemanjica! Ma daj! Pricaju kojesta da bi navukli ljude da budu za njih.

Zapitajte se svi sta je taj kralj radio pre nego sto se vratio u Srbiju! Za koga je sluzio vojsku, zasto nije naucio srpski i kako je ziveo pre nego sto je dobio APANAZU???
I meni bi prijala ta apanaza.....eto cim dokazem da sam od "plemenitog sloja" idem u Vladu da trazim da mi daju apanazu......hahahhaha, GLUPOST!!!

Ako je plemstvo iz naroda, onda je narod plemenit i niko nema pravo da se dize iznad drugih! PLEMSTVO JE JEDNA VELIKA LAZ !!! Znas, svima odgovara da zive na staroj slavi svojih starih, ali to tako NE ide!

I ako bas hoces, nisam evropejac i mislim da demokratija NE FUNKCIONISE (a u vezi toga sam se pretakao i sa Nexusom i sa Elvinom). TACKA!
 
eremita:
А Ти сада као можеш нешто да бираш ??????????? Хе хехеееееееееее...... :lol:


С ВЕРОМ У БОГА, ЗА КРАЉА И ОТАЏБИНУ !

СЛОБОДА - ИЛИ СМРТ !



п.с. То је већ одлучено - на месту на коме се о томе одлучује... само вас још
о томе нису обавестили... :razz:

naravno da mozes...svo ovo pljuvanje po Tadicu to dokazuje...na sledecim izborima ces da glasas protiv njega, i kraj...protiv kralja ne mozes da glasas...
to moze da bude odluceno na referendumu, i ja bih voleo da se to pitanje, sto pre, iznese gradjanima...
 
kad smo kod referenduma, sad kad se montenigeri "otcijepe" i naprave Duklju, vreme je da i mi vratimo krunu.... krajnje vreme.

a sto se tice apanaze, racunica je jasna - nas predesdnicki izbori SADA kostaju 2 000 000 evra svake cetiri godine - to je skoro 42 000 evra mesecno. Za te 4 godine.
Nek kralju placamo 41 000 evra (3 600 000 din) apanazu pa smo na dobitku posle 5 godina.
Posto kraljevska apanaza sigurno nece biti tolika, (ljudi su to odavno rekli) nego oko milion dinara mesecno, ostatak od toga - 2 600 000 din moze svakog meseca da se utrosi u razvoj malih preduzeca. Ili nesto drugo.
...
MIslim ovo je veoma prosta racunica. MONARHIJA JE JEFTINIJA. Jer postoji samo KRALJEVSKA PORODICA A NE PLEMSTVO.
...
Bez kralja ne valja
 
commodore:
kad smo kod referenduma, sad kad se montenigeri "otcijepe" i naprave Duklju, vreme je da i mi vratimo krunu.... krajnje vreme.

a sto se tice apanaze, racunica je jasna - nas predesdnicki izbori SADA kostaju 2 000 000 evra svake cetiri godine - to je skoro 42 000 evra mesecno. Za te 4 godine.
Nek kralju placamo 41 000 evra (3 600 000 din) apanazu pa smo na dobitku posle 5 godina.
Posto kraljevska apanaza sigurno nece biti tolika, (ljudi su to odavno rekli) nego oko milion dinara mesecno, ostatak od toga - 2 600 000 din moze svakog meseca da se utrosi u razvoj malih preduzeca. Ili nesto drugo.
...
MIslim ovo je veoma prosta racunica. MONARHIJA JE JEFTINIJA. Jer postoji samo KRALJEVSKA PORODICA A NE PLEMSTVO.
...
Bez kralja ne valja

Ocekujes da ce kralj biti zadovoljan za 11000 evrica mesecno (na ime apanaze)?? Ja nesto sumnjam! Dobro, ako mu i zenica Katarina dobije bar upola toliko mozda ce iz svog dzepa placati kerozin za avion ili ulaznice i klopu u dzet-set restoranima tj. prijemima..... Nesto ne mislim tako.....

Nego, hoce li meni neko odgovoriti zasto Aleksandar ne govori srpski? U stvari, ja bih zeleo da cujem kojim to on jezikom govori? Po nekom mom zapazanju to je jezik koji ima 4 padeza i reci slicne srpskom. Akcentni sistem je slican engleskom a pise se (valjda) cirilicom.... Ispravite me ako gresim, ali meni nije jasno kako se zove taj jezik?

Zar buduci kralj moze sebi da dozvoli da ne zna jezik naroda kojim zeli da vlada? Zamislite kakvo je bilo stanje u njegovoj porodici kada ga NISU ucili srpskom jeziku!!! Zamislite kakvi su toi ljudi koji su zaboravili svoj jezik cim su otisli u tudjinu! Ehej! Pa da nema emigracije pa da kazemo da nisu imali od koga da nauce...... Zlo i naopako!
 
а) Његово Краљевско Височанство Принц Престолонаследник Александар 2 Карађорђевић говори српски. Сасвим разумљиво. Све боље.
б) Не очекујем ништа, подаци о томе постоје у крунском савету и Краљевској Канцеларији
ц) реци ми, молим те, пошто видим да си нов (63 поста) да ли те је неко од старијих чланова упутио у нашу традицију дудизма?
 
eremita:

С ВЕРОМ У БОГА, ЗА КРАЉА И ОТАЏБИНУ !

СЛОБОДА - ИЛИ СМРТ !

Kraj price 8-)

grbkraljevinesrbije2ny.gif
 
@commodore

c) Ovo je novi nalog, sa starim sam imao problema tako da mislim da je suvisno da mi bilo sta objasnjavas. Tih tvojih 3000 postova ne znace da si ti iskusan forumas nego da imas vise nego slobodnog vremena. Necu ulaziti u to cime se bavis kada mozes po ceo dan da sedis i pises poruke...tvoja stvar.
Dudizam pokazi Aleksandru posto je on DEFINITIVNO novi u SRBIJI.

b) Da, da, a ko ce da izdrzava tzv. Krunski savet i sve sluzbenike te Kraljevske kancelarije? Ako ti je kralj tako mio pocni da ga placas od svog novca, u tudji novcanik ne diraj, molim te! Meni kralj ne treba i ne vidim zbog cega bi mi trebao!

b1) Kakva mu je bila porodica vidimo! Nisu hteli/mogli sina da nauce srpskom, eto kakva mu je bila porodica. Tipicni gastosi! Hajde da to ocekujemo od ljudi koji su tamo otisli neobrazovani pa nisu uspeli svojoj deci u tudjini da prenesu jezik, kulturu i obicaje svoga naroda.... Ovo je bilo PLEMSTVO, KRALjEVSKA PORODICA!!! SRAMOTA! Sada se vracaju i hoce da se ocesu o narod. SIPAK!

a) Aleksandar govori srpski? Nisam znao... u tom slucaju sa tecno govorim Svahili pa otuda i slabo razumevanje onoga sto on prica...

Svim nadobudnim snobicima koji misle da ce dovodjenje Kralja na presto da promeni neke stvari i da nas recimo dovede blize nekim Evropskim parlamentarnim monarhijama (u kojima satro funkcionise demokratija) - NECE.
 
commodore:
а) Његово Краљевско Височанство Принц Престолонаследник Александар 2 Карађорђевић говори српски. Сасвим разумљиво. Све боље.
Istina da sve bolje priča, ali ponekad je nerazumljiv.

commodore:
б) Не очекујем ништа, подаци о томе постоје у крунском савету и Краљевској Канцеларији
A od kojih para ćemo izdržavati Kralja i kraljevsku porodicu? Je li znate zašto je Aleksandar I Karađorđević bio jedan od najuglednijih vladara Evrope (ako ne i sveta)? Zato što je on imao najveću platu od svih evropskih vladara. Jeste da potomak skoro nikad ne može biti isti kao njegove predak. Ali... Kad se pogleda Beli Dvor; tu je nešto sumnjivo.

A sad da se vratimo na temu novca. Da li znate kako je čovečanstvo došlo do kraljeva? U neolitskim gradovima postojali narodni sloj, činovnički sloj i (najvažniji u ovom objašnjenju) vojni sloj. Naime, činovnički i vojni sloj su bili sastvaljeni od građana koji su se bavili Četvrtom granom privrede (nauka, vojska...) oni nisu mogli da hrane sami sebe. Tako su uvedeni porezi za narod da bi se izdržavala ta dva sloja. Tako da su ti slojevi bili lojalni onome ko najviše plaća.
Ali, u međuvremenu, neki pojedinci su se obogatili pa su oni mogli sami da izdržavaju vojsku. Na kraju se izdvojio jedan koji je najbogatiji; pa pošto su postojala pravila rodovskog nasleđivanja, potomak "kralja" nasleđuje sve od svog pretka.
Ali, kralj više ne želi da radi. On želi da njemu ljudi daju porez sada, i oni mu daju. Zašto? Zato što kada je odlučio da natera narod to da urade, on je komandovao vojskom.

Tako da, ne bi mi se svidelo da imam čoveka na vlasti koji koristi novac koji ja plaćam za državu a da pri tome može da pošalje vojsku (ili policiju) da me ubije (ili uhapsi) jer nisam hteo njemu da dam, nego državnoj kasi da bismo mogli da napredujemo.
 

Back
Top