"Kraljevina Srbija"- buducnost ili ne?

Da li Srbija treba da bude kraljevina?

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Treba da se informises sta je to parlamentarna monarhija. Nema tu nesmenjivosti, A opet sve je nastalo u jednoj monarhiji Velikoj Britaniji,cuo si za konzervativce ,torijevce i laburiste tamo ,To je model za ceo svet.Imas dve interesne grupe i dva pogleda na politiku ,ekonomiju. Kakva nafta treba Britaniji? Pa to je centar finnsijskog sveta ,znas li da imaju ucesce proizvodne privrede samo 13% ostalo je sve pamet i usluge. Nije to tako kako ti zamisljas ,to je jedan zatvoreni krug u kome se vrti 90% novca celog sveta koliko god ti imao nafte pare zavrse tamo i u USA.
parlamentarna monarhija recimo engleska je sistem u kojem monarh nema vlast nego se vlast kao kod nas bira i smenjuje na izborima . U engleskoj kao i kod nas drzavu dakle vodi onaj koji osvoji vecinu na izborima . Ali to nije sistem za koji se zalazu nasi monarhisti po njima vlast bi imao monarh a ne onaj koji ima vecinu u parlamentu kao sto je to sada slucaj kod nas i u engleskoj . Bosanac tvrdi da bi jugoslovenski princ sprecio vucica d uzurpira svu vlast u drzavi kako ? Dakle i sam bi imao vlast i ovlastenja da za mesto predsednika vlade nezevisno od volje naroda ( sto ne moze u parlamentarnim m.) Za mandatara postavi svog poslusnika a ne onog ko je dobio izbore!
Sama tvrdnja da bi se išta popravilo da smo monarhija znaci da bi u toj "parlamentarnoj" monarhiji imao vlast kralj ( jer moze da nesto promeni onaj ko je na vlasti) a ne narod odnosno parlament jer bi u tom slucaju ostalo kao i danas sto je drzavu bi vodili isti ljudi koji i sada . Oni koji dobiju izbore nezavisno od toga sta o tome misli monarh . Tako je i u engleskoj monarh ne utice na to koga ce narod izabrati da bude na vlasti . Dakle
Ili morate da priznate da se zalazuci za parlamentarnu monarhiju zalazete za kozmeticke promene koje sustinski nista ne bi promenile kralj ne bi imao vlast iostalo bi kao i danas da pobednik izbora vlada zemljom kao u engleskoj recimo ili u srbiji sto je slucaj .
Ili morate priznati da se ne zalazete za savremenu parlamentarnu monarhiju u kojoj kralj nema vlast nego za sustinsku monarhiju u kojoj bi kralj imao svu vlast i ovlastenja veca od parlamenta te bi tako mogao da nesto promeni u drzavi ( na bolje ili na gore sto je verovatnije ali tad bi bio u mogucnosti da menja ako bi imao vlast)
 
Прво ћемо почети од тога- да се не баве туђим, пошто видим да је то многима једнако важно као и онај свој.
Који крац ти, из иностранства, бринеш о томе како ћемо ми овде да се организујемо?:think:

Јеси отишао, или ниси?
Шта, уопште, хоћете ви, позапађеници?
Ти би и овде неку Данску?
Може, само кад и Данском прођу све хорде и несреће као по Србији, можемо да седнемо па упоредимо белешке.
Дотле је та прича једно бахато и крајње непримерено мудровање, да не кажем неки "српскији" идиом.
Kao što sam mislio nema od tebe nista.. Sve se kod vas okreće na opravdanja koja ničemu ne služe.. Sta znam mozda kad zaradim penziju a deca budu samostalna i moj penzioni fond bude pun odlučim da ga skrkam u Srbiju ali bi bilo poželjno da stvorite uslove u kojima mi nece skidati glavu radi 100evra.. Problem je što vi gurate u tom pravcu.. Danski sistem u Srbiji nije moguć ali može bar osnovno.. ..
 
Poslednja izmena:
Kao što sam mislio nema od tebe nista.. Sve se kod vas okreće na opravdanja koja ničemu ne služe.. Sta znam mozda kad zaradim penziju a deca budu samostalna i moj penzioni fond bude pun odlučim da ga skrkam u Srbiju ali bi bilo poželjno da stvorite uslove u kojima mi nece skidati glavu radi 100evra.. Problem je što vi gurate u tom pravcu.. Danski sistem u Srbiji nije moguć ali može bar osnovno.. ..
Pa dok odes bice ti svejedno i kojoj republici zivis . Dotle ce i danska da proglasi republiku.
 
Kraljevina je najbolja kada dinastija nema nikakvu imovinu,vec sve pripada drzavi.
E to kod nas ne moze!! Vidis da se jugoslovenski princ otima vise za imovinu nego za krunu . Neradnik ima hrabrosti da javno zapreti da ce tuziti srpsku drzavu medjunarodnom sudu pravde u hagu za imovinu koju je siromaseci srpski narod stekao njegov deda za svega dvadesetak godina vlasti !
Prva rec koju je naucio na nasem jeziku je bila restitucija
 
E to kod nas ne moze!! Vidis da se jugoslovenski princ otima vise za imovinu nego za krunu . Neradnik ima hrabrosti da javno zapreti da ce tuziti srpsku drzavu medjunarodnom sudu pravde u hagu za imovinu koju je siromaseci srpski narod stekao njegov deda za svega dvadesetak godina vlasti !
Prva rec koju je naucio na nasem jeziku je bila restitucija
Ima pravo. I treba da tuži. Neki iako su rođeni u Srbiji još nisu naučili osnove srpskog. Nazovi prestolonasljednik koliko toliko jeste.
 
Ima pravo. I treba da tuži. Neki iako su rođeni u Srbiji još nisu naučili osnove srpskog. Nazovi prestolonasljednik koliko toliko jeste.
Naravno da ima pravo da tuzi srbiju sudu pravde u hagu to je svakom gradjaninu dozvoljeno pa i njemu bez obzira sto je sin ratnog dezertera. PITANJE JE ZASTO NAS NE TUZI AKO IMA PRAVO . Zasto ne iskoristi to pravo???
Ja cu da ti odgovorim razlog toga je cinjenica da iako je niske inteligencije ipak je inteligentniji od tebe i jasno mu je da sud nece dobiti . Zato cuti i ne talasa
 
Naravno da ima pravo da tuzi srbiju sudu pravde u hagu to je svakom gradjaninu dozvoljeno pa i njemu bez obzira sto je sin ratnog dezertera. PITANJE JE ZASTO NAS NE TUZI AKO IMA PRAVO . Zasto ne iskoristi to pravo???
Ja cu da ti odgovorim razlog toga je cinjenica da iako je niske inteligencije ipak je inteligentniji od tebe i jasno mu je da sud nece dobiti . Zato cuti i ne talasa
Ti teško da možeš pričati o inteligenciji. U prilog tome ide i to da ti ne znaš da bi Srbiju mogao tužiti u Strazburu a ne u Hagu. No nebitno. Zapamti da će Srbija ako hoće u EU ( a hoće ) morati da izvrši restituciju svima. Pa i njima.
 
Ti teško da možeš pričati o inteligenciji. U prilog tome ide i to da ti ne znaš da bi Srbiju mogao tužiti u Strazburu a ne u Hagu. No nebitno. Zapamti da će Srbija ako hoće u EU ( a hoće ) morati da izvrši restituciju svima. Pa i njima.
O tvojoj inteligenciji nema sta da se pise jer je i ona samo virtuelne prirode ! Sto se restitucije tice ona ce se obaviti po zakonu koji ce biti jednak za sve pa tako i za tvog gospodara bez obzira sto je sin ratnog dezertera . A zakon je jasan kulturna dobra od nacionalnog znacaja se ne vracaju dakle noga iz belog dvora a ukupna odsteta po osnovu jednog ostecenog ne sme da predje 500 000 eu . Dakle to je suma koju ce tvoj gospodar morati da deli sa rodjacima i od koje ce mu se odbiti da se naplate dugovi recimo za struju od onog sto mu ostane moci ce da kupi garsonjeru u predgradju . Naravno nije dvor ali je primereno njegovim primanjima

Nema od te kraljevine nista ako kralj stice za sebe a ne za drzavu.
Naravno da nema pa to je jasno i jugoslovenskom princu

Ti teško da možeš pričati o inteligenciji. U prilog tome ide i to da ti ne znaš da bi Srbiju mogao tužiti u Strazburu a ne u Hagu. No nebitno. Zapamti da će Srbija ako hoće u EU ( a hoće ) morati da izvrši restituciju svima. Pa i njima.
Dakle pitanje je za danas zasto jugoslovenski princ ne tuzi srbiju zbog restitucije?
 
O tvojoj inteligenciji nema sta da se pise jer je i ona samo virtuelne prirode ! Sto se restitucije tice ona ce se obaviti po zakonu koji ce biti jednak za sve pa tako i za tvog gospodara bez obzira sto je sin ratnog dezertera . A zakon je jasan kulturna dobra od nacionalnog znacaja se ne vracaju dakle noga iz belog dvora a ukupna odsteta po osnovu jednog ostecenog ne sme da predje 500 000 eu . Dakle to je suma koju ce tvoj gospodar morati da deli sa rodjacima i od koje ce mu se odbiti da se naplate dugovi recimo za struju od onog sto mu ostane moci ce da kupi garsonjeru u predgradju . Naravno nije dvor ali je primereno njegovim primanjima
Bojim se da ti o pravu ne znaš baš mnogo. I u pravu si. Moja inteligencija je daleko iznad tvoje.
 
Sta znam mozda kad zaradim penziju a deca budu samostalna i moj penzioni fond bude pun odlučim da ga skrkam u Srbiju ali bi bilo poželjno da stvorite uslove u kojima mi nece skidati glavu radi 100evra..
Ми теби да створимо услове!?
За- шта?
Да отвориш фирму, па зарађујеш на нечијем раду и кад си у пензији? :lol:
Схваташ ли ти, уопште- концепт пензије?
И када је довољно?:roll:
Можеш ли да појмиш да нису сви похлепни, грамзиви; да није свима циљ и смисао згртање новца?
Улазиш у материју са погрешним премисама, а чудиш се резултату који добијаш...
 
Kraljevina je najbolja kada dinastija nema nikakvu imovinu,vec sve pripada drzavi.

Da, Pa u Kraljevini sve sto pripada Kraljevini pripada drzavi jer Kraljevina jeste drzava. Medjutim, sve sto pripada Kralju kao osobi ne pripada Kraljevini, isto kao sto sve sto pripada Milanu od Gruze ne pripada Kraljevini.

Nema od te kraljevine nista ako kralj stice za sebe a ne za drzavu.

Svak stice za sebe a ne za drzavu, pa i Kralj. Kraljevina, sto znaci drzava, ne stice. Kraljevina oporezuje za svoju jedinu i osnovnu funkciju, a to je vojska, bezbjednost, red. I sve sto oporezuje potrosi, nula bilans na kraju godine. Dakle ne stice, nego je na nuli svake godine.
 
Ми теби да створимо услове!?
За- шта?
Да отвориш фирму, па зарађујеш на нечијем раду и кад си у пензији? :lol:
Схваташ ли ти, уопште- концепт пензије?
И када је довољно?:roll:
Можеш ли да појмиш да нису сви похлепни, грамзиви; да није свима циљ и смисао згртање новца?
Улазиш у материју са погрешним премисама, а чудиш се резултату који добијаш...
Sta ti je kakve firme. Ako obnove monarhiju nece se vise ici na posao. Niko nista nece da radi i svi ce da zive u blagostanju.
Kad obnove monarhiju vise nece biti bolesnih. Svi ce da zive slizno u sreci od klanjjanja jugoslovenskom princu

Najsiromašnije zemlje sveta i najsiromašnije zemlje u Evropi su republike. Tamo gde su grbavi došli nasiljem i otmucama na vlast. Tako je to kad beda boće da otima od boljih i učenijih.
Ali zasto su uspesne samo monarhije koje su RAZVLASTILE svoje monarhe? I kopirale republikansko ustrojstvo vlasti

Kako to da postoje i siromasne monarhije, kaboza lesoto tuvalu .zasto je kod njih beda a imaju monarhiju i to jos onakvu za kakvu se zalazu nasi monarhisti

Kod njih kralj ima glavnu ulogu i svu vlast. Bas kao sto to zele nasi monarhisti
 
Ми теби да створимо услове!?
За- шта?
Да отвориш фирму, па зарађујеш на нечијем раду и кад си у пензији? :lol:
Схваташ ли ти, уопште- концепт пензије?
И када је довољно?:roll:
Можеш ли да појмиш да нису сви похлепни, грамзиви; да није свима циљ и смисао згртање новца?
Улазиш у материју са погрешним премисама, а чудиш се резултату који добијаш...
Ma kakva firma kad čovek ode u penziju.. O uslovima za normalan život se radi .
 
Da ponovimo. Republike su kopirale monarhije. Ne obrnuto. Institucije kao što su parlament su nastale u monarhiji. Isto važi i za ustav.
Szo se mesas kad se nerazumes? Ovo ti je kao onda kad si pokusao moju tezu da oboris nabrajavsi jos monarhija koje su uspesne jer su razvlastile svoje monarhe ale eto van evrope su . Nije poenta u tome gde je nastao parlament . Poenta ti stalno izmice poenta je u tome da danas kao i u republikama kralj nema vlast i da su buduci da kralj nema vlast prekopirali da parlament ima nicim ogranicenu vlast u drzavi a da drzavom vlada onaj ko na izborima obezbedi 51% glasova ( ili u post izbornoj koaliciji) i da se vlast u monarhijama formira kao u republikama iz vecine u skupstini nezavisno sta o tome misli monarh koje su naterali da se ne bavi politikom i drzavnim poslovima .
 
Szo se mesas kad se nerazumes? Ovo ti je kao onda kad si pokusao moju tezu da oboris nabrajavsi jos monarhija koje su uspesne jer su razvlastile svoje monarhe ale eto van evrope su . Nije poenta u tome gde je nastao parlament . Poenta ti stalno izmice poenta je u tome da danas kao i u republikama kralj nema vlast i da su buduci da kralj nema vlast prekopirali da parlament ima nicim ogranicenu vlast u drzavi a da drzavom vlada onaj ko na izborima obezbedi 51% glasova ( ili u post izbornoj koaliciji) i da se vlast u monarhijama formira kao u republikama iz vecine u skupstini nezavisno sta o tome misli monarh koje su naterali da se ne bavi politikom i drzavnim poslovima .
Ne druže sremski. Poenta je da ti ne možeš da demantuješ da su parlament i ustav nastali u monarhiji. Pa iz tog razloga odjednom to nije bitno. Dakle republike su kopirale monarhije. Ne obrnuto.
 
Da ponovimo. Republike su kopirale monarhije. Ne obrnuto. Institucije kao što su parlament su nastale u monarhiji. Isto važi i za ustav.
Ja nisam poricao da je ustav i parlament nastao u monarhiji kao teznja celog naroda da se suzbije uticaj kralja( monarhija je postepeno tako odumirala ili evoluirala u pravcu republike) ja tvrdim da su uspesne monarhije uspesne jer su to suzbijanje krapjeve vlasti dovele do kraja lisivsi svoje monarhe vlasti i potom prekopiravsi republikansko ustrojstvo drzave koje je tom monarhijskom izumu( ustavu i skupstini) dali pravi smisao i punu vlast . Pa tako danas vlast i drzavni suverenitet ne izvire iz monarha nego iz naroda jer je narod taj a ne monarh koji bira i smenjuje vlast nezavisno od volje monarha . U parlamentarnoj monarhiji vlast je bila u rukama parlamenta i kralja. A u republici vlast izvire odnosno nalazi se u rukama SAMO PARLAMENTA ( ODNOSNO ONOG KO KONTROLISE VECINU U ISTOM) E TAJ MOMENAT SU EVROPSKE MONARHIJE MORALE KOPIRATI DA BI OPSTALE .od ovog ne moze prostije ovo bi cak i ti morao razumeti
 
Pokusacu jos plasticnije .Ustav i parlament su nastali u monarhiji ali ne kao teznja da se monarhizam time osnazi nego kao zelja da se suzbije vlast monarha . I time drustvo priblizi onom sto danas zovemo republika u kojem bi sam narod odredjivao ko ce biti na celu drzave i to po principu jedan covek jedan glas .
 
Ja se nadam da je bufucnost srbije u drustvu razvijenih evropskih drzava pa bilo da su one republike ili formalno monarhije bitno je da je krug drzava gde ce srbija pripadati daleko od onog sto zeli bosanac od vladavine jednog coveka koji bi na funkciju dolazio rodjenjem i tamo ostajao dozivotno. Sto se mene tice drzave s kojima srbija usko saradjuje mogu imati kralja bez vlasti staleske domove sa savetodavnom ulogom titule koje nicemu ne bi sluzile sve dok je to volja njihovog naroda nas nema volju za tim to je evidentno BITNO JE DA SE I U TIM MONARHIJAMA KAO I KOD NAS U REPUBLIKAMA VLAST BIRA I SMENJUJE NEZAVISNO OD VOLJE NEKOG POJEDINCA . I TO SA KRILATICOM JEDAN COVEK JEDAN GLAS PA KO DOBIJE NAJVISE GLASOVA NEKA VLADA 4 GODINE PA PROVERA NA IGBORIMA.
 
Poslednja izmena od moderatora:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top