"Kraljevina Srbija"- buducnost ili ne?

Da li Srbija treba da bude kraljevina?

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovaj mladi gospodin bi bio idealan izbor za kralja Srbije.

NJKV-Princ-Filip.jpg


Srbe bi opet dozivljavali kao civilizovanu evropsku kraljevinu, umesto sto lice na cirkus sa Kavkaza.
 
Vlast ne trpi konkurenciju i ljubomorno čuva svoju poziciju... Do nas je drgovi a ne do njih svaka podela vlasti je dobra . Koliko sam primetio mi monarhiju gledamo kroz ličnost a ne kao instituciju kako bog zapoveda.. Nzn odakle nam to i kako to promeniti.. Doduše i u ovoj izvrnutoj republici se na vlast gleda preko ličnosti zato nam republika i klizne u jednoumlje ,..
 
Vlast ne trpi konkurenciju i ljubomorno čuva svoju poziciju... Do nas je drgovi a ne do njih svaka podela vlasti je dobra . Koliko sam primetio mi monarhiju gledamo kroz ličnost a ne kao instituciju kako bog zapoveda.. Nzn odakle nam to i kako to promeniti.. Doduše i u ovoj izvrnutoj republici se na vlast gleda preko ličnosti zato nam republika i klizne u jednoumlje ,..

Nije do nas koji ne vršimo moć, već do paralelnih stuktura koje vrše moć...
 
  • Da
    glasova: 77 55,8%
  • Ne
    glasova: 61 44,2%

  • Ukupno glasova 138

Gledajuci politicku scenu u Srbiji i rasulo koje vlada, moze se reci "svi su ti komunisti pravljeni na kalup isti" :lol:

Vreme je da se pojavi stranka ciji ce cilj biti uspostavljanje parlamentarne monarhije u Srbiji i srpskog kralja na celu drzave.
 
Imali smo državu bez Hristovog blagoslova, slobodu bez radosti, rat bez borbe, propast bez slave, stradanje bez primera.

Spasi Gospode narod Svoj i spasi mene!
Ako ne spaseš narod Tvoj i moj a spaseš mene, ja ću se u Raju osećati kao u tuđini.

Usliši, Gospode, molitvu pravednika Tvojih Save i Nemanje za grešni narod, i spasi narod jer je narod Tvoj, iako je grešan! Kako si spasavao Jerusalim od neznabožaca i krivovernika, tako spasi i Beograd od bezvernika, da se glasi spasenje od Tebe a ne od ljudi.

Iznemože narod Tvoj od čekanja, ne kušaj do kraja strpljenje njegovo, Gospode! Gospode, iznemože narod Tvoj!

Sva se zemlja pokri trupovima vernih Tvojih, ne možemo da kopamo a da motika ne zvekne u kosti srodnika naših i ne odjekne bolno u dušama našim. Nema njive koja nije groblje, nema drveta koje nije nadrobni spomenik… SVA JE SRPSKA ZEMLjA GROBLjE!

Smiluj se, Gospode.
SPASI NAROD SVOJ – SA MNOM ILI BEZ MENE.
AMIN.”
 
...
Gledajuci politicku scenu u Srbiji i rasulo koje vlada, moze se reci "svi su ti komunisti pravljeni na kalup isti" :lol:

Vreme je da se pojavi stranka ciji ce cilj biti uspostavljanje parlamentarne monarhije u Srbiji i srpskog kralja na celu drzave.

Ма ми смо краљевина и бићемо то
само у функцији нервирања околних полудивљих племена.

Иначе, у Србији ће као и свуда у свету
заувек да влада најмоћнији !
Па ма ко то био !!!

Ко разуме - схватиће ...
 
Vama je poznato da zvanična Srbija već odavno u Crnoj Gori nije gledala brata i drugara, na zajedničkomu poslu, nego protivnika, koga je po nekomu čudnomu shvatanju trebalo trsiti, tobož, u interesu Srbije. Naoružani neobješnjivom mržnjom prema Crnoj Gori i njezinijem predstavnicima i lišeni solidne moralne osnove, izvjesni političari iz Biograda, postavili su se u politici prema Crnoj Gori na načelo: cilj opravdava svako sredstvo…Vođena je protiv nas jedna najodvratnija kampanja kojoj je bio cilj: omalovažiti ulogu Crne Gore u ovomu ratu i srušiti njezin visoki ugled među saveznicima… Meni u izgnanstvu ostao je mučan i ničijem nezaslužen zadatak da branim čast i ugled Crne Gore…Pored svijeh kleveta, Vlada Srbije nije uspjela da diplomatski uništi Crnu Goru, okupirala ju je, u ime vlade Srbije, njezina vojska. Ona je ušla ne s grančicom mira i bracke ljubavi, nego s namjerom da sruši najveće dobro svakoga naroda i države – suverenitet njezin i da uništi njezino državno biće. Da bi se pred svijetom kao Pilat mogla od svoga bogomrskoga i u istoriji nezapamćenoga zločina pravdati i preturati ga na narod crnogorski, ona je falsifikovala volju naroda. Skupila je tzv. Veliku narodnu skupštinu na jedan nasilnički način, čije odluke nemaju nikakve važnosti…Crna je Gora Crnogoraca! To je bilo i to će biti!…Sami Crnogorci i niko više odlučiće slobodno zakonskijem putem o budućnosti Crne Gore…
 

Sami Crnogorci i niko više odlučiće slobodno zakonskijem putem o budućnosti Crne Gore…

Од срца вам желим вечну независност од Србије,
нека заувек живи име Мила Ћукановића
који нас растави !

На обострано задовољство !
 
Poslednja izmena:
Vama je poznato da zvanična Srbija već odavno u Crnoj Gori nije gledala brata i drugara, na zajedničkomu poslu, nego protivnika, koga je po nekomu čudnomu shvatanju trebalo trsiti, tobož, u interesu Srbije. Naoružani neobješnjivom mržnjom prema Crnoj Gori i njezinijem predstavnicima i lišeni solidne moralne osnove, izvjesni političari iz Biograda, postavili su se u politici prema Crnoj Gori na načelo: cilj opravdava svako sredstvo…Vođena je protiv nas jedna najodvratnija kampanja kojoj je bio cilj: omalovažiti ulogu Crne Gore u ovomu ratu i srušiti njezin visoki ugled među saveznicima… Meni u izgnanstvu ostao je mučan i ničijem nezaslužen zadatak da branim čast i ugled Crne Gore…Pored svijeh kleveta, Vlada Srbije nije uspjela da diplomatski uništi Crnu Goru, okupirala ju je, u ime vlade Srbije, njezina vojska. Ona je ušla ne s grančicom mira i bracke ljubavi, nego s namjerom da sruši najveće dobro svakoga naroda i države – suverenitet njezin i da uništi njezino državno biće. Da bi se pred svijetom kao Pilat mogla od svoga bogomrskoga i u istoriji nezapamćenoga zločina pravdati i preturati ga na narod crnogorski, ona je falsifikovala volju naroda. Skupila je tzv. Veliku narodnu skupštinu na jedan nasilnički način, čije odluke nemaju nikakve važnosti…Crna je Gora Crnogoraca! To je bilo i to će biti!…Sami Crnogorci i niko više odlučiće slobodno zakonskijem putem o budućnosti Crne Gore…

WTF
 
Ovako to izgleda kad se prvi covek Srbije ne sastaje sa zamenikom pomocnika drzavnog sekretara.

feljton.jpg

Ako bi uporedili vršenje ovlašćenja i vršenja moći, videli bi da je nekada Monarh u Kraljevini Srbiji imao daleko manju moć od Američkog predsednika, koji ima ustavnu, ali i stvarnu dvostruko jaču institucionalnu moć, pa se nije između dva rata govorilo tek tako da "Velika Amrička Republika" ima skrivenog Monarha u skrivenoj monarhiji, umesto Predsednika.

Današnji predsednik republike ima neograničenu moć vršenja vlasti, za razliku od ova dva gore "pacera" ...:kafa:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top