"Kraljevina Srbija"- buducnost ili ne?

Da li Srbija treba da bude kraljevina?

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Па ти би требао да схватиш Вучино да смо те ухватили у машину.
Али такви као ти не схватају.
Никад. Ништа. И не занима их.
На језику мога краја - лапрдаш.
На језику сељачинма из сусједног среза - лупаш ко пи.Ч.ка по гелендеру.
Sto obrisa zadnje postove a taman ste me uhvatili u masinu HAHAHAHAHAHAHAHA
 
Ti na ponosnu i junačku Romaniju ne smiješ ni da priviriš. Naročito bi bili oduševljeni pričom o Bosancima i hajducima kao šumskim razbojnicima.
A kako bi tek bili odusevljeni kad bi im ti ispricao kako treba da se ugasi republika srpska za koju su ginuli i da se vlast preda jugoslovenskom princu oficiru vojske koja ih je bombardovala .ala bi te tukli u rodjenoj kuci kad bi im ti objasnio da bi engleski oficir trebao po tebi da ima ovlastenja da spreci da vlast uzme neko koga izglasa sam narod .ala bi letelo perja cim im spomenes gasenje republike srpske i predaju vlasti vojske protiv koje su ginuli hahaha
 
A kako bi tek bili odusevljeni kad bi im ti ispricao kako treba da se ugasi republika srpska za koju su ginuli i da se vlast preda jugoslovenskom princu oficiru vojske koja ih je bombardovala .ala bi te tukli u rodjenoj kuci kad bi im ti objasnio da bi engleski oficir trebao po tebi da ima ovlastenja da spreci da vlast uzme neko koga izglasa sam narod .ala bi letelo perja cim im spomenes gasenje republike srpske i predaju vlasti vojske protiv koje su ginuli hahaha
Da si malo "bistriji" znao bi da većina Srba ovde ne bi imala ništa protiv ujedinjena sa Srbijom. Tako da... A više puta ti rekoh šta mislim o sadašnjem prestolonasljedniku. Koji svakako i neće biti kralj. Ovo ostalo nije za komentar.
 
Da si malo "bistriji" znao bi da većina Srba ovde ne bi imala ništa protiv ujedinjena sa Srbijom. Tako da... A više puta ti rekoh šta mislim o sadašnjem prestolonasljedniku. Koji svakako i neće biti kralj. Ovo ostalo nije za komentar.
Ti da si bistriji ne bi se zalagao za sistem u kojem se ne moze vlast promeniti cak i kad ne valja ! Ti kao monarhista nema sta da mislis o gospodaru aleksandru tvoje je da se poklonis i da budes zahvalan ( ne znam na cemu bi covek treo biti zahvalan nekom popud jugoslovenskog prica) a ne da razmisljas o tome da biras sebi drugog gospodara . Prosto sto puta ti je objasnjeno da biramo mi republikanci a da vi dobijate gospodara rodjenjem! Tu nema biranja ti moras da verujes da je gospodar aleksandar od boga poslat i da je tvoj gospodar miloscu i voljom samog boga . A ne da se drznes da piskaras o nekom biranju gospodara prosto to je jeres za tebe je vlast od boga data i tacka . Biramo mi republikanci .
 
Сремски Вук хоће промене да уведе што се тиче гласања за председника
Sad po meni bi se predsednik shodno njegovim ovlastenjima mogao birati i u skupstini bez direktnih izbora . To je najcesci slucaj biranja sefa drzave koji imaju kao mi kancelarski sistem a ne predsednicki. Izbori za predsednika koji ima ovakva ovlastenja( mislim da i ne treba da ima veca) su samo rasipanje novca gubljenje vremena i energije . Samo predstavlja nepotreban zastoj TROMESECNI u reformama .
Ukoliko se izbori zadrze za biranje predsednika oni ( i ne samo oni nego generalno svi izbori) treba da postanu ne samo pravo nego i obaveza . Sto bi podiglo izlaznost nateralo i omladinu da izadje na izbore i tako oslabilo uticaj penzionera socijalaca i zaposlenih u drzavnim strukturama koji redovno uvek glasaju iskljucivo za aktuelnu vlast .to bi vlast ucinilo mnogo vise promenljivom nego sto je sada
 
Na patlamentarnim izborima bih uveo stepenasti cenzus . Sto bi znacilo da svaka partija za ulazak u skupstinu mora da osvoji min 5% a svaka koalicija po dodatnih 2% za svaku svoju clanicu pa recimo troclana koalicija bi mogla da racuna na ulazak u parlament tek u slucaju da osvoji osnovnih5% i dodatnih 2% za svaku clanicu koalicij dakle 5% +(3×2%)= ulazak u skupstinu . To bi eliminisalo kojekakve cirkusante da udju u skupstinu kao velju ilica , canka , seselja,draskovica pa i ove i poks-a a na sceni bi ostavilo samo ozbiljne igrace koji imaju bar neku u procentima merljivu podrsku u narodu . Ako jedna amerika ili engleska mogu da budeu uspesne zemlje a imaju samo dve partije ni nama ne treba 50 kom. Prosto ko je zadovoljan glasa za vladajucu a ko nije glasa za opozicionu tojest za promenu vlasti kojom nije zadovoljan .
 
Poslednja izmena:
S time sto bih za regionalne partije koje ne apliciraju na citavo glasacko telo . Kao i za partije koje se deklarisu kao partije odredjenih nacionalnih manjina ostavio kao cenzus prirodni prag umesto cenzusa .

( prirodni prag bi bio kada se po zavrsetku brojanja glasova konstatuje prostim deljenjem broja izaslih sa brojem mandata koji su birani . Koliko je glasaca glasalo po jednom mandatu taj broj je prirodni prag. I on bi po meni bio prikladan za cenzus za regionalne i manjinske partije)
 
Monarhisti se pozivaju na strucnost, pa je zanimljivo znati na koje to strucnjake se pozivaju.
Ako rade u struci onda im to vrlo lose ide, kao sto vidimo zadnjih 50 godina, ako ne rade u struci, kako su onda strucnjaci?
Nema nekih strucnjaka koji su monarhisti po ubedjenju . Prosto to je prevazidjeno . Vidite da su i englezi razvlastili svoje monarhe i naterali ih da se ne bave politikom . Dok je prava vlast kao i kod nas nastala na izborima . Vidite li ko se za monarhiju zalaze kod nas likovi koji ne znaju da izracunaju dve trecine . Ljudi koji misle da se u srbiji vlast moze osvajati pucevima i bicevanjima protivno volji citavog naroda .oni i ne spominju savremene monarhije nego tvrde da srbija 21 veka treba da se ugleda na anticka robovlasnicka drustva . Zbog takvih eksperata i strucnjaka i imaju rejting od 0.5%
 
Kao što možeš sadašnju. Nevjerovatno je da nisi u stanju shvatiti neke osnovne stvari.
Ti tvrdis da si pismen ? Gde sam ja to napisao da je sadasnje stanje idealno ??? Ali to sto je sadasnja vlast tesko smenjiva treba da nas motivise da se ista reformise da bi bila smenjiva a ne da to sto je sadasnja vlast tesko smenjiva da nam bude motiv da naredna bude ne smenjiva to je kao kada se opeces na vrelu vodu i da bi se izlecio zabijas fuku dublje u vrelu vodu . Ovo bi trebao cak i ti da mozes da razumes !
Vlast mora da bude smenjiva ,lako smenjiva a ne dozivotna i da sa oca ostaje sinu . Srpska drzava noje nicija prcija da bi je ostavljao sinu u nasledstvo kako ti to mastas ! Jedino sistem u kojem se svako sam bori za svoj polozaj u drustvu moze da bude uspesan sistem samo konkurencija moze da odrzi drustvo zdravim bez obzira sto ti u takvom drustvu nemas sta da trazis a jos manje da uspes u njemu on je jedini koji obezbedjuje napredak drustva i naroda . Ali ti ne bi mogao da uspes ni u nekom drugom drustvu prosto neko ko ne ume da izracuna dve trecine nema druge opcije mego da glasa za leve opcije na izborima za one koji izdasnije daju socijalnu pomoc ljudima koji su ne sposobni da sami privredjuju . Jasno je da upravo iz tog razloga i bezis od republikanskog uredjenja jer ti sistem u kojem svako mora sam da se izbori za svoj polozaj u drustvu ne odgovara.
 
Kao što možeš sadašnju. Nevjerovatno je da nisi u stanju shvatiti neke osnovne stvari.
Neverovatno je koliko ti nisi u stanju da razumes svet oko sebe . Sadasnja vlast je smenjiva njoj ustav ne garantuje ne smenjivost kao sto ti u svojoj naivnosti prizeljkujes. Sadasnja vlast koja ti deluje ne smenjivo isto kao sto ti je delovala slobina tadiceva ili kostunicina ce da padne kad srbi izgube poverenje u nju i kad glasaju za drugu opciju . Vidis kao sto su tvoji izostali sa vlasti jer nemaju podrsku naroda tako ce i ovi izostati kad izgube vlast
 
Треба формирати све ново што значи да треба за све то бар 10година.
Ne treba formirati nista novo neho samo primeniti ono sto je oprobano i sto funkcionise u uspesnim zemljama ako je smenjiva vlast koju narod bira uspesna u engleskoj ili nemackoj . Zasto bi mi izmisljali sistem u kojem bi monarh imao svu vlast pogotovo ako je taj koncept napusten i u razvijenim monarhijama ako one kopiraju republikansko uredjenje drustva i dobro im ide zasto bi mi kopirali sistem koji su i prezivele monarhije ostavile kao prevazidjen i zastareo
 
Nema nekih strucnjaka koji su monarhisti po ubedjenju . Prosto to je prevazidjeno . Vidite da su i englezi razvlastili svoje monarhe i naterali ih da se ne bave politikom . Dok je prava vlast kao i kod nas nastala na izborima . Vidite li ko se za monarhiju zalaze kod nas likovi koji ne znaju da izracunaju dve trecine . Ljudi koji misle da se u srbiji vlast moze osvajati pucevima i bicevanjima protivno volji citavog naroda .oni i ne spominju savremene monarhije nego tvrde da srbija 21 veka treba da se ugleda na anticka robovlasnicka drustva . Zbog takvih eksperata i strucnjaka i imaju rejting od 0.5%
Znamo vec da si ti trol kome odgovara da se vodi polemika o monarhiji i slazem se sa tobom da strucnjaci nisu monarhisti jer je svaki za sebe kralj sto govori o njihovoj svesti, ali i tvojoj. Prava vlast se ne dobija izborima, kao ni u drugim demokratijama, vec je drzi administracija. Tako da ni jedna vlast nema odgovornost za politicka delovanja.
Da nije tako ne bi sedeli u tranziciji 30 godina i u robovlasnistvu pre toga 30 godina.
Tako da ako ova sadasnja izabrana vlast ne osvoji vlast i stvori drzavu u kojoj su strucnjaci odgovorni za svoje delovanje,
sledi puc, a to velike sile nece dozvoliti, jer bi ceo balkan goreo...
 
Ne postoji argument za sistem u kojem se vlast ne moze promeniti cak i kad ne valja . Laz je da bi nas englezi pomagali zato sto im je nas kralj rodjak njihove kraljice . Cista gluposr dokaz za to je sto su podrzali tita a ne rodjaka malog pericu .
Laz je i da kralj u drzavu donosi jedinstvo . Dokaz za to su spanija ili engleska koje su daleko od jedinstvenih drzava dokaz je i kraljevina jugoslavija kojoj kralj neje doneo jedinstvo samo ljudi koji nisu u stanju da izracunaju 2/3 mogu poverovati da bi jugoslovenski princ doneo jedinstvo izmedju srba i siptara ili muslimana . Obrazovanim ljudima je jesno da bi proglasenjem monarhije samo dobili novu podelu medju samim srbima . Srbi bi se zestoko podelili na manjinu koja je uz kraljai vecinu naroda koja zeli vlast koja se moze promeniti kad ne valja
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top