"Kraljevina Srbija"- buducnost ili ne?

Da li Srbija treba da bude kraljevina?

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bitno je da je moj otac izbegao vaš metak, a uzeli ste nam samo ogroman posed, koji je sada u parlogu i totalno zakorovljen i propao !

Čudime da nije nekom detetu i unuku boljševizma sa kamena (tajkunima: draškoviću, hamoviću, butuliji, bjelici, drakulićima, kostićima, đilasima, karleušama, ...nije zapao za oko...

Čija su ovo prezimena - ko nam to vlada Srbijom, ma ko nam je to ?
 
Ne treba nama dvodomna skupstina stavise i ova koju imamo bi se mogla prepoloviti. Predsednik bi shodno svojim skromnim ovlastenjima mogao da se bira u toj skupstini. Drzavu ne treba da vodi pojedinac koji bi mandate delio po svom nahodjenju svojim poslusnicima nezavisno od toga ko je dobio izbore , kao sto to prizeljkuje dezurni iz bosne . Nego kolektivno telo sastavljeno od strucnjaka i eksperata . U tom telu treba da sede ekonomisti i pravnici ( oni sa stvarnim diplomama iz stvarnog sveta ) u tom telu koje bi vladalo srbijom ( vlada) bi morala biti zastupljena i nasa akademija
A kako se sad dijele ministarska mjesta? Kako se dolazi na čelo bitnih državnih i lokalnih preduzeća? A to šta ja priželjkujem ti očito ne razumiješ.
Po meni bi bilo neophodno promenuti izborni zakon i uvesti novcano sankcionisanje za ne izlazak na izbore . Ovim bi se naterala mladja populacija da izadje na izbore i tako bi se na elegantan nacin izbegla vlast penzionera odnosno onih koje oni biraju .
Promenuti? :think: I ne takav zakon ne može biti uveden.
 
A kako se sad dijele ministarska mjesta? Kako se dolazi na čelo bitnih državnih i lokalnih preduzeća? A to šta ja priželjkujem ti očito ne razumiješ.
ti imas pravni fakultet a ne znas kako se dele ministarska mesta ??? Hahahahaha
Ja cu da ti kazem onaj ko dobije izbore formira vladu po svom nahodjenju a kojoj skupstina daje zatim mandat . Tako je u celom demokratskom svetu svugde gde je vlast smenjiva i na izborima konstituisana . Engleska nemacka francuska belgija svajcarska . Sta mislis da u engleskoj ona baka bira i odredjuje ko ce biti ministar kao u tvojoj masti?
 
ti imas pravni fakultet a ne znas kako se dele ministarska mesta ??? Hahahahaha
Ja cu da ti kazem onaj ko dobije izbore formira vladu po svom nahodjenju a kojoj skupstina daje zatim mandat . Tako je u celom demokratskom svetu svugde gde je vlast smenjiva i na izborima konstituisana . Engleska nemacka francuska belgija svajcarska . Sta mislis da u engleskoj ona baka bira i odredjuje ko ce biti ministar kao u tvojoj masti?
Nisi očito shvatio pitanje. No dobro od čovjeka tvojih intelektualnih kapaciteta to i ne čudi.
 
Nisi očito shvatio pitanje. No dobro od čovjeka tvojih intelektualnih kapaciteta to i ne čudi.
Izvini ja se trudim da te razumem ali nije uvek lako razumeti sta je hteo neko ko nezna koliko je dve trecine . Nemoj da se ljutis nista licno .moras da se edukujes da bi te ljudi razumeli . Nije dovoljno izmisliti da imas diplomu pravnog fakulteta , moras da se edukujes jer nije lako razumeti nekog ko od skole ima samo veliki odmor
 
Да ли Србија треба да буде Краљевина ?

Хмммм .... Као и све у животу .. љубав је љубав а брак ј ебрак ...

Јели краљевина љубав .. или ј ебрак ?

У сваком случају као у крчми .. има фајронат .. и питање

Јели .. ко плаћа све ово ?
 
Да ли Србија треба да буде Краљевина ?

Хмммм .... Као и све у животу .. љубав је љубав а брак ј ебрак ...

Јели краљевина љубав .. или ј ебрак ?

У сваком случају као у крчми .. има фајронат .. и питање

Јели .. ко плаћа све ово ?
Po pitanju dali srbija treba da bude mònarhija ili ne . Srbi nemaju dileme . Malo je pitanja u kojima je narod toliko slozan i jedinstven kao po pitanju monarhije. Da smo po svim pitanjima jedinstveni kao po pifanju monarhije gde bi nam kraj bio . Prosto jasno je da su srbi republikanski orjentisan narod i to u procentu preko 99% dakle jedinstveni smo .

E sad monarhisti tvrde da su oni sami doprineli da srbi imaju tu sliku jedinstvenosti u podrsci republici tako sto na izborima glasaju i svojim glasom podrzavaju partije koje se bore protiv monarhije
 
Izvini ja se trudim da te razumem ali nije uvek lako razumeti sta je hteo neko ko nezna koliko je dve trecine . Nemoj da se ljutis nista licno .moras da se edukujes da bi te ljudi razumeli . Nije dovoljno izmisliti da imas diplomu pravnog fakulteta , moras da se edukujes jer nije lako razumeti nekog ko od skole ima samo veliki odmor
Ne zna druže nepismeni sremski. A ne neznam. Vidim ja da ti ne shvataš. Pa da uprostim. Šta misliš kako Vučić i Brnabić biraju ministre? Po znanju i stručnosti ( kako bi trebalo ) ili po partijskoj podobnosti i poslušnosti?
 
И већ два сата Вучина размишља јесу ли јаче двије трећине или СНС...
А ондаК се сјети да СНС има двотрећинску власт...
Мебијусова петља...
:mrgreen:
Ајде да му олакшамо: и да једна странка у Ираку, Србији или Аргентина има 100 одсто...
Опет се људи на позиције бирају према кичми, тј. недостатку исте...
 
Ne zna druže nepismeni sremski. A ne neznam. Vidim ja da ti ne shvataš. Pa da uprostim. Šta misliš kako Vučić i Brnabić biraju ministre? Po znanju i stručnosti ( kako bi trebalo ) ili po partijskoj podobnosti i poslušnosti?

Nemoj ta komplikovana pitanja>

JA ћу преформулисати тиранију демократије кроз одговор проф.др. Лазара Вркатића, доктора права.

"Водити један средњи град захтева велико знање, способност, врлину и вештину, и то нема никакве везе са демократским изборима за градоначелника"

Замислимо у античко доба или само у средњем веку да неко каже од чобана, сељака и занатлија, хајде да бирамо гувернера, судију или конзула.

Зашто би то данас трбало бити другачије ?
 
Није поента да ли ЧОБАН бира министра или ДОКТОР ЕКОНОМСКИХ НАУКА, паметњаковићу.
Него ИМА ЛИ КИЧМУ изабрани, или је парамецијум.
А то нема везе са двије трећине или 100 одсто власти.
 
Племенити бирају међу собом племенитије, а сиротиња ниског рода све већу сиротињу.

Да ли систем треба да пропушта боље од себе, гдде ће на врху бити најбољи или да пропушта лошије од себе, где ће демони на врху завладати.??
 
Зато држава и друштво треба да буду раздвојени.

Корпорациона филозофија раздваја рад од својине, па тако

Корпоративна Србија треба да има раздвојену државу и друштво

Корпоративна Србија = (Држава (Круна + Сенат)) + (Друштво (Влада + Народна скупштина))
 
Po meni bi bilo neophodno promenuti izborni zakon i uvesti novcano sankcionisanje za ne izlazak na izbore . Ovim bi se naterala mladja populacija da izadje na izbore i tako bi se na elegantan nacin izbegla vlast penzionera odnosno onih koje oni biraju .

Нема шансе.

То не одговара тиранији демократије: вучићу, мартиновићу, ристичевићу, итд
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top