"Kraljevina Srbija"- buducnost ili ne?

Da li Srbija treba da bude kraljevina?

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne nije svett onakav kakvim se tebi cini ! Videces kad odrastes!
Hoces stidljvo da kazes da nemas ucesce u ratu ?Sta te onda cini kompetentnim da pricas o Aprilskom ratu ? Mozda si bubalica ,nabubao si teorijsko znanje ?Sigurno ti nece biti problem da navedes sta je to Kraljevska vojska od PO i PA orudja imala u arsenalu.Ti komandujes odbranom ,znas sa cim raspolazes
 
Hoces stidljvo da kazes da nemas ucesce u ratu ?Sta te onda cini kompetentnim da pricas o Aprilskom ratu ? Mozda si bubalica ,nabubao si teorijsko znanje ?Sigurno ti nece biti problem da navedes sta je to Kraljevska vojska od PO i PA orudja imala u arsenalu.Ti komandujes odbranom ,znas sa cim raspolazes
Ko je rrkao da nemam ucesce u ratu? Ja nisam monarhista da bi bezao! Ja sam za tazliku od vas patriota !
 
Hoces stidljvo da kazes da nemas ucesce u ratu ?Sta te onda cini kompetentnim da pricas o Aprilskom ratu ? Mozda si bubalica ,nabubao si teorijsko znanje ?Sigurno ti nece biti problem da navedes sta je to Kraljevska vojska od PO i PA orudja imala u arsenalu.Ti komandujes odbranom ,znas sa cim raspolazes
Zasto si i pomislio da sam ja kao ti ? Koji si izbegavao ucesce u ratu
 
ne mozes vrdanje u cilju izbegavanja odgovora nazvati odgovorom !
Nikakvo vrdanje. Dobio si odgovore. To što ih ne razumiješ ili ti ne odgovaraju je nešto drugo. Nego kako to preci sadašnjeg prestolonasljednika nisu učestvovali u stvaranju države?
Ko je rrkao da nemam ucesce u ratu? Ja nisam monarhista da bi bezao! Ja sam za tazliku od vas patriota !
De nam onda reci gdje si ti to bio u ratu, koliko dugo iu kom svojstvu.
Hoces stidljvo da kazes da nemas ucesce u ratu ?Sta te onda cini kompetentnim da pricas o Aprilskom ratu ? Mozda si bubalica ,nabubao si teorijsko znanje ?Sigurno ti nece biti problem da navedes sta je to Kraljevska vojska od PO i PA orudja imala u arsenalu.Ti komandujes odbranom ,znas sa cim raspolazes
Kako šta? Pa "znanje" pokupljeno na wikipediji. I ispred seoske prodavnice dok pije pivo.
 
Nikakvo vrdanje. Dobio si odgovore. To što ih ne razumiješ ili ti ne odgovaraju je nešto drugo. Nego kako to preci sadašnjeg prestolonasljednika nisu učestvovali u stvaranju države?

De nam onda reci gdje si ti to bio u ratu, koliko dugo iu kom svojstvu.

Kako šta? Pa "znanje" pokupljeno na wikipediji. I ispred seoske prodavnice dok pije pivo.
Za tebe bi bila prava stvar da ides bar na wikipediju! Bar dok pijes pivo! Dobro nije kao skola ali bi ispadao mnogo manje smesan ! Mada si meni bas zbog te neukosti i toliko smesan
 
Za tebe bi bila prava stvar da ides bar na wikipediju! Bar dok pijes pivo! Dobro nije kao skola ali bi ispadao mnogo manje smesan ! Mada si meni bas zbog te neukosti i toliko smesan
Pivo ne pijem. Pročitao sam mnogo više knjiga od tebe. Nego stručnjače naš ko je bio Karađorđe? Kako Karađorđevići nisu učestvovali u stvaranju države?
 
i sta bi vi za tih par meseci pricali o pljacki republickih vlasti dokazivali bi da republicke vlasti nisu dobre i nadali se da to narod nece motivisati da ucini vlast odgovorniju i promenljiviju nego bi se nadali da ce narod razmisliti i zakljuciti pa kad vec ova vlast ne valja hajde da ucinimo rehorme u pravcu toga da vlast BUDE NE SMENJIVA I KAD NE VALJA hahaha vrlo naivno ocekivanje! Da bi ubedili narod da blast trebba da bude dozivotna i ne smenjiva nije resenje da ukazujete na manjkavost sadasnje vlasti nego na prednosti vase opcije a tu je problem one ne postoje! Da postoje zasto ih ebi naveli ovde na forumu????????
Sto nebi odavde sada odmah krenuli u kampanju i naveli cinjenicne prednosti monarhije ne parole nego stvarne cinjenice koje niko nebi mogao da dovede u pitanje i koje bi narodu otvorile oci? ODGOVOR JE NRPOSTOJE CINJENICE U KORIST VLASTI KOJA SE NE MOZE PROMENITI CAK I KAD NE VALJA

Tebi je teško objasniti nešto - što ne želiš da shvatiš.
Monarhija je oblik državnog uredjenja - a ne vladavina odredjenog Monarha, ili odredjene dinastije.
Monarsi se smenjuju, dinastije se smenjuju.
Državno uredjenje ostaje.
Kao što ti nisi postao Monarhista, iako su sve Republikanske vlasti ojadile ovu državu za odredjeni broj desetina milijardi dolara, iako je Republikanski sistem u maloj državi samo data mogućnost većim državama da u njoj postave svoje marionete.
Tebi je Republikanski sitem nesmenjiv.
I to ti ne smeta.
Smeta ti navodna nesmenjivost ličnosti u suparničkom sistemu.
Šta si dobio smenjivanjem Predsednika u dosadašnjem višestranačju?
Sjaši zapadnjački Kurta - da uzjaši zapadnjački Murta.
To je, pretpostavljam - vrhunac dobrog i jedino pravo rešenje za Srbiju.
Teraćemo tako do Manojla i očekivati da će zapadnjaci sami da odustanu od toga - da nam postavljaju svoje dupelizce za vladare.
Veruj mi - neće odustati.
Svaki od tih Republikanaca je ojadio ovu državu za onoliki broj milijardi dolara - koliko je bio sposoban da nakrade.
Da očekujemo da neko od narednih odustane od kradje sam od sebe?
Mislim da je velika verovatnoća da se to desi.
Dovoljno je pogledati imena onih u opoziciji.
Ili - da uvedemo sistem gde vlast neće potkradati državu, jer je to njena država.
Monarh ne može da ukrade svoje.
 
nemoj bas tako daj da uozbiljimo temu ! Pisas ko djavolcic ! Vi da imate 55% nebi imali problema na izborima bi se organizovali i uzeli vlast i vratili kralja sta ti tvrdis ima vas 55% ali svi ste ne sposobni da se organizujete i uzmete vlast ! Ja ODBIJAM DA POVERUJEM DA JE VISE OD POLA MOG NARODA TOLIKO NESPOSOBNO

Uozbilji se ti sa svojih 0,5 %.
55 % glasova na ovom forumu.

Propaganda je čudo.
Danas 99,999 % naroda u Srbiji veruje u evoluciju.
Prvo, zato što je njom bombardovan sa svih strana - od škole do TV-a, a drugo zato što su Srbi ateisti i Boga se sete samo u psovkama.
Daj mi samo dva meseca emisija u kojima bi se iznele činjenice koje govore protiv teorije evolucije i garantujem da će bar 50 % tih ateista da promeni mišljenje o evoluciji.
Neće oni postati vernici, samo više neće verovati u nju.
 
Tebi je teško objasniti nešto - što ne želiš da shvatiš.
Monarhija je oblik državnog uredjenja - a ne vladavina odredjenog Monarha, ili odredjene dinastije.
Monarsi se smenjuju, dinastije se smenjuju.
Državno uredjenje ostaje.
Kao što ti nisi postao Monarhista, iako su sve Republikanske vlasti ojadile ovu državu za odredjeni broj desetina milijardi dolara, iako je Republikanski sistem u maloj državi samo data mogućnost većim državama da u njoj postave svoje marionete.
Tebi je Republikanski sitem nesmenjiv.
I to ti ne smeta.
Smeta ti navodna nesmenjivost ličnosti u suparničkom sistemu.
Šta si dobio smenjivanjem Predsednika u dosadašnjem višestranačju?
Sjaši zapadnjački Kurta - da uzjaši zapadnjački Murta.
To je, pretpostavljam - vrhunac dobrog i jedino pravo rešenje za Srbiju.
Teraćemo tako do Manojla i očekivati da će zapadnjaci sami da odustanu od toga - da nam postavljaju svoje dupelizce za vladare.
Veruj mi - neće odustati.
Svaki od tih Republikanaca je ojadio ovu državu za onoliki broj milijardi dolara - koliko je bio sposoban da nakrade.
Da očekujemo da neko od narednih odustane od kradje sam od sebe?
Mislim da je velika verovatnoća da se to desi.
Dovoljno je pogledati imena onih u opoziciji.
Ili - da uvedemo sistem gde vlast neće potkradati državu, jer je to njena država.
Monarh ne može da ukrade svoje.
Ali srbija nije njegova ! Nego srpska !!!
Vidis nemate argumente da je monarhija bolja ti iznosis argumente da republika nike dobra a ne da je monarhija bolja . Tvrdis da monarh ne bi potkradao drzavu a jugoslovenski princ krade recimo struju a nije na vlasti . Njegov otac je drpio narodno zlato a deda mu je otimao kad je uveo sestojanuarsku diktaturu obogatio se za 15 godina vise nego tito za 35 godina i naravno oteto je za razliku od tita pokusao da ostavi svojim potomcima ne ni jedan argument u korist monarhije nisi naveo
 
a jel ?Evo ti da nesto procitas ,da se vise ne ofiras sa pricama oko aprilskog rata.Mene bi licno bilo sramota da kao ti budem predmet podrugivanja
www.nspm.rs/istina-i-pomirenje-na-ex-yu-prostorima/stanje-u-jugoslovenskoj-kraljevskoj-vojsci-uoci-drugog-svetskog-rata.html
Procitaj ,nisam hteo nista teze da ti predlozim
*Ниски доходак по глави становника, a тиме и сиромашан државни буџет, ограничавао је набавку и куповину модерног наоружања. Са друге стране, недовољни индустријски потенцијали у земљи нису омогућавали производњу модерног и преко потребног наоружања *

pa vi pricate da je tada bilo mnogo dobro , jaka zemlja i med i mleko, pod kraljem.

sami sebe demantujete , cim se malo udubite.
 
Uozbilji se ti sa svojih 0,5 %.
55 % glasova na ovom forumu.

Propaganda je čudo.
Danas 99,999 % naroda u Srbiji veruje u evoluciju.
Prvo, zato što je njom bombardovan sa svih strana - od škole do TV-a, a drugo zato što su Srbi ateisti i Boga se sete samo u psovkama.
Daj mi samo dva meseca emisija u kojima bi se iznele činjenice koje govore protiv teorije evolucije i garantujem da će bar 50 % tih ateista da promeni mišljenje o evoluciji.
Neće oni postati vernici, samo više neće verovati u nju.
Prestace da veruju u teoriju evolucije ali ce i dalje biti republikanci .
Ali cak i da se vise meseci na tv pusti vasa kampanja za monarhiju i naravno kampanja istovremeno protiv monarhije kad bi se narodu objasnilo da se zalazete za sistem u kome se vlast ne bi mogla smeniti cak i kad ne valja procenat monarhista bi pao bio bi jos manji od sadasnjih. A kada bi se dva meseca svaki dan pustali govori pretendenta na presto jugoslovenskog princa monarhista bi nestalo . Da ne spominjemo kada bi se narodu svaki dan pricalo kako mu je otac dezertirao kako mu je deda uvodio diktaturu ukudao ustav i skupstinu
 
Од двадесет четири одсека у Генералштабу само један је био у рукама официра српске националности – а остали у рукама Хрвата и бивших аустроугарских официра. Краљевина је била подељена у шест административних зона (бановина) и оне су се поклапале са армијским областима. Само у једној армијској области командант је био српске националности (пуковник Мирко Богићевић), два су била хрватске (потпуковници Ромуалд Манола и Еуген Курелец) а три словеначке националности (потпуковници Бранко Томиншек, Данило Транпуш и Игњац Фурлан). *

ko je za ovo zasluzan ?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top