"Kraljevina Srbija"- buducnost ili ne?

Da li Srbija treba da bude kraljevina?

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

gost 41782

Elita
Poruka
19.638
Mislim da bi Srbija trebala da postane monarhija i da vratimo Karadjordjevice.

To bi bilo pozitivno za Srbiju iz simbolickih razloga. Svrstali bismo se uz druge evropske drzave koje imaju dobar imidz.
Dakle popravilo bi imidz zemlje u svetu.
To bi imalo jednu tezinu i za turizam.
Nasa kraljevska porodica ima dobre diplomatske veze sa nama uvek "omiljenim Britancima".
U smislu stvaranja brenda kraljevske porodice privlace paznju svetskih medija.

Sad to je sve banalno ali u svetu koji je sav u makretingu i brendiranju ovaj potez bi bio pozitivan za samu zemlju.

Na stranu sve to za samo jedinstvo naroda monarhija igra vaznu ulogu.


Sta mislite?
Meni su Karadjordjevici simpaticni.
 
Sta mislite?
Meni su Karadjordjevici simpaticni.

Како који. Карађорђе, Петар први, принц Ђорђе и принц Томислав су били вредни поштовања. Остали би могли код Обреновића. Монархија? Не, то је прошло свршено време.
 
Vlast ne trpi konkurenciju valjda je to bar jasno..

pa ne bi kralj imao neku veliku vlast
on bi bio tu simbolicno

instituciju predsednika zameniti kraljem

a premijera staviti kao kljucnog lidera koji bi to ionako trebalo da bude

- - - - - - - - - -

Како који. Карађорђе, Петар први, принц Ђорђе и принц Томислав су били вредни поштовања. Остали би могли код Обреновића. Монархија? Не, то је прошло свршено време.


Svedska, Norveska, Luksemburg, Lithenstajn, Belgija, UK, Spanija, Monako,

sta bi nam falilo da budemo u tom drustvu:think:
 
829779_beli-dvor-karadjordjevici-struja_ls.jpg


download (1).jpg


images (1).jpg
 
Nije loše, može da nas spasi od građanskih ratova. Premijer se ne bi razmahao a ni kralj pa opozicija ne bi podivljala. Ovako nam i predsednik i premijer i opozicija sikću. Očigledno loše ide u republici, nismo narod za nju.

па република је на силу после рата уведена у Србију, никад се није ни одомаћила код народа
 
па република је на силу после рата уведена у Србију, никад се није ни одомаћила код народа

ja kad sam bila mala mislila sam da je moja baba iz Sumadije prsla ona je proklinjala i Milosevica i komunizam a meni nista nije bilo jasno

stalno je pricala :"Za kralja"

ja sam mislila da nije normalna

sad sve vise licim na moju babu i slazem se s njom

- - - - - - - - - -

Odlično,koga ćemo za kralja? onog mutavog Aleksandra

mozda nekog sina

nekog ko zna srpski:sad2:
 
pa ne bi kralj imao neku veliku vlast
on bi bio tu simbolicno

instituciju predsednika zameniti kraljem

a premijera staviti kao kljucnog lidera koji bi to ionako trebalo da bude

- - - - - - - - - -




Svedska, Norveska, Luksemburg, Lithenstajn, Belgija, UK, Spanija, Monako,

sta bi nam falilo da budemo u tom drustvu:think:

Они ако се не варам нису прекидали свој статус. Имаш и Републике типа Италија, Немачка, аустрија, Русија и америка такође нису монархије. Наш проблем је што стално мењамо друштвено уређење а никако да се решимо турског менталитета, тачније потуричког.
 
Они ако се не варам нису прекидали свој статус. Имаш и Републике типа Италија, Немачка, аустрија, Русија и америка такође нису монархије. Наш проблем је што стално мењамо друштвено уређење а никако да се решимо турског менталитета, тачније потуричког.

уништи естраду и уништићеш извор тог потуричког менталитета.
 
Они ако се не варам нису прекидали свој статус. Имаш и Републике типа Италија, Немачка, аустрија, Русија и америка такође нису монархије. Наш проблем је што стално мењамо друштвено уређење а никако да се решимо турског менталитета, тачније потуричког.

al si dao primere bivse fasiste Nemce i Italijane

i svetske sile

mi smo mala zemlja treba da gradimo svoj identitet i da ga cuvamo

nase uredjenje je uvek doslo spolja

mi moramo da ga izgradimo iznutra

a Aleksandar je jedna od najvecih licnosti nase istorije i ta porodica jeste nama vazna

- - - - - - - - - -

A realno i himna i zastava nam vuku ka kraljevini.

Himnu obavezno promenitu u "Mars na Drinu"
 
Srbija će ilibiti UK ili će Srbi nestati ko tica dodo i pričaće istoričari o nekom arodu koji je sam sebe utuko uglavu komunjarijama i pomodarijama.

- - - - - - - - - -

al si dao primere bivse fasiste Nemce i Italijane

i svetske sile

mi smo mala zemlja treba da gradimo svoj identitet i da ga cuvamo

nase uredjenje je uvek doslo spolja

mi moramo da ga izgradimo iznutra

a Aleksandar je jedna od najvecih licnosti nase istorije i ta porodica jeste nama vazna

- - - - - - - - - -



Himnu obavezno promenitu u "Mars na Drinu"

Nije himna gaće pa da menjaš svaki čas.
 
Mala digresija,

potpuno neočekivano za mene ali prijatno sam iznenađen kako je Lazar Ristovski u seriji o Kralju Petru prikazao likove Petra, Đorđa i Aleksandra (Sandra kako ga zovu)

Takođe i Apisa, Tankosića pa i Pašića ali kraljevska porodica je prikazana iznenađujuće realno u vremenu u kom je vladala.
 
al si dao primere bivse fasiste Nemce i Italijane

i svetske sile
"

Поента је да монархија није услов да се буде успешан. Може да постоји али не мора.
mi smo mala zemlja treba da gradimo svoj identitet i da ga cuvamo

Ми ни своје писмо не чувамо, хрвати невесно чувају наше писмо.

nase uredjenje je uvek doslo spolja

Тако је од када смо се ослободили турског ропства.

a Aleksandar je jedna od najvecih licnosti nase istorije i ta porodica jeste nama vazna

За мене јесте од највећих али у негативном контексту. Шта је тај човек направио својој фамилији и Србији, нико не исправи.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top