Quantcast

"Kraljevina Srbija"- buducnost ili ne?

Da li Srbija treba da bude kraljevina?

• Da

• Ne

Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

đavolčić

Buduća legenda
Moderator
Poruka
30.656
To si lepo rekao FORMALNO premijer predstavlja monarha ipak se edukujes pomalo a? Uvidjas li da je to formalno a fakticki baka se ne pita nista bravo to je ono sto.ja stalno tvrdim fakticki engleska ima republikanski sistem narod bira skupstinu vece naroda a skupstinska vecina bira vladu koja ima efektivnu vlast . To su odlike republikanskog sistema . Monarha su zadrzali samo kako si to cak i ti primetio FORMALNO i on nema vlast nebavi se politikom i ne mesa se u drzavne poslove. To je savremena monarhija od koje ti bezis kao djavo od krsta iznutra i fakticki je republika a formalno zadrzali su kralja kao evolutivno slepo crevo koje nicemu ne sluzi
Druže sremski znaš li ti sa razumjevanjem pročitati rečenicu? Treba li i jezičke finese da ti objašnjavam? Napisao sam monarh POSTAVLJA premijera. Ne da premijer PREDSTAVLJA monarha. Uviđaš li razliku?

sremski vuk

Iskusan
Poruka
6.166
Druže sremski znaš li ti sa razumjevanjem pročitati rečenicu? Treba li i jezičke finese da ti objašnjavam? Napisao sam monarh POSTAVLJA premijera. Ne da premijer PREDSTAVLJA monarha. Uviđaš li razliku?
Uvidjam da je to smesno u 21 veku tvrditi da u engleskoj neki pojedinac bira ili hahaha postavlja premijera

sremski vuk

Iskusan
Poruka
6.166
Druže sremski ma koliko to tebi bilo nelogično premijera neko mora da predloži. Zamisli to je obično predsjednik. Dakle pojedinac.
Prvo nismo drugovi . Bar ja nisam .
Drugo nema sta on tu da predlaze predsednik vlade postaje onaj ko kontrolise skupstinsku vecinu . Sta mislis ako vecinu kontrolise teraza mej stara majka moze da predlozi nekog drugog hahajahaha
I ljutis se kad ti kazem da si smesan . Znas li sta bi bilo kad bi stara - majka elizabeta resila da predlozi nekog drugog osim onog sto kontrolise skupstinsku vecinu ? Ajde potrudi se razmisli pa lupi . Ili nemoj da lupas ja cu ti reci jos tog dana baka bi bila prisiljena da abdicira i to iz " ZDRAVSTVENIH RAZLOGA"
Hahahahahajahaha

sremski vuk

Iskusan
Poruka
6.166
To kako misli djavolcic da monarh imenuje po svojoj volji premijera danas funkcionise u nekim zabitima kao kambodza lesoto tuvaluu tu monarh monarh moze da predlozi svog poslusnika za mandatara mada i tu sve teze.
U engleskoj od koje toliko bezi monarh nema vlast i ne mesa se u drzavne poslove i nesme cak ni da predlozi predsednika vlade po svom izboru nego to mora da bude neko ko kontrolise skupstinsku vecinu .

đavolčić

Buduća legenda
Moderator
Poruka
30.656
Prvo nismo drugovi . Bar ja nisam .
Drugo nema sta on tu da predlaze predsednik vlade postaje onaj ko kontrolise skupstinsku vecinu . Sta mislis ako vecinu kontrolise teraza mej stara majka moze da predlozi nekog drugog hahajahaha
I ljutis se kad ti kazem da si smesan . Znas li sta bi bilo kad bi stara - majka elizabeta resila da predlozi nekog drugog osim onog sto kontrolise skupstinsku vecinu ? Ajde potrudi se razmisli pa lupi . Ili nemoj da lupas ja cu ti reci jos tog dana baka bi bila prisiljena da abdicira i to iz " ZDRAVSTVENIH RAZLOGA"
Hahahahahajahaha
Jesi ti si "drug". Jer je samo njihova odlika pokušaj ruganja i ponižavanja pametnijim i uspješnijim od njih. Kao što je i njihova odlika da misle da su duhoviti davanjem pogrdnih nadimaka. Naravno da premijer mora imati skupštinsku većinu. Ali predsjednik predlaže premijera.

sremski vuk

Iskusan
Poruka
6.166
Jesi ti si "drug". Jer je samo njihova odlika pokušaj ruganja i ponižavanja pametnijim i uspješnijim od njih. Kao što je i njihova odlika da misle da su duhoviti davanjem pogrdnih nadimaka. Naravno da premijer mora imati skupštinsku većinu. Ali predsjednik predlaže premijera.
Koga ja to ponizavam ? Ja postujem pametnije od sebe . Na zalost ti nisi od tih.
Da predsednik predlaze premijera ali nema on tu sra da bira tacno se zna koga moze da predlozi nema tu njemo da on odlucuje kad mu iz skupstine posalju rezultate i ime pobednika njegovo je samo da to ponovi i to je to . Monarh u savremenim monarhijama nema pravo da on odluci ili da se kao on pita ko ce biti predlozen . To bi morao da razume i neko ostrascen kao ti to su elementarne stvari. Nebi trebao da se mesas u debatu ako ne vladas elementarnim cinjenicama

đavolčić

Buduća legenda
Moderator
Poruka
30.656
Koga ja to ponizavam ? Ja postujem pametnije od sebe . Na zalost ti nisi od tih.
Da predsednik predlaze premijera ali nema on tu sra da bira tacno se zna koga moze da predlozi nema tu njemo da on odlucuje kad mu iz skupstine posalju rezultate i ime pobednika njegovo je samo da to ponovi i to je to . Monarh u savremenim monarhijama nema pravo da on odluci ili da se kao on pita ko ce biti predlozen . To bi morao da razume i neko ostrascen kao ti to su elementarne stvari. Nebi trebao da se mesas u debatu ako ne vladas elementarnim cinjenicama
Znao sam da ćeš se "upecati". Kralj Petar je za tebe mali Perica. Tereza Mej staramajka. Kraljica senilna baba. Na to sam mislio. Neko ko misli da zna sve o političkim sistemima bi morao malo bolje proučiti način izbora premijera. Čuj parlament dostavlja ime predsjedniku :D :hahaha:

sremski vuk

Iskusan
Poruka
6.166
Znao sam da ćeš se "upecati". Kralj Petar je za tebe mali Perica. Tereza Mej staramajka. Kraljica senilna baba. Na to sam mislio. Neko ko misli da zna sve o političkim sistemima bi morao malo bolje proučiti način izbora premijera. Čuj parlament dostavlja ime predsjedniku :D :hahaha:
A sta si mislio da predsednik baca pasulj da bi video ko je pobedio? Ili mislis da se informise preko tv?
Ako je petar prvi bio stari kralj zasto.petar drugi ne bio perica? Normalno je da nekog kome je ime petar dok je jos mali zovu perica prosto kod nas srba je to tako .i to nije uvredljivo bas kao sto nije uvreda englesku kraljicu nazvati babom je realno zena sa 93 godine vise nije devojka nego baba imala krunu ili ne .aleksandar karadjordjevic ne bi se smeo.vredjati kad ga oslovljavaju sa jugoslovenski princ jer otac mu je nekoliko dana dok nije pobegao bio kralj jugoslavije . Nemozes ga nazvati princom kambodze kad mu je otac do bekstva bio kralj jugoslavije .
Ali ako aludiras na mene da sam komunista to jeste uvreda jer ja nisam komunista isto bi me tako uvredio da mi kazes da sam monarhista . Jer ja ne pristajem da imam gospodara . Dobro postojite i vi vas0.5% koji nemate gospodara ali ceznete za tim pred nekim pokorno.kleknete poljubite ga u nogu i kazete gospodaru moj . Niste mi jasni ali cinjenica je da ima i takvih srecom ja nisam od tih i mene vredja cak i pomisao da se neko nazove mojim .gospodarem covek moze poseduje psa ili ovcu i da im bude gospodar ali nedopustivo je da covek bude gospodar drugom coveku

sumnjivo lice

Buduća legenda
Poruka
29.431
mislim da ovde gresis.Po izboru za premijera sto je cisto politicka odluka vladajuce vecine ili koalicije koja formira vladu,novoizabrani premijer pojavljuje se pred Monarhom kao visim oblikom "vlasti",i to je sve.Simbolicno da se ukaze ko je na vrhu piramide

sremski vuk

Iskusan
Poruka
6.166
mislim da ovde gresis.Po izboru za premijera sto je cisto politicka odluka vladajuce vecine ili koalicije koja formira vladu,novoizabrani premijer pojavljuje se pred Monarhom kao visim oblikom "vlasti",i to je sve.Simbolicno da se ukaze ko je na vrhu piramide
Sibolicno fakticki . Sve samo ne prakticno . A prakticno stvari stoje ovako ukoliko bi simbolicki sef drzave koji je formalno najvisa vlast iz koje izvire drzavni suverenitet pokusao da se mesa u politiku da on kao nesto pokusa da odredi premijera u bilo kojoj evropskoj monarhiji jos isto pre podne bi abdicirao
" IZ ZDRAVSTVENIH RAZLOGA"

vučji čopor

Buduća legenda
Moderator
Poruka
43.295
Краљ га потврђује а не бира, али може да и да га не потврди, мада се то не дешава због предходних договора.

sumnjivo lice

Buduća legenda
Poruka
29.431
Sibolicno fakticki . Sve samo ne prakticno . A prakticno stvari stoje ovako ukoliko bi simbolicki sef drzave koji je formalno najvisa vlast iz koje izvire drzavni suverenitet pokusao da se mesa u politiku da on kao nesto pokusa da odredi premijera u bilo kojoj evropskoj monarhiji jos isto pre podne bi abdicirao
" IZ ZDRAVSTVENIH RAZLOGA"
Prakticno ti nemas pojma.Monrah nije margarin pa da se mesa u politiku kao Tadic ili Vucic ,ali to je vec stvar republike.Upravo ti se o ovome prica mesec dana,a ti kao tocilo vrtis jednu te istu pricu.U republici kakva je Srbija najjace politicke licnosti objedinjuju funkcije,tako je Tadic imao fikus premijera Cvetkovica,Vucic Brnabicku.

sremski vuk

Iskusan
Poruka
6.166
Краљ га потврђује а не бира, али може да и да га не потврди, мада се то не дешава због предходних договора.
To se ne desava ne zbog dogovora nego zato sto kralj u savremenim monarhijama nesme da se mesa u drzavne poslove

sremski vuk

Iskusan
Poruka
6.166
Prakticno ti nemas pojma.Monrah nije margarin pa da se mesa u politiku kao Tadic ili Vucic ,ali to je vec stvar republike.Upravo ti se o ovome prica mesec dana,a ti kao tocilo vrtis jednu te istu pricu.U republici kakva je Srbija najjace politicke licnosti objedinjuju funkcije,tako je Tadic imao fikus premijera Cvetkovica,Vucic Brnabicku.
Zato i republicka vlast treba da se organizuje po ugledu na uspesne drzave evrope popud engleske i nemacke na primer

sremski vuk

Iskusan
Poruka
6.166
Interesantno je da " nasi" monarhisti nezadovoljni republickom vlascu u srbije zele promene ali ne one koje bi nas primakle razvijenom svetu. Ne traze oni da se drzava reformise po ugledu na englesku . Nego tvrde da bi mogli postati sredjeno i razvijeno drustvo poput engleske ako se ugledamo.na kambodzu koja je daleko i od nas a kamoli od engleske ipak oni smatraju da monarh treba da ima ovlastenja poput onog u kambodzi a ne poput onog u engleskoj

sremski vuk

Iskusan
Poruka
6.166
Sve uspesne evropske drzave su monarhije:mazipsa:.Na primer ta Engleska koju si prvu naveo kao uspesnu republiku :think:
Ovim si postom postigao autogol u petom minutu produzetka
Tebi opet nije dobro?!
Kod tebe ti napadi sve cesci? Gde sam to napisao da je engleska uspesna republika ????
Napisao sam da je engleska uspesna drzava !!!
E sad istina je kako si to cak i ti primetio da je engleska uspesna bas iz razloga sto je iskopirala republikansko uredjenje da vlast bude smenjiva i na izborima od naroda birana ! A kralj i staleski dom lisen vlasti .ali ti to ne znas bas ko sto ne znas ko je bio predsednik srbije u zadnjih 20 god

sumnjivo lice

Buduća legenda
Poruka
29.431
Tebi opet nije dobro?!
Kod tebe ti napadi sve cesci? Gde sam to napisao da je engleska uspesna republika ????
Napisao sam da je engleska uspesna drzava !!!
E sad istina je kako si to cak i ti primetio da je engleska uspesna bas iz razloga sto je iskopirala republikansko uredjenje da vlast bude smenjiva i na izborima od naroda birana ! A kralj i staleski dom lisen vlasti .ali ti to ne znas bas ko sto ne znas ko je bio predsednik srbije u zadnjih 20 god
ti si toliko tupav da i neprimecujes da si tupav,boldujem ti ali ne vredi.
Napisao si da treba da se ugledamo na uspesne evropske drzave,pa navodis Englesku koja je parlamentarna monarhija.Mi kao republika treba da se ugledamo na uspesnu Englesku :rotf:
Englezi "iskopirali" republiku,Englezi koji su prvi ogranicili vlast monarha ?Ovo je sve bolje od boljega :hahaha: