Kraj Velike Britanije?

МАЧАК

Buduća legenda
Poruka
25.542
http://www.mondo.rs/s205329/Info/Svet/Kraj_Velike_Britanije.html
Kraj Velike Britanije?
Škotska nacionalna partija premijera Škotske Aleksa Salmonda osvojila je parlament u Edinburgu i najavila referendum o nezavisnosti.

v205329p0.jpg

SNP je porazila nekada dominantnu Laburističku stranku i obezbedila 65 od ukupno 129 mesta u parlamentu, a Salmond je obećao da će u naredne četiri godine organizovati referendum o nezavisnosti Škotske, javio je AFP.

"Kako nam je narod ukazao poverenje, tako i mi moramo da verujemo narodu i zato ćemo u ovom mandatu parlamenta organizovati referendum i poveriti narodu ustavnu budućnost Škotske", rekao je Salmond.

Ovo je prvi put da jedna stranka, od osnivanja parlamenta u Škotskoj 1999. godine, osvoji ukupnu većinu.

Odvajanje Škotske od Velike Britanije u poslednjih deset godina podržavalo je oko 30 odsto Škotlanđana.

...................
...................
Заиграла мечка... :per: :per: :per:
Одма да признамо независност Шкотске...
;) ;) ;)
 
http://www.mondo.rs/s205329/Info/Svet/Kraj_Velike_Britanije.html
Kraj Velike Britanije?
Škotska nacionalna partija premijera Škotske Aleksa Salmonda osvojila je parlament u Edinburgu i najavila referendum o nezavisnosti.

v205329p0.jpg

SNP je porazila nekada dominantnu Laburističku stranku i obezbedila 65 od ukupno 129 mesta u parlamentu, a Salmond je obećao da će u naredne četiri godine organizovati referendum o nezavisnosti Škotske, javio je AFP.

"Kako nam je narod ukazao poverenje, tako i mi moramo da verujemo narodu i zato ćemo u ovom mandatu parlamenta organizovati referendum i poveriti narodu ustavnu budućnost Škotske", rekao je Salmond.

Ovo je prvi put da jedna stranka, od osnivanja parlamenta u Škotskoj 1999. godine, osvoji ukupnu većinu.

Odvajanje Škotske od Velike Britanije u poslednjih deset godina podržavalo je oko 30 odsto Škotlanđana.

...................
...................
Заиграла мечка... :per: :per: :per:
Одма да признамо независност Шкотске...
;) ;) ;)

Aman, dokle više????

Dokle ćete da odvajate Teksas od USA, Škotsku od GB, Kurdistan od Turske i ostale tertirije...

Smešni ste...

U stvari, vi ste tragikomični...
 
chitao sam neke, navodno njegove, izjave, u kojima je pozivao da shkotlandjani smire strasti i ne igraju se ozbiljnim stvarima.
e sad, bem li ga shta je istina, al on je i nagradjen titulom ser, a takvi su, kolko je meni poznato, lojalni gradjani ujedinjenog kraljevstva
Мда, али имаш оне који су прихватили титулу па је после јавно вратили, или је чак и одбили у старту, сад сам заборавио у којој је групи био Ленон, мислим да је прихватио, па вратио...
 
Poslednja izmena:
Aman, dokle više????

Dokle ćete da odvajate Teksas od USA, Škotsku od GB, Kurdistan od Turske i ostale tertirije...

Smešni ste...

U stvari, vi ste tragikomični...
:think:
Управо је на Политици легално, легитимно и пожељно размотрити овакве појаве...
За ТексасА нисам сигуран, али Шкотска и Курдистан да.
 
Irska i Škotska hoće isto ono što su Kanada i Australija...Nezavisne države u sklopu Britanskog kraljevstva...

Канада није никад признавала власт краљице, АУС признаје формално.
Ако су Шкоти за независност, онда су против тога да буду у оквиру УК.
Могуће да Шкотска будe независнa, али ако све почне да се распада...или Шон Конери добије натприродне моћи :lol:
 

Back
Top