Alekasandar3
Buduća legenda
- Poruka
- 35.716
U Srpskoj politici još je rano za definisanje levice i desnice, pošto ni jedno od nacionalnih pitanja nije rešeno, mi se nalazimo tamo gde se nalazile istočne zemlje 1991 godine.
Još uvek nismo izašli iz diktatura i autoritarnih režima koji su započeli 1929. godine.
naiem od diktature kralja Aleksandra do sada mi još uvek nismo imali demokratsko društvo, samo smenu levih i desnih diktatura i autoritarnih režima.
da bi se stvorila leivca i desnica potrebno ej da se reše nacionalna pitanja, teritorijalni suverenitet, ekonomska situacija i slično.
tako da još uvek nemamo prave političke partije nego su ove postojeće neka vrsta privremenih saveza da bi se smenila vlast.
Od SPO. SRS, DS, DSS, SNS to su u stvari konglomerati političara, raznih ideologija koji su se okupili u jednu partiju kako bi lakše skinuli drugu partiju sa vlasti.
Tek kada se sruši DS i kada prođe 10 ak godina sa smenama nekoliko vlada i partija može da dodje do raslojavanja na levicu i desnicu.
Srpski rečeno tek kada se Srbiaj oslobodi i osamostali možemo da pričamo o nekim normalnim političkim partijama koej će se razlikvoati po ideologiji i političkom pravcu.
Dakle nakon sloma DS slediće vlast SNS.
Medjutim ni vlast SNS neće biti u tom smislu domokratska jer će biti prva vlast posle DS okupacije i NATO okupacije, tek POSLE vlasti SNS mogu da dodju istinske političke partije koje će da nastanu raslojavanjem i sada postojeće SNS
Ja SNS vidim kao pariju kooja je jedina sposobna da sruši DS, ali ni u njoj ne vidim neku političku partiju sa definisanom politikom.
One partije koje će da ostanu Biće SNS, u nešto smanjenom obinu, neka "x" levičarska partija tipa Komunistička partija, i neki centar tipa DSS.
Medjutim tek posle demokratskog čišćenja političke scene od patuljaka tipa SPS, SPO i slično
Dakle ovo vam dodje kao astronomija.
Sračunali smo da ima nekoliko planeta u nekom sunčevom sistemu, koji je jako dalek, još ne znamo ni kolike su ni masu, a po proračunima znamo da treba da postoji još jedna planeta koju još nismo pronašli.
Dakle budućnost donosi SNS- nakon smene DS i nakon vlasti same SNS. Imaćemo SNS, solidno jaku, potom DSS kao dosta slabiju, DS kao dosta slabiju i neku novu komunističku, levičarsku partiju koaj će da pokupi glasove DS, SPS, LDP ali koja će da bude patriotske orijentacije, neka vrsta levičarskog DSS.
takva partija nam fali na političkoj sceni. Ne verujem da će ikada imato preko 20% glasova, ali moguće da u jednom trenutku da predsednika ili ka kooptira u nekom savezu sa DSS ili SNS.
Stoga, dozvolite da citiram Čerčila posle vesti o Ruskoj pobedi kod Staljingrada.
Ovo nije kraj.
Ovo nije ni početak kraja
Ovo je kraj početka.
Dakle tek nam sledi nvoa politička scena nakon sloma DS, pa nakon dolaska SNS na vlast.
Još uvek nismo izašli iz diktatura i autoritarnih režima koji su započeli 1929. godine.
naiem od diktature kralja Aleksandra do sada mi još uvek nismo imali demokratsko društvo, samo smenu levih i desnih diktatura i autoritarnih režima.
da bi se stvorila leivca i desnica potrebno ej da se reše nacionalna pitanja, teritorijalni suverenitet, ekonomska situacija i slično.
tako da još uvek nemamo prave političke partije nego su ove postojeće neka vrsta privremenih saveza da bi se smenila vlast.
Od SPO. SRS, DS, DSS, SNS to su u stvari konglomerati političara, raznih ideologija koji su se okupili u jednu partiju kako bi lakše skinuli drugu partiju sa vlasti.
Tek kada se sruši DS i kada prođe 10 ak godina sa smenama nekoliko vlada i partija može da dodje do raslojavanja na levicu i desnicu.
Srpski rečeno tek kada se Srbiaj oslobodi i osamostali možemo da pričamo o nekim normalnim političkim partijama koej će se razlikvoati po ideologiji i političkom pravcu.
Dakle nakon sloma DS slediće vlast SNS.
Medjutim ni vlast SNS neće biti u tom smislu domokratska jer će biti prva vlast posle DS okupacije i NATO okupacije, tek POSLE vlasti SNS mogu da dodju istinske političke partije koje će da nastanu raslojavanjem i sada postojeće SNS
Ja SNS vidim kao pariju kooja je jedina sposobna da sruši DS, ali ni u njoj ne vidim neku političku partiju sa definisanom politikom.
One partije koje će da ostanu Biće SNS, u nešto smanjenom obinu, neka "x" levičarska partija tipa Komunistička partija, i neki centar tipa DSS.
Medjutim tek posle demokratskog čišćenja političke scene od patuljaka tipa SPS, SPO i slično
Dakle ovo vam dodje kao astronomija.
Sračunali smo da ima nekoliko planeta u nekom sunčevom sistemu, koji je jako dalek, još ne znamo ni kolike su ni masu, a po proračunima znamo da treba da postoji još jedna planeta koju još nismo pronašli.
Dakle budućnost donosi SNS- nakon smene DS i nakon vlasti same SNS. Imaćemo SNS, solidno jaku, potom DSS kao dosta slabiju, DS kao dosta slabiju i neku novu komunističku, levičarsku partiju koaj će da pokupi glasove DS, SPS, LDP ali koja će da bude patriotske orijentacije, neka vrsta levičarskog DSS.
takva partija nam fali na političkoj sceni. Ne verujem da će ikada imato preko 20% glasova, ali moguće da u jednom trenutku da predsednika ili ka kooptira u nekom savezu sa DSS ili SNS.
Stoga, dozvolite da citiram Čerčila posle vesti o Ruskoj pobedi kod Staljingrada.
Ovo nije kraj.
Ovo nije ni početak kraja
Ovo je kraj početka.
Dakle tek nam sledi nvoa politička scena nakon sloma DS, pa nakon dolaska SNS na vlast.
)