Kraj homeopatije?

Doctor Master

Domaćin
Banovan
Poruka
4.767
Kraj homeopatije?

Homeopatija je u poslednjih nekoliko godina ušla u zvanični sistem zdravstvene zaštite u Srbiji, uprkos tome što ne postoje nikakvi medicinski opravdani razlozi za tako nešto. Laka rešenja, "zašećerene vodice" i razni "lekoviti zraci", tako postaju često preskupa alternativa proverenim metodama lečenja.

Ljudi pritisnuti teretom bolesti, često u potpunom očajanju, spremni su da prihvate sve, i placebo, makar da bi pomislili da će im biti bolje. Homeopatija tu pronalazi svoje mesto i od bolesnih ljudi pravi svoje "zlatne koke", dok onima koji su zdravi, svakako pronalazi "energetske rupe" koje je spremna da popuni, po cenu rupe u novčaniku.
 
Kraj homeopatije?

Homeopatija je u poslednjih nekoliko godina ušla u zvanični sistem zdravstvene zaštite u Srbiji, uprkos tome što ne postoje nikakvi medicinski opravdani razlozi za tako nešto. Laka rešenja, "zašećerene vodice" i razni "lekoviti zraci", tako postaju često preskupa alternativa proverenim metodama lečenja.

Ljudi pritisnuti teretom bolesti, često u potpunom očajanju, spremni su da prihvate sve, i placebo, makar da bi pomislili da će im biti bolje. Homeopatija tu pronalazi svoje mesto i od bolesnih ljudi pravi svoje "zlatne koke", dok onima koji su zdravi, svakako pronalazi "energetske rupe" koje je spremna da popuni, po cenu rupe u novčaniku.
ja znam za slučaj meni bliske osobe koja je imala koksaki i infekcija je zahvatila srce i osobi je bio ogroman napor čak i da hoda. To je trajalo mesecima. Medicina nije imala nikakav odgovor na to stanje osim dijagnostike. Homeopata je to uspešno rešio za kratko vreme. Video sam i kako to izgleda. Homeopata je imao neki uređaj koji na bazi frekvencija detektuje uzrok bolesti i detektovao je koksaki što je osoba već znala zahvaljujući zvaničnoj medicini. Zatim je uzeo kuglice napunjene vodom i i izložio ih u posebnom uređaju onoj frekvenciji koja uništava koksaki viruis.Ideja je da voda pamti frekvenciju kojoj je bila izložena. Osoba je pila te kuglice nekoliko puta dnevno. Koksaki je brzo nestao a osoba je opet mogla da se izlaže naporima. E sad možemo zamisliti i da je u pitanju placebo. Pa šta i da jeste? Zar nije bolje izlečiti se verom u lek koji možda i nema neko stvarno dejstvo nego patiti bolestan?
 
Homeopata je imao neki uređaj koji na bazi frekvencija detektuje uzrok bolesti i detektovao je koksaki što je osoba već znala zahvaljujući zvaničnoj medicini. Zatim je uzeo kuglice napunjene vodom i i izložio ih u posebnom uređaju onoj frekvenciji koja uništava koksaki viruis.Ideja je da voda pamti frekvenciju kojoj je bila izložena.
Za Nobela, ništa manje. Ma dajte ljudi, 21. vek je...
 
ja znam za slučaj meni bliske osobe koja je imala koksaki i infekcija je zahvatila srce i osobi je bio ogroman napor čak i da hoda. To je trajalo mesecima. Medicina nije imala nikakav odgovor na to stanje osim dijagnostike. Homeopata je to uspešno rešio za kratko vreme. Video sam i kako to izgleda. Homeopata je imao neki uređaj koji na bazi frekvencija detektuje uzrok bolesti i detektovao je koksaki što je osoba već znala zahvaljujući zvaničnoj medicini. Zatim je uzeo kuglice napunjene vodom i i izložio ih u posebnom uređaju onoj frekvenciji koja uništava koksaki viruis.Ideja je da voda pamti frekvenciju kojoj je bila izložena. Osoba je pila te kuglice nekoliko puta dnevno. Koksaki je brzo nestao a osoba je opet mogla da se izlaže naporima. E sad možemo zamisliti i da je u pitanju placebo. Pa šta i da jeste? Zar nije bolje izlečiti se verom u lek koji možda i nema neko stvarno dejstvo nego patiti bolestan?
Biorezonantni skener se zove taj aparat

A na temu da dam odgovor- inače NIJE kraj homeopatije
 
Poslednja izmena:
Ne kažem ja da to ne radi, već da radi iz pogrešnih razloga, i uspeh takvih metoda se pogrešno interpretira.
Uspeh je individualan
Ko za svaki lek uopstalom!
Svaki organizam je univerzum za sebe
A poznata je stvar da na muškarce i žene različito deluju mnogi lekovi, zbog hormonskog statusa između ostalog
A koji su to pogrešni razlozi?
Želja da se nekom pomogne?
 
A koji su to pogrešni razlozi?
Želja da se nekom pomogne?
Ne ne, ja sam mislio na pogrešna objašnjenja tipa "ovo ti je prestalo jer smo pogodili frekvencije tvojih vibracija"; a pravo objašnjenje može biti toliko banalno kao "prestalo je jer je organizam savladao virus, i savladao bi ga sa ili bez vibracija. Proizveo je dovoljno T-ćelija, ili leukocita, ili štagod...".

Slažem se da ne deluju svi lekovi isto, ali NAJBOLJI lekovi deluju uvek.

Na primer niko na ovom svetu još nije odoleo Diprivanu. (lek koji uspava čoveka pred operaciju, anestetik). To su "najpraviji" lekovi, jer deluju kod svakog, bez izuzetka. Deluju biohemijski.

Niko se recimo nije zapitao zašto homeopate ne prave anestetik. Pa zato što homeopatski lek deluje samo kao placebo, a placebo svakako ne može da te baci u komu, ali može da pomogne kod onih bolesti kod kojih psiha igra određenu ulogu, kao i kod bolesti protiv kojih se organizam bori sam.
 
Ne ne, ja sam mislio na pogrešna objašnjenja tipa "ovo ti je prestalo jer smo pogodili frekvencije tvojih vibracija"; a pravo objašnjenje može biti toliko banalno kao "prestalo je jer je organizam savladao virus, i savladao bi ga sa ili bez vibracija. Proizveo je dovoljno T-ćelija, ili leukocita, ili štagod...".

Slažem se da ne deluju svi lekovi isto, ali NAJBOLJI lekovi deluju uvek.

Na primer niko na ovom svetu još nije odoleo Diprivanu. (lek koji uspava čoveka pred operaciju, anestetik). To su "najpraviji" lekovi, jer deluju kod svakog, bez izuzetka. Deluju biohemijski.

Niko se recimo nije zapitao zašto homeopate ne prave anestetik. Pa zato što homeopatski lek deluje samo kao placebo, a placebo svakako ne može da te baci u komu, ali može da pomogne kod onih bolesti kod kojih psiha igra određenu ulogu, kao i kod bolesti protiv kojih se organizam bori sam.
El si ti nekad pročitao kontraindikacije i nuspojave većine lekova?
A obaška, što ja ne negiram i ne govorim ljudima da ne koriste i klasične lekove
A može da se napravi i anestetik
I što ti odma trčiš da pljuješ bilo šta alternativno?
Oduvek!
Niko ne reklamira nadrilekare sumnjivih preparata, pa da se zabrineš za druge i spasiš ih od trovanja i pljačkanja
 
El si ti nekad pročitao kontraindikacije i nuspojave većine lekova?
A obaška, što ja ne negiram i ne govorim ljudima da ne koriste i klasične lekove
A može da se napravi i anestetik
I što ti odma trčiš da pljuješ bilo šta alternativno?
Oduvek!
Ma jok, slažem se ja da svaki čovek treba da se leči onako kako njemu najviše odgovara.

Nemam ništa protiv toga da čovek koristi homeopatske preparate ako je on uveren da mu to pomaže.

Samo kažem da to kod mene ne radi, i objašnjavam zašto mislim da ne radi. Homeopatski anestetik ne može da se napravi, osim ako se u njega ne ubaci pravi lek, ali to već ne bi bio homeopatski preparat.
 
El si ti nekad pročitao kontraindikacije i nuspojave većine lekova?
A obaška, što ja ne negiram i ne govorim ljudima da ne koriste i klasične lekove
A može da se napravi i anestetik
I što ti odma trčiš da pljuješ bilo šta alternativno?
Oduvek!
Niko ne reklamira nadrilekare sumnjivih preparata, pa da se zabrineš za druge i spasiš ih od trovanja i pljačkanja
Moj Reumatolog je bio na specijalizaciji za Homeopatiju.Ima knjigu sa raznim bolestima.Razgovara sa pacijentom i sta nadje da se poklapa u knjizi sa opisanim problemima,te lekove daju.Znaci nista napamet.
 
Ma jok, slažem se ja da svaki čovek treba da se leči onako kako njemu najviše odgovara.

Nemam ništa protiv toga da čovek koristi homeopatske preparate ako je on uveren da mu to pomaže.

Samo kažem da to kod mene ne radi, i objašnjavam zašto mislim da ne radi. Homeopatski anestetik ne može da se napravi, osim ako se u njega ne ubaci pravi lek, ali to već ne bi bio homeopatski preparat.
Moja drugarica lekar je, pošto poseduje aparat, napravila sebi homeopatski analgetik posle intervencije na vilici
Zna ona dobro i šta je placebo, i šta je autosugestija
I istina je da ne deluju svi lekovi pa i homeopatski na svakog isto
Meni deluju jako dobro a znam ljude kojima ne deluju tako efikasno

A homeopatski preparat se često pravi i od pravog leka
Minimalne količine
Ionako je na principu vibracija koje su iste i za miligram i za kilogram
I pravi, odgovorni homeopati jasno kažu za šta su njihovi lekovi dobri
Ne lože ljude da će im izlečiti kancer, da će im narasti nova noga ili ruka i da će se podmladiti 30 godina
 
Zašto bi uopšte morao da se pravi?

Homeopatski lekovi služe za lečenje određenih stvari na određen način, anestetici tome ne služe.
Ne mora to. Na primer, ne može da se napravi nijedan homeopatski lek koji je sposoban da prođe validan double blind test.

Meni je to dovoljno informacija o homeopatskim lekovima.
 
Možeš da otežavaš , donekle i zavisi koji je lek u pitanju , ali da sprečiš delovanje teško. Mislim na zvaničnu medicinu
Meni je zapravo potpuno besmislena ta podela na "zvaničnu" i "alternativnu" medicinu.

Svaka "alternativna" medicina koja uspešno dokaže da radi kako treba automatski postaje zvanična medicina.

A i to je pleonazam. Dovoljno je reći medicina. Sve što nije medicina je nemedicina. Kao što je besmisleno biti "alternativni građevinski inženjer" ili "alternativni programer", tako je besmisleno biti "lekar alternativne medicine".
 
:roll:

Ја знам људе који су ходали уназад и оздравили. Пола света се током пандемије кљукало сточним лековима, најмање половина се опоравило од ковида. Знам и бабе које су везивале црвене кончиће као заштиту од злих духова, и замислите, ниједан зао дух их није напао. Мора да делује, нема друге. По истом принципу раде дојаве за клађење - преварант прода дојаву да домаћин побеђује десеторици, да гост побеђује другој десеторици, да ће бити нерешен исход трећој групи од десеторо. Једна од три групе пролази сигурно и поверење им се повећа, онда купе више дојава за веће паре и ћао здраво кинта.

Истраживања показују да болести које се спонтано повлаче повећавају уверење да су неефикасни третмани ефикасни и да помажу.
Учесници истраживања прецењују ефикасност потпуно неефикасног лека, а погрешна уверења и процене остају чак и када учесници узму у обзир све расположиве доказе који јасно указују на неефикасност, и то је једини разлог због ког се хомеопатска ,,медицина" одржава на снази и због чега људи трче на ,,прегледе" у бројне приватне клинике које нажалост искориштавају општи ниво необразовања људи и дословно варају, понављам, ВАРАЈУ пацијенте који се хватају за сламке и кеширају хиљаде динара за један ,,преглед" апаратом који не ради АПСОЛУТНО НИШТА и даје предефинисане ,,дијагнозе". Све уз одобрење државе, пошто ови преваранти гостују и по телевизијама с националном фреквенцијом у Србији и лапрдају у недоглед у емисијама које прате десетине или стотине хиљада наивних људи свакодневно.

Биорезонанца је заснована на климавим темељима без доказа и више пута је пала на ригорозним тестовима. Заговорници биорезонанце тврде да оболеле ћелије имају другачији електромагнетни „резонантни потпис" у поређењу са здравим ћелијама. Откривање ових потписа може омогућити дијагнозу болести. Неки говоре да је могуће променити биорезонанцу ћелија и лечити болести.
Е сад, први део тврдње у теорији јесте тачан, али у пракси бескорисан. Свака физичка или хемијска промена у материји на неки начин мења његов електромагнетни одговор. Светлост је на крају крајева електромагнетни талас, а сваки објекат на другачији начин реагује на светлост. Проблем је у откривању тих потписа. Од свих реакција небројених молекула у небројеним ћелијама у телу, како идентификовати конкретно и искључиво оне који су повезани са проблемом. То би било огромно достигнуће у детекцији и изолацији сигнала и не би било ограничено само на ,,алтернативну” медицинску терапију. Ово не значи да је електромагнетно идентификовање оболелог ткива немогуће. Сваки пут када визуелно откријемо болест, користимо њен електромагнетни одговор. Чак и технике као што су Магнетна резонантна томографија и Компјутеризована томографија зависе од идентификације абнормалног ткива на основу промена у електромагнетним својствима. Али у свим овим случајевима циљамо на одређени део тела и прегледамо га на ригорозан начин да бисмо открили болест. Али нешто је сасвим друго рећи да могу да се поставе две електроде на насумичне делове тела и тек тако детектовати само ,,биорезонанце" молекула у оболелим деловима тела. А за то нема никаквих доказа.
Други део тврдње је још мутнији (о промени биорезонанце ћелија и лечењу). Како слати концентрисано електромагнетне сигнале кроз тело и поправити само молекуле кроз њихове биорезонанце? Које хемијске промене настају као резултат, које физичке реакције? Не постоје механизми којима бисмо могли ни да објаснимо процес, камоли да лечимо болест на тај начин. А те одговоре не нуде ни ,,лиценцирани" терапеути (не постоји процес лиценцирања биорезонантне терапије јер је наука не препознаје из већ наведених разлога), упркос тврдњама како лечи све од главе до пете. Замислите кад бисмо могли да поправимо молекуле или чак и ћелије на такав специфичан начин - рак више не би био проблем.

Када говоримо о примени електромагнетних поља на тело, већ знамо да топлота и светлост утичу на тело. Такође знамо и да рендгенски и гама зраци утичу на тело. Дакле, електромагнетна поља високих доза очигледно имају ефекте, и позитивне и негативне. У случају атомског зрачења велике брзине, избегавамо га осим ако њиме не покушавамо да убијемо ћелије рака. Тврдити да нема ефекта било би смешно, али некад се и то тврдило у недостатку знања, па је тако било рендген апарата у продавницама ципела. У то време се сматрало да су сва електромагнетна поља безопасна, а данас знамо да је истина далеко од тога.

Али је најважније то да је биорезонанца више пута пала на одговарајућим научним тестовима. Др Едзард Ернст има чланак у којем наводи студије и посебно говори о неким урнебесним резултатима ,,биорезонантне методе", од којих су неки: неуспевање дијагностиковања озбиљних болести код пацијената, приказивање беспрекорног здравственог стања за леш, дијагностиковање низа здравствених ризика код добровољаца, дао променљиве резултате за анализу јетрене паштете и влажног пешкира са стандардним одступањима за поновљене тестове од преко 200% и непримећивање разлике између влажног пешкира и здравих добровољаца.
https://edzardernst.com/2020/04/bioresonance-a-new-and-hilariously-ingenious-study/

Quackwatch, сајт у власништву оснивача америчког Националног савета против здравствених превара, иде дубоко у разоткривање специфичних тврдњи о лечењу рака биорезонанцом.
Мутација гена је хемијска промена самог гена. Када p53 ген подлегне мутацији која ствара рак, он више не може да учествује у праћењу стопе деобе ћелија или да помогне у изазивању „самоубиственог“ одговора ћелије. Када се то догоди, његова функција се више не може повратити. Једини начин да се обнови функција био би да се у лабораторији направе нови p53 гени и убризгају у сваку туморску ћелију у телу. Када би било могуће исправити мутантне гене, било би могуће и елиминисати стања као што су српаста анемија или Хантингтонова болест. Међутим, ниједан такав процес није развијен.

Заговорници биорезонантне терапије тумора тврдили су да су у ћелијама рака гени p53 „потиснути“, а не мутирани, и да ће их њихов третман некако „поново енергизирати“. Потиснути гени су нетакнути, али не могу да функционишу. Међутим, многе студије биопсије рака су показале да њихови p53 гени јесу мутирани. Пошто ген п53 није потиснут, тврдња да биорезонантна терапија може преокренути ову супресију такође мора бити нетачна.
https://quackwatch.org/related/Cancer/bioresonance/
Регулаторни статус
Уређаји са одобрењем 510(k) од стране FDA могу се легално продавати у Сједињеним Државама у сврхе за које су одобрени. Да би добио такво одобрење, произвођач мора показати да су уређаји суштински слични уређају који је FDA претходно одобрила. Није потребно доказивати да уређај ради.
За Healy уређаје се тврди да помажу у широком спектру здравствених проблема. Њихова употреба је заснована на идејама које можда звуче научно, али немају стварну научну подршку. FDA је одобрила Healy уређаје за продају у Сједињеним Државама ради привременог ублажавања бола, али тврдње за њих далеко превазилазе оно што одобрење дозвољава. Healy маркетиншки стручњаци су чак признали да не постоји научни доказ да апарат ради онако како се рекламира.
https://quackwatch.org/device/reports/a-skeptical-look-at-the-healy-bioresonance-device/

У Великој Британији преваранти рутински покушавају да рекламирају ово смеће од апарата и сваки пут бивају оборени од стране регулаторних тела:
https://www.asa.org.uk/advice-online/bioresonance-therapy.html

Како је изум једног човека део растуће светске преваре која хвата у замку очајно болесне

А, ако је ико заинтересован да се упусти у бизнис варања људи, може да почне одавде или одавде са свега стотинак евра капитала.
 
Poslednja izmena:

Back
Top