Kradu kako bi preživeli

Šta je ovog, do juče primernog Beograđanina, oteralo u kriminal?

Ludnica od drzave...

poznata je priča o M. D. (42), naizgled vrlo pristojnoj i prisebnoj, koja je nekoliko dana zaredom uzimala hleb, litar mleka, paštetu ili 100 grama čajne kobasice i potom izlazila iz lokalne samoposluge ne plativši račun. Plen je, redovno, krila u postavi jakne ili kaputa koji je nosila na sebi, sve dok je policija nije uhvatila.

Sta je sa onim zakonom,propisom, sta li je,da se ne odgovara krivicno za kradju do 15 hiljada dinara?

MILENKO 26. januar 2011. 06:46 #1483522
ja odavno kradem u kuci mi niko neradi sta sada treba da skapamo od gladi i u zatvor ako odem imacu hranu to mi je najbitnije.

Jeste li culi Ljaica, pre neko vece. kad rece da niko od gladi nije umro, a, to mu je najvaznije ?
 
Ajd baba sto je pljackala, a ovaj opeljesio 17 posti i pumpi da bi preziveo, haha....
I ja sam imao firmu koju sam zatvorio prosle godine pa nisam isao u pljacku.....gluposti...

Nije glupost. Nemojmo prebrzo donositi zakljucke.
Po tekstu se vidi da je covek krao da bi namirio nagomilane dugove i obezbedio porodicu dok on bude bio u zatvoru.
Nije on blesav, racunao je s tim da ce pasti kad tad.....Izvukao je porodicu iz dugovanja, sto mu je bio cilj, a, sebi je i ovako obezbedio hranu.
 

Back
Top