• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Kozmetika iz kuhinje

Miris Pokošene Trave

Elita
Moderator
Poruka
21.473
Pratim jednu domacu grupu na facebooku
Bavi se lijepom kosom
Znate ko je šta promjenio i na taj način znatno poboljšao kvalitet kose kao i ubrzan rast kose ❤️ Znaci zdrava i gusta kosa

I vidim pade rijec o bamiji i da li je koristimo za kosu i naravno za kožu!

Da li neko od vas koristi bamiju tačnije priprema sebi gel od iste i kakav vam je utisak ?

Da li pravite ulja, kreme i slično ?

P.s imam jednu baku bori se trenutno sa rakom i posle kemo i zračenja kosa joj se bila bas proredila veceras jad sam bila kažem znatno se popunila kosa i puna glava mladih kratkih dlaka

Kaže da je narucila u apoteci ulje od basilikuma i da dva puta sedmicno nanosi na tjeme, raste 🤷🏻‍♀️

Manastirka

Elita
Poruka
24.474
Pravim kućnu masku za kosu i piling za lice i ruke. Imam prirodno kantarionovo ulje. Što se svega ostalog tiče,...hemija mi je ipak nezamenjiva.
Kreme ne pravim sama, kupujem napravljene u apoteci (kremu protiv fleka i alergije na sunce)- antipirinska krema.
U DM-u postoji i bio kozmetika, sa mnogo manje hemije. Ali nisam koristila ništa od toga (Alverde kozmetika).

86bogomoljka

Buduća legenda
Poruka
48.999
Pravim kućnu masku za kosu i piling za lice i ruke. Imam prirodno kantarionovo ulje. Što se svega ostalog tiče,...hemija mi je ipak nezamenjiva.
Kreme ne pravim sama, kupujem napravljene u apoteci (kremu protiv fleka i alergije na sunce)- antipirinska krema.
U DM-u postoji i bio kozmetika, sa mnogo manje hemije. Ali nisam koristila ništa od toga (Alverde kozmetika).
Где ово узимаш?
Мени иначе козметику прави сестра. Шта баје :lol: не знам, али користи све здраве састојке.

Manastirka

Elita
Poruka
24.474
Где ово узимаш?
Мени иначе козметику прави сестра. Шта баје :lol: не знам, али користи све здраве састојке.
Imaš u svim državnim apotekama, verovatno i u privatnim. Kažeš koju kremu tražiš, ako nemaju trenutno na stanju, pitaj da li ih prave i ukoliko prave, kažu ti kad da dođeš po kremu.
Antipirinsku obično uvek imaju,...samo je to namenska krema koju koristiš po receptu dermatologa i u određeno doba (pre prve pojave sunca ili po potrebi).
Leti se napr. ne koristi.

Poslednja izmena:

Miris Pokošene Trave

Elita
Moderator
Poruka
21.473
Ulje od bazilikuma? To je bosiljak.
1664129243308.png

da i to je koristila ovo

Miris Pokošene Trave

Elita
Moderator
Poruka
21.473

lavera koristim i zadovoljna sam
1664129854515.png

Miris Pokošene Trave

Elita
Moderator
Poruka
21.473
Neka hvala, Olaplex je Olaplex

Međutim, sada je otkriveno da je sastojak u Olaplek proizvodima klasifikovan kao "reprotoksičan" - što znači da proizvodi koji sadrže taj sastojak mogu biti opasni za vašu plodnost i štetni za nerođene bebe.

Konkretno, radi se o sastojku butilfenil metilpropional, koji se takođe naziva Lilial, koji se nalazi u nekim Olaplek proizvodima - uključujući i najprodavaniji Olaplek No. 3 Hair Perfector i Olaplek br. 2 Bond Perfectors se koriste za jačanje oštećene kose.

Od 1. marta 2022. Lilial je zabranjen u kozmetičkim proizvodima u EU. Razlog: Prema najnovijim studijama, supstanca ne samo da može da izazove iritaciju kože, već i da „naruši plodnost ili ošteti dete u materici“.

-----------------------------------------------

ne planiram vishe radjati ali ipak nemam namjeru da koristim neshto shto je izashlo iz neke labaratorije bez da se ustvari zna tachan sastojak

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.