Ковић: Иза смањивања броја жртава Јасеновца стоје Вучић, Брнабић и влада Србије!

danke dojcland, posteno su vas nagradili za sve sto ste ucinili u ndh, nego srbi ne shvataju da ste vi jedina drzava - mislim na drzavu ndh koja se moze usporediti sa trecim rajhom, naci nemackom po eliminisanju jevreja, srba, roma itd

i ja da sam svaba obavezno bih vas nagradio
Vi preko velike bare nemate pravo glasa..nego vrijedan budi u jenki fabrici.

Da je samo u Jasenovcu ubijeno 700k Srba plus ubijeni drugdje, poginuli kao vojnici svih strana, protjerani i izbjegli, na području NDH bi nestalo više od pola Srba, čitava područja gdje su prije rata bili Srbi bi ostala bez njih. To bi se vidjelo u propisima kao što se vidi rezultat zadnjeg rata . Kako toga nije bilo, nisu istinite ni tvrdnje da je tako bilo.

Што ти то овде објашњаваш?

Одеш лепо у своју Владу, или како се то већ код вас зове, и кажеш им да ревидирају и преиспитају извештај Комисије за утврђивање злочина окупатора и њихових сарадника НР Хрватске из 1945. или 1946. (кад је већ то било).

Данашња РХ је, колико сам упознат, правни наследник дотичне федералне јединице.

И, кад се ту ствари расчисте, онда дођеш па објашњаваш Србима шта је истинито и логично.

Мени се чини да би то било скроз ок.

Што ти то овде објашњаваш?

Одеш лепо у своју Владу, или како се то већ код вас зове, и кажеш им да ревидирају и преиспитају извештај Комисије за утврђивање злочина окупатора и њихових сарадника НР Хрватске из 1945. или 1946. (кад је већ то било).

Данашња РХ је, колико сам упознат, правни наследник дотичне федералне јединице.

И, кад се ту ствари расчисте, онда дођеш па објашњаваш Србима шта је истинито и логично.

Мени се чини да би то било скроз ок.
Nema potrebe, Srbija je 1990. objavila jugoslavenske rezultate popisa žrtava 1964. To je bio treći popis i opet nije svojevremeno objavljen jer nije potvrđivao tvrdnje komunističkih vlasti o broju žrtava. Svaki put su došli do oko 550 000 u čitavoj Jugoslaviji.

Nema potrebe, Srbija je 1990. objavila jugoslavenske rezultate popisa žrtava 1964. To je bio treći popis i opet nije svojevremeno objavljen jer nije potvrđivao tvrdnje komunističkih vlasti o broju žrtava. Svaki put su došli do oko 550 000 u čitavoj Jugoslaviji.

Никакав проблем, онда још боље за Хрватску.

Лепо извршите ревизију закључака сопствених комисија, званично, и све пет. Па да се крене са тих исправљених позиција.

Ви, претпостављам, имате приближно тачне пописе колико је погинуло на територији Хрватске, што од усташких, или четничких злочина, што у војсци НДХ, што у партизанима, што од партизана, што од Талијана, што од Немаца, што на друге начине.

То урадите, па о тим питањима може да се разговара у складу са измењеним стањем.

Уосталом, није Србија пописивала жртве у Хрватској ни 45-6, па што би се сада бавила мењањем ваших закључака.

Никакав проблем, онда још боље за Хрватску.

Лепо извршите ревизију закључака сопствених комисија, званично, и све пет. Па да се крене са тих исправљених позиција.

Ви, претпостављам, имате приближно тачне пописе колико је погинуло на територији Хрватске, што од усташких, или четничких злочина, што у војсци НДХ, што у партизанима, што од партизана, што од Талијана, што од Немаца, што на друге начине.

То урадите, па о тим питањима може да се разговара у складу са измењеним стањем.

Уосталом, није Србија пописивала жртве у Хрватској ни 45-6, па што би се сада бавила мењањем ваших закључака.
Odavno se nitko ozbiljan ne poziva na te zaključke. U Jasenovcu od nekih 85 000 popisanih žrtava, oko pola je Srba.
I dalje je to stravičan broj bez da ga se napumpava u besmislicu.

488800_Untitled-3.jpg

Odavno se nitko ozbiljan ne poziva na te zaključke. U Jasenovcu od nekih 85 000 popisanih žrtava, oko pola je Srba.
I dalje je to stravičan broj bez da ga se napumpava u besmislicu.

Ок је то, али је и даље факат да су ти закључци за сада једини званични.

Све остало су спекулације и мишљења, што б се рекло "нема печат".

А званично их променити, ревидирати, умањити, увећати, шта год, може само онај ко их је донео, или правни наследник истог.

У овом случају, Република Хрватска.

Ок је то, али је и даље факат да су ти закључци за сада једини званични.

Све остало су спекулације и мишљења, што б се рекло "нема печат".

А званично их променити, ревидирати, умањити, увећати, шта год, може само онај ко их је донео, или правни наследник истог.

У овом случају, Република Хрватска.
Od kada su objavljeni popisi žrtava to više nije tako.

Od kada su objavljeni popisi žrtava to više nije tako.

Попис жртава је једно од средства процене, није свето писмо. Поготово што постоји основана сумња да од 1941-45 није вођена баш најтачнија и ажурна евиденција страдалих, са битним подацима, матичним бројем и слично.

Но, ни то није проблем. Нек се Република Хрватска позиве на дотични попис жртава, и у складу са њим званично изврши ревизију извештаја сопствене комисије.

После тога ће слободно моћи да се каже: "Ево, наши закључци су ово, Срби лажу баш као што Ћосић каже".

Можете да званично закључите и да у Јасеновцу није ни било убијања Срба, или да су Срби убијали Хрвате, нико вам не брани.

Овако, док се то не уради, кренућемо од оног што сте званично закључили 1946.

Vi preko velike bare nemate pravo glasa..nego vrijedan budi u jenki fabrici.
i mi cigani imamo dusu koju ste nam u ndh na nos vadili, jer smo niza rasa za vas, a mi arijevci iz indjiju

bas citam, pa tih 700.000 samo u...

Како сте дошли до броја од 730.000 уморених само у Градини?
- Антон Погачник је радио математичку процену броја жртава на основу броја гробница и на основу броја пронађених жртава у онима које су биле отворене. Сви смо се сложили око ове бројке.

Попис жртава је једно од средства процене, није свето писмо. Поготово што постоји основана сумња да од 1941-45 није вођена баш најтачнија и ажурна евиденција страдалих, са битним подацима, матичним бројем и слично.

Но, ни то није проблем. Нек се Република Хрватска позиве на дотични попис жртава, и у складу са њим званично изврши ревизију извештаја сопствене комисије.

После тога ће слободно моћи да се каже: "Ево, наши закључци су ово, Срби лажу баш као што Ћосић каже".

Можете да званично закључите и да у Јасеновцу није ни било убијања Срба, или да су Срби убијали Хрвате, нико вам не брани.

Овако, док се то не уради, кренућемо од оног што сте званично закључили 1946.
Partizanske vlasti su već 1944.-1945. imale popise žrtava na oslobođenim područjima. Netko je već tada imao okvirnu procjenu na osnovu izvješća s terena i onda Tito 1947. javno kaže o gubitku 1,7 milijuna stanovnika, aludirajući da su to žrtvre prouzročene od strane okupatora i domaćih pomagača.

Bilo je to prilično blizu uzimajući u obzir oko 560 000 poginulih boraca nob-a i civila žrtava, oko 300 000 poginulih u redovima okupatora i domaćih pomagaća, strijeljanih tkz. neprijatelja naroda.
Protjerano je 600 000 Nijemaca, 200 000 Talijana, 100 000 je pobjeglo od komunističke vlasti.

I sve bi to bilo u redu sa brojkama da jugoslavenske vlasti nisu za tu brojku tražile reparacije i morale braniti tu dogmu.

Za Jasenovac postoji popis žrtava koji se dopunjuje, nema nikakvog izgleda da se još drastično poveća. Takav je kakav je, nije lijepo sprdati se i raditi komediju od stradanja tih ljudi jer po tebi nije ih dovoljno stradalo da zaje*avaš po forumu.

Za Jasenovac postoji popis žrtava koji se dopunjuje, nema nikakvog izgleda da se još drastično poveća. Takav je kakav je, nije lijepo sprdati se i raditi komediju od stradanja tih ljudi jer po tebi nije ih dovoljno stradalo da zaje*avaš po forumu.

Немој да изврћеш, зато што знаш да сам у праву.

Поготово немој да ми инпутираш зајебанцију са Јасеновцем.

Зајебавам тебе, и теби сличне, јер ми се може.

Баш као што се зајебавала Хрватска, и што ради и дан данас.

Што давно рече неко, најбољи начин да злочин доведеш у питање је да га надуваш до апсурда.

Е, управо то сте урадили, јер вам је дугорочни циљ био тада, а и данас је, да се то што се десило...заборави.

То је потпуно иста тактика, само другом средствима, као на пример дизање у ваздух костурнице у Пребиловцима, или разношење експлозивом споменика усташким жртвама код Ливна...3 пута од када је дигнут, од тога два пута за време СФРЈ.

А успут сте помало и повећали своје учешће у ратним репарацијама од Немачке, баш згодно.

Дакле, као што ти рекох, ствар је јасна.

Код вас је моћ, и право , да ту расправу (и зајебанцију) једном званично завршите, јер сте је ви званично и започели.

Па да се фокус са расправе о броју жртава, у историји пребаци на оно што је битно, на узроке који су до Јасеновца довели.

Немој да изврћеш, зато што знаш да сам у праву.

Поготово немој да ми инпутираш зајебанцију са Јасеновцем.

Зајебавам тебе, и теби сличне, јер ми се може.

Баш као што се зајебавала Хрватска, и што ради и дан данас.

Што давно рече неко, најбољи начин да злочин доведеш у питање је да га надуваш до апсурда.

Е, управо то сте урадили, јер вам је дугорочни циљ био тада, а и данас је, да се то што се десило...заборави.

То је потпуно иста тактика, само другом средствима, као на пример дизање у ваздух костурнице у Пребиловцима, или разношење експлозивом споменика усташким жртвама код Ливна...3 пута од када је дигнут, од тога два пута за време СФРЈ.

А успут сте помало и повећали своје учешће у ратним репарацијама од Немачке, баш згодно.

Дакле, као што ти рекох, ствар је јасна.

Код вас је моћ, и право , да ту расправу (и зајебанцију) једном званично завршите, јер сте је ви званично и започели.

Па да се фокус са расправе о броју жртава, у историји пребаци на оно што је битно, на узроке који су до Јасеновца довели.
Kao što sam već napisao, objavljeni su podaci popisa žrtava, isto kao i mnogi drugi. Stvarno nema razloga od toga raditi predstavu i osporavati činjenično stanje.

Kao što sam već napisao, objavljeni su podaci popisa žrtava, isto kao i mnogi drugi. Stvarno nema razloga od toga raditi predstavu i osporavati činjenično stanje.

Нисам ја спорио ништа. Само констатовао које су "чињенице" прихваћене као званичне.

Још увек.

Koje to i gdje?

Процена (прелиминарна) Земаљске комисије за утврђивање злочина окупатора NR Hrvatske из 1946. Та процена је узимана као званична и од Савезне комисије, и употребљавана као званична за међународне потребе.

Сад сам нашао да је Комисија Хрватског сабора из 1999. дала број жртва Јасеновца 2.238. Толико их је пописала.

Што се мене тиче, ако Р.Хрватска жели, може тај извештај из 1999. прогласити званичним ставом.

Процена (прелиминарна) Земаљске комисије за утврђивање злочина окупатора NR Hrvatske из 1946. Та процена је узимана као званична и од Савезне комисије, и употребљавана као званична за међународне потребе.

Сад сам нашао да је Комисија Хрватског сабора из 1999. дала број жртва Јасеновца 2.238. Толико их је пописала.

Што се мене тиче, ако Р.Хрватска жели, може тај извештај из 1999. прогласити званичним ставом.
To je bilo radi novca od Njemačke pa postala komunistička dogma.
Odavno odbačeno kao istinito i tek crtica iz povijesti.
Zajednička hrvatsko-srpska komisija je na osnovu popisa i dokaza utvrdila da je u logoru Jasenovac stradalo 80-90 000 ljudi. Popis stradalih je na oko 85 000 i to je vjerojatno. Od tih 85 000, 45 000 je Srba.

Back